Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Bilet Warszawski
Autor Wiadomość

pospieszny Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 21 Wrz 2008

PostWysłany: 23-05-2012, 15:35   Bilet Warszawski Odpowiedz z cytatem

Bilet Warszawski – to nowa usługa dla pasażerów. Dzięki niej, przez godzinę przed rozpoczęciem lub po zakończeniu podróży pociągami interREGIO i REGIOekspres, będzie można poruszać się po Warszawie wszystkimi środkami komunikacji miejskiej. Wprowadzenie Biletu Warszawskiego to wynik porozumienia zawartego przez Przewozy Regionalne, które są największym kolejowym przewoźnikiem pasażerskim w Polsce ze stołecznym Zarządem Transportu Miejskiego, największym organizatorem transportu miejskiego w Polsce. Będzie go można kupić od 1 czerwca 2012 roku.

Nowa usługa pozwoli pasażerom pociągów Przewozów Regionalnych na korzystanie w pierwszej strefie biletowej (na terenie całej Warszawy) ze wszystkich środków komunikacji, nadzorowanych przez Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie.
- Naszym nadrzędnym celem jest dbałość o wygodę naszych pasażerów. Dzięki Biletowi Warszawskiemu podróżni interREGIO lub REGIOekspresu przyjeżdżający do Warszawy mają dodatkową godzinę, aby dojechać do miejsca przeznaczenia bez konieczności zakupu dodatkowych biletów – mówi Małgorzata Kuczewska-Łaska, prezes Zarządu Przewozów Regionalnych.
Pasażerowie, którzy kupią bilet w opcji „Warszawski” na dowolny pociąg Przewozów Regionalnych jadący do lub z Warszawy, zyskają możliwość skorzystania zarówno z autobusów, tramwajów, metra i Szybkiej Kolei Miejskiej. Osoby podróżujące z Warszawy będą mogły korzystać ze wszystkich środków transportu miejskiego w ciągu wskazanych przez siebie 60 minut w dniu wyjazdu pociągu. Z kolei podróżni przyjeżdżający do Warszawy będą mogli w ciągu określonej przez siebie godziny po przyjeździe pociągu do stolicy przemieszczać się komunikacją miejską.
- Zawarte porozumienie to pierwszy tak poważny krok na drodze integracji taryfowej kolejowego przewoźnika z transportem miejskim w skali całej Polski. Bardzo cieszymy się, że tego typu usługa wprowadzona zostanie najpierw właśnie w Warszawie – mówi Leszek Ruta, dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego w Warszawie.
Usługa będzie dostępna od 1 czerwca, a więc jeszcze przed rozpoczęciem Euro 2012.
- Choć Bilet Warszawski to usługa, która obowiązywać będzie co najmniej przez najbliższe 3 lata, chcieliśmy aby mogli z niej korzystać wszyscy, którzy przyjadą z innych miejsc Polski do Warszawy na mecze w ramach Euro 2012. Bilet pozwoli bowiem naszym pasażerom na dojazd na Stadion Narodowy czy do hoteli – dodaje Małgorzata Kuczewska-Łaska.
- To znaczne ułatwienie dla wszystkich kibiców i zachęta do integracji dla innych przewoźników kolejowych. Chcielibyśmy, by to modelowe rozwiązanie stało się w naszym kraju normą. Skorzystają na tym pasażerowie – stwierdza Leszek Ruta.
Bilet będzie ważny przez jeden dzień, wskazany przy zakupie przez pasażera. Bilet Warszawski będzie można kupić w kasach biletowych Przewozów Regionalnych oraz na pokładzie pociągu u konduktora wyposażonego w terminal. Będzie także dostępny w przedsprzedaży na 30 dni od daty planowanej podróży. Aby bilet był ważny, należy czytelnie wpisać na nim godzinę rozpoczęcia czasu jego ważności w pierwszej strefie ZTM.

źródło: Przewozy Regionalne
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

winograd Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 13 Maj 2011

PostWysłany: 02-06-2012, 22:14    Odpowiedz z cytatem

Bilet zwykły na IR na trasie Poznań - Warszawa kosztuje 49,50zł. Bilet Warszawski to koszt 53,10 zł. Nr oferty w terminalach kasowych: 60
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

sympatyk Płeć:Mężczyzna
Sponsor


Dołączył: 14 Lip 2008

PostWysłany: 03-06-2012, 14:10    Odpowiedz z cytatem

Też mi okazja Śmiech
1.Na bilecie na pociąg kupionym z Luton do Londynu można PRZEZ CAŁY DZIEŃ podróżować komunikacją miejską po Londynie i jeszcze tego samego dnia wrócić do Luton.
2. Na bilecie autobusowym kupionym w lotniskowym autobusie w Lizbonie można DO KOŃCA DNIA podróżować komunikacją miejską po Lizbonie.
Czy zna ktoś przykłady z innych miast?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

sebek Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 15 Lis 2005
Skąd: Bytom/okolice

PostWysłany: 04-06-2012, 16:49    Odpowiedz z cytatem

Troche nie kumam tematu, przykładowo, jade IR Skrzyczne do Warszawy, przyjazd na centralny 10.15, czy bilet warszawski musze mieć od godziny 10.15 czy moge sobie go kupić przykładowo od g.11?
W pociągu IR musze określić godzine od której chce mieć bilet warszawski, czy automatycznie konduktor mi sprzeda bilet od godziny przyjazdu IR do centralnego? O to mi chodzi, jak to dokładnie wygląda z tymi godzinami i zakupem biletu?

_________________
na forum od 2005 roku:)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

winograd Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 13 Maj 2011

PostWysłany: 04-06-2012, 20:34    Odpowiedz z cytatem

Sebek - przeczytaj uważnie ostatni akapit tekstu wklejonego przez pospiesznego. Na Bilecie Warszawskim sam wpisujesz godzinę. Pewnie to zrobili z myślą o tym, że może się zdarzyć sytuacja, że pociąg się spóźni.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

sebek Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 15 Lis 2005
Skąd: Bytom/okolice

PostWysłany: 05-06-2012, 07:09    Odpowiedz z cytatem

Doczytałem tekst i faktycznie, jest info, że samemu wpisuje się godzinę, co jest dobrym rozwiązaniem, bo jednak opóżnienia zdarzają i można spokojnie z pociągu udać do kasy i tam sobie przy zakupie biletu wpisać godzinę rozpoczęcia ważności. Ciekawe jak ta oferta sprawdzi w praktyce, może w przyszłości rozbudują o pociągi KM, co też byłoby wygodne.

_________________
na forum od 2005 roku:)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Pirat Płeć:Mężczyzna
Webmaster


Dołączył: 14 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 18-10-2012, 11:44    Odpowiedz z cytatem

Bilet warszawski w PKP Intercity

Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie oraz PKP Intercity 25 października br. wprowadzają wspólną ofertę - Bilet warszawski IC. Bilet pozwoli pasażerom pociągów na korzystanie przez 60 minut ze wszystkich środków stołecznej komunikacji miejskiej na terenie 1. strefy biletowej. Pasażer sam określi czas przejazdu. Będzie mógł skorzystać z tej opcji tylko w dniu podróży, przed wyjazdem ze stolicy lub po przyjeździe do niej.

Więcej:
http://www.ztm.waw.pl/aktualnosci.php?i=842&c=100&l=1

_________________
Tylko człowiek wolny się buntuje,
niewolnicy są posłuszni.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

winograd Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 13 Maj 2011

PostWysłany: 26-10-2012, 10:57    Odpowiedz z cytatem

Dodam jeden wg mnie ważny szczegół - odcinek ZTM nie ma ulgi - np. to czy ktoś studiuje czy nie ma zniżek, to dopłaca tyle samo - 3,40zł.

Bilet Warszawski można wydać nawet do biletu Rodzinnego (of.4) lub Rewelacyjnego (of.202). Na masce terminala kasowego przy wpisaniu Warszawy jako stacji początkowej lub końcowej wyskakuje zapytanie, czy bilet ma być tylko na PKP IC, czy ma być opcja +ZTM.

Tak swoją drogą się zastanawiam, jako osoba przyjeżdżająca rzadziej niż sporadycznie do Warszawy, jak z takim biletem papierowym przejść przez bramkę wejściową na stację metra. O ile mnie skleroza nie myli, bilety jednorazowe są z paskiem magnetycznym, a miesięczne itp. przykłada się do czytnika. Chodzi mi o to, czy czytnik jest w stanie zeskanować kod kreskowy z biletu IC, czy też trzeba czekać, aż ktoś z obsługi ZTM przyjdzie i łaskawie otworzy mi bramkę.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Victoria Płeć:Kobieta
Asystentka Admina
Asystentka Admina


Dołączyła: 17 Lis 2005
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 26-10-2012, 12:58    Odpowiedz z cytatem

Bilet warszawski IC: pytania i odpowiedzi

http://www.rynek-kolejowy.pl/36255/Bilet_warszawski_IC_pytania_i_odpowiedzi.htm

_________________
SKŁADKA NA SERWER
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

robertcb Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 18 Paź 2011

PostWysłany: 26-10-2012, 16:39    Odpowiedz z cytatem

Dopóki nie będzie honorowany w KM (bez podnoszenia ceny) - jest bez sensu.
Oferta jest dla tych co nie mają karty miejskiej i są zmuszeni kupić bilet jednorazowy w Warszawie.

Na moim przykładzie:

Wracając skądś do W-wy, by dojechać do domu (Warszawa Wsch-Sulejówek) - muszę przepuścić KM i czekać na SKM (bilet można kupić w automacie w pociągu bez dopłaty), a w KM raz ze z dopłatą,dwa że trzeba wsiąść pierwszymi drzwiami od czoła pociągu, (jak mało czasu lub/i kolejka do kasy to tam nie zdążę kupić) poza tym jest dużo droższy od 20-minutowego ZTM który na ogół wystarcza, jeśli SKM jedzie zgodnie z rozkładem.
Kupować naprzód od razu do Sulejówka kombinowanego IR+KM też nie ma sensu, bo po przyjeździe pociągu IR może się okazać, że pierwsza odjedzie jednak SKM.


SKM - 2,60 zł
KM bilet kupiony w kasie - 7,3 zł
KM bilet kupiony w pociągu - 11,3 zł

_________________
http://radioamator.elektroda.eu/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

eicgornik Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 16 Wrz 2012
Skąd: Kraków

PostWysłany: 11-11-2012, 23:20    Odpowiedz z cytatem

Mam pytanie odnośnie biletu Warszawskiego, jestem trochę nie w temacie, bo nie jestem z Warszawy, ale skonsultować chciałbym tą moją wątpliwość.

Jestem w Warszawie, kupuję bilet Warszawski i chcę pojechać z Zachodniej Warszawy do Wschodniej Expressem 1 klasą, mogę? Czy jeszcze muszę kupić miejscówkę na ten pociąg? I jaka kwota jest na taką kategorię pociągu?

Dziękuje za odpowiedź z góry Cool
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

dziz Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 09 Sie 2011
Skąd: Kalisz

PostWysłany: 25-10-2013, 10:58    Odpowiedz z cytatem

Hej,
kupiłam w taryfie "Wcześniej" bilet TLK do Warszawy (coby załapać sie na 15% zniżki) do tego chciałam od pana z kasy "bilet warszawski IC" ale owy pan twardo obstawiał, że na tym bilecie co mi wydał mogę jeździć godzinie po Warszawie (od momentu przyjazdu pociągu), natomiast na stronie ZTM jak byk jest napisane:
"Obowiązuje specjalny wzór biletu z nadrukiem „Bilet IC warszawski” oraz tekstem „W Strefie 1 ZTM Warszawa ważny 60 min. od godz. …”.". Na wydanym bilecie nie ma żadnej adnotacji o bilecie warszawskim (jest tylko taryfa "wcześniej"). Moje pytania do Was:
1. Czy jak poproszę konduktora to taki blankiet mi wyda za darmo? (na pana z kasy raczej nie mam co liczyć:/) rozumiem, że bilet tlk ciągle muszę mieć przy sobie?
2. Załóżmy że do Wwa dojeżdżam o 16:17 ale z komunikacji skorzystam dopiero w okolicy 18, zatem czy na owym blankiecie mogę wpisać 18:00 czy tą 16:17?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

winograd Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 13 Maj 2011

PostWysłany: 25-10-2013, 12:41    Odpowiedz z cytatem

Jak dobrze pamiętam, po przyjeździe do Warszawy podróżny ma 12 godzin, aby skorzystać z tej oferty na podstawie tego biletu. Wpisuje się godzinę wejścia do pojazdu, bo skąd pewność że pociąg nie złapie 3 godzin opóźnienia z powodu jakieś wypadku
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

dziz Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 09 Sie 2011
Skąd: Kalisz

PostWysłany: 25-10-2013, 14:44    Odpowiedz z cytatem

Dzięki za info:)
A czy ktoś z Was wie coś odnośnie punktu 1?. Ponoć od 29.10.13 można u konduktora pobrać, ale nie wiem czy za opłatą czy nie. Na chłopski rozum powinno być za darmo, ale z pkp nigdy nic nie wiadomo;)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl