Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
[PKP IC] Bilet Pielgrzyma
Autor Wiadomość

Pirat Płeć:Mężczyzna
Webmaster


Dołączył: 14 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 05-11-2013, 02:25   [PKP IC] Bilet Pielgrzyma Odpowiedz z cytatem

Bilet Pielgrzyma to oferta PKP Intercity dla wszystkich, którzy zamierzająca skorzystać z przejazdu pociągami dodatkowymi, uruchamianymi przez Spółkę „PKP Intercity” w związku z XXX Ogólnopolską Pielgrzymką Kolejarzy na Jasną Górę, która odbędzie się w dniach 16-17 listopada 2013 r.

Oferta specjalna „Bilet Pielgrzyma” obowiązuje przy przejazdach pociągami dodatkowymi, uruchamianymi przez „PKP Intercity” S.A., w relacjach:

1) Hrubieszów – Częstochowa – Hrubieszów,
2) Gdynia – Częstochowa – Gdynia,
3) Przemyśl – Częstochowa – Przemyśl,
4) Słupsk – Częstochowa – Słupsk,
5) Szczecin – Częstochowa – Szczecin,
6) Terespol – Częstochowa – Terespol,
7) Białystok – Częstochowa – Białystok,
8) Rybnik – Częstochowa – Rybnik,

Cena biletu to tylko 26 zł.

Oferty nie można łączyć z innymi ofertami i ulgami (ustawowymi i handlowymi).

Więcej na stronie PKP Intercity

_________________
Tylko człowiek wolny się buntuje,
niewolnicy są posłuszni.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

sebek Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 15 Lis 2005
Skąd: Bytom/okolice

PostWysłany: 05-11-2013, 08:07    Odpowiedz z cytatem

Mam pytanie, bo regulamin jest dość niejasny. Czy te pociągi są dostępne tylko dla jadących tam - powrót, czy można skorzystać np. z samej jazdy do Częstochowy lub samego powrotu z Częstochowy?

_________________
na forum od 2005 roku:)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

sopek Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 24 Lut 2007

PostWysłany: 05-11-2013, 19:22    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
czy można skorzystać np. z samej jazdy do Częstochowy lub samego powrotu z Częstochowy?


nabyty na przejazd „tam” uprawnia do przejazdu „z powrotem” do stacji wyjazdu;

Sam decydujesz w którą stronę pojedziesz.

_________________
https://kolejowyportal.pl
https://www.facebook.com/kolejowyportal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

sebek Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 15 Lis 2005
Skąd: Bytom/okolice

PostWysłany: 07-11-2013, 15:40    Odpowiedz z cytatem

Wróciłem przed chwilą z dworca w Katowicach. Przy kasach w holu głównym było pusto, zapytałem o te bilety pielgrzyma na 16-17.11 i niestety, panie w kasach IC nie wiedzą czy na tym bilecie można podróżować w jedną czy w dwie strony, po krótkiej naradzie doszły do wniosku że jak w dwie strony to za 52zł.
Ok, czyli nie dowiedziałem sie prawie nic, ale zostałem skierowany z kas IC do BOK pasażera IC, gdzie również było pusto i na dzień dobry mówie, że w kasach nie wiedzą co i jak z tymi biletami. Pani w BOK powiedziała, to po co one tam siedzą i do nas odsyłają. Zaczęła coś stukać w komputerze, naradzać się z koleżanką, wydrukowała bilet pielgrzyma na 16-17.11 Gdynia - Częstochowa - Gdynia, cena 26zł, ale ja mówie, że chce jechać tylko w jedną stronę, to usłyszałem, ale jak pan nie pojedzie z Gdyni do Częstochowy, to nie może pan jechać tylko jako powrót czyli Częstochowa - Gdynia. Mówie do tej pani, a jest pani tego pewna, przecież na bilecie pisze przejazd tam, ale powrót według regulaminu w tej cenie w obie strony. Zaczęło się przeszukiwanie przepisów i doradzono mi, zadzwonić do Warszawy na infolinie, bo one nie mają pewności jak jest z tymi biletami, czy musze jechać w obie strony tzn. obowiązkowo Gdynia - Częstochowa, żeby wracać Częstochowa - Gdynia.
W sumie po pół godzinnym poszukiwaniu informacji, odwiedzeniu kas i BOK IC, zostałem w sytuacji, że najlepiej szukać informacji na infolini IC, bo kasy i BOK nie wiedzą jak jest z tymi biletami, jaka cena, tutaj słysze 52zł, obok że 26zł. Po raz kolejny zawiodłem się na informacji ze strony IC, cokolwiek wymyślą w promocji, zawsze jest niedoinformowanie.

_________________
na forum od 2005 roku:)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

railman93 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 17 Paź 2008
Skąd: Zduńska Wola

PostWysłany: 07-11-2013, 22:44    Odpowiedz z cytatem

W sumie to w czym problem? Bilet pielgrzyma według regulaminu upoważnia Cię do odbycia podróży powrotnej bez dodatkowych opłat, a więc kup sobie bilet Gdynia - Częstochowa, a że w jedna stronę go nie wykorzystasz to juz Twoja sprawa.

_________________
ZDUŃSKOWOLSKIE WIEŚCI KOLEJOWE
www.zwk.org.pl
https://www.facebook.com/zwkzdwola
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Brajdak Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 19 Sty 2009
Skąd: z Polski

PostWysłany: 08-11-2013, 04:18    Odpowiedz z cytatem

To jest tak. Jedziesz w relacji, np. Szczecin - Częstochowa pociągiem pielgrzymkowym. Kupujesz bilet za 26 zeta i możesz na podstawie tego biletu wrócić do Szczecina, ALE TYLKO tym samym - powrotnym - pociągiem pielgrzymkowym. Jeżeli ktoś będzie chciał jechać tylko z Cz-chowy,to nie kupi biletu, albowiem, zapisane jest, że bilet do Cz-chowy ważny jest na powrót. Wg. mnie, panie w kasie w Katowicach się mylą. Swoją drogą, jeśli pociąg jest uruchamiany dla kolejarzy i ich rodzin , chcących uczestniczyć w XXX Pielgrzymce Kolejarzy, to dlaczego jest dostępny dla nie mających nic wspólnego z tym wydarzeniem? Pazerność właścicieli wynajmowanego taboru? Trzeba też zauważyć, że nie ma tzw. miejscówek. Czy miło będzie w wagonie, przedziale, jak do pielgrzymów(nieraz całe rodziny) dosiądą się osoby, które tylko będą chciały taniej dojechać np. ze Szczecina do jakiejś stacji leżącej na trasie przejazdu. Przecież organizatorzy mają rozplanowane miejsca w wagonach dla tych, co się zgłosili na ten wyjazd. Oby nie było z tego tytułu awantur i nieporozumień.

_________________
W czasach zakłamania, mówienie prawdy, jest czynem rewolucyjnym - Orwell
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

railman93 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 17 Paź 2008
Skąd: Zduńska Wola

PostWysłany: 08-11-2013, 11:44    Odpowiedz z cytatem

Brajdak napisał/a:
Jeżeli ktoś będzie chciał jechać tylko z Cz-chowy,to nie kupi biletu, albowiem, zapisane jest, że bilet do Cz-chowy ważny jest na powrót.


To wystarczy, że kupi bilet do Częstochowy, który upoważni go do powrotu z Częstochowy.. i tyle.

_________________
ZDUŃSKOWOLSKIE WIEŚCI KOLEJOWE
www.zwk.org.pl
https://www.facebook.com/zwkzdwola
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Brajdak Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 19 Sty 2009
Skąd: z Polski

PostWysłany: 08-11-2013, 18:08    Odpowiedz z cytatem

Z tej strony "zachodząc", to się zgadza.

_________________
W czasach zakłamania, mówienie prawdy, jest czynem rewolucyjnym - Orwell
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

sebek Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 15 Lis 2005
Skąd: Bytom/okolice

PostWysłany: 08-11-2013, 19:14    Odpowiedz z cytatem

Raczej wy macie racje a nie kasjerki na dworcu, bo naprawdę słuchając ich można czasem się zagubić.
Kasjerki uważają, że jak nie ostempluje biletu na przejazd "TAM", to nie będę mógł wracać, czyli "Powrót"
Kasa w Katowicach wyda bilet bez problemu na relacje:Gdynia - Częstochowa na 16.11, ale zdaniem kasjerek musze jechać i zdobyć stempel konduktora, żeby wracać na tym samym bilecie dzień póżniej.
A mi chodzi o to, że kupuje bilet tam-powrót, ale tylko wracam, czyli z Częstochowy do Gdańska.
Przecież w regulaminie nie pisze, że obowiązkiem jest podróż w dwie strony, bilet trzeba mieć na tam-powrót a jechać komu sie jak podoba i nie żadne 52zł jak kasjerka marudziła a 26zł.

_________________
na forum od 2005 roku:)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl