Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 14, 15, 16, 17, 18  Następny
Międzynarodowy pociąg CHOPIN
Autor Wiadomość

dddbb
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 01-03-2014, 10:12   

Ze świata przyjeżdża na Gdańską. Startuje już standardowo m.in. z Centralnej
Przejdź na dół

Darthlol Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 09 Lip 2013

PostWysłany: 03-03-2014, 19:04    Odpowiedz z cytatem

franas, gratuluje zakupu biletu za 29 euro,

jaki masz wagon przedziałowy czy bezprzedziałowy?

standard wagonów możesz sprawdzić tutaj: http://www.vagonweb.cz/razeni/vlak.php?zeme=PKPIC&cislo=131&rok=2014

przyjemnej podróży Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

franas Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 18 Lut 2014

PostWysłany: 18-03-2014, 20:54    Odpowiedz z cytatem

Przedziałowy Smile

Ciekawostka. Siostra jedzie tym samym pociagiem, ale w weekend majowy. Od początku marca nie ma możliwości zakupu biletu na weekend majowy na Chopina ( pociągu nie ma w systemie).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Sko Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 13 Gru 2010
Skąd: Poznań Główny

PostWysłany: 19-03-2014, 10:06    Odpowiedz z cytatem

Jadę Chopinem z Warszawy do Budapesztu 25 kwietnia br. Udało mi się kupić 7 kuszetek za 39 euro. Cool
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

franas Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 18 Lut 2014

PostWysłany: 21-03-2014, 12:47    Odpowiedz z cytatem

franas napisał/a:
Przedziałowy Smile.


A dokładniej rzecz ujmując : B11mnouz.

Siostrze udało sie już zakupić na weekend majowy, ale podobno biletów, w ofercie SparNight do Budapesztu zostało już niewiele.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Shinzon Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 07 Mar 2013
Skąd: Katowice

PostWysłany: 07-05-2014, 07:59    Odpowiedz z cytatem

Jaka kuszeta pojedzie dziś do Budapesztu polska czy węgierska?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

sympatyk Płeć:Mężczyzna
Sponsor


Dołączył: 14 Lip 2008

PostWysłany: 10-05-2014, 19:14    Odpowiedz z cytatem

Wypadek polskiego Intercity w Czechach. "Chopin" opóźniony o 5 godzin.

Z ponad 300- minutowym opóźnieniem przyjechał do Warszawy Intercity "Chopin". Utrudnienia były następstwem zderzenia z samochodem osobowym na terenie Czech.
- Do kolizji doszło na przejeździe kolejowym między Luzicami a Hodoninem - mówi Zuzanna Szopowska, rzeczniczka Intercity. - Pociągiem podróżowało około 100 pasażerów. Nikomu nic się nie stało - dodaje.
W związku z kolizją, pociąg był mocno opóźniony. - Na terenie Polski grupa wagonów dzielona była na dwa pociągi. Do Warszawy przyjechał "Chopin", który zamiast o 8.24 był po 13.00 - mówi Szopowska. - Do Krakowa "Silesia" przyjechała przed 12.00.

http://tvnwarszawa.tvn24.pl/informacje,news,wypadek-polskiego-intercity-w-czechach-chopin-opozniony-o-5-godzin,122508.html
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Shinzon Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 07 Mar 2013
Skąd: Katowice

PostWysłany: 10-05-2014, 20:00    Odpowiedz z cytatem

Dla zainteresowanych jechała węgierska kuszteka.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

6franek Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 28 Gru 2012

PostWysłany: 23-12-2014, 02:23    Odpowiedz z cytatem

Witam!

Planuję w lutym podróż do Austrii, tak więc kupiłem sobie bilety SparNight do Wiednia na Chopina. Jako, że trochę poskąpiłem, kupiłem bilety w wagonie z miejscami do siedzenia. I tu pojawia się moje pierwsze pytanie. Generalnie post factum znalazłem TEN wątek i lekko się przeraziłem. Do tej pory, podróżowałem pociągami nocnymi w różnych dziwnych krajach (w tym po praktycznie całych Bałkanach) i nigdy nikt mnie nie okradł, ani nie miałem sytuacji, którą mógłbym uznać za niebezpieczną, czy nieprzyjemną.

Czy w tym pociągu naprawdę jest tak niebezpiecznie jak piszą w tamtym wątku? Jak z obłożeniem składu? Czy szykować się na samotną podróż w przedziale, czy raczej frekwencja dopisuje i można się chociaż trochę przespać? Które odcinki są potencjalnie najniebezpieczniejsze?

Moje drugie pytanie dotyczy opóźnień Chopina. Swoją podróż będę kontynuował dalej do Włoch przez Brenner i zastanawiam się ile czasu zarezerwować sobie na przesiadkę w Wiedniu na RJ/IC. Czy 1H będzie wystarczającym zapasem czasowym?

P.S. Jako, że biletu juz nie mogę zwrócić, bądź wymienić, czy jest ew. możliwość "dokupienia" miejscówki na kuszetkę w kasie, bądź też w pociągu? Jeżeli tak, to ile taka przyjemność kosztuje?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Desiro2 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 27 Mar 2011

PostWysłany: 23-12-2014, 20:39    Odpowiedz z cytatem

jechałem do Wiednia Chopinem dwa razy, dwa lata temu i w listopadzie miesiąc temu i muszę Cię uspokoić, panuje ogólnie spokój i nic niepokojącego mi się nie przydarzyło, nie licząc paru podpitych, ale nieszkodliwych i rozmawiających we własnym gronie gdzieś tam na peronie w Bohuminie i w korytarzu kolesi Smile w przedziale było 5 osób, ogólnie pociąg był dosyć zapełniony ludźmi, dało się kimnąć bez większego problemu, oczywiście bez przesady ;-) jego opóźnienie w Katowicach (tam wsiadałem) wynosiło ok 20 minut, kóre nadrobił . Ponoć większe opóźnienia zdarzają się mu w trasie powrotnej.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Shinzon Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 07 Mar 2013
Skąd: Katowice

PostWysłany: 25-12-2014, 10:46    Odpowiedz z cytatem

Jechałem tym pociągiem do i z Budapesztu w czerwcu tego roku. Rzeczywiście frekwencja jest dosyć duża. Jak nie masz miejscówki to ciężko o wolne miejsce. My nie mieliśmy ale jakoś się znalazły dwa miejsca w jednym przedziale Dla jednej osoby zawsze się gdzieś znajdzie. Co do bezpieczeństwa to też trochę poczytałem na tym forum ale nie zauważyłem żadnych niepojących rzeczy podczas trasy. Na odcinku czeskim nawet jechała policja w pociągu. Jadąc do Budapesztu w Katowicach był opóźniony około 20 minut, to stolicy Węgier dojechał jednak planowo. Jeden koleś w przedziale tak chrapał, że reszta nie mogła spać. Nie którzy naprawdę spią twardym snem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

6franek Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 28 Gru 2012

PostWysłany: 15-02-2015, 17:35    Odpowiedz z cytatem

W ostatnim tygodniu jechałem Chopinem do Wiednia i z powrotem w wagonie z miejscami do siedzenia. Wagon na trasie Warszawa - Śląsk zapełniony praktycznie w 100%. Od Katowic do Wiednia zapełnienie ok. 40%. W przedziale jechały 3 osoby + czwarta dosiadła się w Bohuminie i wysiadła w Breclaviu. Jak już moi przedmówcy wspomnieli nic niepokojącego się nie dzieje. W Polsce po pociągu chodziła SOK, natomiast w Czechach podczas długich postojów w Bohuminie i Breclaviu po peronach i korytarzu spacerują ochroniarze, co wydaje się skutecznie odstraszać potencjalnych złodziei.

Jadąc z powrotem w Czechach również bardzo spokojnie. Trochę problemów było w Polsce - w Zebrzydowicach chciało wsiąść dwóch podejrzanych typów bez biletów, tak samo w Katowicach. Kierpoć wraz z SOK po prostu ich nie wpuścili do wagonu, a w Katowicach panów dodatkowo "przejęła" policja. Ogólnie w pociągu można czuć się bezpiecznie. Wbrew powszechnym opiniom nie ma hord złodziei grasujących po wagonach, a obsługa+SOK+ochrona wydają się panować nad sytuacją. Można spokojnie się zdrzemnąć, a liczba podróżnych jest na tyle duża, że nie jest się skazanym na siebie samego.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

seba92 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 20 Lip 2013
Skąd: Mińsk Mazowiecki

PostWysłany: 26-03-2015, 13:25    Odpowiedz z cytatem

na dzień dzisiejszy, można bez problemu kupić bilet Bohumin - granica CZ/PL?

_________________
2012 r. - 3821 km
2013 r. - 4463 km
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

dddbb
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 26-03-2015, 15:44   

Tak, 23 CZK za to...
Powrót do góry

sncf Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 30 Kwi 2009
Skąd: Zabrze

PostWysłany: 07-04-2015, 09:59    Odpowiedz z cytatem

Bądźcie czujni na Chopinie, prawie w każdym jedzie złodziej tylko nie zawsze wpadają duże łupy więc nie zawsze jest głośno, ale na odcinku polskim trzeba być bardzo czujnym
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 15 z 18 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 14, 15, 16, 17, 18  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl