Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Podróż do Szwecji
Autor Wiadomość

spoczko Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 17 Kwi 2013
Skąd: śląsk

PostWysłany: 12-01-2015, 13:12   Podróż do Szwecji Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich Smile
Jestem posiadaczem Biletu FIP i mam pytanie na temat podróży do Szwecji, a dokładnie do Trelleborg i stamtąd do Rostoku czy ktoś się orientuje jak to wszystko wygląda tz bilety na prom czy jakoś inaczej???
Dzięki za informacje
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

bert Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 23 Kwi 2008
Skąd: chybie

PostWysłany: 12-01-2015, 20:04    Odpowiedz z cytatem

Jakie masz kupony FIP aby odbyć podróż (na które kraje -koleje)A poza tym Szwecja (koleje SJ) nie należą do FIP

_________________
bert
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

spoczko Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 17 Kwi 2013
Skąd: śląsk

PostWysłany: 13-01-2015, 10:36    Odpowiedz z cytatem

Jeśli chodzi o podróż pociągami to nie ma żadnego problemu bo co roku jeżdżę Smile ale pierwszy raz chciał bym wybrać się promem do Szwecji i z powrotem. Zupełnie nie mam wiedzy jak to się odbywa przy odprawie, jak z kajutami?, jaki koszt?, jeśli masz jakąś wiedzę to dziękuję z góry
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

aanniiaa Płeć:Kobieta
Przyjaciel


Dołączyła: 26 Sie 2009

PostWysłany: 13-01-2015, 11:08    Odpowiedz z cytatem

spoczko, pytaj o co chcesz; za miesiąc płynę do Szwecji Zg Co się dla Ciebie liczy: czas rejsu, cena, komfort czy miejsce docelowe w Szwecji?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

spoczko Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 17 Kwi 2013
Skąd: śląsk

PostWysłany: 13-01-2015, 11:42    Odpowiedz z cytatem

No co Ty:))) spoczko Very Happy heheh. Chciał bym zacząć od podróży Gdynia-Karlskrona i powrót, ponieważ dalej jadę koleją Wiedeń-Mediolan-Rzym-Monachium-Praga. Tak więc byłbym bardzo wdzięczny o wszystkie informacje na temat podróży na bilecie FIP. A dokładnie tak jak napisałaś chodzi mi o miejsca na promie tz. czy wykupuję kabinę ile zapłacę co tak naprawdę potrzebuję za dokumenty. Byłem na stronie Stenaline bo na tą linię mamy zniżki i ogólnie widziałem jaki jest prom i inne rzeczy ale jeśli Ty jedziesz to już super, był bym bardzo wdzięczny za wszystkie informacje Smile Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

aanniiaa Płeć:Kobieta
Przyjaciel


Dołączyła: 26 Sie 2009

PostWysłany: 13-01-2015, 12:07    Odpowiedz z cytatem

1. Ja się nie wybieram do Szwecji z pomocą FIP, tylko komercyjnie (w tym przypadku o wiele bardziej mi się opłaca) w dwie osoby w ramach promocji walentynkowej (199 zł łącznie za dwie osoby za podróż do Karlskrony i z powrotem bez zejścia na ląd - do Szwecji nocą, powrót w dzień, cena zawiera też kabinę dwuosobową wewnętrzną bez okna i z łazienką). Wersja z kabiną z oknem jest droższa zdaje się o 20 złotych. Wersja z całodziennym pobytem w Karlskronie kosztuje 299 zł od pary.
2. Z tego co mi wiadomo to jadąc na FIP płaci się jakąś tam opłatę portową + kabinę. Płynąc w dzień rezerwacja kabiny nie jest obowiązkowa. Ceny kabin masz tutaj: http://www.stenaline.pl/trasy/gdynia-karlskrona/cennik/kabiny
3. Czy w ogóle FIP obowiązuje na trasie Gdynia-Karlskrona? Na pewno jest ważny w promach pływających do Anglii.
4. Inni przewoźnicy pływają także z Gdańska do Nynäshamn (Sztokholm) - najdłużej i najdrożej oraz ze Świnoujścia do Ystad (średnio drogo).

Suma sumarum najlepszą opcją jest rejs Gdynia-Karlskrona; nawet statki mają najlepsze (darmowe WiFi Mr. Green ) No i jeśli wybierasz prom to najlepiej STENA SPIRIT, STENA VISION i ostatecznie STENA BALTICA Zg
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

spoczko Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 17 Kwi 2013
Skąd: śląsk

PostWysłany: 14-01-2015, 13:14    Odpowiedz z cytatem

Dzięki Smile, już się dowiedziałem że na FIP z Polski nie ma szans Sad ale dobry pomysł jest na taką podróż jak Ty jedziesz) tak więc chyba też się tak wybiorę jak Ty, pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

badziej28 Płeć:Mężczyzna
Nowy


Dołączył: 14 Sty 2015

PostWysłany: 14-01-2015, 16:54    Odpowiedz z cytatem

Hej! Ze Steną nie miałem wprawdzie okazji płynąć, ale płynąłem przed świętami promem Unity Line ze Świnoujścia do Ystad. Dojazd był prosty - zwłaszcza, jeśli nie jedziesz własnym autem, tylko podstawionym przez operatora minibusem. W kwestii odprawy to zaczyna się ona 1,5 h, a kończy 15 min przed planowanym wyjściem promu z portu - musisz mieć ważny dowód osobisty lub paszport. Po wejściu na pokład trafiasz od razu na recepcję. Jeśli coś jest nie do końca jasne, pytaj – obsługa jest bardzo pomocna. Ceny - ok. 190 zł. Przy rezerwacji podróży powrotnej za jednym razem robi się jeszcze taniej, bo ok 340 zł - w dwie strony. Obowiązywały też jakieś zniżki, także mogłoby Ci się udać załapać Smile
> 5% za rezerwację przejazdu online
> 10% posiadacze kart (dotyczy tylko opłat za przewóz, nie sumuje się z innymi zniżkami) Euro<26, ISIC, ITIC, FAS, Motormännens Riksförbund, Caravan Club (S), SMC, GITc
> 15% dla posiadaczy Srebrnej Karty Selgros
> 25% dla posiadaczy Złotej Karty Selgros
> 20% dla posiadaczy Karty Kibica Pogoni Szczecin

Co do kajut/kabin - fotele lotnicze - bezpłatne, za resztę niestety trzeba dopłacić, ale też znowu nie tak wiele, bo ceny zaczynają się od 40-kilku zł.

Mam nadzieję, że moje wypociny okażą się chociaż w niewielkim stopniu pomocne Smile

_________________
Osobowość może otwierać drzwi, ale tylko charakter jest w stanie utrzymać je otwartymi
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

aanniiaa Płeć:Kobieta
Przyjaciel


Dołączyła: 26 Sie 2009

PostWysłany: 14-01-2015, 18:18    Odpowiedz z cytatem

W Stena Line jest podobnie, tylko promy są zdecydowanie lepsze Zg
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

spoczko Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 17 Kwi 2013
Skąd: śląsk

PostWysłany: 15-01-2015, 12:02    Odpowiedz z cytatem

Dziękuje bardzo za wiadomości Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl