Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11, 12  Następny
Bilety DB bahn
Autor Wiadomość

agraba Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 30 Gru 2009

PostWysłany: 05-06-2013, 18:09    Odpowiedz z cytatem

Witam,
Kupiłem online bilet Mecklenburg-Vorpommern-Ticket z Grambow do Świnoujścia centrum przez Pasewalk. Odjazd pociągu ze Szczecina o 16.59. Mam takie pytanie, bo gdzieś przeczytałem, że na podstawie tego biletu mogę przejechać ze Szczecina do Grambow bez biletu. Czy to prawda?
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

robertrush Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 06 Sie 2011
Skąd: Gorzów/Złocieniec

PostWysłany: 06-06-2013, 08:10    Odpowiedz z cytatem

agraba, od marca przewozyregionalne razem z niemieckimi kolejami wprowadziły ofertę "bilet graniczny". Obowiazuje ona na trasie Szczecin - Grambow. Koszt 10 zł. Szczerze korzystalem z niej tylko raz, przeważnie kupuje bilet do Szczecin Gumience granica. Koszt 4 zł. Nikt sie jeszcze nigdy nie przyczepił ani nie zwrócił mi uwagi. Radzilbym Ci zaopatrzyć sie w któryś z tych biletów, bo niewatpliwie jakiś posiadać musisz na ten krótki przejazd.

_________________
Fundacja Ratowania Zabytków www.zabytki.org
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

agraba Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 30 Gru 2009

PostWysłany: 07-06-2013, 15:03    Odpowiedz z cytatem

Dzięki Robertrush za odpowiedź Smile . Będę jechał z synem więc, żeby uniknąć kłopotów kupie bilety do Grambow.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Waldemar Kuna Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 27 Kwi 2013

PostWysłany: 12-06-2013, 16:30    Odpowiedz z cytatem

Witam,
proszę o pomoc w temacie możliwe nisko-kosztowego przejazdu na trasie Szczecin-Lubeka-Szczecin. Wyjazd w piątek powrót niedziela lub wyjazd sobota powrót poniedziałek. Dwie osoby dorosłe i dziecko 11 lat.
Z góry dziękuje za pomoc.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Rogerson Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 11 Mar 2009

PostWysłany: 13-06-2013, 07:24    Odpowiedz z cytatem

Śmieszne jest to, że jak chce się kupić bilet na trasę Szczecin Główny - Lubecka to kosztuje on 101,80 Euro dla 3 osób w jedną stronę, a jak kupi się bilet od pierwszej stacji w Niemczech tj. Grambow, to wtedy zapłacimy już tylko 26 euro.

Więc najlepiej będzie kupić bilet ze Szczecina Gł. do przejścia granicznego, pewnie przejściówkę i dopiero potem bilet na Niemcy.

W stronę Lubecki będzie to Mecklenburg-Vorpommern-Ticket, na powrót Schleswig-Holstein-Ticket. Wyszukiwarka bahn.de opcję taką wycenia na 56 euro dla 3 osób (bilety po stronie niemieckiej).

Bilety po polskiej stronie, to nie wiem ile mogą kosztować na taką opcję.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Waldemar Kuna Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 27 Kwi 2013

PostWysłany: 13-06-2013, 08:20    Odpowiedz z cytatem

Witam,
Bardzo dziękuje za informacje . Znalazłem na stronie Przewozów Reg., że bilet Szczecin-Grambow to koszt 10 pln/osobę.
Jeszcze tylko jedno pytanie (przepraszam za dociekliwość-ale nie podróżowałem w Niemczech na podstawie "biletów landów") : bilet "Mecklenburg-Vorpommern-Ticket" będzie ważny jesli na nim będe jechał do leżacej w landzie Schleswig-Holstein Lubeki?
Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Rogerson Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 11 Mar 2009

PostWysłany: 13-06-2013, 08:36    Odpowiedz z cytatem

Z tego co jest napisane tutaj:

http://www.bahn.de/regional/view/mdb/pv/deutschland_erleben/allgemein/tickets/pdfs_laender-tickets/2013/mdb_97992_meck_pomm_ticket_geltbereich_ab091212.pdf

To jest ważny, ba jest ważny również na odcinku Szczecin Gł - Grambow, więc kupując tylko Mecklenburg-Vorpommern-Ticket można dojechać ze Szczecina Gł. do Lubecki i droga powrotna również na bilecie Mecklenburg-Vorpommern Ticket, nie trzeba kupować Schleswig-Holstein Ticket, który jest droższy, a jedyna różnica jest taka, że można z nim dojechać na lotnisko w Lubece.

Mówią o tym punkty 1, 4 i 5. Więc za 52 Euro można dojechać w trzy osoby ze Szczecina do Lubecki i spowrotem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Waldemar Kuna Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 27 Kwi 2013

PostWysłany: 13-06-2013, 15:47    Odpowiedz z cytatem

Rogerson- Bardzo dziękuje za wyczerpujące info Smile
Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

seba92 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 20 Lip 2013
Skąd: Mińsk Mazowiecki

PostWysłany: 20-07-2013, 10:24    Odpowiedz z cytatem

Witam.
Ze znajomymi (5 osób) chcemy wybrać się do Lubeki, Hamburga i Kolonii. Jako baza wypadowa służyłaby Lubeka. I pytanie. Według tego co znalazłem najtaniej będzie chyba ruszyć ze Szczecina do Lubeki na Mecklenburg-Vorpommern-Ticket, a później trasy Lubeka - Hamburg - Lubeka (w sobotę) i Lubeka - Kolonia - Lubeka (w niedzielę) na Schönes-Wochenende-Ticket. Powrót z Lubeki do Szczecina ponownie na Mecklenburg-Vorpommern-Ticket.

Jak uważacie, czy to najbardziej opłacalna opcja pod względem finansowym?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Darthlol Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 09 Lip 2013

PostWysłany: 26-11-2013, 17:01    Odpowiedz z cytatem

Witam,
ma do was drodzy forumowicze pytanie pytanie,

w połowie marca wybieram się na targi Cebit, będę jechał z Frankfurt Oder do Hannoweru pociągiem,
do Berlina Regional-Express, zaś od Berlina ICE, mój pociąg ICE do Hannoveru wyjeżdża z Berlin Ostbahnhof 10.36, z kolei RE z Frankfurtu Oder wyjeżdża o 9.33, jest szansa, że zdążę na wcześniejszy pociąg do stolicy Niemiec o 8.33, czy mogę jechać tym wcześniejszym pociągiem do Berlina, mimo, że mam kupiony bilet na ten późniejszy Regional-Express? ICE nie ulega zmianie

Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Skolmi Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 05 Mar 2012

PostWysłany: 26-11-2013, 20:53    Odpowiedz z cytatem

Jeśli masz zwykły bilet to bez problemu.
Jeśli w promocji (Sparpreis/Spezial) to nie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Darthlol Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 09 Lip 2013

PostWysłany: 26-11-2013, 21:48    Odpowiedz z cytatem

Sparpreis, dzięki za info
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

melocot Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 30 Mar 2006
Skąd: Żary

PostWysłany: 27-11-2013, 18:17    Odpowiedz z cytatem

Zaraz zaraz...
Jeśli chcesz jechać wcześniejszym RE z FF (Oder) do Berlina i nie zmieniasz ICE z Berlina do Hannoveru to nawet Sparpreis ma zapis:
Cytat:
"Gilt nur für eingetragene Züge/Tage/Zeiten (Zugbindung). NV = Nahverkehrszüge vor/nach Fernverkherszüge; je Fahrt max. 1 Tag"

Oznacza to, że w przypadku połączenia z przesiadką, przejazd pociągami regionalnymi (RB, RE) przed/po przejazdem pociągiem dalekobieżnym (IC, ICE) jest ważny max. 1 dzień. Zatem każdy Sparpreis nie zezwala na zmianę poc. ICE, IC, a dla biletów "połączenie z przesiadką", dojazd pociągiem regionalnym jest ważny 1 dzień.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Skolmi Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 05 Mar 2012

PostWysłany: 27-11-2013, 19:41    Odpowiedz z cytatem

Jeśli wprowadziłem w błąd to sorry, ale pamiętam, jak mi w reisezentrum przybijali pieczątkę Zugbindung + coś tam, gdy zmieniałem przy przesiadce pociąg (na inny niż na bilecie) mając Spar'a.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Rogerson Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 11 Mar 2009

PostWysłany: 28-11-2013, 11:58    Odpowiedz z cytatem

No tak ale Ty nie chcesz zmieniać pociągu kategorii wyższej niż RE, czyli w Twoim przypadku ICE.

Możesz spokojnie na tym swoim bilecie śmigać tym wcześniejszym RE.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 9 z 12 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11, 12  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl