Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Prezesi korumpują związkowców
Autor Wiadomość

Naczelnik Płeć:Mężczyzna
Administrator


Dołączył: 10 Lis 2005
Skąd: Polska

PostWysłany: 11-03-2008, 22:10   Prezesi korumpują związkowców Odpowiedz z cytatem

Artykuł z "NIE" o przekupywaniu działaczy związkowych przez prezesów spółek PKP:
http://www.nie.com.pl/art10312.htm

NIE.jpg
Plik ściągnięto 1645 raz(y) 204.31 KB


_________________
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Beatrycze Płeć:Kobieta
Redaktor


Dołączyła: 11 Lis 2005
Skąd: Legnica

PostWysłany: 11-03-2008, 22:43    Odpowiedz z cytatem

Oooo, nawet zamieścili moją wypowiedź. Shocked
Wprawdzie tylko fragment, bo na stronie "Wolnej Drogi" napisałam dokładnie tak:

To co wyprawiają panowie Grymel, Prędtki i Nowak woła o pomstę do nieba! Jak można dać się tak sprzedać i zdradzić załogę PKP Cargo - członków "S", którzy was wybrali i wam zaufali?! Zdradziliście ideały związkowe i solidarnościowe za garść judaszowych srebrników! Wstyd i hańba! Mam nadzieję, że delegaci związku odwołają was ze stanowisk w "S" w trybie nadzwyczajnym! Nie zasługujecie nawet na członkostwo w "S", marne sprzedawczyki! Mało wam było wysokich związkowych uposażeń? Mało wam było koryt? Na takich jak wy to tylko splunąć wypada...

_________________
"Aby dowiedzieć się kto naprawdę tobą rządzi, sprawdź kogo nie wolno ci krytykować" - Voltaire.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

kolp Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 07 Gru 2007

PostWysłany: 11-03-2008, 23:00    Odpowiedz z cytatem

Trzeba piętnować łobuzów którzy na ludzkiej krzywdzie chcą wjechać do bram ... tylko czego.A i taki artykuł przydał by się w paru jeszcze gazetach ponieważ załoga w cargo nic nie wie co w trawie piszczy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Wojtek Płeć:Mężczyzna
Junior Admin


Dołączył: 10 Lis 2005
Skąd: Legnica

PostWysłany: 11-03-2008, 23:36    Odpowiedz z cytatem

Oświadczenie przewodniczącego SKK "Solidarność", o którym mowa jest w powyższym artykule:
http://skk.org.pl/dok2008/oswiadczenie_05_03_2008.htm

_________________
Podróżny pamiętaj! Podróż pociągiem skraca czas przejazdu koleją. (S. Bareja)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Paszczak Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 17 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 12-03-2008, 01:15    Odpowiedz z cytatem

Odnoszę wrażenie, że autor tego artykułu czerpał inspirację z naszego forum. Komputer
http://infokolej.pl/viewtopic.php?p=29970#29970

_________________
Paszczak
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Świnia Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 18 Lis 2005
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: 12-03-2008, 05:48    Odpowiedz z cytatem

Jeśli kolejowa "Solidarność" planuje strajk, to najłatwiej ją spacyfikować przekupując przywódców związkowych. Śmiech

_________________
Co cię nie zabije, da ci moc i siłę !!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

fury Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 26 Mar 2007

PostWysłany: 12-03-2008, 12:30    Odpowiedz z cytatem

Numer stary jak świat, bo jak trudno kogoś przekonać to można go jeszcze kupić. Czy to nie mieści się przypadkiem w definicji korupcji? Mawiają, że każdego można przekupić. Jest to tylko kwestia ceny. I cóż z tego, że to nie prywaciarz wyciąga kasę na stół, bo chce wygrać przetarg? Kasa nie prywatna, tym łatwiej się ją wydaje. Panowie solidaruchy jesteście skorumpowani. Powinno się wami zająć CBA, jednak ono woli bardziej spektakularne akcje, które można w telewizji pokazać. Na tym poziomie jesteście bezpieczni. Antek Jaje, bohater "Wieści z Warsu" też...

Można by odnieść wrażenie, że solidaruchy specjalnie dążą do konfrontacji, by coś dla siebie prywatnie z kolejowego garnka wygrzebać. A co, Staszek Kogut i Krzysiu Mamiński są wystarczającym przykładem, że wygrzebać można.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Pirat Płeć:Mężczyzna
Webmaster


Dołączył: 14 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 13-03-2008, 23:17    Odpowiedz z cytatem

Mam pytanie. Czy w PKP tylko związkowcy z "Solidarności" są przekupni? Przecież na kolei jest mnóstwo związków zawodowych i nie wierzę, że reszta jest "czysta".

_________________
Tylko człowiek wolny się buntuje,
niewolnicy są posłuszni.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

leo1407 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 24 Wrz 2007
Skąd: z PKP

PostWysłany: 14-03-2008, 07:43    Odpowiedz z cytatem

Pytanie jak najbardziej na miejscu !!! Po tych paru miesiącach bytności na forum odnoszę wrażenie, że mówi się tu prawie wyłącznie o "solidaruchach" pomijając dyskretnym milczeniem pozostałych wielce zasłużonych....
W którymś z tematów poruszyłem już tą sprawę - bez efektu jednak Rolling Eyes
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

mediator Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 20 Lut 2008

PostWysłany: 14-03-2008, 09:52    Odpowiedz z cytatem

proszę, proszę... Panowie z kolejarskiej "S" robią się sławni. Zobaczymy, czy przygarną Koguta
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Noema Płeć:Kobieta
Sponsor


Dołączyła: 13 Lis 2005
Skąd: Zgorzelec

PostWysłany: 14-03-2008, 21:25    Odpowiedz z cytatem

http://wolnadroga.pl/?dzial=numer&rok=08&nr=06&art=06

Nikogo nie zdradziłem! Nikogo nie sprzedałem!

W Internecie, na forach dyskusyjnych, pada wiele ciężkich oskarżeń pod adresem Sekcji Krajowej Kolejarzy NSZZ „Solidarność”, także imiennie pod twoim adresem, o zdradę, sprzeniewierzenie się ideałom „Solidarności”, oszukanie członków Związku. To jest bardzo poważna sprawa. Proszę o twój komentarz.

http://wolnadroga.pl/arch/08_06/06.jpg

Henryk Grymel: To faktycznie ciężkie zarzuty i sprawa bardzo poważna. Wobec tego i ja zacznę poważnie. Nie będę jednak nikomu stawiał zarzutów. Nie o to chodzi. Wiem, że zabrzmi to patetycznie, ale muszę i chcę tak powiedzieć. Jestem w „Solidarności” od jej powstania w roku 1980. Trwałem w „Solidarności” w czasie stanu wojennego. Jestem jej członkiem do dnia dzisiejszego. Przez te wszystkie lata, przez trudne lata stanu wojennego, nigdy nikogo nie zdradziłem, nigdy nie sprzeniewierzyłem się ideałom „Solidarności”.
Nie będę komentował treści wpisów zostawianych przez internautów w księdze gości na stronie „Wolnej Drogi”, ograniczę się do wyjaśnienia niektórych zarzutów, które mi postawiono.
Zacznę od tego, że w grudniu ubiegłego roku „PKP Intercity” przekształciła się ze spółki z o.o. w „PKP Intercity” SA. W statucie nowej Rady Nadzorczej nie uwzględniono przedstawiciela załogi. SKK „Solidarność” zgłosiła protest do Ministra Infrastruktury z żądaniem, aby w kolejowych spółkach w Radach Nadzorczych obligatoryjnie zasiadali przedstawiciele załogi. Po interwencji w tej sprawie ministra, prezes Wach powołał z ramienia pracodawcy dwóch przedstawicieli załogi w skład Rady Nadzorczej Spółki „PKP Intercity” SA. Analogicznie do tej decyzji w skład Rad Nadzorczych spółek Cargo Wagon zostali obecnie powołani członkowie SKK „Solidarność”. Jest to spełnienie postulatu, którego „Solidarność” domagała się od kilku miesięcy.
W czterech Spółkach wagonowych „Cargo Wagon” podpisano pakt gwarancji pracowniczych. W statucie jednej z nich dokonano zapisu, iż w składzie Rady Nadzorczej powinien znajdować się przedstawiciel załogi. Ponieważ w pozostałych trzech spółkach takiego zapisu zabrakło, SKK „Solidarność” wystosowała pismo do prezesa Spółki „PKP CARGO” o jednakowe traktowanie wszystkich spółek Cargo Wagon, a tym samym o uzupełnienie składu Rady Nadzorczej o przedstawiciela załogi. W odpowiedzi na nasze pismo Prezes Wojciech Balczun powołał w skład Rad Nadzorczych Spółek Cargo Wagon w Jaworzynie Śląskiej i Krakowie przedstawicieli załogi, którzy mają reprezentować interesy pracowników poprzez dostęp do informacji o działalności spółki.
Odnośnie negocjacji płacowych, to odbywały się one w spółkach i były na różnych etapach. SKK „Solidarność” wystąpiła do Prezesa Związku Pracodawców Kolejowych o spełnienie jej postulatów mówiących o tym, iż średnia płaca minimalna na kolei musi wynosić, co najmniej tyle, ile średnia krajowa. Spółki PLK, CARGO i PR dały upoważnienie Związkowi Pracodawców Kolejowych do prowadzenia w ich imieniu negocjacji płacowych dotyczących wysokości podwyżek. Brali w nich udział przedstawiciele SKK „Solidarność”: Henryk Grymel, Marek Podskalny, Wiesław Pełka i Andrzej Pabiański (PKP PR). Odbyło się kilka tur negocjacji i w dniu 21 lutego br. podpisano wspólne porozumienie pomiędzy Związkiem Pracodawców Kolejowych a Sekcją Krajową Kolejarzy NSZZ „Solidarność”, Federacją Związków Zawodowych Pracowników PKP i Federacją Związków Zawodowych Maszynistów Kolejowych. Następnego dnia (22 luty 2008 r.) porozumienie podpisało kilkanaście innych central związkowych. Ostatecznie wynegocjowano podwyżkę wynagrodzeń w wysokości 220 PLN do uposażenia zasadniczego w trzech spółkach. Podwyżka ta daje następujący procentowy wskaźnik wzrostu wynagrodzenia: PLK - 21%, PR - 19%, CARGO - 17%. Zwracam uwagę, że osiągnięto taki wzrost mimo ustalonego przez rząd wzrostu na poziomie 6%. Po dokonanej akcji awansowej daje to następujące wyniki w stosunku do średniej płacy w sektorze przedsiębiorstw za rok 2007: CARGO - 110%, PLK - 103%, PR - 96%.
Jednocześnie w porozumieniu zaznaczono, że po 20 lipca 2008 r., po uzyskaniu wyników półrocznej działalności spółek, zostaną podjęte rozmowy na temat dalszego wzrostu wynagrodzeń w roku bieżącym. Ustalono także powołanie Zespołu Administracyjno - Związkowego do opracowania systemu wzrostu wynagrodzeń na następne lata. 20-procentowa podwyżka na początku roku dotąd na kolei nie występowała, tak więc obecna podwyżka jest sukcesem SKK „Solidarność”, ponieważ taka wysokość była realna i obecnie maksymalnie najwyższa.
SKK „Solidarność” uważa, że naszym zadaniem i obowiązkiem jednocześnie, jest zabezpieczenie stabilności zatrudnienia i płac. Postulowana i nagłaśniana w mediach przez Konfederację Kolejowych Związków Zawodowych podwyżka wynagrodzenia rzędu 500 PLN na zatrudnionego, mogłaby spowodować utratę płynności finansowej przez spółki. Taka kwota podwyżki niestety, ale nie mieściła się w żaden sposób w planach przychodów i budżetach spółek na rok bieżący. Przecież nasza kolej, to nie „budżetówka”, tylko spółki prawa handlowego. Ile zarobimy, tyle możemy wydać. Każdy z pracowników musi mieć taką świadomość.
Powtórzę raz jeszcze. Celem i obowiązkiem NSZZ „Solidarność” jest dbanie o bezpieczeństwo finansowe pracowników i członków Związku, a nie brylowanie w środkach masowego przekazu.

Jesteś przekonany, że twoje wyjaśnienie jest wystarczające?
H.G.: Tak.

Dziękuję za rozmowę.
Rozmawiał Aleksander Wiśniewski

źródło: Wolna Droga

_________________
Bossowie związków zawodowych, zarządy i rady nadzorcze spółek PKP to partacze, nieudacznicy, ludzie niekompetentni! Jest to banda kretynów, idiotów i darmozjadów pierdzących w stołki, którym los PKP zwisa i powiewa!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Naczelnik Płeć:Mężczyzna
Administrator


Dołączył: 10 Lis 2005
Skąd: Polska

PostWysłany: 14-03-2008, 22:34    Odpowiedz z cytatem

W tym samym numerze "WD" senator Kogut mówi:

Wolna Droga: Na forach internetowych rozgorzała bardzo ostra w tonie dyskusja, pojawiły się też na ten temat zapisy na stronie internetowej „Wolnej Drogi”, na temat zmian kadrowych w Radach Nadzorczych spółek zależnych „PKP CARGO”. Chodzi mianowicie o to, że przedstawicielami właściciela w tych Radach mieliby zostać działacze związkowi. Co sądzisz na ten temat?

Stanisław Kogut: Tak, to prawda, taki pomysł się pojawił, i co dziwniejsze, ci działacze nie mają być w tych Radach przedstawicielami pracowników, ale pracodawcy, co dla mnie jest totalnym nieporozumieniem. Nie chciałbym, aby ktoś pomyślał, że moja ocena tych zamiarów wynika z jakichś osobistych uprzedzeń, czy animozji. Nie, tak nie jest, ja tylko uważam, że gdyby do tego doszło, zostałby złamany pewien dobry obyczaj, według którego związkowiec może być członkiem Rady Nadzorczej, ale powinien w niej zasiadać, jako reprezentant załogi, nigdy pracodawcy.
Ja też byłem członkiem Rady Nadzorczej PKP, ale reprezentowałem w niej pracowników - kolejarzy, nie właściciela. Jest mi ciężko oceniać postępowanie tych działaczy, powstała, bowiem bardzo niezręczna sytuacja i jestem nią zaskoczony. Wiem jedno, iż istnieją pewne zasady, którym nie można się sprzeniewierzać i dlatego nie dziwię się, że ten zamysł wywołał dość nieprzyjemną w tonie reakcję internautów.
W sytuacji, gdy związki zawodowe walczą o niezbędne podwyżki dla kolejarzy, działacze związkowi postanowili reprezentować właściciela w Radach Nadzorczych. To jest bardzo zły sygnał, prowokujący do wyciągania różnych, nieprzychylnych wniosków.

Więcej: http://wolnadroga.pl/?dzial=numer&rok=08&nr=06&art=15

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Hakun Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 05 Sie 2007
Skąd: Poznań

PostWysłany: 15-03-2008, 07:40    Odpowiedz z cytatem

Jednego nie rozumiem. W PKP jest wiele związków zawodowych, większych i mniejszych. Dlaczego więc wszystkie stołki w radach nadzorczych dostają tylko działacze SKK "Solidarność"?! Czy w spółkach PKP CARGO Wagon jest tylko "Solidarność"? Dlaczego zarząd PKP CARGO wyznacza tylko działaczy "Solidarności" do reprezentowania pracowników?

Zresztą podobnie było w PKP Intercity!

Henryk Grymel: Zacznę od tego, że w grudniu ubiegłego roku „PKP Intercity” przekształciła się ze spółki z o.o. w „PKP Intercity” SA. W statucie nowej Rady Nadzorczej nie uwzględniono przedstawiciela załogi. SKK „Solidarność” zgłosiła protest do Ministra Infrastruktury z żądaniem, aby w kolejowych spółkach w Radach Nadzorczych obligatoryjnie zasiadali przedstawiciele załogi. Po interwencji w tej sprawie ministra, prezes Wach powołał z ramienia pracodawcy dwóch przedstawicieli załogi w skład Rady Nadzorczej Spółki „PKP Intercity” SA.

I tylko przez przypadek do rady nadzorczej PKP Intercity powołano dwie członkinie "Solidarności", tj. Wiesławę Kolbus i Marię Sędek ???

Poza tym od kiedy to pracodawca sam wyznacza reprezentantów załogi ??? Tych wybiera załoga panie Grymel !!!

Myślę, że ludzie mają już dość mydlenia oczu, ciągłego ściemniania i nie wierzą w żadne pokrętne tłumaczenia. Tłumaczy się tylko winny panie Grymel!
SPRZEDALIŚCIE SIĘ !!! DLA WAS LICZY SIĘ TYLKO KASA I STOŁKI !!! JESTEŚCIE ZDRAJCAMI I SPRZEDAWCZYKAMI !!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

sielawa Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 12 Sty 2008

PostWysłany: 15-03-2008, 08:02    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Dlaczego zarząd PKP CARGO wyznacza tylko działaczy "Solidarności" do reprezentowania pracowników?
pewnie dlatego, że z tego co słyszałem, pan Grymel niemal codziennie jest w Cargo i ze swoim ryżym asystentem pilnuje, żeby na stołki trafili właściwi ludzie
Może innym związkowcom brakuje tupetu albo robią to mniej nachalnie Śmiech
Język
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Modliszka Płeć:Kobieta
Sponsor


Dołączyła: 15 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 15-03-2008, 12:11    Odpowiedz z cytatem

Hakun, analogicznie jest z zarządami. Jeśli jakiś związkowiec zostaje członkiem zarządu spółki PKP to z góry wiadomo, że jest to działacz "S".
Wielu dyrektorów zakładów to też solidarnościowcy. Nawet w zarządzie Związku Pracodawców Kolejowych mamy byłych aktywistów kolejowej "S", tzn. Mamiński, Kozendra i Tracichleb.
Wnioski nasuwają się same! Po szczeblach drabiny związkowej do władzy - czy taka jest rola liderów związkowych?

_________________
Bądź szczery, a wyzwą cię od chamów i prostaków.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 7 Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl