Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Jak to jest planować podróż z PKP IC
Autor Wiadomość

snajper Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 29 Lis 2009

PostWysłany: 17-08-2013, 19:51   Jak to jest planować podróż z PKP IC Odpowiedz z cytatem

We wrześniu jadę na daleką wyprawę, na zasadzie każdy leci na własną rękę, jak może, lubi lub ile ma pieniędzy. Ja nie mam wiele więc już zimą w stronę TAM (bo powrót z innego miejsca) znalazłem tanie bilety lotnicze za 320 zł z Dusseldorfu, kiedy z Polski kosztowały 800-1000. Pomyślałem o spoko pojadę do Dusseldorfu EN Jan Kiepura. Tylko żeby to miało sens takie kombinowanie to potrzebny był bilet z promocji za 39E (kuszetka bo tam muszę być wypoczęty).

Jakiś miesiąc po zakupie biletów lotniczych okazało się, że prawdopodobnie likwidacja EN Jan Kiepura. Zaczęły się więc nerwy czy będzie pociąg do tego Dusseldorfu. Znalazłem awaryjne połączenie z Pragi EN Phoenix ale czekałem na ruch IC. Więc tu już NERWY. Potem się okazało, że po rozmowach z DB, EN Jan Kiepura będzie jeździć jeszcze do Końca rozkładu.

Na dworzec udałem się dokładnie 60 dni przed odjazdem kupić tanie bilety za 39E, okazało się, że sprzedaż jest zawieszona i nikt nic nie wie. Kazali mi dzwonić na infolinie i się dowiadywać. Czyli ja nie moge normalnie kupić biletu 2 miesiące przed tylko muszę czatować kiedy uruchomią sprzedarz. Najlepiej pewnie co dziennie chodzić na dworzec albo dzwonić na infolinię.

Termin oczywiście przegapiłem bo byłem m.in. nad morzem. Jak poszedłem znowu na dworzec to się okazało, że nie ma biletów za 39E są za 69E czyli prawie dwa razy drożej. Bezczelna pani w kasie mi jeszcze ośmieliła się powiedzieć, że mogłem przyjść wcześniej bo teraz te tanie się już skończtyły. A ja powtarzam byłem wcześniej, dokładnie 60 dni przed odjazdem to mnie odesłali do infolinii bo sprzedaż zawieszona nie wiadomo dlaczego.

Powiedziałem NIE. Nie dam zarobić tych 300 zł firmie InterCity, która robi sobie ze mnie jaja. Kupiłem przez internet (tam się da a u nas też nie wiadomo czemu nie da się). Kupiłem bilet na Czeskie Drachy Praga - Dusseldorf, EN Phoenix. Przejazd z Cieszyna do Pragi wyniesie mnie tyle samo ile bym zapłacił za TLK do Warszawy czyli około 50 zł. A do Cieszyna podwiezie mnie za free znajomy bo i tak tam jedzie w okolicę.

Nie dam zarobić InterCity tych 300 zł bo mnie zwodzą od pół roku tym Kiepurą pociągiem widmo. Zmiany rozkładu powinny być zapowiadane rok wcześniej a sprzedaż powinna ruszać zgodnie z planem. EN Phoenix też już podrożał do 69 E ale Czeskie Drachy nigdy mi nic złego nie zrobiły dlatego oni zarobią 300 zł + 50 zł za dojazd do Pragi a nie PKP-IC. Przy okazji w przerwie pójdę sobie na plac Wacława, wypiję czeskie piwko, porobię foty czeskim lokomotywom na Praha hln. Na pewno ciekawiej niż sterczeć na Centralnym.

_________________
...


Ostatnio zmieniony przez snajper dnia 17-08-2013, 20:24, w całości zmieniany 2 razy
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

xMICHCIOx Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 30 Kwi 2011
Skąd: Poznań

PostWysłany: 17-08-2013, 20:00    Odpowiedz z cytatem

Płacz, płacz i jeszcze raz płacz, wyjaśnij o co chodzi z tą skargą?

PKP IC nie ogłaszało żadnego likwidowania EN Jan Kiepura a jedynie były pogłoski, pisały pismaki i fora branżowe ale nie sam przewoźnik. Pociąg nie kursuje tylko po terenie Polski ale również Niemiec i Holandii, jeżeli sprzedaż była zablokowana to nie koniecznie mogło być to winą Polaków a np. Niemców którzy sami nie wiedzieli czy chcą Kiepury czy nie.

Później rozumiem że wina PKP że nie odłożyli wielmożnemu Panowi biletu po 39€ do czasu aż przyjedzie sobie z morza. Niestety na ten bilet nie czekałeś jedynie, są ludzie którzy również chcieli po takiej cenie jechać, zgapiłeś się... trudno Twoja strata.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

snajper Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 29 Lis 2009

PostWysłany: 17-08-2013, 20:02    Odpowiedz z cytatem

Nie prawda czytaj uważnie. Ja byłem na dworcu dokładnie 60 dni przed odjazdem i wtedy powinienem dostać bilet tylko oni mieli nie wiadomo dlaczego sprzedaż zawieszoną. To co mam nie jechać nad morze tylko czatować co dziennie na tym dworcu? No bo przez internet się kupić nie da (a w CD się da). I ja nie płaczę. Kupiłem bilet CD, jestem happy a PKP mam gdzieś. To się nazywa zniechęcanie klienta.

Z nad morza też zresztą były jaja typu czekanie o 2 w nocy w zimnej poczekalni w Gdyni bo 100 minut opóźnienia a potem pociąg w Kutnie się zepsuł do końca i przesiadanie się na jakiś inny...

_________________
...


Ostatnio zmieniony przez snajper dnia 17-08-2013, 20:12, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

likwidatorPKP Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 10 Sie 2013

PostWysłany: 17-08-2013, 20:11    Odpowiedz z cytatem

Brawo za postawę. Kazdy powinien tak robic. Ja ostatnio zamiast pociagiem jechalem busikiem. Polecam Cool Very Happy

_________________
PKP - Pięknie K*rwa Piękie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Pirat Płeć:Mężczyzna
Webmaster


Dołączył: 14 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 17-08-2013, 21:22    Odpowiedz z cytatem

snajper, trzeba było olać kolej i z Polski do Niemiec polecieć samolotem. Wizzair lata do Kolonii i Dortmundu, a stamtąd do Dusseldorfu jest rzut beretem. Sprawdziłem połączenia i na najbliższy lot Wrocław - Dortmund bilet kosztuje 199 zł (ok. 47 euro).

Niech PKP IC schowa się ze swoimi pseudo promocjami za 39 euro, po zawyżonym kursie PKP, dostępnymi dla garstki pasażerów na 60 dni przed podróżą!

_________________
Tylko człowiek wolny się buntuje,
niewolnicy są posłuszni.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

pawcio1978 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 20 Wrz 2012

PostWysłany: 17-08-2013, 22:41    Odpowiedz z cytatem

Literowka w Dusseldorf - nawet jesli nie masz umlautow!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

FranzMaurer Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 14 Sie 2011

PostWysłany: 17-08-2013, 22:50    Odpowiedz z cytatem

Oto szara polska myśl !! .. Człowieku !! byłeś nad morzem tak ? piszesz, że koczowałeś na dworcu.. a ciężko było Ci zapytać sie w informacji na dworcu w Gdyni nt. Kiepury ? czy cokolwiek wiedzą ? lub ewentualnie zrobić głupa i podpytać sie o koszt połączenia jaki Cie wyniesie? ile ja razy tak właśnie robię i nie narzekam , a że PICki są jakie są to chyba o tym każdy wie..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

snajper Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 29 Lis 2009

PostWysłany: 18-08-2013, 10:04    Odpowiedz z cytatem

Jak juz podrożało do 69 do dobę wcześniej by po 39 też nie było. Mnie tylko chodzi, że ja najpierw dokonałem wszelkiej staranności, pojawiłem się na dworcu równe 60 dni przed. A że potem ja nie dokładnie pilnowałem. Ja mówię to nie może być tak, że ja mam codziennie sprawdzać czy może już. I czemu nie da się przez internet (w CD się da) to mógłbym sprawdzać w necie codziennie. Nie może być tak, że oni sobie zawieszają sprzedaż w dodatku w wakacje. Dlatego pewnie będe nimi jeździł nad Polskie morze czy Mazury ale nigdy już ich nie wezmę pod uwagę, przy jakiś dalszych planach. To nie klient ma się dostosowywać do nich, tylko oni do oczekiwań klienta. Ja oczekuję, że jak jest powiedziane 60 dni przed to przychodzę i kupuję bilet. A raz ustalonego na rok rozkładu się nie tyka ani nawet nie sugeruje możliwości zmian bo to wprowadza zdenerwowanie. Sczególnie, że jak wspomniano można było w sumie samolotem WizzAir do Dortmundu. Co prawda do ceny 200 trzeba by doliczyć 100 bo musiałbym dokupić bagaż rejestrowany ale to i tak mniej więcej tyle co proponowane 69E. A tym razem pojadę CD gdyż gdybym zapłacił na dworcu te 69E firmie PKP-IC, która robi żarty i zawieszenia sprzedaży to czułbym się osobiście żle. CD jest neutralne w tej sprawie więc im mogę bez uszczerbku swojego samopoczucia dać te 130 zł więcej za bilet niż miało być. Na koniec dodam, że jeżeli fan kolei latający z aparatem po dworcach jest wkurzony na kolej to jak by to odebrał zwykły pasażer, który nie wie nic o kolei. Choć pewnie zwykły pasażer dawno sobie nie zawraca tym głowy, leci WizzAirem gdzie rezerwacje z promocyjną ceną można zrobić nawet pół roku wcześniej przez internet i nie trzeba co dziennie sprawdzać czy może już sprzedają. I w sumie też tak myślałem od początku, ale chciałem się przejechać Kiepurą z racji kolejowych zainteresowań, to w takim razie będzie EN Phoenix.

_________________
...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Sebcio Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 06 Kwi 2007
Skąd: Lublin

PostWysłany: 08-09-2013, 20:43    Odpowiedz z cytatem

Nie będę zakładać nowego tematu.
Taka ciekawostka. Dzisiejszy TLK "Solina" do Przemyśla wyjeżdża wg Hafasa z Warszawy Centralnej o 10:50. Na takie połączenie bilety sprzedawały automaty biletowe. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt iż w kasie można się było dowiedzieć iż takiego połączenie nie ma. Pociąg ten odjeżdża o 11:33. Tak było w systemie rezerwacyjnym w kasie. Taką wersję pokazywał też infopasażer.

[ Dodano: 2013-09-08, 8:45 pm ]
Edit.
W hafasie poprawili na 11:33.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl