Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
Kolejarze urządzają sobie imprezy w wagonach
Autor Wiadomość

blakop Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 22 Paź 2013

PostWysłany: 09-12-2014, 17:10    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
tylko wracać do domu w stanie takim, aby nie utrudniać innym pasażerom podróży.

To z kolei zależy od wielu czynników - niekoniecznie od upojenia % Smile
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Beatrycze Płeć:Kobieta
Redaktor


Dołączyła: 11 Lis 2005
Skąd: Legnica

PostWysłany: 09-12-2014, 18:02    Odpowiedz z cytatem

Panowie, kolejarze nie zachowują się głośno w pociągu dlatego, że są po drinku (choć pewnie i tacy się sporadycznie mogą zdarzyć), ale dlatego, że kolejarze traktują pociąg jak prywatny folwark, na którym czują się panem i władcą. Po prostu taka kolejarska mentalność, aczkolwiek dotyczy to głównie starszych kolejarzy - młodzież nie robi takiej "wiochy" w pociągu, bo jeszcze nie zdążyła zbetonieć.

Kiedyś jechałam popołudniowym pociągiem PR z Wrocławia do Legnicy. Miałam rower, więc wsiadłam do ostatniego przedziału w EZT. Tuż przed odjazdem zleciała się do niego horda kolejarzy wracających z pracy. Piwsko, papierochy, "k*rwa" zamiast przecinka, zero reakcji drużyny konduktorskiej (biletu żądali tylko ode mnie!). Gdy zwróciłam im uwagę odpowiedzieli mi, że to jest przedział "służbowy" i mogą sobie w nim robić co chcą, a ja tu w zasadzie jestem intruzem.

Jeśli w pociągach KD będzie podobny syf przez kolejarzy z PKP i PR (a już to się zdarza) to prezesowi Rachwalskiemu nie pozostanie nic innego jak wycofać się z honorowania ulg kolejarskich. Bo pociągi są dla pasażerów, którzy słono płacą za bilety, a nie dla kolejarzy, którzy jeżdżą za śmieszne grosze i zachowują się jak dzicz!

ElmoVanKielmo napisał/a:
PS. @beatrycze, zaprosiłbym Cię na kawę, jak będę znowu jechał do Berlina (Legnicę przejeżdżam zawsze Goerlitz czasem też), ale pewnie zaraz na mnie spadną gromy Very Happy

Od kilku miesięcy jestem szczęśliwą mężatką, a moim mężem jest jeden z adminów tego forum. Uważaj co piszesz, bo dostaniesz bana. Wink

_________________
"Aby dowiedzieć się kto naprawdę tobą rządzi, sprawdź kogo nie wolno ci krytykować" - Voltaire.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

andrej Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 15 Lis 2009

PostWysłany: 09-12-2014, 19:51    Odpowiedz z cytatem

Ostatnio widziałem w pociągu pianego pracownika z startującego Pendolino , siał borute i wstyd jadąc w pociągu PR , był po szkoleniu wracał prywatnie , ale wszyscy podróżni wysłuchiwali jakim to ważnym jest kierownikiem z IC i co myśli o swojej nowej roli jako pracownik pokładowy Pierdziolino, było to na trasie Wrocław .Opole
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

ElmoVanKielmo Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 30 Paź 2012

PostWysłany: 09-12-2014, 20:24    Odpowiedz z cytatem

Beatrycze napisał/a:
ElmoVanKielmo napisał/a:
PS. @beatrycze, zaprosiłbym Cię na kawę, jak będę znowu jechał do Berlina (Legnicę przejeżdżam zawsze Goerlitz czasem też), ale pewnie zaraz na mnie spadną gromy Very Happy

Od kilku miesięcy jestem szczęśliwą mężatką, a moim mężem jest jeden z adminów tego forum. Uważaj co piszesz, bo dostaniesz bana. Wink

Mówiłem tylko o kawie. Słowo harcerza!
Dlaczego w dzisiejszych czasach nie można iść z kobietą na kawę bez podtekstów?
Dlaczego dziś brak kultury i szacunku dla drugiego człowieka?
To nie OT - panów zalanych w pociągu też to pytanie dotyczy!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

voyager1231 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 17 Wrz 2012

PostWysłany: 09-12-2014, 21:28    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Jeśli w pociągach KD będzie podobny syf przez kolejarzy z PKP i PR (a już to się zdarza) to prezesowi Rachwalskiemu nie pozostanie nic innego jak wycofać się z honorowania ulg kolejarskich. Bo pociągi są dla pasażerów, którzy słono płacą za bilety, a nie dla kolejarzy, którzy jeżdżą za śmieszne grosze i zachowują się jak dzicz!

Hola hola szanowna pani, jak się zgadzam z twoją argumentacją, tak tego poprzeć nie mogę. Jest to niczym innym jak wrzucaniem do worka wszystkich kolejarzy i ocenianie ich na podstawie zachowania kilku czarnych owiec. Zdecydowana większość kulturalnie wykorzystuje pociągi jako środki do niezbędnej komunikacji, czy to prywatnej, czy służbowej.
A te świnie co dzisiaj jechały tym pociągiem - pamiętajcie! - jakiekolwiek restrykcje w honorowaniu zniżek kolejowych w KD będą waszą zasługą! Znam wasze twarze i nie omieszkam wszystkich poinformować kto ten syf spowodował!
To tak jakbym powiedział że znam jednego głupiego admina jakiegoś forum i na tej podstawie stwierdził, że najwidoczniej to jest zasada i wszyscy admini są głupi. Na pewno wiele osób poczułoby (słuszne!) oburzenie.

_________________
Manipulacja w najczystszej postaci Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Pirat Płeć:Mężczyzna
Webmaster


Dołączył: 14 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 09-12-2014, 21:43    Odpowiedz z cytatem

voyager1231, obsługa pociągu nie reagowała? Czasami w pociągach widuję konduktorów, którzy przeszli z PR do KD, więc kolega koledze nie zwróci uwagi. Zawsze byłem przeciwny przejmowaniu pracowników PR Wrocław przez KD, żeby KD nie zbetoniały niczym PKP. Niestety proces betonienia KD zaczął się od góry (zarząd, administracja) i schodzi w dół.

Co do odebrania ulg kolejarskich to Beatrycze ma rację! Te powinni mieć tylko pracownicy danego przewoźnika, a nie rzesza ludzi całego sektora gospodarki. To tak jakby pracownicy Tesco mieli przywileje pracownicze w Biedronce. Gdzie tu sens ekonomiczny? A tak właśnie jest na kolei. I jak się za coś nie płaci (ulgi kolejarskie refunduje pracodawca, a kolejarz kupuje bilet za przysłowiową złotówkę) to się tego nie szanuje. I mamy kolejarskie "bydło" w pociągach.

_________________
Tylko człowiek wolny się buntuje,
niewolnicy są posłuszni.


Ostatnio zmieniony przez Pirat dnia 09-12-2014, 21:47, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

voyager1231 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 17 Wrz 2012

PostWysłany: 09-12-2014, 21:46    Odpowiedz z cytatem

Nie reagowała. Przyszedł, sprawdził bilety, zamienili słowo i poszedł. Być może zabrakło skargi ze strony jakiegoś pasażera. Mi to tam rypka, włożyłem słuchawki do uszu i poszedłem spać.

Co do reszty twojego komentarza to się nie odniosę. Na tym forum przedstawiano tą kwestię niezliczoną liczbę razy i nigdy nie doszło do jakiegokolwiek porozumienia, powtarzacie swoje racje niczym mantrę ślepi na argumenty drugiej strony. Z tej dyskusji nigdy nie wynikło nic dobrego Smile

_________________
Manipulacja w najczystszej postaci Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Pirat Płeć:Mężczyzna
Webmaster


Dołączył: 14 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 09-12-2014, 21:52    Odpowiedz z cytatem

voyager1231, gdyby KD były niedotowaną spółką prywatną to nie miałbym nic przeciwko wszelakim ulgom. Odbiłoby się to tylko na kieszeni akcjonariuszy KD. Niestety ja do tego "burdelu" na szynach dopłacam swoimi podatkami pod fiskalnym przymusem i nie widzę ani jednego powodu dlaczego miałbym jeszcze dopłacać do ulg kolejarzy. Bo nie sądzę, aby KD z tego tytułu generowały zyski, wręcz przeciwnie - podejrzewam niemałą stratę (zyskiem by się spółka pochwaliła, strata jest przemilczana!).

Jak ktoś chce socjalizmu, czyli żerowania na nieswoich pieniądzach to niech wyemigruje na Kubę, albo do Korei Północnej (kolejarze ze spółek PKP i postPKP mogą do Korei dojechać pociągiem za darmo). Ponoć tam są socjalistyczne raje.

_________________
Tylko człowiek wolny się buntuje,
niewolnicy są posłuszni.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

voyager1231 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 17 Wrz 2012

PostWysłany: 10-12-2014, 10:53    Odpowiedz z cytatem

W tym konkretnym temacie znam Twoje wypowiedzi na pamięć, nie musisz mi ich przypominać Cool

_________________
Manipulacja w najczystszej postaci Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Obywatel Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 19 Lis 2009

PostWysłany: 10-12-2014, 12:56    Odpowiedz z cytatem

ElmoVanKielmo napisał/a:
@buballo nie chrzań. Mi też zdarza się być konkretnie wstawionym i co? Na pewno nie drę mordy, tylko grzecznie udaję się do domu. Wszystko jest dla ludzi, ale trzeba być najpierw człowiekiem. Nieważne, czy to byli goście z PKP czy z NSA. Zapili i nie umieją się zachować. Alkohol powinien być dla ludzi, którzy mają głowę na karku. Wiem, że w praktyce to niemożliwe do wyegzekwowania, jednak bycie dorosłym nie oznacza, że urodziłeś się co najmniej 18 lat temu.

To nie jest tylko kwestia kultury, ale i kwestia m.in. (neuro)biologii. Na każdego alkohol działa trochę inaczej. I są też ludzie, którzy pić po prostu nie powinni. I nie wyegzekwujesz od nich "kulturalnego zachowania" w stanie, w którym zwyczajnie nie panują nad sobą. Może w kraju, w którym kultura picia jest inna (tzn. ludzie na co dzień piją niewiele i znają swoje granice), niepotrzebne są jakieś restrykcje i reprymendy, ale tutaj jak najbardziej. Zwłaszcza, że proceder "picia z kolegami w tylnej służbówce" jest w takim PR wręcz po cichu przez kolejarzy akceptowany. Ja widzę to ciągle.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

beton44 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 29 Cze 2009

PostWysłany: 10-12-2014, 22:10    Odpowiedz z cytatem

Oj tam. Teraz to się już nie pije.

Jako starodawny kolejowy beton, swego czasu /lata 80,90 ubiegłego wieku/ dojeżdżałem pociągami do miejsca pracy w "terenie". I z niego wracałem. Pociągi osobowe, dzisiaj "regio" to jeździły wtedy nieporównywalnie gęściej i można było je użyć jako pewnego środka transportu siły roboczej.
Oczywiście nie sam jeździłem tylko z dzielną brygadą dzielnych kolejarzy.

Oj, wtedy to się działo Zg
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Olaf Skurvensen Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 15 Lis 2012

PostWysłany: 10-12-2014, 22:38    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Zwłaszcza, że proceder "picia z kolegami w tylnej służbówce" jest w takim PR wręcz po cichu przez kolejarzy akceptowany. Ja widzę to ciągle.

Nic, tylko jeszcze w tej tylnej służbówce nasrać i widły wbić.
Proceder grzmocenia piwska i jarania petów w tylnej służbówce (że nie wspomnę o wrzaskach i klątwach -cięgle słychać tylko "urwał" i "urwał") jest akceptowany przez władze kolejowe, bo po prostu ... chcą mieć święty spokój i boją się związków. Dobrze, że w elfach i w impulsach nie ma służbówki i przedniej i tylnej (czy jak kto woli - rowerówki - imprezówki).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Obywatel Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 19 Lis 2009

PostWysłany: 11-12-2014, 09:02    Odpowiedz z cytatem

We Flirtach zakupionych przez ŁKA też chyba nie ma służbówek. I dobrze.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 3 z 3 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl