Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Miejscówka do biletu OSŻD droższa od pełnego biletu
Autor Wiadomość

SU45-034 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 16 Mar 2011
Skąd: qqqqqqqqqq

PostWysłany: 03-10-2013, 13:29   Miejscówka do biletu OSŻD droższa od pełnego biletu Odpowiedz z cytatem

Cześć

Czy możecie mi wytłumaczyć o co w tym chodzi?
Podchodzę do kasy po bilet z Winnicy do Żytomierza na pociąg Kiszyniów-Petersburg przedstawiam bilet OSŻD. Kolega ma do zapłaty 103 hrywny za zwykły bilet (cena biletu+miejscówki), a mi wyskakuje do zapłaty 115 hrywien! Kasjerka zrobiła wszystko jak należy wbiła "OSŻD2 51" cena biletu wyzerowała się, miejscówka pozostała bez zmian, ale system samoczynnie doliczył różne zbójeckie opłaty.
Ostatecznie kupiłem zwykły bilet za 103 hrn. jednak chciałbym uzyskać odpowiedź co było przyczyną takiej sytuacji?
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

FIP32 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 12 Lis 2010
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 15-10-2013, 17:29    Odpowiedz z cytatem

Taka sytuacja jest możliwa. Po prostu kasjerka wydała do biletu OSŻD miejscówkę wg Tabel opłat za miejsca rezerwowane UZ, które stosuje się dla podróżnych z krajów objętych terytorialnie przepisami SCIC-TWZ. Po wpisaniu kodu kolei 51 system nalicza opłaty wg Taryfy Wschód-Zachód, które są dużo wyższe niż taryfa wewnętrzna UZ. Wot i wsio
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

SU45-034 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 16 Mar 2011
Skąd: qqqqqqqqqq

PostWysłany: 17-10-2013, 18:13    Odpowiedz z cytatem

FIP32 napisał/a:
Taka sytuacja jest możliwa. Po prostu kasjerka wydała do biletu OSŻD miejscówkę wg Tabel opłat za miejsca rezerwowane UZ, które stosuje się dla podróżnych z krajów objętych terytorialnie przepisami SCIC-TWZ. Po wpisaniu kodu kolei 51 system nalicza opłaty wg Taryfy Wschód-Zachód, które są dużo wyższe niż taryfa wewnętrzna UZ. Wot i wsio



Nie zgodzę się, było nieco inaczej. Kasjerka pobrała dwa miejsca, jedno normalne i jedno do OSŻD. Na monitorze ceny miejscówek były identyczne, cena biletu w moim przypadku 0.0000, ale system doliczył różne zawyżone prowizje, podatki co zaskoczyło nawet kasjerkę.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

FIP32 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 12 Lis 2010
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 18-10-2013, 07:34    Odpowiedz z cytatem

Można te opłaty nazwać podatek, zadatek, prowizja, napiwek, łapówka ... itd. Ja wiem swoje i wcale nie jestem zaskoczony jak ta ukraińska kasjerka. Dla posiadacza biletu OSŻD z kraju obszarowo przynależnemu do SCIC-TWZ opłata będzie taka a nie inna. Do opłaty podstawowej za miejsce doliczane są dodatkowe współczynniki, o których co roku UZ informuje koleje obce. Na r.j.p. 2013/2014 zgodnie z pismem jakie nadesłały Koleje Ukraińskie opłaty i współczynniki się nie zmieniają.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

SU45-034 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 16 Mar 2011
Skąd: qqqqqqqqqq

PostWysłany: 22-10-2013, 08:29    Odpowiedz z cytatem

Ja też wiem swoje. Cena była taka a nie inna z powodu korzystania z pociągu CFM w relacji krajowej UZ. Wsio.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl