Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2, 3 ... 43, 44, 45  Następny
Legnica - Kamieniec Ząbk. - Legnica
Autor Wiadomość

kriss_18 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 06 Lis 2006
Skąd: Dzierżoniów

PostWysłany: 03-04-2008, 12:15   Legnica - Kamieniec Ząbk. - Legnica Odpowiedz z cytatem

Minęła kolejna tym razem kwietniowa korekta rozkładu na tym odcinku ponownie zawitała KKA ale w tym roku tego tak nie zostawie to są kpiny nie tylko z podróżnych (gdzie zwracają bilety i potem mają wstręd do PKP-przez co właśnie co raz większa ilośc podróżnych woli przesiąśc się do busiarzy) ale również pracowników gdzie muszą na mniejszych przystankach gdzie nie ma dojazdu wychodzic i sprawdzac czy nie ma podróżnych przez co autobus jest opóźniany o kolejne minuty dlatego coś z tym trzeba zrobic i to jak najszybciej żeby nie trwało to długo jak w poprzednich latach.Jeśli możecie to dacie mi namiary gdzie z tym mogę działac jeśli również jesteście za tym także wysyłajcie swoje sugestie.
Czekam na wasze opinie!!!!!

Jeśli chcecie podzielic sie swoimi wiadomościami co do tej lini podzielcie się.
Pozdrawiam wszystkich na forum!!!!
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Jedrek Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 20 Lis 2007

PostWysłany: 03-04-2008, 13:13    Odpowiedz z cytatem

POPIERAM. Jak trzeba bedzie to ŁEP nadstwię.

_________________
Województwo Dolnośląskie nie kończy się na Wrocławiu, walczmy o połączenia do innych miast regionu!!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Kozioł Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 16 Kwi 2006
Skąd: Warszawa Olszynka

PostWysłany: 03-04-2008, 15:49    Odpowiedz z cytatem

UM nie chciało sposnorować wagonówek Neutral

_________________
W Polsce nie ma nadziei na normalną kolej..... Sad
Oddać samorządom przewozy w województwach! I będzie tak jak jest na Mazowszu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

krawczykus Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 15 Paź 2007

PostWysłany: 03-04-2008, 21:16    Odpowiedz z cytatem

Niedawno gdzies pisałem o tym że to sie tak skończ. Myślałem że mnie krew zaleje jak wczoraj zobaczyłem autobus w Świdnicy! przez 3 miesiące był spokój, nawet jak 20 minut stałem w krzakach z aparatem to byłeem pewny że pociąg nadjedzie a teraz znowu jest tak jak było! w 2006 całe wakacje jeżdziły autobusy, ludzie odzwyczili sie od kolei, ale zaczęło to wracać powoli do normy, widać było coraz wiecej ludzi w pociągach, no ale niestety. naprawde coś z tym trzeba zrobić bo to są chyba jakieś żarty. Evil or Very Mad szlag te linie w końcu trafi!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Gaspares Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 23 Mar 2008
Skąd: Wrocław / Zgorzelec

PostWysłany: 04-04-2008, 15:30    Odpowiedz z cytatem

Ja się już wkurzyłem Bang

21 IV jadę ze kołem naukowym na trzydniowe seminarium pod Strzegom; chciałem zaproponować podróż koleją, bo to de facto ledwo 6o km od Wrocka, więc cena konkurencyjna dla podróży PKS-em, a i pewnie trasa atrakcyjna.

Tylko co?
1) Tylko że planowy rozkład jazdy zakłada, że na węzłową dla nas stację w Jaworzynie Śląskiej przyjedziemy 1o-2o min. po odjeździe pociągu na Legnicę przez Strzegom:

Wrocław Gł. ---> Jaworzyna Śl. o5.28 – o6.23
Jaworzyna Śl. ---> Strzegom o6.o3 – o6.12

Wrocław Gł. ---> Jaworzyna Śl. o6.37 – o7.33 albo o9.1o – 1o.o6
Jaworzyna Śl. ---> Strzegom o9.2o – o9.36


To samo w drodze powrotnej:

Strzegom ---> Jaworzyna Śl. 14.1o – 14.28
Jaworzyna Śl. ---> Wrocław Gł. 14.24 – 15.29

Strzegom ---> Jaworzyna Śl. 16.3o – 16.47
Jaworzyna Śl. ---> Wrocław Gł. 16.24 – 17.3o

Strzegom ---> Jaworzyna Śl. 19.44 – 2o.o2
Jaworzyna Śl. ---> Wrocław Gł. 2o.37 – 21.41
(Ta ostatnia opcja jeszcze by obleciała, gdyby nie stanowcza zbyt późna pora powrotu Sad)

Ten brak skomunikowania tyczy się też praktycznie każdej innej pory dnia!
Sprawdzając w hafasie, to jedyne połączenia, które można by uznać za skomunikowane to te niektóre ranne ze Świdnicy, Dzierżoniowa przez Jaworzynę na Wrocław. Za to przy powrocie w tę czy w tę stronę trzeba czekać blisko godzinę na przesiadkę, bo pasujący pociąg odjechał kilka minut przed naszym przyjazdem. Pokonanie trasy 6o-7o km z jedną przesiadką zajmuje wtedy prawie 3 h (dla porównania mniej więcej tyle co z Wrocka do Zgorzelca = 162 km).

2) A teraz zamiast pociągu KKA! Paranoja! Nadrabianie drogi i niepotrzebne wydłużanie czasu przejazdu! PKP chyba położyło krzyżyk na linii Legnica--Kamieniec--Legnica (czytaj: chcą ją ud**ić). A wystarczyłoby, moim skromnym zdaniem laika, skomunikowanie pociągów tak, by w tym samym czasie albo w niedługim odstępie mijały się właśnie w centralnie położonej Jaworzynie pociągi z/do Legnicy/Kamieńca oraz z/do Wrocławia (stolicy regionu). Tylko komu leży dobro pasażera, który jest dla PKP jak zbędny balast? Beton

Tylko nawet jakby przekuć w czyn te dywagacje, to i tak piękną teorię i szczytne założenia rozwala katastrofalny stan linii Wrocek--Wałbrzych--Jelenia (spóźnienia na porządku dziennym), a od pierwszego i KKA Evil or Very Mad.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

kriss_18 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 06 Lis 2006
Skąd: Dzierżoniów

PostWysłany: 04-04-2008, 18:22    Odpowiedz z cytatem

Gaspares.
Z przesiadkami to u nas od dawna już takie dziadostwo jest i chyba nic sie nie zmieni Sad

A co do ZASTĘPCZEJ napisałem dziś do urzędu skargę.
OK
Zobaczymy co mi odpiszą Hmm


Poniżej znajduje się fotka z dzisiejszego kursu 44027 relacji Kamieniec Zbk-Legnica opóźniony 20min. w DDZ a co dalej ?!?! Bang

DSC00075.JPG
Plik ściągnięto 227 raz(y) 724.94 KB

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Gaspares Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 23 Mar 2008
Skąd: Wrocław / Zgorzelec

PostWysłany: 04-04-2008, 18:33    Odpowiedz z cytatem

Ja wiem, że jeżeli będzie zdezelowany autobus zamiast pociągu, to nie pojadę na kilka weekendowych wycieczek po regionie, które sobie planowałem (m.in. Dzierżoniów z Bielawą i Świdnica).

Jaką skargę napisałeś? Czy można się do tej skargi jakoś przyłączyć? Może jako zbiorowa miałaby inny odbiór w urzędzie Rolling Eyes
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

kriss_18 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 06 Lis 2006
Skąd: Dzierżoniów

PostWysłany: 05-04-2008, 21:51    Odpowiedz z cytatem

Napisałem jak sytuacja sie przedstawia,czy wiedzą co sie na podsudeckiej dzieje oraz czy mogą temu zaradzic.
Oczywiście nie ująłem tego w jednym zdaniu ładną rozprawke napisałem Zg
Jasne miło będzie jak każdy coś od siebie napisze do Urzędu Marszałkowskiego w tej sprawie,bo mysle że tylko tam jest nadzieja w tym wszystkim.


P.S.
Gaspares. - a nasze okolice polecam jako do zwiedzania bo jest tu naprawdę ładniea szczególnie jak nie znasz tych terenów!!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

krawczykus Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 15 Paź 2007

PostWysłany: 05-04-2008, 23:49    Odpowiedz z cytatem

może gdyby zasypać Urząd Marszałkowski zażaleniami toby może coś pomogło?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Gaspares Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 23 Mar 2008
Skąd: Wrocław / Zgorzelec

PostWysłany: 06-04-2008, 07:46    Odpowiedz z cytatem

Może..

Ale musieliby pisać nie tylko pasjonaci kolejowi, ale przede wszystkim mieszkańcy rejonu - podróżni.

kriss_18,
możesz coś powiedzieć na temat frekwencji na trasie Legnica - Kamieniec - Legnica?
Ktoś dysponuje jakimiś danymi?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

kriss_18 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 06 Lis 2006
Skąd: Dzierżoniów

PostWysłany: 06-04-2008, 14:09    Odpowiedz z cytatem

Jeżeli chodzi o kursy w kier. Legnicy to nie jest najgorzej szczególnie w piątki i niedziele,natomiast w kier. do Kamieńca frekwa na odcinku do Ząbkowic jest dośc wysoka choc dalej juz trochę gorzej bowiem brak skomunikowań,najbradziej które nam jest potrzebne do Nysy i Kędzierzyna Koźle wtedy napewno 71%podróżnych więcej!!!! Smile
Jeślichodzi o ten kurs autobusu z 4.04.08.to jechało 9 osób+konduktorka i kierowca Cool
Podróżni chętni,którzy wybrali pociąg własnie o tej godzinie niestety zwracali bilet Sad
W Dzierzoniowie wysiadła jedna osoba ale niestety nikt nie skorzystał z tego kursu.
Dziś (06.04.08) też sprawdze jak się sytuacja przedstawia to później napisze. OK


krawczykus.
Wysłałeś coś do Urzędu M.???
Może masz jakies inne stronki gdzie się tym zainteresują??????????
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Gaspares Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 23 Mar 2008
Skąd: Wrocław / Zgorzelec

PostWysłany: 06-04-2008, 14:52    Odpowiedz z cytatem

Skarga do UM to mało. Trzeba się wczuć w polską mentalność, czyli wysłać podobne skargi do władz gmin, gdzie są stacje - najlepiej w nieprzychylnym tonie i z sugestią, żeby wójt/burmistrz sam poszedł się poskarżyć do UM.

No i trzeba wyjść w kierunku małych lokalnych gazetek - gminnych, powiatowych, regionalnych. Tylko że taki dziennikarz albo problemu nie widzi albo zbyt leniwy jest by się ruszyć i go dostrzec --> więc trzeba by samego opracować jakiś podstawowy materiał i mu podsunąć pod nos. Takie gazetki ludzie czytają i jakaś fala oburzenia może przejdzie.

_________________
W ŚWIECIE IMITACJI DOSKONAŁYCH SZTUKA RODZI SIĘ Z PRZEKŁAMAŃ W KOPIOWANIU.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

bezet Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 06 Kwi 2008

PostWysłany: 06-04-2008, 18:47    Odpowiedz z cytatem

Tak więc na podsudeckiej powtórka z rozrywki. Dzisiaj również na dwóch obiegach komunikacja zastępcza.
Brak obiecanych nowych szynobusów, które miały zgodnie z zapowiedziami UM wejść do eksploatacji od 1 kwietnia daje się odczuć negatywnie na tej trasie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

dexter Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 08 Paź 2006
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 06-04-2008, 19:03    Odpowiedz z cytatem

Mamy pięć szynobusów! Czy żaden nie jest we stanie dotrzeć na trasę Legnica - Kamieniec Zbk ?!

_________________
Moderatorzy niedowidzą.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kriss_18 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 06 Lis 2006
Skąd: Dzierżoniów

PostWysłany: 06-04-2008, 19:25    Odpowiedz z cytatem

Dokładnie nawet ten sam autobus Confused Co do szynobusów to słyszałem że do 15 kwietnia jeden mają przyprowadzic ale to sie okaże niebawem.
Dzisiaj na stacji w Dzierżoniowie wsiadło 8 osób większośc to studenci do Legnicy.
Dla mnie jest chore to że rano kurs z Dz-owa przed 7 do Jaworzyny Śl. obsługuje skład dwu-wagonowy.
Gdzie przy takim tłoku jaki jest w tym pociagu wystarczył by tylko jeden.
Mam inną propozycję ranny kurs relacji Kamieniec Zbk-Jaworzyna Śl.obsługuje Zastępcza do przyjazdu nowego szynobusu, kurs 9.26 z DDZ do Kamieńca jest odwołany bo wogole w nim zysku nie ma bowiem za 90min jest następny z Legnicy lub zmieniają go na godz.12.50 ze skomunikowaniem z pośpiesznym SUDETY a ten skład wagonowy przechodzi do tych kursów gdzie na dzień dzisiejszy jeździ własnie wrak autobusu.

Gaspares.
Mam zamiar właśnie jeszcze powiadomic o tym Gazetę oraz TV regionalną.
A także coś z władzą naszą.

A innych proszę zeby zadziałali w swoim regionie.

[ Dodano: 06-04-2008, 20:58 ]
Dexter.
2 kolzłomy już na drogę chyba nie wyjadą , jeżeli tyle czasu stoją w szopie i ani widu ani słychu na początku roku jechał chyba 2 razy i sie zaś zepsuł,nie ma szans na nich.Wogóle strasznie nie wygodne są na długą trasę.
sa102-Jelenia Góra-Lwówek Śl.

PESA:SA106- 011 nie jeździ już dłuższy czas awaria też widac cięzka do naprawienia
SA132-002-co drugi dzień jest na trasie LEGNICA-KAMIENIEC zBK. i Bolesławiec-Jelenia Góra na przemian z SA 134-003
SA134-004-na odcinku Jelenia Góra-Zielona Góra bodajże lub coś tamte rejony.

Więcej chyba szynobusów narazie nie ma Sad

DSC00104.JPG
Plik ściągnięto 199 raz(y) 640.57 KB

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 45 Idź do strony 1, 2, 3 ... 43, 44, 45  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl