Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Kara za posiadanie biletu
Autor Wiadomość

Obywatel Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 19 Lis 2009

PostWysłany: 20-12-2013, 20:01    Odpowiedz z cytatem

Dokumentów nie trzeba mieć przy sobie. No chyba że należy się do tych, których "policja prześladuje".
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Arek Płeć:Mężczyzna
Junior Admin


Dołączył: 05 Mar 2007
Skąd: Szczecin

PostWysłany: 27-03-2014, 19:04    Odpowiedz z cytatem

Mandat za droższy bilet? UTK

W ocenie UTK pasażer, który omyłkowo nabył bilet z niewłaściwym wymiarem ulgi (zwłaszcza, gdy za bilet zapłacił więcej, niż należało), powinien być traktowany łagodniej, niż pasażer, który w ogóle nie posiada biletu i zamierzał odbyć przejazd „na gapę”. Urząd podkreśla, że ideą wprowadzenia opłat za przejazd bez ważnego biletu jest eliminowanie świadomych nadużyć, a nie bezwzględne egzekwowanie kar w przypadku niezamierzonych pomyłek.

Więcej:
http://www.rynek-kolejowy.pl/51533/mandat_za_drozszy_bilet_utk_interweniuje.htm

_________________
Żelazna kadra też z czasem rdzewieje.
A beton kruszeje...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

alf1923 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 10 Sie 2008

PostWysłany: 06-06-2014, 16:26    Odpowiedz z cytatem

Nie wiedziałem gdzie napisać a może trzeba temat utworzyć no ale gdzie miało być jak Obama był u nas....

Przedwczoraj 4.6.14 w pociągu kormoran został pobity Kierownik Pociągu czy ktoś coś słyszał? W Radomsku całą sytuacja miała miejsce, facet leży w szpitalu. Koleś nie miał biletu a kier poc chciał mu wystawić wezwanie do zapłaty i od tego się zaczęło.
Konduktorka nie mogła zrobić nic z wiadomych przyczyn. Czy ktoś coś słyszał widział ? bo na razie tylko plotki krążą. Musiał być mocno pobity, że karetka go zabrała a pociąg stał170 min?

Tym razem była kara za nieposiadanie biletu w odwrotną stronę. Znam pobitego chłopa, typ do rany przyłóż nie skrzywdziłby muchy. 45- lat mniej więcej
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Hapek Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 18 Gru 2013

PostWysłany: 06-06-2014, 16:37    Odpowiedz z cytatem

Moje miasto takie piękne... Mam nadzieję, że ten popapraniec nie był z Rska Wink

Współczuję kierownikowi..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kububu Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 18 Lip 2009

PostWysłany: 06-06-2014, 17:47    Odpowiedz z cytatem

No niestety miało miejsce takie zdarzenie. Ostatnio taki przypadek też był na TLK Gwarek. Co raz częściej chyba niestety takie przypadki Hmm
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

alf1923 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 10 Sie 2008

PostWysłany: 06-06-2014, 18:18    Odpowiedz z cytatem

No ale dobra w szkoleniach których uczestniczymy uczyli nas (tych proklienckich) że każdy jest klientem nawet pijak bez biletu a co z resztą pasażerow? Czy jeśli kierownik dobił by szmaciarza to byłby ciągany po sądach? bo ja panowie znam hardych kierpociów i kondziów którzy by nie dali się, ja sam biłbym się do zdechu, i co wtedy? czemu reszty nawet nie uczą samoobrony. Niestety tu nie tylko jeżdżą menadżerowie...

Co się dzieje z kierownikiem czy ktoś coś słyszał ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Jarul Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Maj 2010
Skąd: Wrocław Główny

PostWysłany: 08-06-2014, 01:22    Odpowiedz z cytatem

Sąd by ocenił, łczy zaszła obrona konieczna. Jeśli ktoś Cię wyzywa, a ty go uczynisz kaleką, pójdziesz siedzieć. Jak on będzie Cię bił, a ty broniąc się proporcjonalnie oddasz - powinno być OK, ale z naszymi sądami...

_________________
PLK - Pazerne Likwidatorstwo Kolei
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Marian Szatko Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 24 Lis 2013

PostWysłany: 09-06-2014, 13:42    Odpowiedz z cytatem

alf1923 napisał/a:
No ale dobra w szkoleniach których uczestniczymy uczyli nas (tych proklienckich) że każdy jest klientem nawet pijak bez biletu a co z resztą pasażerow? Czy jeśli kierownik dobił by szmaciarza to byłby ciągany po sądach? bo ja panowie znam hardych kierpociów i kondziów którzy by nie dali się, ja sam biłbym się do zdechu, i co wtedy? czemu reszty nawet nie uczą samoobrony. Niestety tu nie tylko jeżdżą menadżerowie...

Co się dzieje z kierownikiem czy ktoś coś słyszał ?

Biłbyś sie czyli naraził by sie na art 52 nie wiem czy słyszałeś w obecnym stanie prawnym jako pracownik nie możesz oddać ciosu napastnikowi możesz go jedynie obezwładnić. Wiem że to bez sensu ale tak jest niestety. Gdyby u nas było normalnie to IC zatrudniło by ochroniarzy byli zresztą kiedyś i byli skuteczni. Państwo mogło by dać pienądze i zmniejszyć bezrobocie a także dopomudz młodym bezrobotnym rozpocząć kariere zawodową bo często nikt nie chce im dac szansy wiem że taka praca nie jest mażeniem ale lepsze to niż nic.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

buballo Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 14 Sty 2013
Skąd: Kraina Oz

PostWysłany: 09-06-2014, 14:36    Odpowiedz z cytatem

alf1923 napisał/a:
...czemu reszty nawet nie uczą samoobrony.


A jak Ty sobie to wyobrażasz ? To jest kierownik pociągu / konduktor a nie żołnierz.
Kierowników i konduktorów na szkoleniach handlowych uczą prawidłowej obsługi klientów a nie sztuk walki czy samoobrony. Pracownik drużyny ma umieć radzić sobie z trudnymi i stresującymi sytuacjami, umieć je w miarę możliwości rozwiązywać i co ważne unikać eskalacji konfliktu. Moim zdaniem tego ostatniego elementu tu zabrakło... w tym konflikcie.
Tak jak obserwuję drużyny, z którymi pracujemy, tego typu problem po ruszeniu pociągu, jest rozwiązywany z dużym wyprzedzeniem za pomocą przenośnego RT, który posiada kierownik pociągu. Drużyna bezpośrednio zgłasza do najbliższego ISDRa potrzebę interwencji patrolu SOK a jeśli go nie ma to Policji, a my na loku zatrzymujemy się tam gdzie trzeba. Agresor w odpowiedniej asyście jest wyprowadzony z pociągu, a wszyscy pozostali już bez przeszkód kontynuują podróż łącznie z całym i zdrowym konduktorem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Taurus Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 30 Lis 2010

PostWysłany: 09-06-2014, 18:25    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Gdyby u nas było normalnie to IC zatrudniło by ochroniarzy byli zresztą kiedyś i byli skuteczni. Państwo mogło by dać pienądze i zmniejszyć bezrobocie a także dopomudz młodym bezrobotnym rozpocząć kariere zawodową bo często nikt nie chce im dac szansy wiem że taka praca nie jest mażeniem ale lepsze to niż nic.

Uwierz, to nie jest normalne. Kolejne bezproduktywne stanowiska. Myślisz że Państwo DA, bo MA !? Gdyby ktoś ich do tego zmusił to byłoby to cenie biletu - niestety.
Kariera kolejowego wikidajły, fajną perspektywa dla młodzieży. Już widzę tłumy powracające z zagranicy Mr. Green

Nadal podtrzymuje stanowisko że umundurowana drużyna konduktorska, powinna mieć status urzędnika państwowego.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

alf1923 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 10 Sie 2008

PostWysłany: 10-06-2014, 18:35    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Kierowników i konduktorów na szkoleniach handlowych uczą prawidłowej obsługi klientów a nie sztuk walki czy samoobrony. Pracownik drużyny ma umieć radzić sobie z trudnymi i stresującymi sytuacjami, umieć je w miarę możliwości rozwiązywać i co ważne unikać eskalacji konfliktu. Moim zdaniem tego ostatniego elementu tu zabrakło... w tym konflikcie.

Masz rację , następnym razem zamiast wyciągnąć gaz ma klęknąć i przepraszać. A jak go zabiją rodzina ma dostać reprymendę , że nie uważał na szkoleniach. Weź chłopie nie masz kontaktu z dziwnymi ludźmi to nie wiesz jakie mendy potrafią jeździć , z nożami kibole czy inni.
Na szkoleniach uczą jak radzić sobie z trudnym klientem , a nie z agresywnym, który zaczyna kozakować. A ty co masz przepraszać, że on nie ma biletu czy że pije i łapie za kolana młode laski? A do stacji najbliższej jeszcze pół godziny. I co byś zrobił? Skąd masz kolego wiedzieć jak za fajerą siedzisz i myślisz o czymś innym.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

buballo Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 14 Sty 2013
Skąd: Kraina Oz

PostWysłany: 10-06-2014, 19:18    Odpowiedz z cytatem

alf1923 napisał/a:
I co byś zrobił?

Już ci napisałem: nie eskalowałbym konfliktu, odstąpiłbym chwilowo od czynności i zadbałbym, aby za te pół godziny na najbliższej stacji, czy w ogóle najbliższej krawędzi peronowej agresora przejęła odpowiednia asysta Twisted Evil

Widzę czasem jak tak robią ci starzy i doświadczeni, łba nie nadstawiają a problem rozwiązują w ramach możliwości jakie mają. To bardzo dobrze i skutecznie działa Śmiech
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

alf1923 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 10 Sie 2008

PostWysłany: 10-06-2014, 20:33    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Widzę czasem jak tak robią ci starzy i doświadczeni, łba nie nadstawiają

Tym razem "łeb nadstawił" jeden z tych starych doświadczonych chciał wystawić kwit. 50-letni chłop który nikomu nigdy nawet nie ubliżył, a jednak leżał w szpitalu.
dziękuje za uwagę żegnam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Pirat Płeć:Mężczyzna
Webmaster


Dołączył: 14 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 14-10-2015, 21:34    Odpowiedz z cytatem

Warszawska Kolej Dojazdowa karze swoich pasażerów za posiadanie droższych biletów. Dlaczego tak się dzieje? - Z punktu widzenia pasażera jest to niewielka różnica, ale z punktu widzenia przewoźnika jest to olbrzymia strata - tłumaczą przedstawiciele kolejki.

Pasażerowie Warszawskiej Kolei Dojazdowej skarżą się na złośliwość kontrolerów, którzy wystawiają mandaty za podróżowanie z biletem droższym niż im przysługuje. Chodzi o sytuacje, w której zakupiliśmy bilet z ulgą 50%, a nie 51%, czyli praktycznie zapłaciliśmy za przejazd 4 grosze więcej niż powinniśmy. Dlaczego zatem przewoźnik wystawia mandaty za jazdę z biletem, na którym teoretycznie zyskuje?

Czytaj więcej na radiokolor.pl

_________________
Tylko człowiek wolny się buntuje,
niewolnicy są posłuszni.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Pirat Płeć:Mężczyzna
Webmaster


Dołączył: 14 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 08-03-2023, 00:55    Odpowiedz z cytatem

Relacja pasażerki PKP IC:

UWAGA!!! NIE DONOŚ NA PRACOWNIKA PKP!!!
W dniu dzisiejszym jechałam z moim synem pociągiem PKP Intercity IC 6220 Konopnicka z Kalisza do Warszawy.
O godzinie 10:12 wsiedliśmy do pociągu, okazało się, że są podstawione wagony zastępcze i miejscówki nie mają odzwierciedlenia w wagonach. Trochę zamieszania, ale udało się jakoś zająć miejsca.
Gdzieś po 10 minutach przychodzi Pan Konduktor sprawdzić bilety. Daję nasze bilety i co... Okazuje się, że muszę kupić nowe. Pytam się więc dlaczego? Skoro bilety są na ten pociąg i dwa. Dla syna kupiłam bilet za pełną kwotę, ponieważ ma 6 lat, a nie ma legitymacji szkolnej, czyli dokumentu uprawniającego go do zniżki.
Co się okazało?! Na bilecie miałam wpisane moje i syna dane, a powinny być tylko moje. Ok, moje niedopatrzenie. Moja wina, moja bardzo wielka wina...
Ale najlepsza część podróży zaczyna się dopiero teraz...
Po pierwszej części rozmowy i informacji, że muszę kupić nowy bilet (przy czym, powiedziałam, że kupię ten bilet). Pytam się konduktora.
JA: Dlaczego bilet jest nieważny? Jak jechałam do Kalisza, to nikt nie zwrócił mi na to uwagi? A bilet miałam wystawiony dokładnie tak samo?
K: Tak?
JA: Tak (a że bilet miałam ze sobą, to pokazałam konduktorowi).
Konduktor wziął bilet ode mnie (ten z trasy Warszawa-Kalisz) i zeskanował go swoim urządzeniem.
K: Bilet był skasowany o godzinie 17:11.
JA: Możliwe, że tak. Mogło tak być (gdyż o tej godzinie jechaliśmy z synem pociągiem).
K: WŁAŚNIE DONIOSŁA PANI NA PRACOWNIKA PKP, W ZWIĄZKU Z POWYŻSZYM MUSZĘ WYSTAWIĆ PANI MANDAT.
JA: Ja na nikogo nie doniosłam! Ja się tylko spytałam. Jaki mandat?
K: Mandat za brak biletu.
JA: Ale przed chwilą miałam kupić tylko bilet? Jak to?
K: Do zapłaty 424,00 zł.
I to był koniec mojej rozmowy o bilecie.
W ten oto sposób dostałam dwa razy opłatę dodatkową po 150,00 zł od osoby (tzw. mandat za donos). Plus zapłaciłam za bilety, bo moje były źle wystawione, tzn. niepotrzebnie wpisałam dane syna, którego paszport miałam ze sobą i konduktor mógł sprawdzić, że Jakub Hupert to mój syn, ale to już go nie interesowało.
W dalszej cześci rozmowy Pan Konduktor poinformował mnie, że nie ma ochoty, ani potrzeby podawać mi swojego imienia i nazwiska i że nie musi, bo RODO. Oczywiście nie musi. Akurat to wiem, ale to w jaki sposób się do mnie zwracał i jak mnie potraktował nie zapomnę do końca życia. Zresztą mój syn też.
Przez połowę drogi ryczałam w przedziale, mój syn był zestresowany tym co się stało i tym, że płaczę, a ja po prostu nie mogłam się uspokoić i przestać. Nikt w życiu mnie tak nie potraktował! Z taką wyższością i chamstwem, czułam się jak mała dziewczynka, którą ruga dorosły... Pan Konduktor już później nawet nie zajrzał do przedziału, żeby zobaczyć czy wszystko jest ok.
Żeby było śmieszniej, kupując bilety kupowałam je w promocji TANIEJ Z BLISKIMI. No cóż... Nie polecam promocji.
JEDYNĄ MOJĄ WINĄ BYŁO TO, ŻE NA BILECIE PODAŁAM PRAWIDŁOWE DANE (IMIĘ I NAZWISKO) DWÓJKI PODRÓŻNYCH ZAMIAST JEDNEGO.
PS Szanowne PKP Intercity proszę o niekaranie Pani Konduktor z pociągu relacji Warszawa-Kalisz z dnia 03.03.2023 r. Pani była naprawdę miła, empatyczna i uśmiechnięta całą trasę. Pomagała podróżnym, znajdowała wolne miejsca, nawet walizki przenosiła starszym państwu. Akurat tej Pani należy się pochwała i naprawdę ja na nią nie donoszę.
Gdy się uspokoję, oczywiście złożę oficjalną skargę i reklamację na PKP Intercity.


Źródło:
https://www.facebook.com/agnieszka.hupert

_________________
Tylko człowiek wolny się buntuje,
niewolnicy są posłuszni.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 3 z 4 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl