Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Pociągiem do Chorwacji
Autor Wiadomość

Okid2 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 21 Paź 2011
Skąd: Rzeszów/Zagórz

PostWysłany: 10-06-2012, 14:57   Pociągiem do Chorwacji Odpowiedz z cytatem

Powitać!

Chciałbym się dowiedzieć czy macie jakieś doświadczenia odnośnie jazdy koleją do Chorwacji. Np. do Splitu, czy Dubrovnika. Chciałbym się wybrac tam ze znajomymi. Wiem, że z Wiednia jest połącznie do Zagrzebia... Cenę znam. Jest to 40 E w jedna stronę. Może wie ktos cos o jakichs innych mozliwościach, lepszych cenowo i w ogóle Smile

Pzdr!
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

brambor Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 09 Mar 2008
Skąd: ZS

PostWysłany: 13-06-2012, 08:51    Odpowiedz z cytatem

Szczerze? Samolot Mr. Green Ale na poważnie, to do Duborvnika pociągi nie dojeżdżają. Najdalej dojedziesz do Splitu. Tam z tego co wiem kursują (kursowały) 3x dziennie pociągi z Zagrzebia. Z Pragi jest bezpośredni EC do Belgradu p. Budapeszt. Możesz spróbować jechać przez Budapeszt.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

smalec Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 06 Sty 2010

PostWysłany: 13-06-2012, 20:56    Odpowiedz z cytatem

Jechałem 2 lata temu pociagiem do Splitu. Po któtce opisałem to na innym forum. Nie ma godzin odjazdu ani nr. pociagów. Ale i tak od tego czasu na pewno się pozmieniało. Dodam, że w stronę Splitu, połączenie było turystyczne (z czasem na zwiedzanie Budapesztu) i takze nie było to najtańsze połączenie. (miejsca sypialne, itp.)

"Wyjazd z Bydgoszczy do Warszawy - Czas podróży ok 3,5 godz.
w Warszawie 40min na przesiadkę
Z Warszawy do Budapesztu , pociąg sypialny, przedział 2 osobowy z umywalką. Czas podróży ok. 11g30min. Wyspani w Budapeszcie. Kilka godzin na zwiedzanie i z powrotem na dworzec.

Z Budapesztu do Zagrzebia, pociąg chorwackich kolei. Czas podróży, ok. 6g30min.
W Zagrzebiu 2 godziny na przesiadkę.Czas zleciał naprawdę szybko.
Ostatni odcinek trasy, Zagrzeb - Split, pokonaliśmy ponownie pociągiem nocnym, z przedziałem sypialnym (2 osobowym) z umywalką. Czas podróży, ok. 8 godzin.
Rano byliśmy w Splicie.
Ogólny czas podróży: ok.36 godzin

Powrót:
Ze Splitu do Zagrzebia - ok. 6 godzin, w Zagrzebiu chwilka na przesiadkę.
Z Zagrzebia do Wiednia - ok. 5g.30min.w Wiedniu chwilka na przesiadkę.
Z Wiednia do Warszawy, sypialny, 2 osobowy, z łazienką. - ok.9godzin
Ogólny czas podróży: ok.22godzin. "
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

sympatyk Płeć:Mężczyzna
Sponsor


Dołączył: 14 Lip 2008

PostWysłany: 23-04-2014, 21:20    Odpowiedz z cytatem

Nowe autobusowe połączenie Kolei Niemieckich z Monachium do Lublany i Zagrzebia.

W nadchodzący poniedziałek wystartuje nowe połączenie autobusowe DB z Bawarii do Słowenii i Chorwacji. Trzy razy dziennie IC Bus wyruszał będzie z centralnego dworca autobusowego w Monachium do Lublany i dalej do Zagrzebia.
Odjazdy z Monachium przewidziano na godz. 7.45, 15.45 i 23.45, do stolicy Słowenii autobusy dotrą niecałe pięć, a do stolicy Chorwacji siedem i pół godziny później. Powrotne kursy startują o godz. 6.50, 14.50, 22.50 z Zagrzebia i o godz. 9.20, 17.20 i 1.20 z Lublany.
Autobusy objęte będą całkowita rezerwacją miejsc, bilety można nabywać wszędzie, gdzie dostepne są zwykłe bilety kolejowe. Obowiazują również zniżki dla posiadaczy BahnCard i oferty specjalne od 19 euro między Monachium a Lublaną oraz 29 euro między Monachium a Zagrzebiem.

http://www.rynek-kolejowy.pl/51956/nowe_autobusowe_polaczenie_kolei_niemieckich_z_monachium_do_lublany_i_zagrzebia.html
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

knulp Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 06 Cze 2011

PostWysłany: 25-06-2014, 20:20    Odpowiedz z cytatem

Info z zeszłego tygodnia. jechałem pociągiem na trasie Budapeszt Deli - Zagrzeb. Bilet Zagreb spezial w obie strony ważny 30 dni 33 euro; można dokupić miejscówkę za 3 euro, ale nie kupowałem. na dworcu Deli pachnie lekko minionym: nie można płacić kartą, miejscówka? sorki, nie działa system, bilet wypisywany ręcznie ( trwało na tyle długo, że zdążyłem wypłacić kasę z bankomatu). Z Budapesztu jechałem o 6.05, wagon słoweński ( dalej do Lubljany), bez problemu wolny przedział, powrotny o godz. 10, tylko dwa ( albo 3 ) wagony z Zagrzebia, siedziałem w węgierskim bezprzedziałowym, już bardziej obłożony, w zasadzie pełny, ale też bez miejscówki. na terenie Chorwacji jedzie szybko i sprawnie, na Węgrzech się wlecze i złapał około 15 minutowe spóźnienie. Na ostatniej / pierwszej stacji węgierskiej stoi 15-20 minut - na luzaku można wyskoczyć, przed dworcem jest mały market - mają chłodne piwko:). jedzie w sumie około 7 godzin.

Trasa Warszawa - Budapeszt - warszawa: samolot. wizzair z wyprzedzeniem trochę ponad 200 zł. Z Zagrzebia do Splitu jeżdżą autobusy - to około 400km. jechałem autobusem relacji Zagrzeb Split tylko do parku narodowego Plitvicka jezera - około 120 km, 2 godziny, 105 kun ( jakieś 60 zł).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kraina_solvati Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 13 Gru 2010
Skąd: Kraków

PostWysłany: 26-06-2014, 21:48    Odpowiedz z cytatem

Swego czasu kursował pociąg Zagrzeb - Ploče, przez BiH. Niestety, obecnie dojeżdża on do ostatniej stacji w Bośni i Hercegowinie, w dodatku z przesiadką w Sarajewie. Niemniej, trasa wiodąca doliną Neretwy, jest obfita w mosty i tunele - przez co niezwykle malownicza.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Bajemba Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 26 Lis 2010
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 16-08-2014, 15:48    Odpowiedz z cytatem

Wybiram się do Splitu w końcówce sierpnia. Chciałem jechać przez Wiedeń ( EC103) i Zagrzeb (EC159) ale na tej stronie: http://www.hzpp.hr/additional-trains-during-the-summer przeczytałem, że do Splitu jeździ do końca sierpnia pociąg Adria z wagonami bezpośrednimi Budapeszt - Split. Pytanie brzmi, gdzie mogę kupić bilet na taki wagon do Splitu. A tak przy okazji. Widze że na stronie HZ nie można kupiś biletów przez internet. Czy przez OEBB kupię bilet z Zagrzebia do Villach lub z Zagrzebia do Wiednia, będąc w Horwacjji?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

ET87 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 04 Mar 2012
Skąd: Dolny Śląsk

PostWysłany: 16-08-2014, 19:41    Odpowiedz z cytatem

Spróbuj spytać tu -> http://www.cro.pl/pociagiem-dochorwacji-t30809.html
Najlepiej panią Katarzynę G-B.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

jt Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 14 Maj 2008

PostWysłany: 16-08-2014, 20:06    Odpowiedz z cytatem

Na odcinek Budapest - Split blet bez problemu kupisz w kasie międzynarodowej lub Centrum Obsługi Klienta. Zdaje się że jest to jeden wagon z kuszetkami, przełączany później w Zagrzebiu. Kursuje raz lub dwa razy w tygodniu i tylko w sezonie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Bajemba Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 26 Lis 2010
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 20-08-2014, 14:55    Odpowiedz z cytatem

Dziekuje za pomoc. Wszystko ogarnięte. mam natomiast jeszcze jedną prosbę tym razem związaną z kupnem biletu z Zagrzebia do Wiednia na EC 158 Croatia z Zagrzebia do Wiednia. chodzi oczywiście o ofertę sparshiene. Na stronie OBB nie moge kupić biletu na ten pociąg ( owszem . w drugą stronę - no problem) Horwaci przez internet nie sprzedają. Czy więc pozostało mi kupienie biletu na stacji? Boje się że wówczas przyjdzie mi zapłacić za bilet normalny, a to bagatela prawie 30E w plecy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

sympatyk Płeć:Mężczyzna
Sponsor


Dołączył: 14 Lip 2008

PostWysłany: 06-06-2020, 12:36    Odpowiedz z cytatem

RegioJet pojedzie do Chorwacji.

RegioJet przygotowuje się do uruchomienia wakacyjnego pociągu z Pragi przez Brno do Rijeki w Chorwacji od 30 czerwca.

Więcej:

http://inforail.pl/regiojet-pojedzie-do-chorwacji-_more_124648.html
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Victoria Płeć:Kobieta
Asystentka Admina
Asystentka Admina


Dołączyła: 17 Lis 2005
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 12-06-2020, 16:20    Odpowiedz z cytatem

RegioJet sprzedał w kilkanaście godzin 8000 biletów na pociąg Praga-Rijeka

Wczoraj wieczorem RegioJet rozpoczął sprzedaż biletów na swój pociąg z Czech i Słowacji do Rijeki w Chorwacji - łącznie z przesiadkami do około 30 miejsc na chorwackim wybrzeżu. Do tej pory sprzedano już ponad 8000 biletów - podał przewoźnik.

Więcej:
https://www.rynek-kolejowy.pl/wiadomosci/regiojet-srzedal-w-kilkanascie-godzin-8-tysiecy-biletow-na-pociag-pragarijeka-97176.html

_________________
SKŁADKA NA SERWER
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

Victoria Płeć:Kobieta
Asystentka Admina
Asystentka Admina


Dołączyła: 17 Lis 2005
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 29-06-2020, 11:09    Odpowiedz z cytatem

RegioJet będzie jeździł do Chorwacji codziennie

Czeski RegioJet jest bardzo zadowolony z wyników sprzedażowych połączenia kolejowego z Pragi do chorwackiej Rijeki. Od 11 lipca pociągi będą uruchamiane codziennie.

Więcej:
https://www.rynek-kolejowy.pl/wiadomosci/regiojet-bedzie-jezdzil-do-chorwacji-codziennie-97409.html

_________________
SKŁADKA NA SERWER
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

Beatrycze Płeć:Kobieta
Redaktor


Dołączyła: 11 Lis 2005
Skąd: Legnica

PostWysłany: 03-07-2020, 10:53    Odpowiedz z cytatem

Pierwszy pociąg z Pragi i Bratysławy przybył do Rijeki.

RegioJet rozpoczął realizację bezpośredniego połączenia kolejowego między chorwackim nadmorskim miastem Rijeka i Pragą w Czechach, Bratysławą na Słowacji i innymi miastami. Nowe pociągi łączą także Czechy i Słowację ze stolicą Słowenii, Lublaną.

Więcej:
http://inforail.pl/pierwszy-pociag-z-pragi-i-bratyslawy-przybyl-do-rijeki_more_125382.html

_________________
"Aby dowiedzieć się kto naprawdę tobą rządzi, sprawdź kogo nie wolno ci krytykować" - Voltaire.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Pirat Płeć:Mężczyzna
Webmaster


Dołączył: 14 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 02-08-2020, 23:14    Odpowiedz z cytatem

Pojechaliśmy w kuszetce z Pragi do Rijeki. Jak przebiegła podróż?

W Europie rozpoczął się właśnie renesans międzynarodowych kolejowych połączeń nocnych. Prywatny czeski operator RegioJet od 1 lipca uruchamia, na swoje własne ryzyko finansowe, połączenia między czeską Pragą a chorwacką Rijeką. W ciągu zaledwie kilku dni tygodni połączenie stało się wśród Czechów hitem. Mieliśmy okazję sprawdzić, gdzie tkwią przyczyny powodzenia.

Czytaj więcej na rynek-kolejowy.pl

_________________
Tylko człowiek wolny się buntuje,
niewolnicy są posłuszni.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 3 Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl