Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 10, 11, 12, 13, 14  Następny
PKP Intercity wozi ludzi jak bydło
Autor Wiadomość

Arek Płeć:Mężczyzna
Junior Admin


Dołączył: 05 Mar 2007
Skąd: Szczecin

PostWysłany: 26-05-2014, 11:46    Odpowiedz z cytatem

Bez prądu, toalet, w upale, z zablokowanymi oknami i bez klimatyzacji woziło pasażerów PKP Intercity. UTK stwierdził złamanie prawa. Kary mogą pogorszyć wynik finansowy spółki.

http://forsal.pl/artykuly/798991,pkp-zaplaci-kare-za-piekielny-pociag-na-hel.html

_________________
Żelazna kadra też z czasem rdzewieje.
A beton kruszeje...
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

jubikej Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 24 Wrz 2009

PostWysłany: 11-06-2014, 11:48    Odpowiedz z cytatem

niektórzy ludzie pasują po prostu do miana bydła i nic z tym nie zrobisz, ktoś obrobi kibel, a później jazgot na IC że tam syf, ale kto ten syf robi? Żeby było dobrze to musiano by sprzątać wagony co stację Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Hapek Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 18 Gru 2013

PostWysłany: 11-06-2014, 16:01    Odpowiedz z cytatem

ReFarah1329 napisał/a:
Tak. PKP IC wozi ludzi jak bydło, ale czasami jak widzę jak ci "ludzie" wchodzą do pociągu to aż mnie skręca. Przez okna, skaczą, wrzucają bagaże, podsadzają się itd. Toalet nie ma bo ludzie nie umieją z nich korzystać! Jaki jest problem w narobieniu do otworu w ubikacji a nie na nią lub obok. Fakt trochę trzęsie, ale zawsze można się czegoś złapać.


Nawet gdy jest obowiązkowa rezerwacja miejsc, ludzie dalej oknami skaczą ? Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

PinKi Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 24 Sty 2006
Skąd: jeszcze Polska

PostWysłany: 11-06-2014, 17:52    Odpowiedz z cytatem

Hapek napisał/a:

Nawet gdy jest obowiązkowa rezerwacja miejsc, ludzie dalej oknami skaczą ? Laughing

To jest instynkt, którego nie da się wytępić Razz
ATSD to widziałem ostatnio "Mieszka" we Wrocku i takiego chlewu dawno nie widziałem po opuszczeniu pociągu przez pasażerów- frekwencja gdzieś na 60-70% (puszki po piwsku, pety w toaletach), a wagony na full wypasie z 2014 roku. Czy to też jest wina IC? Hmm
Az się ciśnie na usta "sorry- takich mały pasażerów"

_________________
KIBLE NASZĄ PRZYSZŁOŚCIĄ!
TAK JESZCZE Z 50 LAT.P
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Hapek Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 18 Gru 2013

PostWysłany: 11-06-2014, 18:29    Odpowiedz z cytatem

Powinni takie bydło wozić w wagonach o stosunkowo odpowiednich standardach co do zachowania pasażerów Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Viljar Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 30 Paź 2011
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 12-06-2014, 11:23    Odpowiedz z cytatem

Wiele zależy od ludzi i obsługi w różnych rejonach Polski. Na przykład mieszkając na Dolnym Śląsku, nigdy jeszcze nie widziałem, żeby wyjechał stąd zaniedbany pociąg. Różnica w stanie wagonów wyjeżdżających z Wrocławia i z Gdyni jest ogromna - mam wrażenie, że w tej drugiej wagonów nikt nie sprząta, chyba że "odkurzają" poprzez otwarcie okien podczas bryzy. Jak sobie patrzę na śliczne nowiutkie wagony w "Mieszku", to aż łzy z oczu lecą na myśl o tym, jak są w Gdyni traktowane.
Ale ludzie też nie lepsi. Niby są te miejscówki, ale niektórym nie chce się ich brać, ładują się, gdzie popadnie, potem są awantury, że "on tu będzie siedział" i że "w pospiesznych nie ma miejscówek, co pan mi tu p...". Są też takie przypadki (przeważnie wśród ludzi w wieku emerytalnym), którzy biorą miejscówkę, po czym zajmują inne miejsce, bo "to im nie pasuje", "wagon brzydki" itp. i jeszcze mają czelność protestować, kiedy im się każe ustąpić miejsca.

_________________
Kłodzko-Wałbrzych - najpiękniejsza kolej świata.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

jubikej Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 24 Wrz 2009

PostWysłany: 12-06-2014, 12:01    Odpowiedz z cytatem

W Gdyni wcale nie jest tak źle jak piszesz, sprzątaczki zasuwają ze szmatkami aż miło, nie wiem jak sprzątają, ale to robią. Są kontrole składu, więc fuszerka na pewno nie przejdzie, poza tym każdy skład myjemy na myjce, więc od nas na pewno wyjeżdża to odświeżone.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

buballo Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 14 Sty 2013
Skąd: Kraina Oz

PostWysłany: 12-06-2014, 13:04    Odpowiedz z cytatem

jubikej napisał/a:
Są kontrole składu, więc fuszerka na pewno nie przejdzie, poza tym każdy skład myjemy na myjce, więc od nas na pewno wyjeżdża to odświeżone.

To jest fakt Idea

... ale nawet tuzin sprzątaczek na każdej stacji nic nie da, jeśli pasażerowie sami nie zadbają o porządek.
Takim topowym przykładem są pociągi do Łodzi Kaliskiej, jak schodzisz na stacji końcowej z loka do wagonu umyć ręce i twarz to w pomieszczeniach WC jest chlew: zasrane deski na muszlach klozetowych, papier toaletowy i ręczniki walające się po mokrej podłodze o petach nie wspominając ... Lepiej tam nie wchodzić bo to obraz nędzy i rozpaczy.
W innych relacjach klasy TLK tego nie zaobserwowałem Idea
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Pirat Płeć:Mężczyzna
Webmaster


Dołączył: 14 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 13-06-2014, 18:21    Odpowiedz z cytatem

UTK wezwał PKP IC do należytego monitorowania frekwencji w pociągach

W związku z docierającymi do Urzędu Transportu Kolejowego coraz częstszymi sygnałami i skargami podróżnych na temat przepełnionych pociągów PKP Intercity, UTK wezwał przewoźnika do rzetelnego monitorowania frekwencji w pociągach i wzmacniania składów dodatkowymi wagonami.

Więcej TUTAJ

_________________
Tylko człowiek wolny się buntuje,
niewolnicy są posłuszni.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

sympatyk Płeć:Mężczyzna
Sponsor


Dołączył: 14 Lip 2008

PostWysłany: 04-08-2014, 10:02    Odpowiedz z cytatem

Sorry, taką mamy kolej w Polsce. "Niezwykłe" perypetie czytelnika.

Czy mogę jeździć pociągiem bez biletu, tylko na podstawie przeprosin? Bo mnie kolej ciągle przeprasza: że pociąg się spóźnia, że nie ma prądu i wody. Ale za usługę, choć wiecznie wybrakowaną - płacić zawsze muszę. Nasz czytelnik opowiedział nam o swoich podróżach koleją.

Więcej:
http://wyborcza.biz/biznes/1,101716,16423320,Sorry__taka_mamy_kolej_w_Polsce___Niezwykle__perypetie.html
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

buuuuum Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 10 Gru 2009
Skąd: Ełk

PostWysłany: 04-08-2014, 17:45    Odpowiedz z cytatem

W jedynkach gdzie ludzi jest mniej, przynajmniej poza sezonem... kible nie są ofajdane... są praktycznie czyste do końca trasy. Chyba, że nachodzi tam bydło z sąsiadujących dwójek... jeżeli jedynka nie jest przedzielona warsem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Pirat Płeć:Mężczyzna
Webmaster


Dołączył: 14 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 04-08-2014, 22:29    Odpowiedz z cytatem

W pociągu jak w brudnym piekarniku

"Wagon brudny z zewnątrz i wewnątrz, okna tak brudne, że z peronu trudno było rozpoznać pasażerów. Okno w przedziale nie dało się otworzyć, brak było zasłonek na oknie, aby móc osłonić się przed palącym słońcem" - opisuje podróż pociągiem TLK "Gałczyński" jeden z pasażerów. PKP Intercity przeprasza "za warunki podróży odbiegające od przyjętego przez nas standardu".

Czytaj dalej na gazeta.pl

_________________
Tylko człowiek wolny się buntuje,
niewolnicy są posłuszni.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

alf1923 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 10 Sie 2008

PostWysłany: 05-08-2014, 11:21    Odpowiedz z cytatem

"Co na to spółka PKP Intercity?

- Na wstępie chciałabym przeprosić pasażera za warunki podróży odbiegające od przyjętego przez nas standardu - informuje Beata Czemerajda z Biura Komunikacji i Public Relations PKP Intercity. -
"
Public Relations - czy to może coś mówić osobom których nie interesują tzw. "nowinki" . Skąd takie nazwy.

Przy całej dramaturgii pociągu TLK Gałczyński, najlepsze musiało być jak przez okno babcia szukała wnucząt, a tu....... brudne okna. Śmiech
", okna tak brudne, że z peronu trudno było rozpoznać pasażerów."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Arek Płeć:Mężczyzna
Junior Admin


Dołączył: 05 Mar 2007
Skąd: Szczecin

PostWysłany: 25-08-2014, 12:50    Odpowiedz z cytatem

Koszmarne warunki i blisko pięć godzin opóźnienia pociągu z Przemyśla do Szczecina [WIDEO]

Blisko pięć godzin opóźnienia miał pociąg PKP Intercity, jadący na trasie Przemyśl-Szczecin. Było brudno, nikt nie dostał posiłku ani wody - skarżą się pasażerowie dzwoniący do Radia Szczecin:

http://radioszczecin.pl/1,115165,koszmarne-warunki-i-blisko-piec-godzin-opoznieni

_________________
Żelazna kadra też z czasem rdzewieje.
A beton kruszeje...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Diken Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 04 Lut 2012
Skąd: Szczecin/Radom

PostWysłany: 25-08-2014, 13:50    Odpowiedz z cytatem

No, jak ja jechałem TLK Gałczyńskim do Szczecina, to jeszcze tak źle nie było w pociągu.
Wchodząc do toalety, było czysto, żadnych ręczników do wycierania, na podłodze nie było. Ani nie było też rozlanej wody. Ale, gdy półtora roku temu, zimą jechałem ze Szczecina, Gałczyńskim w przedziale, w którym siedziałem było zimno.
Nie było włączonego ogrzewania, a ludzie musieli siedzieć w kurtkach, podobnie jak i ja. Był fatalny stan całego wagonu, nie tylko pod względem "braku ogrzewania", ale i brudu. Nic przyjemnego dla podróżnych. I myślę, że takich wagonów w całym składzie było, co najmniej kilka.
To nie jest pozytywne, że takie wagony się udostępnia podróżnym, którzy płacą za wygodne i czyste podróżowanie.

_________________
Kolejowa pasja.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 11 z 14 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 10, 11, 12, 13, 14  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl