Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 29, 30, 31, 32, 33  Następny
Pijani kolejarze na służbie!
Autor Wiadomość

Victoria Płeć:Kobieta
Asystentka Admina
Asystentka Admina


Dołączyła: 17 Lis 2005
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 30-08-2013, 08:04    Odpowiedz z cytatem

Olaf Skurvensen, obawiam się, że praktykant może zapomnieć o pracy na kolei w charakterze maszynisty KM.

_________________
SKŁADKA NA SERWER
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

Olaf Skurvensen Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 15 Lis 2012

PostWysłany: 30-08-2013, 08:48    Odpowiedz z cytatem

Victoria, masz na myśli, że ZZM zgnoi tego praktykanta?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

mekkanik Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 19 Sty 2013

PostWysłany: 30-08-2013, 11:04    Odpowiedz z cytatem

Mogą mu skoczyć. Nawet jeśli by mu chcieli zaszkodzić to gość pójdzie z tym do mediów i dopiero będzie jazda. PO Wilku media tylko czekaja na kasek typu "Związek broni opoja " itp.
Zero litości dla pijanych w pracy. Młodego tylko trzeba podziwiać że miał jaja a nie obwiózł ochlaptusa całą turę!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

rufio198 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Sty 2006
Skąd: Z Doliny Muminków

PostWysłany: 31-08-2013, 19:18    Odpowiedz z cytatem

Victoria napisał/a:
Olaf Skurvensen, obawiam się, że praktykant może zapomnieć o pracy na kolei w charakterze maszynisty KM.


Twoje obawy są bezzasadne Smile

_________________
www.fotokolej.waw.pl <--- zapraszam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Victoria Płeć:Kobieta
Asystentka Admina
Asystentka Admina


Dołączyła: 17 Lis 2005
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 02-09-2013, 18:18    Odpowiedz z cytatem

rufio198, no nie wiem czy zupełnie bezpodstawne. Przecież ten maszynista-instruktor ma kolegów: innych maszynistów, związkowców, może nawet naczelników i dyrektorów. Mogą wyżywać się na młodym.

Pracowałam na kolei i kilka razy byłam świadkiem związkowych "akrobacji" mających na celu ratowanie przed zwolnieniem dyscyplinarnym kolesi, którzy byli w pracy pod wpływem alkoholu. Dopóki sprawa nie otarła się o policję a tylko o SOK to jakoś się udawało (dyrekcja ulegała związkowcom) zamieść sprawę pod dywan, w myśl źle pojętej solidarności zawodowej. Ba, bardziej obrywał dyspozytor, który do pijaka wezwał SOK. No a tutaj nie ma zmiłuj, bo praktykant zadzwonił po policję i facet nie dość, że wyleci z pracy (dyrekcja nie ma żadnego pola manewru) to jeszcze poniesie odpowiedzialność karną (zagrożenie w ruchu lądowym). I tego stary kolejarski beton może młodemu nie wybaczyć.

_________________
SKŁADKA NA SERWER
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

buballo Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 14 Sty 2013
Skąd: Kraina Oz

PostWysłany: 02-09-2013, 19:32    Odpowiedz z cytatem

Victoria napisał/a:
rufio198, no nie wiem czy zupełnie bezpodstawne. Przecież ten maszynista-instruktor ma kolegów: innych maszynistów, związkowców, może nawet naczelników i dyrektorów. Mogą wyżywać się na młodym.


Za pijaństwo w robocie jest § 52 KP i cała armia różnej maści związkowców chłopinie nie pomoże, a to z jednego prostego powodu: nikt się nie podłoży, nawet za kogoś kto jest instruktorem.
Czas przestać myśleć o kolei utartymi stereotypami, dziś nie ma tolerancji dla pijaństwa Idea

Victoria napisał/a:
No a tutaj nie ma zmiłuj, bo praktykant zadzwonił po policję i (...) stary kolejarski beton może młodemu nie wybaczyć.


Victoria, bądź konsekwentna Cool
Praktykant nie dzwonił, na żadną policję - w myśl odpowiedniej instrukcji, którą musi znać jak amen w pacierzu, u nas się nazywa Bt2, Dział III, § 11, określa jak ma się zachować "praktykant" w sytuacji, kiedy maszynista staje się niezdolny do pracy. Mówiąc krótko ma "żadać pomocy". W jeździe pociągowej, pomocy żąda od dyspozytora, który decyduje co dalej. I to wszystko. Praktykant zrobił to co do niego należy.
Źle by postąpił pozwalając na taką sytuację, kiedy pijany maszynista prowadzi pociąg, źle by postąpił gdyby nawet mając umiejętności sam prowadził pojazd kolejowy bez wymaganych uprawnień a sprawa by wyszła w momencie zdania lub przekazania pojazdu, więc tak naprawdę nie miał innego wyjścia.
Ja jestem pewien, że nie spotka go żadna przykrość, a na wakat po instruktorze KMy wybiorą kogoś odpowiedniego.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Lady Makbet Płeć:Kobieta
Przyjaciel


Dołączyła: 12 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 02-09-2013, 20:26    Odpowiedz z cytatem

Jest tak jak pisze Victoria. U mnie w zakładzie związkowcy też zawsze bronili moczymordy przed zwolnieniem z pracy. Dlatego w takich przypadkach zawsze należy dzwonić po policję. Nigdy po sokistów!

_________________
Lady Makbet to typ kobiety, którą nieokiełznana ambicja prowadzi do zbrodni, a potem do wyrzutów sumienia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

buballo Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 14 Sty 2013
Skąd: Kraina Oz

PostWysłany: 02-09-2013, 20:28    Odpowiedz z cytatem

W Twoim wcale nie znaczy, że we wszystkich ... takie uogólnianie jest nieobiektywne.
Ja bym napisał: trzeba robić tak, jak jest w instrukcji.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

rufio198 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Sty 2006
Skąd: Z Doliny Muminków

PostWysłany: 03-09-2013, 08:39    Odpowiedz z cytatem

Victoria napisał/a:
rufio198, no nie wiem czy zupełnie bezpodstawne. Przecież ten maszynista-instruktor ma kolegów: innych maszynistów, związkowców, może nawet naczelników i dyrektorów. Mogą wyżywać się na młodym.


Skoro napisałem co napisałem to znaczy że miałem podstawy do tego.
Poza tym powiedz mi od kiedy jak maszynista jedzie z praktykantem/ pomocnikiem to od razu jest maszynistą - instruktorem? Mr. Green

_________________
www.fotokolej.waw.pl <--- zapraszam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

voyager1231 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 17 Wrz 2012

PostWysłany: 03-09-2013, 16:47    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Dopóki sprawa nie otarła się o policję a tylko o SOK to jakoś się udawało

Victoria, teraz trochę się zmieniło. Jeżeli delikwenta nakryje kontrola wewnętrzna (zawiadowca, naczelnik) to zazwyczaj mu się upiecze. Kończy się na N-ce i wyjaśnieniu. Za to gdy ktoś wezwie SOK, to już kaplica i dyscyplinarka.

_________________
Manipulacja w najczystszej postaci Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Borys_q Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 25 Gru 2011

PostWysłany: 03-09-2013, 16:56    Odpowiedz z cytatem

Związki jak narazie mają złą sławę w mediach nie sądze żeby ktoś chciał bronić gorzałkiewicza, to by tylko zaogniło całą wojnę media vs związki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Arek Płeć:Mężczyzna
Junior Admin


Dołączył: 05 Mar 2007
Skąd: Szczecin

PostWysłany: 10-09-2013, 11:31    Odpowiedz z cytatem

Dwa lata więzienia w zawieszeniu na cztery - taki wyrok usłyszał Zdzisław R. W ubiegłym roku gdy był dyżurnym ruchu na brzeskiej stacji PKP doprowadził do wykolejenia pociągu.

Podczas badania okazało się, że miał ponad ponad półtora promila alkoholu w organizmie. Zdzisław R. przez sześć lat nie będzie mógł tez pracować jako dyżurny ruchu.

Więcej:
http://www.rdn.pl/~radiom/rdn/index.php/puls-dnia/9941-brzesko-wyrok-w-zawieszeniu-dla-pijanego-droznika

_________________
Żelazna kadra też z czasem rdzewieje.
A beton kruszeje...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Pirat Płeć:Mężczyzna
Webmaster


Dołączył: 14 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 05-10-2013, 03:35    Odpowiedz z cytatem

Pijana dróżniczka nie zamknęła przejazdu, pociąg uderzył w samochód!

0,7 promila alkoholu we krwi miała dróżniczka, która w czwartek wieczorem nie opuściła szlabanów na przejeździe kolejowym na ulicy Bałtyckiej w Poznaniu. Pociąg osobowy zderzył się tam z samochodem. Jak mogło do tego dojść?

Czytaj dalej...

_________________
Tylko człowiek wolny się buntuje,
niewolnicy są posłuszni.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Kobietka Płeć:Kobieta
Nowy


Dołączyła: 04 Paź 2013
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 07-10-2013, 07:57    Odpowiedz z cytatem

Masakra... to jest nie do pomyślenia, że ludzie mając tak odpowiedzialną pracę przychodzą na służbę pod wpływem alkoholu... dobrze, że nie doszło do tragedii... drużnicy powinni być kontrolowania, a sowoją drogą kierowcy samochodów też powinni zachować szczególną ostrożność na przejazdach kolejowych...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

buballo Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 14 Sty 2013
Skąd: Kraina Oz

PostWysłany: 07-10-2013, 16:49    Odpowiedz z cytatem

Kobietka napisał/a:
... a sowoją drogą kierowcy samochodów też powinni zachować szczególną ostrożność na przejazdach kolejowych...


Bardzo dobrze powiedziane.
Tak jak przypadki z dróżnikami są na szczęście marginalne, tak brak rozwagi zmotoryzowanych wcale do marginesu nie należy: omijanie półrogatek, przejeżdżanie na przejazdach niestrzeżonych w momencie kiedy sp sygnalizuje zbliżający się pociąg czy jazda bez zachowania ostrożności na małoużywanych liniach kolejowych, czy chociażby ten wypadek, który jest jaskrawym przejawem półmroczności jasnej ...
Niestety, ale w tych wypadkach decydujący jest brak przewidywania i wyobraźni Confused ... kierowców, niestety Crying or Very sad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 30 z 33 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 29, 30, 31, 32, 33  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl