Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 15, 16, 17  Następny
[PKP IC] Taryfa EIC Premium
Autor Wiadomość

roman_bukowno
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 25-10-2014, 01:12   

S-C-Z, czyli najlepszy pomysł na podróż EICP w weekend nad morze za 8 dychy w jedną stronę Smile
Przejdź na dół

Beatrycze Płeć:Kobieta
Redaktor


Dołączyła: 11 Lis 2005
Skąd: Legnica

PostWysłany: 31-10-2014, 16:16    Odpowiedz z cytatem

UTK: Nie sugerowaliśmy, aby zakazać sprzedaży biletów na pokładzie Pendolino.

– Prezes Urzędu Transportu Kolejowego na żadnym etapie korespondencji z PKP Intercity zarówno nie sugerował, jak i nie wydawał opinii, aby spółka wyłączyła możliwość sprzedaży biletów na pokładzie pociągów Pendolino – poinformował „Rynek Kolejowy” Grzegorz Mazur z biura prezesa UTK.

Cały artykuł:
http://www.rynek-kolejowy.pl/54560/utk_nie_sugerowalismy_aby_zakazac_sprzedazy_biletow_na_pokladzie_pendolino.html

_________________
"Aby dowiedzieć się kto naprawdę tobą rządzi, sprawdź kogo nie wolno ci krytykować" - Voltaire.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Victoria Płeć:Kobieta
Asystentka Admina
Asystentka Admina


Dołączyła: 17 Lis 2005
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 03-11-2014, 12:56    Odpowiedz z cytatem

Intercity: UTK istotnie nie sugerował zakazu sprzedaży biletów w pociągach Pendolino.

– Potwierdzam, iż prezes UTK nie wydał wobec spółki wytycznych dotyczących wyłączenia możliwości sprzedaży biletów na pokładzie Pendolino – informuje „Rynek Kolejowy” Zuzanna Szopowska, rzeczniczka PKP IC. Co ciekawe, do grona osób, którym nie podoba się pomysł wprowadzenia kar za chęć zakupu biletu w Pendolino, dołączył… przedstawiciel władz Polskiego Busa.

Więcej:
http://www.rynek-kolejowy.pl/54577/intercity_utk_istotnie_nie_sugerowal_zakazu_sprzedazy_biletow_w_pociagach_pendolino.html

_________________
SKŁADKA NA SERWER
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

Droznik Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 16 Gru 2008
Skąd: Koszałkowo

PostWysłany: 03-11-2014, 16:02    Odpowiedz z cytatem

Ciekawe tylko czy będą honorowane bilety roczne, kwartalne, pracownicze na te pociągi.

_________________
Ja też nie jechałem pociągiem z Warszawy do Łodzi przez Skierniewice, zawsze jechałem przez Radom.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Piotr13 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 16 Lip 2013

PostWysłany: 14-11-2014, 16:53    Odpowiedz z cytatem

http://www.intercity.pl/pl/site/o-nas/dzial-prasowy/utrudnienia/sprzedaz-biletow-pkp-intercity.html

Sprzedaż biletów PKP Intercity na pociągi krajowe i międzynarodowe, które wyjadą na tory zgodnie z nowym rozkładem jazdy (obowiązującym od 14 grudnia br.) zostanie uruchomiona 16 listopada br.
w kasach o godz. 1:00
w Internecie o godz. 5:00 (przerwa technologiczna planowana jest od godz. 23:00 w dniu 15.11 – brak możliwości zakupu biletów do godz. 4:59)
w biletomatach o godz. 5:00 (przerwa technologiczna planowana jest od godz. 00:01 w dniu 16.11 - brak możliwości zakupu biletów do godz. 4:59)

Nocni łowcy okazji do dzieła Razz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Beatrycze Płeć:Kobieta
Redaktor


Dołączyła: 11 Lis 2005
Skąd: Legnica

PostWysłany: 25-11-2014, 21:34    Odpowiedz z cytatem

650 zł kary za brak biletu w Pendolino. Zgodna z prawem?

W pociągach marki EIC Premium, które będą obsługiwać pociągi Pendolino, nie będzie możliwości zakupu biletu na pokładzie. Czy zgodnie z prawem, przewoźnik kolejowy może odmówić sprzedaży biletu, jeżeli ma wolne miejsca na pokładzie pociągu? Jazda bez biletu zagrożona jest karą w wys. 650 złotych. Czy jeżeli będzie ona potraktowana jako opłata manipulacyjna, czy nie godzi to w interesy konsumentów? Zakładamy scenariusz, że pasażer informuje obsługę przed wejściem na pokład o braku biletu i chęci kupna – i otrzymuje informację że będzie to kosztować 650 złotych plus cena biletu.

Więcej:
http://www.rynek-kolejowy.pl/54843/650_zl_kary_za_brak_biletu_w_pendolino_zgodna_z_prawem.html

_________________
"Aby dowiedzieć się kto naprawdę tobą rządzi, sprawdź kogo nie wolno ci krytykować" - Voltaire.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Victoria Płeć:Kobieta
Asystentka Admina
Asystentka Admina


Dołączyła: 17 Lis 2005
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 02-12-2014, 16:58    Odpowiedz z cytatem

Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju nie zajmie się sprawą decyzji PKP Intercity o nakładaniu kary 650 zł na osoby, które, nie mając biletu na EIC Premium (Pendolino), będą chciały kupić go w pociągu.

http://www.rynek-kolejowy.pl/54924/650_zl_za_bilet_w_pendolino_sprawa_chyba_przesadzona_mir_umywa_rece.html

_________________
SKŁADKA NA SERWER
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

Pirat Płeć:Mężczyzna
Webmaster


Dołączył: 14 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 03-12-2014, 21:32    Odpowiedz z cytatem

650 zł kary za brak biletu w Pendolino zgodne z prawem?

Pasażer może korzystać z różnych kanałów sprzedaży biletów oferowanych przez przewoźnika, niekoniecznie u konduktora w pociągu – tak komentują brak możliwości zakupu biletu bezpośrednio w pociągach Pendolino oraz 650 zł kary za jego nieposiadanie na pokładzie EIP Urząd Transportu Kolejowego (UTK) i Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK).

Więcej TUTAJ

_________________
Tylko człowiek wolny się buntuje,
niewolnicy są posłuszni.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

OS_24 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 09 Mar 2012

PostWysłany: 03-12-2014, 22:11    Odpowiedz z cytatem

Bo jest to zgodne z prawem, tylko durne.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Svein Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 30 Gru 2013
Skąd: Bielsko-Biała

PostWysłany: 04-12-2014, 10:33    Odpowiedz z cytatem

Ja ciekaw jestem, jak długo IC będzie rzucać tą promocyjną pulę biletów. Ostatnio bez problemu kupiłem na 17 grudnia (24zł ze zniżką ustawową). Było to zdaje się w ostatni weekend, jakoś koło godziny 13.

_________________
www.youtube.com/sveinchannel
2014r. - 25685 km
2015r. - 28388 km
2016r. - 20325 km
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

pawelu Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 09 Lip 2008
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 04-12-2014, 11:06    Odpowiedz z cytatem

Jeżeli chodzi o bilety promocyjne za 49 zł w Pendolino to mają one zawsze obowiązywać, czyli do odwołania. Docelowo ma to być tylko około 5% na każdy pociąg, czyli 20 biletów. Natomiast w okresie do 15 stycznia liczba tych promocyjnych biletów została potrojona (60 w każdym składzie) jako rekompensata za kilkudniową awarię systemu sprzedaży biletów w połowie listopada.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Victoria Płeć:Kobieta
Asystentka Admina
Asystentka Admina


Dołączyła: 17 Lis 2005
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 05-12-2014, 21:46    Odpowiedz z cytatem

Niepełnosprawni będą jednak mogli kupić bilet w Pendolino.

Jest odstępstwo od zakazu sprzedaży biletów na pokładzie pociągów Pendolino. Osoby niepełnosprawne wybierając podróż Express InterCity Premium (EIP) będą miały możliwość zakupu biletu również u konduktora na pokładzie pociągu. Zapłacą jedynie za bilet, bez opłaty za jego wystawienie. Poinformowały o tym dziś władze IC w komunikacie. Zmiana nastąpiła m.in. po interwencji, jaką w tej sprawie podjął "Rynek Kolejowy".

Więcej:
http://www.rynek-kolejowy.pl/54970/niepelnosprawni_beda_jednak_mogli_kupic_bilet_w_pendolino.html

_________________
SKŁADKA NA SERWER
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

kon_rad Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 10 Cze 2011
Skąd: Kielce

PostWysłany: 08-12-2014, 12:44    Odpowiedz z cytatem

Witam,

Orientujecie się, czy jadąc z Gdańska do Radomia (do Warszawy EIP, a dlaej TLK) będzie teraz trzeba kupować dwa osobne bilety, czy też możliwa będzie tylko dopłata do taryfy EIP na odcinku Gdańsk-Warszawa?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Beatrycze Płeć:Kobieta
Redaktor


Dołączyła: 11 Lis 2005
Skąd: Legnica

PostWysłany: 09-12-2014, 16:04    Odpowiedz z cytatem

"650 złotych za przejazd Pendolino bez biletu to kara, która musi być zmniejszona. To przesada" - przyznaje w rozmowie z RMF FM wiceminister infrastruktury Zbigniew Klepacki. Jak dowiedział się Mariusz Piekarski, PKP Intercity pracuje nad zmianami. W tych pociągach kara ma być dużo niższa. Tymczasem ​minister odpowiedzialny za koleje nie zmienia zdania w sprawie sprzedaży biletów na pokładzie Pendolino.

Więcej:
http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-biletu-w-pendolino-nie-kupisz-kara-650-zl-to-przesada,nId,1571202

_________________
"Aby dowiedzieć się kto naprawdę tobą rządzi, sprawdź kogo nie wolno ci krytykować" - Voltaire.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

myszka Płeć:Kobieta
Przyjaciel


Dołączyła: 12 Maj 2012
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 14-12-2014, 11:34    Odpowiedz z cytatem

Bardzo trafny komentarz autora JP na Rynku Kolejowym:

"Gratuluję, Panie Prezesie. Pociągu, jakości, tego, że zdążyliście. Ale zarządzanie całością tego projektu jest pod psem. Nie zrobiliście nic, żeby te pociągi miały dziś ponadstandardową frekwencję. Właśnie w taki sposób, codziennie, gubi Pan tysiące pasażerów, nawet w tak świątecznym dniu nie potrafiąc zachęcić ich do podróży koleją. Wracam do Warszawy, zapłaciłem 390 zł za przyjemność jazdy, nie będąc łowcą promocji, gdyż nie mam ich gdzie łowić.
SNCF każdego tygodnia podsyła mi newsletter z ofertami za 12-25 euro, na pociągi jadące 250 km/h jak Francja długa i szeroka. DB i koleje szwajcarskie również. Od Pana nie otrzymałem nic, choć jestem w bazie danych jako klient. Więc skąd mam wiedzieć, że Pan ma takie fajne, dobre, szybkie i tanie jak barszcz Pendolino?
Jak Pan zrozumie tę prostą prawdę, że to ja u Pana rządzę - pasażer! - a nie Pan, to może kiedyś pogadamy. A na razie proszę wybaczyć: nadal będę jeździł samochodem. Taniej, wygodniej, na czas, bez łaski".
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 6 z 17 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 15, 16, 17  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl