Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
Aż 101 nowych połączeń w regionie
Autor Wiadomość

gryff
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 29-09-2010, 16:07   

Kujawsko - pomosrkie już dawno wyprzedziło wszystkie województwa pod tym względem już od 3 lat jakby ktoś nie wiedział
Przejdź na dół

Emillex Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 14 Maj 2010
Skąd: Johannesburg RPA

PostWysłany: 29-09-2010, 17:24    Odpowiedz z cytatem

gryff, Kujawsko-Pomorskie. Hmmm, to te województwo które naraziło pasażerów na autobusy zamiast pociągów nie płacąc PR za wykonywanie przewozów regionalnych?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

pitagoras23 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 22 Lip 2009
Skąd: Ostrów Wlkp.

PostWysłany: 30-09-2010, 08:10    Odpowiedz z cytatem

Emillex napisał/a:
trzeba by było skądś "wytrzasnąć" dodatkowy tabor, tudzież ezety

Wcale się z Tobą nie zgodzę, gdyż można lepiej wykorzystać tabor, który w chwili obecnej jest. Już mówię w jaki sposób na przykładzie dwóch trzech składów, których "oczekiwanie" na torach postojowych mnie razi. Pierwszy pociąg to jednostka jadąca z Jarocina do Ostrowa (przyjazd ok 6.30, powrót 15.30), drugi pociąg to jednostka jadąca z Wrocławia do Ostrowa (przyjazd 10.20, powrót 14.30), trzeci pociąg to skład wagonowy kursujący z Ostrowa do Poznania (odjazd 4.50, powrót 17.35). Spójrz i zauważ proszę, ile bez sensu stoją te pociągi w "krzakach" zamiast jeździć i realizować to, o czym mówię. Pierwszy pociąg ma 9h postoju i w tym czasie ze spokojem może wykonać 4-5 kursów w takiej samej relacji (Ostrów - Jarocin - Ostrów) z możliwością przesiadki w Jarocinie na Poznań/Wrześnię oczywiście w takich godzinach, gdzie na tej trasie nie jadą składy w relacjach (Kluczbork - Poznań, Łódź - Poznań), a kilka takich "dziur czasowych" się znajdzie. Drugi skład może wykonać dodatkowy kurs do Wrocławia, bowiem południowa Wielkopolska połączeń z Dolnym Śląskiem ma jak na lekarstwo. Oczywiście pewnie zmieniłyby się popołudniowy planowy odjazd pociągu do Wrocławia, ale to nic strasznego. To samo mogę powiedzieć o składzie wagonowym. Ze spokojem jeden dodatkowy kurs na przykład do Łodzi Kaliskiej. W planach jest uruchomienie składu na wagonach w tej relacji, ale czy będą to te wagony nie wiem. Widzisz lepsze wykorzystanie taboru i wszystko da się zrobić. Zresztą, gdyby Ci się chciało, to ja układałem rozkłady jazdy dla Ostrowa i ta ostatnia propozycja najbardziej aktualna pokaże Ci, jak ja wykorzystywałem obieg taboru. Na kursy Regio na całej linii 272 potrzebowałem bodaj 5-6 jednostek. Ale one kursowały ciągle, bez długich i bezsensowych postojów.

Emillex napisał/a:
powinen powstać wspólny bilet kolej-MZK, a to nie sie za sobą koszty

Tutaj mamy już większy problem, jednak możliwy do rozwiązania, bowiem już w planach jest choćby utworzenie tzw. biletu aglomeracyjnego obejmującego wspólne przejazdy autobusami wszystkich przewoźników kursujących między Ostrowem i Kaliszem oraz po samych tych miastach. To są plany, jednak ich realizacja wydaje mi się możliwa, ale dopiero po zmianie władz, bo obecnie jeden z prezydentów dokładnie Kalisza nie chce się zgodzić na wymianę systemu kart elektronicznych w swoich autobusach. Ostrów jest do przodu, bowiem od razu chciał wprowadzić kartę i na autobus i na minimum 11 innych spraw typu opłata za parkowanie, biblioteka, etc.

Emillex napisał/a:
powinny znaleźć się pieniądze

Owszem kasa jest bolączką, ale jeśli dobrze zrozumiesz moją długą wypowiedź o wykorzystaniu taboru może przyznasz mi rację, że nam jako mieszkańcom południowej Wielkopolski bardziej zależy na tego typu połączeniu, a nie na kopiowaniu wzorca poznańskiego, gdyż wiemy, że nasza aglomeracja nie może równać się z poznańską. Chciałbym tylko większej siatki połączeń, a to bez specjalnej kasy da się zrobić. Zresztą jak Wielkopolska kupi te nowe składy, to co zrobi ze starymi - zezłomuje jak chce zrobić IC z 1000 wagonów. Nie lepiej na serio oddać je na modernizację, taką od podstaw i niech znów sobie służą, ale pod warunkiem krótkich relacji na jakie te pociągi zostały stworzone.

@ Emilex
Ja nie jestem typem, który będzie grzmiał. Nie jestem też osobą z manią że "coś mi się należy", bo ja cieszę się z tego, co mam, a że mogę wywalczyć więcej to coś złego. Chcę tylko, żeby moje pomysły do kogoś trafiły, żeby ktoś je poparł. O ile ostrowianie do Poznania dojadą w sumie bez problemu (teraz bezpośrednio, w moich planach zarówno bezpośrednio, jak i z przesiadką) to do Łodzi, Wrocławia, Leszna już tak kolorowo nie jest. Skoro IC wycofuje składy, to PR-y czy Koleje Wielkopolskie mogą skorzystać z takiego rozwiązania. Nie mówię, że nagle ma się pojawić 100 dodatkowych połączeń, ale powiedzmy, że 2-3 do Wrocławia, 3-4 do Łodzi, 3 do Leszna czy też Kluczborka. To naprawdę niewielkimi kosztami da się zrobić i ludzie nie będą musieli "kwitnąć" na naszej stacji po kilka ładnych godzin w oczekiwaniu na pociąg.
Nie wiem, czy byłeś w Niemczech czy Włoszech. Tam właśnie funkcjonuje mniej więcej model, o którym mówię ja. Pociągi regionalne kursują na danych trasach co godzinę, dwie, bądź częściej. Dodatkowo skład przyjeżdża, jest zamykany przed podróżnymi i sprzątany, czeka powiedzmy 30-40 minut i rusza dalej, a nie czeka 3-4 godziny. Ktoś może powiedzieć, że nie znajdą się ludzie. Dopóki na próbę nie wiem miesiąca - trzech nie uruchomione zostanie połączenie to nie wiadomo będzie czy ludzie się znajdą. Do układania rozkładów naprawdę potrzeba ludzi, którzy na kolei się znają, którzy jeżdzą pociągami i bywają na stacjach.

@Otello
Odpowiedź na Twój zarzut, co do mojego pomysłu wyjaśniłem na samym początku, jak i przed chwilą podając przykład funkcjonowania kolei w Niemczech i Włoszech. Ja widzę u Ciebie strach przed przesiadkami i mogę go zrozumieć, bo w Polsce, na polskiej kolei usłyszeć o dobrym skomunikowaniu (nie tylko składy, ale również godziny i perony) nie można. Gdyby udało się zrealizować to, o czym piszę, czyli więcej i częściej kursujące składy z pewnością byś się przesiadł, bowiem miałbyś psychiczny luz, że następny pociąg nie odjedzie Ci minutę wcześniej sprzed nosa. Wiem, że wygodniej jest kursować bezpośrednio, jednak wiemy, że EZT-y były produkowane z myślą o krótkich trasach i dopóki na serio nie zostaną przystosowane do dłuższych tras przez modernizację wydaje mi się, że moje rozwiązanie jest dobre. Podam Ci przykład takiej jednostki. Otóż IR Mickiewicz (Poznań - Kraków - Poznań) non stop łapie jak nie półgodzinne to godzinne i większe opóźnienia bo często relacja obsługiwana jest jednostką, która nie zrealizuje rozkładu jazdy, przez zły stan nie infrastruktury, ale właśnie zdezelowany skład. Wielu ludzi się już wypowiadało, co IC robiło z rozkładem i swoimi pociągami na CMK. Czy nie można korzystać z ich błędów?
Mówisz, że nie podoba Ci się połączenie Krotoszyn - Sieradz i proponujesz Leszno - Kalisz. U mnie główną zaletą takiego rozwiązania jest to, że trasę pokonujesz cały czas jednostką i w Sieradzu masz możliwość przesiadki na składy do Łodzi, które kursują bardzo często. A minusem Twojej propozycji jest to, że Kalisz nie ma zaplecza, aby stały tam szynobusy (brak możliwości zatankowania, wyczyszczenia itd), a ponadto gdyby miały kursować tylko do Kalisza to na odcinku Ostrów - Kalisz jeździłyby puste gdyż między tymi miastami kursuje full autobusów, dlatego też zaproponowałem coś dłuższego niż do Kalisza. I uwierz mi proszę, że jak jadę tą trasą, to wielu ludzi właśnie jedzie do Sieradza, Zduńskiej Woli.

@Pawcio
Kogo nazywasz maruderem? Czyżbyś miał coś więcej za złe do mojego pomysłu? Chętnie Cię wysłucham. Pisałem wyżej, ja nie mam mani "że coś mi się należy". Ja po prostu obserwuje, co robią ludzie i zastanawiam się, jak można im pomóc. Nie po to zbierałem podpisy pod petycją ws. pociągów. Wiesz ta akcja niewiele dała, bowiem spółki kolejowe zostały głuche o to, ale akcja dała mi więcej gdyż mogłem pogadać sobie z ludźmi i to oni powiedzieli mi czego oczekują. Nie uważam siebie za wielkiego znawcę kolei, ale widząc Twój post, który w żaden sposób nie odnosi się do mojego pomysłu, mogę stwierdzić, że wiem więcej niż Ty.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

sympatyk Płeć:Mężczyzna
Sponsor


Dołączył: 14 Lip 2008

PostWysłany: 29-03-2014, 18:13    Odpowiedz z cytatem

Czyta się to przyjemnie ale czy wypali? Ja w każdym razie trzymam kciuki Hooray

http://www.kurierkolejowy.eu/aktualnosci/18873/Reaktywacja-pociagow-pasazerskich-do-Miedzychodu.html
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

rail_user Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 02 Lis 2012

PostWysłany: 29-03-2014, 20:02    Odpowiedz z cytatem

Nie chcę krakać ale TurKol też miał jechać do Czarnkowa przez Wągrowiec a jak pojechał ? Oby podobnie nie zakończył się Międzychód
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

sympatyk Płeć:Mężczyzna
Sponsor


Dołączył: 14 Lip 2008

PostWysłany: 22-05-2014, 20:14    Odpowiedz z cytatem

Do Frankfurtu po półtorarocznej przerwie.

Wystartować mają pociągi REGIO z Poznania do Frankfurtu nad Odrą. PR chcą uruchomić na tej trasie dwie pary codziennych bezpośrednich kursów. – Chcemy rozpocząć obsługę tej trasy 11 lipca – usłyszeliśmy w biurze prasowym przewoźnika. Nie zakończyła się jeszcze konstrukcja rozkładu jazdy, póki co nie znamy więc szczegółowego planu kursów.

Więcej:

http://www.rynek-kolejowy.pl/52424/pr_od_lipca_miedzynarodowym_z_poznania_i_elku.html
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

rail_user Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 02 Lis 2012

PostWysłany: 24-05-2014, 18:31    Odpowiedz z cytatem

Na razie w nastepnym "odcinku" r.j. tj 16.06-31.08 nie ma ujętego pociagu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 3 z 3 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl