Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Náchod-Praha: informacje w podróżowaniu
Autor Wiadomość

kriss_18 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 06 Lis 2006
Skąd: Dzierżoniów

PostWysłany: 27-10-2012, 15:14   Náchod-Praha: informacje w podróżowaniu Odpowiedz z cytatem

Witam!
Chce w poniedziałek (w tym samym dniu wrócić ) razem ze szwagrem wybrać się
do Pragi kolejami czeskimi.
Planuje wyjazd samochodem do Nachodu dalej CD do stolicy Czech.
Chciałbym abyście napisali najlepsza ofertę cenowa i jaki rodzaj biletu najlepiej wykupić,
czy oferta tam/powrót jest tańszym rozwiązaniem ?
Czy sa otwarte kasy i czy można dogadac sie w miare naszym jezykiem.
Z góry dzięki za info.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Sławek Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 28 Lip 2009
Skąd: z Zadupia/Wałbrzych

PostWysłany: 27-10-2012, 21:55    Odpowiedz z cytatem

639 Kc dla 2 osób tam i z powrotem Pamiętaj bilet kupujesz dla dwóch osób tam i z powrotem , zawsze jest tańszy gdybyś kupował oddzielnie lub najpierw w jedną a w Pradze z powrotem .
Czesi mają dobrą stronę , która pokazuje najlepszą ofertę .
wejdź na www.cd.cz wpisz z datę i dokąd chcesz jechać , kliknij wyhledat , zobaczysz kilka połączeń pod połączeniem które Ci będzie pasowało kliknij na spocitac cenu , w miejscu
cesta zpet ( podróż powrotna ) wpisz stejny den ( w dniu dzisiejszym ) w miejsce pocet ( podróżni) wpisz 2 i kliknij pokracowat i zobaczysz najlepszą ceną dla 2 osób tam i z powrotem . Poniżej będą oferty alternatywne . Możesz sobie to wydrukować i pokazać w kasie . Czesi raczej podróżnych w balona nie robią . Pociągi kursują w cyklu co 2 godziny . Kupuj bilet do Praha hlavi.namesti ( dw. główny ) . Kieruj się do głównego wyjścia i lekko po skosie w lewo po dziesięciu minutach będziesz na starym mieście a z rynku jak pójdziesz za Japończykami to dojdziesz przez most Karola na Hradczany . Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Rzeszowianin Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 20 Kwi 2012
Skąd: Rzeszow

PostWysłany: 28-10-2012, 00:14    Odpowiedz z cytatem

Hlavni nadrazni jak juz (hlavni namesti to plac glowny)
Nachod to bardziej drogowe przejscie ja proponuje udac sie do Lichkova ...
W Twoim przypadku bedziesz mial 2 znizki :
spatecni sleva - przy zakupie tam i z powrotem - 5%
sleva po skupiny - ulga grupowa - jedzie was dwoch a u Czechow to juz grupa 1os 100% biletu druga 25% jakby jechalo was wiecej to pierwsza 100% biletu druga 25% trzecia i nastepna 50%
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

katowicer Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 30 Sty 2009
Skąd: Praha hl.n.

PostWysłany: 28-10-2012, 10:08    Odpowiedz z cytatem

Hlavni nadrazi a nie nadrazni Wink
Z dworca głównego możesz sobie podjechać metrem linku C do stacji Muzeum, wysiąść i od razu masz Vaclavskie namesti - dobre miejsce jak na poczatek wizyty w Pradze.
I na metro zawsze kupuj jizdenke ( bilet ). Kanarów w metrze od groma.
Siedze w Pradze już jakis czas, jakby były jakies pytania czy coś proszę pisać.
Pozdro.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kriss_18 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 06 Lis 2006
Skąd: Dzierżoniów

PostWysłany: 28-10-2012, 14:02    Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich kolegów,
Dzięki wam za odpowiedzi.
Sławek - > Pytanie do Ciebie:
czy pod linkiem http://www.cd.cz/asistent/default.aspx
(mam nadzieję że stronka , która u mnie się wyświetliła z danymi o rozkładzie tak samo wyświetlona została Tobie ) chodzi o to jeżeli to wydrukuje i pokaże w kasie wydrukują mi dokładnie co tam jest wypisane tzn, że bilet dla dwóch osób, i dwustronny .

Rzeszowianin - > W sumie bliżej mam do Nachodu i nawet prawie 100 Kc taniej bilet wychodzi, dodatkowa kwestia czy są jakieś parkingi strzeżone blisko dworca

katowicer - > Pytanie do Ciebie:
Jakie są ceny biletu jednorazowaego na komunikację miejską ? METRO, TRAMWAJ , AUTOBUS
Może również są jakieś ciekawe oferty tzn bilety kombinowane , odpada bilet dobowy bo w sumie planujemy tam być koło 11:00.

Pytanie do wszytskich również z tym parkingiem , może ktoś się orientuje w temacie j/w u Rzeszowianina.

Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Rzeszowianin Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 20 Kwi 2012
Skąd: Rzeszow

PostWysłany: 28-10-2012, 14:12    Odpowiedz z cytatem

Bilety na praska komunikacje sa zintegrowane tzn metro , tramwaje , autobusy maja taka sama cene : 32 kc (UWAGA : nie ma ulg dla nie-Czechow) bilet jest wazny 90 min (jesli sie myle katowicer niech mnie poprawi) mozna tez kupic bilet dobowy 110 kc ale Prage sie fajnie na nogach zwiedza - od dworca glownego na plac Waclawa jest gora 15 min marszu.

Co do parkingow to nie wiem ja preferuje Czeski Cieszyn albo Bohumin

[ Dodano: 28-10-2012, 14:45 ]
I rada "z humorem" : jesli czegos szukasz bedac w Pradze nie uzywaj naszego zwrotu "Szukam ..." Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

katowicer Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 30 Sty 2009
Skąd: Praha hl.n.

PostWysłany: 28-10-2012, 15:16    Odpowiedz z cytatem

Bilet na metro/tram/bus na 90 min - 32kc
30 min - 24 kc
Jezdze po Pradze głównie tramwajami i metrem. Autobusem jeszcze mi sie nie zdarzyło. W tramwaju kanara nie było nigdy, w metrze w 50 % przypadków.
Jeśli chodzi o parkingi to radze nie parkowac ani na niebieskiej ani na żółtej linii. Metska policie zaraz to wychwyca i auto ładnie Ci odholują za grubą kase na parking.
Parkowac można na linii białej, po opłaceniu biletu w parkomacie.

Jak coś to pytaj.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kriss_18 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 06 Lis 2006
Skąd: Dzierżoniów

PostWysłany: 28-10-2012, 16:43    Odpowiedz z cytatem

Chodzi mi o parwwking strzeżony w Nachodzie , wiesz wolę żeby samochód był pod okiem kogoś kto go będzie pilnował, różnie bywa w innym kraju.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Rzeszowianin Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 20 Kwi 2012
Skąd: Rzeszow

PostWysłany: 28-10-2012, 16:52    Odpowiedz z cytatem

Rozwaz opcje zostawienia auta w Kudowie a stamtad do Nachodu dojedziesz busami ktore pewnie w tygodniu jezdza czesto .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

whisper Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 06 Cze 2011

PostWysłany: 28-10-2012, 17:20    Odpowiedz z cytatem

Jechałem raz z Nachodu do Pragi pociągiem. W kasie bez problemu zrozumieli co do nich mówiłem po polsku.
Auto zostawiałem na ulicy Raisowej. Mała uliczka przy torach, w którą wjeżdża się z ronda w centrum. Nie ma tam strefy, jest blisko do dworca. Polecam zajrzeć na google maps albo bardzo dobrą czeską mapę www.mapy.cz
Nachod jest zwyczajnym czeskim miastem, więc zostawienie auta na ulicy pod jakimś blokiem nie powinno być niczym ryzykownym. Oczywiście, jeśli nie ma tam żadnego zakazu parkowania...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Sławek Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 28 Lip 2009
Skąd: z Zadupia/Wałbrzych

PostWysłany: 28-10-2012, 20:22    Odpowiedz z cytatem

kriss_18 przepraszam że tak późno , tego nie da się zlinkować , jeśli pokazuje Ci połączenia
oraz cenę ile zapłacisz to jest ok , weź to dla siebie będziesz wiedział kiedy wracać .Kobitka Cię zrozumie możesz jej powiedzieć " prosim skupinową jizdenkou do Prahy pro dwuch dospeli tam a zpet ". To co pisał Ci Rzeszowianin o zniżkach to one są już zawarte w wyszukiwarce połączeń , jak byś wpisał tylko jedną osobę i w jedną stronę to by Ci wyszło 210 Kc a tak masz 638 Kc dla dwóch osób i w obie strony . whisper ma rację zostaw samochód w Nachodzie , często zostawiam w Trutnovie czy Mezimesti nie ma problemu . Dobra wiadomość w pociągach czeskich możecie pić browara Smile .

Rzeszowianin , przepraszam za menesti , byłem już myślami gdzie mają się udać ale na Vaclaskie namesti przy tak krótkim dniu nie będą mieli czasu .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kriss_18 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 06 Lis 2006
Skąd: Dzierżoniów

PostWysłany: 28-10-2012, 20:59    Odpowiedz z cytatem

Sławek dokładnie tak jak piszesz wyszło 638Kc, a więc dobrze to rozwiązałem dzięki Twojej pomocy.
Serdeczne dzięki za pomoc wszystkim odpowiadającym , na pewno będą przydatne.
Pozdrawiam serdecznie.
Zg
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

UIC 60 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 20 Lut 2010
Skąd: Gdansk

PostWysłany: 12-06-2014, 21:51    Odpowiedz z cytatem

Aktualna cena / 03.06.14./ biletu tam i z powrotem dla dwóch osób na trasie Nachod-Starkoc-Hrad Kr.-Praha hl.n.wynosi 735 Kc.Podróż bezproblemowa no i ta częstotliwość tej relacji,praktycznie w stałym takcie co godzinę,co prawda z jedną lub dwiema przesiadkami,ale nie są one kłopotliwe.Pozazdrościć Czechom mądrej decyzji pozostawienia i dobrego utrzymania lokalnych linii kolejowych,przy zachowaniu prędkości rozkładowej w przedziale 60 - 90km/h! Jeśli można...mała dygresja.Gdy tymczasem po drugiej stronie granicy tzw.Koleje Sudeckie zostały doprowadzone do ruiny....krótko mówiąc...z odrobiną przesady i ironii,ostatnie roboty drogowe zostały przeprowadzone przed....1945r.Polecam bliższe spotkanie z dawnymi stacjami Jedlina Górna i Jedlina Zdrój/ Wałbrzych Gł.-Kłodzko Gł/.Kiedyś były tam przejścia podziemne,a w przypadku"Zdroju" nawet trzy perony....Teraz na torach rosną drzewa....a infrastruktura sie wali i sypie,nota bene stacja we Wałbrzychu to też obraz nędzy i rozpaczy.Za perełki uznać jednak trzeba tunele na tej linii,a i w pewnym stopniu zaletą jest prędkość 20 km/h....można podziwiać piękne krajobrazy Very Happy. Światełkiem "w tunelu" jest odcinek Duszniki - Kudowa który po trochę "ograniczonej" rewitalizacji nie przynosi wstydu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl