Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2  Następny
[PKP Cargo] Pięknie skaczą do gardeł
Autor Wiadomość

Victoria Płeć:Kobieta
Asystentka Admina
Asystentka Admina


Dołączyła: 17 Lis 2005
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 16-06-2014, 07:10   [PKP Cargo] Pięknie skaczą do gardeł Odpowiedz z cytatem

Afera podsłuchowa w PO. Jedną z osób, w które najbardziej uderza ujawnienie taśm, jest były minister transportu Sławomir Nowak. Fragment artykułu z najnowszego numeru tygodnika WPROST:

cargo.jpg
Plik ściągnięto 37 raz(y) 121.02 KB


_________________
SKŁADKA NA SERWER
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

alf1923 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 10 Sie 2008

PostWysłany: 16-06-2014, 08:46    Odpowiedz z cytatem

hłe hłe hłe Śmiech

druga sprawa jest taka,jak ci na szczytach władzy traktują ludzi, maja ich za psy walczące w cyrku.
Brak słów. A ludzie jak widać dają się nabierać. Całą tę platformę powinni przymusić do prac społecznych, pod most i do pracy. Jeśli tę aferę zamiotą pod dywan to już nic mnie nie zaskoczy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Arek Płeć:Mężczyzna
Junior Admin


Dołączył: 05 Mar 2007
Skąd: Szczecin

PostWysłany: 16-06-2014, 08:59    Odpowiedz z cytatem

A propos, walkę związkowych "buldogów" o stanowisko w zarządzie PKP Cargo wygrał ten jegomość:

http://kurierkolejowy.eu/aktualnosci/19114/Dariusz-Browarek-w-zarzadzie-PKP-Cargo.html

Zażarta walka związkowców musiała się toczyć nie tylko o stołek wiceprezesa PKP Cargo, ale także o liczne etaty w centrali spółki: sekretariat wiceprezesa, podległe mu biura, działy itp. Po szczerych słowach ministra Nowaka można sobie tylko wyobrazić co tam się działo…

_________________
Żelazna kadra też z czasem rdzewieje.
A beton kruszeje...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Beatrycze Płeć:Kobieta
Redaktor


Dołączyła: 11 Lis 2005
Skąd: Legnica

PostWysłany: 16-06-2014, 12:33    Odpowiedz z cytatem

Nie mogłam się powstrzymać i popełniłam mały artykuł:

http://3obieg.pl/pieknie-skacza-do-gardel

Pięknie skaczą do gardeł

Afera podsłuchowa w PO. Jedną z osób, w które najbardziej uderza ujawnienie taśm, jest były minister transportu Sławomir Nowak.

Sławomir Nowak jako minister transportu nadzorował m.in. polskie koleje. Jedną z kluczowych transakcji była prywatyzacja PKP Cargo. Tygodnik "Wprost" opublikował dziś zapis nagranej rozmowy, podczas której Sławomir Nowak miał powiedzieć:

"Zrobiliśmy prywatyzację Cargo. No to zrobiliśmy ten numer, żeby ich trochę tam kupić, no to wprowadziliśmy członka zarządu PKP Cargo od związkowców. Oni się podjarali. Dzisiaj spektakl, jak oni sobie skaczą do gardeł, jest po prostu piękny. Tylko kupić bilety, popcorn i okulary, i sobie oglądać. Jak się rzucają na siebie liderzy związkowi, żeby od nich ktoś był w tym zarządzie."

Walkę związkowych "buldogów" o stanowisko w zarządzie PKP Cargo wygrał Dariusz Browarek, wiceprzewodniczący Federacji ZZP PKP. Wierchuszka dwóch innych największych organizacji związkowych w PKP Cargo (Sekcja Krajowa Kolejarzy NSZZ "Solidarność" i Związek Zawodowy Maszynistów Kolejowych) obeszła się smakiem.

Zażarta walka związkowców musiała się toczyć nie tylko o stołek wiceprezesa PKP Cargo, ale także o liczne etaty w centrali spółki: sekretariat wiceprezesa, podległe mu biura, działy itp. Po szczerych słowach ministra Nowaka można sobie tylko wyobrazić co tam się działo...

"Ch*j, dupa i kamieni kupa".

_________________
"Aby dowiedzieć się kto naprawdę tobą rządzi, sprawdź kogo nie wolno ci krytykować" - Voltaire.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

leo1407 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 24 Wrz 2007
Skąd: z PKP

PostWysłany: 16-06-2014, 17:58    Odpowiedz z cytatem

A propos owego jak napisał Arek - jegomościa. Czasy w Spółce nieszczególne przynajmniej pod kątem pewności zatrudnienia. Nie sądzicie, że "przedstawiciel załogi" powinien w jakikolwiek sposób zabrać głos w takiej sytuacji ? Osobiście wydaje mi się to bardzo nie w porządku. Przecież to na niego głosowali pracownicy z Nowego Sącza, Łodzi czy Szczecina. To gdzie on ich teraz ma ? No gdzie ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Pirat Płeć:Mężczyzna
Webmaster


Dołączył: 14 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 16-06-2014, 20:17    Odpowiedz z cytatem

W sumie słowa Nowaka nie powinny nikogo dziwić. Wszak członek zarządu PKP Cargo zarabia kilkadziesiąt tysięcy zł miesięcznie. Ten związkowiec, który dorwał się do koryta będzie ustawiony finansowo do końca życia, nawet jeśli powiceprezesuje sobie tylko przez 2 lata. Bo sądzę, że na tym stanowisku będzie dość częsta rotacja, tak aby bonzowie z innych związków zawodowych też się nachapali. Panowie związkowcy skakali sobie do gardeł, ale w końcu przecież musieli się jakoś dogadać i wskazać na tego, który pierwszy będzie w zarządzie...

_________________
Tylko człowiek wolny się buntuje,
niewolnicy są posłuszni.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Roman1000 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 14 Mar 2013

PostWysłany: 19-06-2014, 19:17    Odpowiedz z cytatem

Drodzy forumowicze. Wcale się nie dziwię, że dajecie się omamić Platformie (niestety też się dałem ale już wyleczony). Nowakowi śniło się, że ma taką moc, a potem w to uwierzył, że potrafi zrobił to co powiedział. Dał związkowcom to co musiał bez żadnych celów tylko dlatego, że musiał. Wielką bzdurą jest stwierdzenie o kłótniach. Zebrano podpisy komisja zdecydowała i to cała prawda. Prawdą jest, że należałoby zadać pytanie czy konkurs był przejrzysty. Decyzję o powołaniu tego członka zarządu PKP Cargo ZZ przyjęły spokojnie choć bez zrozumienia. Żadnych awantur wśród liderów związkowych to nie wywołało. wprost przeciwnie

[ Dodano: 19-06-2014, 20:20 ]
leo1407 Pracownicy nie głosowali, nie wybierali przedstawiciela załogi w zarządzie PKP Cargo. Podpisywali tylko listy poparcia bo każdy kandydat potrzebował poparcia chyba 10% załogi. W każdym zakładzie, każdy kandydat zebrał trochę podpisów.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Pirat Płeć:Mężczyzna
Webmaster


Dołączył: 14 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 19-06-2014, 23:29    Odpowiedz z cytatem

Roman1000, po pierwsze, nie dałem się omamić Platformie (nigdy na nich nie głosowałem). Po drugie, Nowak niczego nie musiał. Tajemnicą Poliszynela jest fakt, że aby kupić sobie przychylność związkowców przed prywatyzacją PKP Cargo, rząd w osobie ministra transportu dał im jedno stanowisko w zarządzie spółki. A że pretendentów do stołka wiceprezesa zapewne było wielu, jestem skłonny dać wiarę Nowakowi, że liderzy związkowi skoczyli sobie do gardeł. Rzecz jasna szara masa związkowa nie mogła tego oglądać, gdyż targi o stołki odbywają się w zaciszu gabinetów.

_________________
Tylko człowiek wolny się buntuje,
niewolnicy są posłuszni.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

leo1407 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 24 Wrz 2007
Skąd: z PKP

PostWysłany: 20-06-2014, 17:38    Odpowiedz z cytatem

Roman 1000 głosowanie czy podpisywanie list poparcia - dla mnie nie stanowi to specjalnej różnicy przynajmniej w tym przypadku.
Wyrazy poparcia Twoim zdaniem do niczego delikwenta nie zobowiązują ? Przypomnę tylko, że jest to "przedstawiciel pracowników".
Bardzo jestem ciekawy, czy tak samo cichutko by siedział na stołku gdyby najnowsza reorganizacja dotykała Północnego Zakładu.....Osobiście baaaaardzo wątpię.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

matador Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 02 Mar 2008

PostWysłany: 22-06-2014, 05:38    Odpowiedz z cytatem

Z tego co wiem kandydatów było dwóch: Zenon Kozendra "S" i Dariusz Browarek "F". Maszyniści nie wystawiali swojego kandydata. Podobno popierali Kozendrę, ale ten został ukarany za "Wolfa" z Nowego Sącza. Chodziło o karę dla Solidarności za ponowny jego wybór na przewodniczącego. Nowak albo nie wiedział, albo nie mówił prawdy gloryfikując siebie jakoby to była jego decyzja.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Roman1000 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 14 Mar 2013

PostWysłany: 22-06-2014, 07:51    Odpowiedz z cytatem

matador trafiłeś w dziesiątkę.
Nie było żadnych swarów, kłótni wśród ZZ. Maszyniści zbierali podpisy poparcia dla kandydata zgłoszonego przez "Solidarność". Nowak zmyśla by pomniejszyć sukces ZZ w negocjacji Paktu Gwarancji Pracowniczych. mówi, że to była celowa zagrywka resortu by dać miejsce przedstawicielowi pracowników w Zarządzie Cargo. Konfabuluje nawet dalej, że były są jakoby jakieś swary. Jedno im się udało, że wybrano przedstawiciela o wiele gorzej wypadającego na przesłuchaniach (wywołało to nawet ogromne zdziwienie wśród doradców). Powód? Wyżej opisany. Oczywiście, że można ufać każdemu ale zdrowego rozsądku opartego na wiedzy nie powinno brakować.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Beatrycze Płeć:Kobieta
Redaktor


Dołączyła: 11 Lis 2005
Skąd: Legnica

PostWysłany: 22-06-2014, 21:48    Odpowiedz z cytatem

Roman1000, jakoś nie przekonują mnie twoje słowa. Wiesz dlaczego? Bo pracowałam w PKP i należałam do związku zawodowego (nieważne którego). I pamiętam jakie cyrki były z wyborem przewodniczącego związku w sekcji: naczelnik forsował swego przydupasa, niepokornych gnębiono itp. Mówię o sekcji. Proszę sobie teraz wyobrazić co się działo na poziomie zakładu. Tam to już była istna związkowa sitwa (wiem, bo byłam delegatką) wespół z dyrekcją zakładu, która wcześniej sekretarzowała w PZPR, a później po linii związkowej wskoczyła na dyrektorski stołek i od 20 lat jest nietykalna. Na poziomie spółki to już musi być związkowa mafia... I teraz Ty usiłujesz mi wmówić, że wybór członka zarządu PKP Cargo spośród związkowych bossów, dla których liczy się tylko kasa, odbył się spokojnie, bez żadnych ekscesów, bez knucia, bez kłótni? Sorry, ale taką ciemnotę możesz wciskać mikolom, ale nie byłym kolejarzom. Liderzy związkowi są największymi pasożytami na kolei (nic pożytecznego nie robią a nieźle zarabiają), więc gdy gra toczy się o naprawdę dużą stawkę jaką jest wynagrodzenie członka zarządu (klik) sięgające 40 tys. zł miesięcznie, walka o koryto jest bezpardonowa!

_________________
"Aby dowiedzieć się kto naprawdę tobą rządzi, sprawdź kogo nie wolno ci krytykować" - Voltaire.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Roman1000 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 14 Mar 2013

PostWysłany: 24-06-2014, 14:55    Odpowiedz z cytatem

Beatrycze możesz nie wierzyć moim słowom Twoje prawo. Możesz mieć swoją ocenę wyborów na funkcje związkowe i czasami tak bywa. Jednak wybór na członka zarządu PKP Cargo nie można tego porównywać i to nie dlatego, że chodzi o większa kasę. Nikomu nie wciskam ciemnoty, jestem daleki od prostowania opinii o liderach związkowych (choć w moim mniemaniu Twoja opinia jest krzywdząca dla większości liderów). Nie mogło być zadnej walki chociażby z tego powodu, że ten wybór nie zależał od liderów związkowych. Rola poszczególnych Związków kończyła się w momencie zebrania podpisów pracowników. Odbywało się to bardzo spokojnie bez żadnych ekscesów i wszyscy kandydaci zdołali to uczynić. Reszta była poza liderami. Firma doradcza przesłuchania przez RN i dziwny wynik głosowania , który zdziwił. Ponadto zauważ, że Solidarność i ZZM wystawiły wspólnego kandydata co oznacza, że rozważnie podeszli do tematu. Po prostu Nowak ( nie używam tu słowa pan bo po ostatnich aferach taśmowych nie zasługuje na tą formę grzecznościową) konfabuluje. Im się wydawało, że doprowadzą do wielkiej draki. Tylko wydawało. Nie skłócili ZZ na co dowodem jest wspólna pikieta Solidarności z Federacją ZZK pod MIR. Z Twego wpisu jasno wynika, że są to Twoje domysły a nie oparte na faktach stwierdzenia. Bardzie to wpis pod tytułem "dołóż ZZ w PKP Cargo" niż rozsądny, prawdziwy wpis.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Victoria Płeć:Kobieta
Asystentka Admina
Asystentka Admina


Dołączyła: 17 Lis 2005
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 16-12-2014, 22:18    Odpowiedz z cytatem

Związkowcy chcieli swego przedstawiciela w zarządzie PKP Cargo to mają. Teraz na niego narzekają... Chcą wylać Browarka:

https://www.facebook.com/infokolej/posts/868653353166381

_________________
SKŁADKA NA SERWER
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

brum Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 28 Maj 2008

PostWysłany: 17-12-2014, 18:40    Odpowiedz z cytatem

Wcale sie nie dziwię. Pytanie tylko - czy ktokolwiek inny będąc na miejscu tego pana zachowywał by sie inaczej ? Wątpię. Mimo to może warto zacząć zbierać podpisy pod stosowną petycją wśród zwykłych pracowników ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 2 Idź do strony 1, 2  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl