Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
[PKP IC] Bilet Podróżnika
Autor Wiadomość

rumburak Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 31 Sie 2011
Skąd: Konstancin-Jeziorna

PostWysłany: 27-08-2013, 16:53    Odpowiedz z cytatem

pytamboniewiem napisał/a:
Bilet POdróżnika kończy się 6:00 Konduktor kilka minut przed 6 wystawia bilet w pociągu od stacji poprzedzającej godz 6 w której nie ma kasy Intercity i chce opłatę za wydanie biletu. Mówie mu ze w tej meijscowości nie ma kasy IC a on na to, że jest PR i można kupić bilet IC.


Niezłe. Widzę że konduktorzy wychodzą z siebie, żeby tylko utrudnić życie ludziom, zniechęcić ich do przejazdów koleją i zadziałać wbrew zamysłowi taryf i regulaminów...

W takiej sytuacji powinieneś najpierw zażyczyć sobie by na "podróżniku" konduktor umieścił adnotację "DALEJ w pociągu PKP IC", a następnie - na podstawie tej adnotacji, zażądać wystawienia kolejnego biletu na dalszy przejazd - bez pobrania opłaty.

Cytat:
Ma prawo, bo jest czynna kasa; nie ma znaczenia jaka.


Nie ma do tego podstawy, bo jest to kontynuacja przejazdu pociągiem (tak samo jak w przypadku przesiadki - odstąpienie od pobrania opłaty na podst. biletu z dotychczasowego przejazdu oznaczonego napisem "DALEJ" lub "ZMIANA PRZEWOŹNIKA").

pytamboniewiem napisał/a:
Sprawdzałem na wykazie kas IC i nie ma tam tego miasta od którego wystawiał bilet. Kiedyś w PR się kupowało tez na IC ale czasy się zmieniają...


Wykaz kas IC zawiera wyłącznie kasy IC oraz agencyjne IC, co nie znaczy że kasy PR (których nie ma w tym wykazie) nie sprzedają biletów na IC. Sprzedają. danio dobrze pisze.

_________________
Dzień dobry!
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

danio Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 03 Lip 2007

PostWysłany: 27-08-2013, 18:53    Odpowiedz z cytatem

Adnotacja dalej na bilecie podróżnika ?
Jak to jest bilet na pociągi PKP IC !!

Nie gadaj głupot. Natomiast w kwestii dopłaty to teoretycznie mógłby Ci jej nie wypisać. Natomiast bilet
musiałeś mieć nowy na ten odcinek.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

pytamboniewiem Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 25 Sie 2009

PostWysłany: 27-08-2013, 19:48    Odpowiedz z cytatem

a jeszcze najśmieszniejsze jest w tym ze przed 6:00 a po minięciu ostatniej kasy stwierdził, że bilet jest nieważny. Potem coś straszył kara i chciał mnie legitymować to powiedziałem mu, że nie mam takiego obowiązku, na co on zażądał dowodu tożsamości, żeby uwierzytelnić bilet podróżnika, na co ja mu odparłem, że kilka sekund temu stwierdził, że jest nieważny więc też nie muszę okazywać dokumentu bo nie ma co weryfikować. Chciał wzywać policję to mu powiedziałem, że poczeka trochę na stacji po czym polazł do swojego przedziału wystawać normalny bilet bez doliczania opłaty...
Mówię Wam cyrk nie z tej ziemi a najlepsze jest to, że inni co mieli podróżnika( kilka przedziałów później- nie wiedzial ze maja podroznika) to się pytał tylko dokąd jada Smile Dziwni ludzie serio, jeden wesoły wyluzowany a następny służbista ubek ;o

Czyli co bez zmian, w każdej kasie która obsługuje PR można kupić bilety IC łącznie z miejscówkami?


Ostatnio zmieniony przez pytamboniewiem dnia 27-08-2013, 20:01, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

danio Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 03 Lip 2007

PostWysłany: 27-08-2013, 20:01    Odpowiedz z cytatem

To że miał rację to jedna sprawa. Jeżeli następna stacja była po godzinie 6:00 to bilet był nieważny. Miałeś obowiązek wcześniej się zgłosić, a tego nie zrobiłeś.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

pytamboniewiem Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 25 Sie 2009

PostWysłany: 27-08-2013, 20:03    Odpowiedz z cytatem

całe jego ceregiele miały miejsce przed godziną 6:00 wiec teoretycznie miałem bilet ważny! Smile Powalony gośc i tyle, nie dziwie się czemu nikt z nim nie prowadził badań statystycznych Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

danio Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 03 Lip 2007

PostWysłany: 27-08-2013, 20:26    Odpowiedz z cytatem

Jeżeli minąłeś już ostatni postój pociągu przed godziną 6:00 to powinien Ci wlepić mandat bez gadania, bo nie zrobiłeś podstawowego obowiązku - nie zgłosiłeś się po bilet widząc, że zbliża się godzina 6:00 i wyjechałeś z ostatniego postoju przed tą godziną. Cieszyłbym się na Twoim miejscu, że tego nie zrobił.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

artus11 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 06 Maj 2012

PostWysłany: 27-08-2013, 21:12    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
W takiej sytuacji powinieneś najpierw zażyczyć sobie by na "podróżniku" konduktor umieścił adnotację "DALEJ w pociągu PKP IC", a następnie - na podstawie tej adnotacji, zażądać wystawienia kolejnego biletu na dalszy przejazd - bez pobrania opłaty.

Lepiej zapoznaj się z przepisami nim coś napiszesz, konduktor zamieszcza taką adnotację na bilecie jak odprawia podróżnego a więc tutaj nie ma to zastosowania.Opłata 10 zł za wydanie biletu to najmniejsza z możliwych bo w/g przepisów powinna być dużo większa.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

aanniiaa Płeć:Kobieta
Przyjaciel


Dołączyła: 26 Sie 2009

PostWysłany: 27-08-2013, 22:51    Odpowiedz z cytatem

rumburak, masz oczywiście rację z kontynuacją podróży, ale zapomniałeś o jednym: kolega "pytamboniewiem" nie zgłosił tego faktu konduktorowi, tylko łaskawie czekał na jego przyjście, cytuję:
Cytat:
(...) po czym polazł (konduktor-przyp. mój) do swojego przedziału (...)

W tej sytuacji był on podróżnym bez ważnego biletu i powinien otrzymać karę za brak biletu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

pytamboniewiem Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 25 Sie 2009

PostWysłany: 27-08-2013, 23:43    Odpowiedz z cytatem

podróżujecie coś czy wypowiadacie się czysto teoretycznie? Miałem nie spać i czekać aż wjedzie na ostatnią stację by poinformować konduktora o tym, że będę w pociągu przez 20 minut bez ważnego biletu?Smile
a może rozpoczynając podróż 10 godzin wcześniej się zgłosić i poprosić o wydanie dodatkowego biletu. Już widzę jak każdy z Was przykładych forumowiczów tak czyni rozpoczynając podróżSmile

a druga sprawa nie odbiegając od tematu
Czy bilet podróżnika jest dostępny w przedsprzedaży czyli przed piątkiem 19.00 u konduktora?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

aanniiaa Płeć:Kobieta
Przyjaciel


Dołączyła: 26 Sie 2009

PostWysłany: 28-08-2013, 07:14    Odpowiedz z cytatem

pytamboniewiem napisał/a:
podróżujecie coś czy wypowiadacie się czysto teoretycznie? (...)

Gros osób tutaj bardzo często korzysta z Biletu Podróżnika.

pytamboniewiem napisał/a:
(...) Miałem nie spać i czekać aż wjedzie na ostatnią stację by poinformować konduktora o tym, że będę w pociągu przez 20 minut bez ważnego biletu?Smile
a może rozpoczynając podróż 10 godzin wcześniej się zgłosić i poprosić o wydanie dodatkowego biletu. (...)

Tak, miałeś nie spać. Mogłeś to też zgłosić kilka stacji WCZEŚNIEJ. Swoją drogą normalny człowiek kupuje bilet - w tym wypadku 10 godzin wcześniej - na całą podróż, bo wiesz już w chwili wyjazdu, że nie dojedziesz przed godziną 6:00 (pomijam oczywiście opóźnienia pociągów).

pytamboniewiem napisał/a:
(...) Już widzę jak każdy z Was przykładych forumowiczów tak czyni rozpoczynając podróżSmile (...)

Na tym Forum złodziei raczej nie ma... Jeżeli dla Ciebie jest czymś nienormalnym kupno biletu przed rozpoczęciem podróży to nic tylko siąść i płakać...


Ostatnio zmieniony przez aanniiaa dnia 28-08-2013, 07:15, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

sebek Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 15 Lis 2005
Skąd: Bytom/okolice

PostWysłany: 28-08-2013, 07:15    Odpowiedz z cytatem

W kasie biletowej bilet podróżnika można już nabyć z 30 dniowym wyprzedzeniem.

_________________
na forum od 2005 roku:)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

pytamboniewiem Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 25 Sie 2009

PostWysłany: 28-08-2013, 08:21    Odpowiedz z cytatem

tak tylko weź pod uwage, że od rozpoczęcia podróży załoga zmienia się po kilka razy...
Olałem sprawę na początku i czekałem na kontrolę, z tym że nie sądziłem że konduktor aż taki szczegołowy będzie...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

danio Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 03 Lip 2007

PostWysłany: 28-08-2013, 09:32    Odpowiedz z cytatem

No i co z tego że się zmienia ?
Oni ze sobą rozmawiają, więc mogą Ci wcześniej ten bilet sprzedać. Jazda z biletem ważnym nie boli.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

pytamboniewiem Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 25 Sie 2009

PostWysłany: 28-08-2013, 11:39    Odpowiedz z cytatem

no nie boli

Spotkał się ktoś z zakupem biletu u podrożnika konduktora przed piątkiem 19.00 ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

danio Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 03 Lip 2007

PostWysłany: 28-08-2013, 12:31    Odpowiedz z cytatem

Po godzinie 6:00 to kupujesz jednorazowy .....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 4 z 10 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl