Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Pytanie nerda - PESA 214M
Autor Wiadomość

Shamai Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 26 Sie 2009
Skąd: Żakowice

PostWysłany: 09-02-2014, 21:29   Pytanie nerda - PESA 214M Odpowiedz z cytatem

Mam krótkie pytanie typowej osoby lubiącej kolej ale nie znającej się na niej. Dziś miałem przyjemność jechać "nowym" PESA 214M na trasie Łódź - Koluszki. I zastanowiło mnie czemu nikt nie wpadł na pomysł produkcji podobnych typu jednostek..a raczej autobusu na szynach ale zasilanego trakcją.
Jak by wyglądała w różnicy kosztów utrzymania itp. ? Przecież EZT-y są (??) tańsze w utrzymaniu niż SZT-y (inaczej po co elektryfikować prawie cały kraj)
Frekwencja w dzisiejszym kursie wynosiła koło 30% więc w moim mniemaniu w kursach poza godzinami szczytu powinny jeździć tylko takie jednostki oszczędzając kasę PR-om a za zaoszczędzoną kasę uzupełnić luki w kursowaniu.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Preki Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 01 Sty 2007
Skąd: Siedlce

PostWysłany: 09-02-2014, 21:54    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
I zastanowiło mnie czemu nikt nie wpadł na pomysł produkcji podobnych typu jednostek..a raczej autobusu na szynach ale zasilanego trakcją.

Są wagony elektryczne serii EN81, również z Pesy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

DarekP Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 07 Wrz 2010
Skąd: Rzeszów

PostWysłany: 10-02-2014, 15:56    Odpowiedz z cytatem

Wygląda na to, że potencjał linii zelektryfikowanych jest większy, niż niezelektryfikowanych, gdyż ostatnio w zakupach nowych EZT dominują jednostki międzywojewódzkie 3 i 4 członowe, a na krótszych trasach 2 i 3 członowe. Po kilku zakupach EN81 nie widać dalszego zapotrzebowania. Być może koszt zakupu jest mniej atrakcyjny niż zamknięcie linii.
Pytanie prowokacyjne, jakie mi się pojawiło przy okazji to kiedy ktoś wpadnie na pomysł doklejenia kabin sterowniczych do członu s i stworzenia najtańszej wersji elektrycznego autobusu szynowego.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Shamai Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 26 Sie 2009
Skąd: Żakowice

PostWysłany: 10-02-2014, 23:47    Odpowiedz z cytatem

Nie zauważyłem w spisie pociągów tej jednostki:) Mój błąd.
Ja natomiast widzę w takich typie pojazdu alternatywę na busów-konserw kursujących aktualnie na mojej trasie z Koluszek do Łodzi, które spokojnie mogły by uzupełnić luki w różnych godzinach. W końcu wszyscy wiemy że im więcej dostępnych połączeń tym więcej osób zastanowi się nad pociągiem:)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

REXus Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 23 Maj 2010
Skąd: Żelistrzewo

PostWysłany: 12-02-2014, 16:27    Odpowiedz z cytatem

Gdyby władza myślała tak jak Ty to kolej nie notowałaby odpływu pasażerów, wręcz przeciwnie...

_________________
... już pociąg będzie dyszał, powiesz krótko - mamy czas...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl