Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Licencja maszynisty a status bezrobotnego
Autor Wiadomość

atos1987 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 28 Sty 2014
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 28-01-2014, 17:09   Licencja maszynisty a status bezrobotnego Odpowiedz z cytatem

Witam.
Od 2 tygodni jestem zarejestrowany jako bezrobotny.
Poważnie nosiłem sie z zamiarem kursu w WCE na licencje maszynisty. Niestety troche to kosztuje i stąd moje pytanie. Czy są w Warszawie jakieś jednostki które takie szkolenia przeprowadzają?

http://pkpcs.pl/ogloszenia/wymogi.html

W linku wyżej jest to ładnie opisane i obecnie to wygląda spoko, bo szukają na maszyniste, do tego jestem zarejestrowany ALE dzowniłem dzis do nich i odsyłali mnie od telefonu do telefonu i wkońcu wyszło nic. Pan powiedzial że muszę szukac organu który takie szkolenia organizuje.

Stąd moje pytanie może jest tu ktoś kto miał podobną sytuację lub posiada jakieś info gdzie ewentualnie bym mógł odbyc takie szkolenie. Dodam że nie jestem po szkole kolejowej. Mam zawodówkę o kierunku handlowym lecz ciągnie mnie od jakiegos czasu juz w kolej oraz tym się interesuje.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Sunseed Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 05 Lip 2011
Skąd: Bruxelles

PostWysłany: 29-01-2014, 00:48    Odpowiedz z cytatem

Cześć!

Wiesz co, ja to rozumiem na stronie w troszkę inny sposób - mianowicie:
Skoro jesteś zarejestrowany w PUPie to dowiadujesz się czy mają pieniądze na szkolenie skoro dostaniesz pracę po tym kursie i potwierdzi Ci to PKP Cargo.
Dzwonisz do PKP Cargo Service i pytasz się czy poszukują maszynistów i czy jest możliwość wystawienia zaświadczenia o tym że Ciebie przyjmą po szkoleniu.

Jeżeli wszystko jest okej do tej pory, a i urząd zgodzi się ponieść koszty na Twoje szkolenie to chyba teraz powinieneś im dostarczyć umowę czy coś, że zapisałeś się na jakiś kurs maszynisty którego wcale nie musi realizować PKP CS (oni mają Cie tylko zatrudnić, a kurs we własnym zakresie). np. w tej szkole http://www.csid.pl/terminarz.php

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

atos1987 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 28 Sty 2014
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 29-01-2014, 11:01    Odpowiedz z cytatem

No tylko tu lipa bo Kraków ;/ . Dzwoniłem do WCE Matel Service bo teraz 22 lutego rusza kurs na licencję ale powiedzieli mi że nie ma czegoś takiego jak możliwość sfinansowania szkolenia przez urząd. A Pan w pkpcargoservice ogólnie powiedział że po samej licencji nei zapewni mi w 100% zatrudnienia lecz na takich ludzi są bardzo otwarci..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Sunseed Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 05 Lip 2011
Skąd: Bruxelles

PostWysłany: 29-01-2014, 20:03    Odpowiedz z cytatem

Ty się WCE nie pytaj o możliwość sfinansowania, tylko PUP'u ;p

Nie poddawaj się, dąż, kombinuj.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

atos1987 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 28 Sty 2014
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 29-01-2014, 22:21    Odpowiedz z cytatem

No będę musiał cos działąć tylko na obecną chwilę to juz zgłupiałem i nawet nie wiem czy badania bym przeszedł bo mam krótkowzroczność -75 Sad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Sunseed Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 05 Lip 2011
Skąd: Bruxelles

PostWysłany: 29-01-2014, 22:25    Odpowiedz z cytatem

Dałbyś radę, krok po kroku a nie zamartwiasz się przeszkodami Smile Że tak powiem większe ślepoty jeżdżą Smile

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

atos1987 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 28 Sty 2014
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 03-02-2014, 09:30    Odpowiedz z cytatem

Czyli tak żeby ustalić.. Najpierw jadę do UP , wchodzę i proszę o wniosek o sfinansowanie szkolenia w trybie indywidaulnym. I tu Pytanie czy mam kobitce przedstawiać jakąś moją wizję o co mi dokładnie chodzi czy poprostu wziąć wniosek i udac się do PKP Service ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Sunseed Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 05 Lip 2011
Skąd: Bruxelles

PostWysłany: 03-02-2014, 10:19    Odpowiedz z cytatem

Tak, jeśli mają środki na szkolenie to pobierz od nich taki wniosek. Niech Ci PKP Service "podbije/potwierdzi" a potem dogadaj się z jakąś szkołą maszynistów. Ale wcześniej zorientuj się w cenach, bo pewnie urząd się zapyta. Smile

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

atos1987 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 28 Sty 2014
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 03-02-2014, 11:32    Odpowiedz z cytatem

Ok dzięki!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Sunseed Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 05 Lip 2011
Skąd: Bruxelles

PostWysłany: 02-03-2014, 11:37    Odpowiedz z cytatem

Poinformuj jak sytuacja Smile

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

atos1987 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 28 Sty 2014
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 24-03-2014, 09:48    Odpowiedz z cytatem

Witam. Mineło sporo czasu a u mnie nic się właściwie nie ruszyło. Spowodowane było to tym że poprostu odpuściłęm sobie Maszyniste i stwierdziłem że może poprostu zachaczę się w jakimś zakładzie na etaciku i będe spokojnie sobie pracował.. Tak się nie stało to raz a dwa to jednak cos mnie ciągnie bardziej w kolej niż w "standardową" pracę.
Do rzeczy.. Właśnie wróciłem z UP z plikiem papieru zwanym dalej wnioskiem o szkolenie indywidualne.
No i teraz trochę jestem nie w temacie bo widziałem że ludzie w innym wątku właśnie pisali że IC rozpoczeło jakies szkolenie.
Jedno co wiem to że dzis wypełnię ten wniosek tak jak będe potrafił a jutro udaję się do PKP Cargo i mam nadzieje że tam cokolwiek uda mi sie załatwić.
No i najważniejsza rzecz która mnie sprowadza często na ziemię, to mój wzrok. Pewnie już na samych badaniach polegnę i na tym zakończe przygodę związaną z koleją.
Ogólnie to przydalby się ktos kto w podobny sposób szedł taka scieżką ( czyli przez UP) bo same te procedury to jakaś paranoja.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Marian Szatko Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 24 Lis 2013

PostWysłany: 24-03-2014, 13:16    Odpowiedz z cytatem

Jeśli jesteś z Warszawy jak piszesz to nie wróże ci sukcesu w Cargo wprawdzie jest zgoda na szkolenie nawet do 500 maszynistów. Ale tylko w zakładach śląskim śląsko-dąbrowskim wielkopolskim oraz zachodniopomorskim. Może warto pomyśleć o zmianie miejsca zamieszkania jak ci zależy. Szczególnie na śląsku roboty dużo masz 2 zakłady do wyboru i będą kursy a koszty zamieszkania relatywnie najniższe.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

atos1987 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 28 Sty 2014
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 24-03-2014, 15:52    Odpowiedz z cytatem

Nie no zmiana miejsca zamieszkania obecnie jest wykluczona.
Jak w Cargo nie wypali to najwyżej pojadę do Schenkera i zapytam a jeśli tam nie to pozostanie mi 31 maja udać się do WCE Matel Service tylko ze wolałbym jednak nie wykładać takiej sumy z własnej kieszeni na szkolenie :/

Trochę nie wiem jak to mam uargumentować żeby to miało ręce i nogi.. http://abload.de/img/dsc_0594nuemi.jpg
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

cieszyrad Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 09 Kwi 2014

PostWysłany: 09-04-2014, 19:25    Odpowiedz z cytatem

a myślicie że na śląsku tzn jestem z okolic Katowic coś takiego by przeszło tzn sfinansowanie/dofinansowanie z pup-u lub efs na taką licencje maszynisty ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl