Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Grupowo do Niemiec i po Niemczech
Autor Wiadomość

Kolejoman2 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 07 Gru 2010
Skąd: Kędzierzyn-Koźle

PostWysłany: 29-01-2015, 02:05   Grupowo do Niemiec i po Niemczech Odpowiedz z cytatem

Witam

Potrzebuję (a właściwie to zostałem poproszony) zorganizować od strony połączeniowej i biletowej wyjazd z Olsztyna do Niemiec dla grupy 15 studentów + 2 opiekunów, który odbędzie się pod koniec marca. O ile z podróżą Polska-Niemcy i Niemcy-Polska zasadniczo nie mam problemów, o tyle potrzebuje się poradzić odnośnie podróży wewnątrz Niemiec, bo w tych kwestiach już słabiej się orientuję, a wiem że są tu specjaliści.

No ale zacznijmy od początku...

Niedziela 22 marca

Olsztyn Gł. 6:55 TLK ŻUŁAWY
Szczecin Gł. 14:24
(zakładam, że godziny po 14 marca nie ulegną drastycznej zmianie)

Tutaj nie ma problemu, załatwimy bilet grupowy PKP IC.

Ze Szczecina do Berlina mamy połączenia przez Angermunde o 14:31 i 16:31 a o 15:00 jest połączenie przez Pasewalk. Dla połączeń przez Angermunde najlepszą opcją wydają się 3 bilety BBT (15 osób) plus 2 bilety VBB Szczecin-Berlin po 10 euro. Dla połączenia przez Pasewalk przychodzi mi do głowy jedynie SWT (gdyby to był dzień roboczy to nie mam pomysłu w ogóle). Niestety godzinowo najbardziej pasuje właśnie to połączenie (14:31 jest bardzo na styk z ŻUŁAW a 16:31 trochę długo czekania) i zasugerował je organizator w związku z tym pytanie czy jest jakiś tańszy sposób na pokonanie trasy Szczecin-Berlin tym wariantem ? Jeśli nie ma to będę namawiać aby skorzystać jednak z połączenia standardową trasą.

Myślałem też czy by nie zakupić biletu w jakieś ofercie międzynarodowej na całą trasę, ale biorąc pod uwagę, że są to studenci z ulgami ustawowymi to chyba nie będzie to opłacalne.

Środa 25 marca

Berlin - Leipzig

Organizator zasugerował połączenie o 7:54 z Berlina bezpośrednim ICE. Cena normalna trochę drogo dla Polaka, 47 euro za osobę. Znalazłem ofertę Spar Preis dla
grup. Z tego co widzę, to można pojechać nawet za 9 euro od osoby (z tym że na powyższe połączenie na dany termin najtańszych biletów już nie ma). Czy dobrze zrozumiałem iż wygląda to tak, że rezerwujemy przez internet, wpłacamy zaliczkę 50 euro a następnie na podstawie wydruku potwierdzenia ? odbieramy bilet i dopłacamy resztę w dowolnym Reise Zentrum w Niemczech ? Drugie pytanie jak to jest gdyby po zakupie biletu zmieniłaby się nagle ilość osób w grupie ? Doszukałem się, że w przypadku zwiększenia ilości jest możliwość dokupienie u konduktora w ramach wolnych miejsc, natomiast nie wiem co w przypadku gdyby kogoś ubyło ? Czy po prostu przepada kasa ale
można jechać czy powoduje to jakieś dodatkowe komplikacje ? Czy w przypadku zakupu biletu w takiej ofercie trzeba załatwiać jakieś wnioski (tak jak u nas) czy po prostu podaje się liczbę osób w grupie ? No i czy grupa polskich studentów w ogóle może skorzystać z tej oferty ? Podstawowym mankamentem tej oferty jest fakt, że jest limitowana, a nie wiem kiedy będzie możliwy zakup biletów (grupa środki na wyjazd otrzyma dopiero pod koniec lutego lub na początku marca). Są też alternatywy w postaci połączeń pociągami regionalnymi z przesiadkami. Tutaj oprócz wspomnianego Spar Preis dla grup w grę wchodzi zakup 3 biletów Quer Durch Land Tiket, załatwia to 15 osób, natomiast nie wiem co z pozostałymi 2 osobami no i co w przypadku gdyby wyjazd następował przed 9:00 (a właśnie taka pora najbardziej interesuje grupę). Bilet landowy odpada, bo niestety Berlin i Lipsk leżą w różnych landach. Proszę o porady jak najtaniej pokonać tą trasę, może są jakieś opcje o których nie wiem ? A może jakaś niekolejowa opcja (np. jakiś przewoźnik autobusowy) ?

Piątek 27 marca

Rano Leipzig-Potsdam, wieczorem Potsdam-Berlin

Organizator sugeruje połączenie pociągami regionalnymi o 8:05 z przesiadkami w Dessau i Seddin. Normalpreis to 32,30 euro, czy da się jakoś obniżyć koszt (poza Spar Preis dla grup oraz Quer Durch Land Tiket, który w przypadku połączenia o 8:05 nie wchodzi w grę) ? W przypadku Potsdam-Berlin chyba nie ma co kombinować tylko po prostu zakupi się zwykły bilet jednorazowy za 3,30 euro za osobę. Ewentualnie można na obie jazdy zakupić jeden bilet wyszukując połączenie Lipsk-Berlin z odpowiednio długą przerwą w Poczdamie. Tutaj również proszę o porady jak najtaniej odbyć podróż w ten dzień.

Niedziela 29 marca

Berlin 8:05 - Szczecin
Bezpośredni RE standardową trasą, więc tutaj ponownie zakup 3 biletów BBT, a dla pozostałych 2 osób bilety VBB za 10 euro.

Szczecin-Olsztyn TLK RYBAK
I ponownie bilet grupowy PKP IC

Tutaj tylko pytanie czy RYBAK ma w zwyczaju czekać gdyby pociąg z Berlina złapał jakieś opóźnienie (zakładając, że po 14 marca nadal będzie skomunikowanie) ?

Z góry dziękuję za wszelkie porady i sugestie.

_________________
Pozdr.
Grzesiek
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

danio Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 03 Lip 2007

PostWysłany: 29-01-2015, 07:28    Odpowiedz z cytatem

Z tego co wiem, to do Leipzig obowiązują bilety VBB tj. Belin Brandenburg Ticket.
Do 5 osób koszt to 29 Euro. Z tym że bilet jest ważny dopiero od 9 każdego dnia.
Ja bym też do Olsztyna próbował przez Poznań, Toruń.
Można wtedy skorzystać z tej oferty VBB lub Regio Special Poznań - Berlin, która powróci po powrocie połączeń
Frankfurt - Poznań.
Niemcy mają też odpowiednik Turystycznego - Schones Wochenende Ticket. 56 Euro do 5 osób.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Kolejoman2 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 07 Gru 2010
Skąd: Kędzierzyn-Koźle

PostWysłany: 29-01-2015, 08:10    Odpowiedz z cytatem

danio napisał/a:
Z tego co wiem, to do Leipzig obowiązują bilety VBB tj. Belin Brandenburg Ticket.
Do 5 osób koszt to 29 Euro. Z tym że bilet jest ważny dopiero od 9 każdego dnia.


Nie znajduję nigdzie informacji jakoby BBT był ważny do Leipzig. Ta mapka też tego nie potwierdza:
http://www.bahn.de/regional/view/mdb/pv/deutschland_erleben/regio_nordost/pdfs/mdb_141471_berlin-brandenburg_liniennetz_db_131215_bb_131125.pdf

danio napisał/a:

Ja bym też do Olsztyna próbował przez Poznań, Toruń.
Można wtedy skorzystać z tej oferty VBB lub Regio Special Poznań - Berlin, która powróci po powrocie połączeń
Frankfurt - Poznań.


Przez Szczecin wygodniej bo tylko jedna przesiadka.

danio napisał/a:

Niemcy mają też odpowiednik Turystycznego - Schones Wochenende Ticket. 56 Euro do 5 osób.


Wiem, pisałem o nim w pierwszej części posta. Ale na podróże w tygodniu się nie przyda.

_________________
Pozdr.
Grzesiek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Darthlol Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 09 Lip 2013

PostWysłany: 29-01-2015, 11:01    Odpowiedz z cytatem

Kolejoman2,

Witam, bilety grupowe zarezerwować w polskim biurze sprzedaży DB, lista tutaj: http://www.bahn.de/i/view/POL/pl/about/overview/sales-offices.shtml?dbkanal_007=L09_S05_D002_KIN0001_help-sales-offices-pl_LZ001, polecam biuro w Bydgoszczy xD

btw nie lepiej pojechać do Lipska 25 marca - ICE o 6.52 lub 8.52 ? są bilety po 9 euro za osobę Very Happy .

co do połączenia Szczecin - Berlin pociąg będzie na was czekał, jest skomunikowanie, warto kupić BBT, a dla dwóch osób VBB bilety

w piątek 27 marca również zalecam zakup biletu Sparpreis Gruppe, znalazłem takie połączenie:

Wyjazd z Lipska o 6.51, w Berlinie o 8.09, następnie RB do Poczdamu, a z powrotem do Berlina RE i jesteście o 19.19 w Berlinie, cena 9 euro za osobę, http://www.bahn.de/p/view/angebot/gruppen/gruppe_spar.shtml?dbkanal_007=L01_S01_D001_KIN0001_top-navi-flyout_angebote-gs_LZ01

jak coś pisz na PW, chętnie pomogę Very Happy, znam wszystkie oferty DB jak i biegle system rezerwacyjny DB

danio, nie pisz bzdur !! BBT w niedzielę, soboty i święta jest ważny od północy do 3 następnego dnia !! Kolejny raz piszesz nie na temat i same bzdury, stop mikolstwu !!

I BBT nie obowiązuje do Lipska !! Przez Szczecin dla studentów wychodzi taniej Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

danio Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 03 Lip 2007

PostWysłany: 29-01-2015, 11:22    Odpowiedz z cytatem

Ja pisałem o tygodniu, odnośnie weekendu to wiem, zapomniałem o tym.
Przyznaje się do winy - nie bij Smile

Odnośnie BBT do Lipska proponuje się jednak upewnić. To jest trasa wylotowa ze związku VBB.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Darthlol Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 09 Lip 2013

PostWysłany: 29-01-2015, 11:40    Odpowiedz z cytatem

danio,


Cytat:
Odnośnie BBT do Lipska proponuje się jednak upewnić. To jest trasa wylotowa ze związku VBB.


Wtf ?? VBB obowiązuje do Lutherstadt Wittenberg (miasto na trasie Berlin- Lipsk), zatrzymują się tutaj pociągi ICE, ale bilet BBT jest ważny tylko w pociągach RE !! nawet w RB nie obowiązuje. Do Lipska na 100 % nie,


nadajemy na innych falach, bzdur możesz pisać tutaj: http://infokolej.pl/viewtopic.php?p=334804#334804
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Kolejoman2 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 07 Gru 2010
Skąd: Kędzierzyn-Koźle

PostWysłany: 29-01-2015, 12:23    Odpowiedz z cytatem

Darthlol napisał/a:
Kolejoman2,

Witam, bilety grupowe zarezerwować w polskim biurze sprzedaży DB, lista tutaj: http://www.bahn.de/i/view/POL/pl/about/overview/sales-offices.shtml?dbkanal_007=L09_S05_D002_KIN0001_help-sales-offices-pl_LZ001, polecam biuro w Bydgoszczy xD


O proszę, nawet u mnie w Kędzierzynie jest biuro Razz Szkoda, że nie ma w Olsztynie... Jak to wygląda w praktyce ? Czy rezerwując bilet w takim biurze płacimy od razu całość czy tylko zaliczkę 50 euro a bilet i dopłacenie reszty załatwia się już w Reise Zentrum w Niemczech ? No i jaka jest różnica gdyby jednak organizator chciał zarezerwować taki bilet przez przez internet ?


Darthlol napisał/a:

btw nie lepiej pojechać do Lipska 25 marca - ICE o 6.52 lub 8.52 ? są bilety po 9 euro za osobę Very Happy .


Taaa widziałem, że pechowo akurat na to połączenie co chcieli nie ma już biletów. Razz Będę im radził żeby zdecydowali się na któreś sąsiednie połączenie. Problem jest też tego typu, że te bilety dzisiaj są a np. jutro może już ich nie być. A tak jak pisałem środki finansowe grupa ma otrzymać dopiero pod koniec lutego lub na początku marca, więc nie wiem kiedy będzie możliwa rezerwacja takich biletów (ja im tylko mam poradzić w kwestii połączeń i ofert, więc nie będę wykładać swojej prywatnej kasy).

A zakładając najgorszy scenariusz, że w momencie gdy będą mieli już kasę nie będzie już grupowych na żaden pociąg i będą musieli pojechać regionalnymi to masz jakieś pomysły ? Ja myślałem żeby na BBT do Dessau, a na Dessau-Leipzig dokupić jednorazowe. Ale tu by musieli wyjechać po 9:00, na wcześniejsze godziny nie mam pomysłu.


Darthlol napisał/a:

w piątek 27 marca również zalecam zakup biletu Sparpreis Gruppe, znalazłem takie połączenie:

Wyjazd z Lipska o 6.51, w Berlinie o 8.09, następnie RB do Poczdamu, a z powrotem do Berlina RE i jesteście o 19.19 w Berlinie, cena 9 euro za osobę, http://www.bahn.de/p/view/angebot/gruppen/gruppe_spar.shtml?dbkanal_007=L01_S01_D001_KIN0001_top-navi-flyout_angebote-gs_LZ01


Czyli można zdublować odcinek Berlin-Poczdam-Berlin ?

Przy połączeniu, które zasugerował organizator też jest Sparpreis Gruppe tylko trochę droższy. A w przypadku gdyby było to już niemożliwe to też myślałem o jednorazowych Leipzig-Dessau i dalej na BBT (akurat szczęśliwie odjazd z Dessau jest tuż po 9:00)

Darthlol napisał/a:

Wtf ?? VBB obowiązuje do Lutherstadt Wittenberg (miasto na trasie Berlin- Lipsk), zatrzymują się tutaj pociągi ICE, ale bilet BBT jest ważny tylko w pociągach RE !! nawet w RB nie obowiązuje. Do Lipska na 100 % nie,


Hmm co masz na myśli pisząc że nie obowiązuje w RB ? Bo z tego co ja się orientuję to we wszystkich pociągach regionalnych.

A jak z tą opcją Szczecin-Berlin przez Pasewalk ? Da się tam coś wykombinować czy nie ma sensu zawracać sobie nią głowy i lepiej wysłać grupę przez Tantow, Angermunde ?

_________________
Pozdr.
Grzesiek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

danio Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 03 Lip 2007

PostWysłany: 29-01-2015, 15:08    Odpowiedz z cytatem

Brandenburg Ticket na pewno nie obowiązuje przez Pasewalk. Jedynie przez Angermunde.
Wg warunków taryfowych " wszystkie, także odcinki stykowe po których można wjechać / wyjechać na obszar VBB.
Obowiązuje RE i RB oraz w IC / EC / D. Natomiast nie znam na tyle mapy Niemiec by to określić. Jeżeli
połączenie do Leipzig jest bezpośrednie z Berlina, to oferta powinna obowiązywać wg mnie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

krzysw Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 04 Paź 2008

PostWysłany: 29-01-2015, 16:57    Odpowiedz z cytatem

Autobusy:
https://www.adac-postbus.de/
http://meinfernbus.de/
https://www.flixbus.de/
https://www.berlinlinienbus.de/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Darthlol Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 09 Lip 2013

PostWysłany: 29-01-2015, 17:00    Odpowiedz z cytatem

danio, w tym przypadku,chodzi mi o połączenia do miasta Lutra bilet BBT obowiązuje w pociągach RE. Very Happy

W innym przypadku bilet BBT jest ważny we wszystkich środkach komunikacji na terenie landu.

Przestań pisać bzdury,bbt nie obowiązuje do Lipska o tyle Twisted Evil
Kolejoman2, wpłaca się zaliczkę, nie wiem jak wygląda sprawa zakupu biletu db grupowego w Polsce, musisz udać się punktu sprzedaży w celu uzyskania dalszych informacji. Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

melocot Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 30 Mar 2006
Skąd: Żary

PostWysłany: 29-01-2015, 17:31    Odpowiedz z cytatem

Schemat sieci ważny z BBT: tutaj .pdf
Wykaz odcinków stykowych z innymi landami ważne z BBT: tutaj .pdf
Nie zapominamy o ważności BBT w każdym tramwaju, autobusie, metrze przez cały dzień - jest logo "VBB" na pojeździe to wsiadamy!

Schemat sieci ważny z Sachsen-Anhalt Ticket lub Sachsen Ticket lub Thüringen Ticket (jeden bilet ważny w 3! landach):
tutaj .pdf
Kolorowe tło obszaru oznacza ważność także w autobusach i tramwajach.
Wykaz odcinków stykowych z innymi landami dla powyższych biletów:
tutaj .pdf

Godziny ważności biletów landowych:
- dni robocze pon - pt od 9:00 do 3:00 następnego dnia
- dni świateczne, sob - niedz od 0:00 do 3:00 następnego dnia
Ważny w pociągach RB, RE.
Dodatkowo BBT ważny także w wybranych poc. IC lub EC tutaj wykaz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Kolejoman2 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 07 Gru 2010
Skąd: Kędzierzyn-Koźle

PostWysłany: 06-02-2015, 21:34    Odpowiedz z cytatem

Dziekuję za odpowiedzi. Już się mniej więcej wszystko wyklarowało.

Olsztyn-Szczecin kupimy Wcześniej-30, Szczecin-Berlin BBT, analogicznie
podróż powrotna do Polski.

Ponieważ 2 osoby będą musiałby odbyć podróż Szczecin-Berlin na zwykłym
bilecie za 10 euro, mam pytanie czy taki bilet jest ważny również w
komunikacji miejskiej w Berlinie (ewentualnie przez ile czasu) ? Pytanie
dotyczy również biletu powrotnego Berlin-Szczecin. Jeśli nie jest ważny, a
będą planować przejazdy komunikacją to ewentualnie rozważymy zakup czwartego
BBT dla tych 2 osób.

Jeśli chodzi o Berlin-Lipsk i Lipsk-Poczdam to udało się zakupić SparPreis
Gruppe za 9 euro od osoby na oba przejazdy. Okazało się, że była możliwość
aby pewna osoba przebywająca aktualnie w Niemczech zakupiła grupie te bilety
bezpośrednio w ReiseZentrum DB. Z Lipska do Poczdamu pojadą przez Berlin (do
Berlina ICE i potem S-bahn). Powrót Potsdam-Berlin dokupią już sobie zwykły
bilet.

I tu też mam pytanie. Jako, że Potsdam zalicza się do strefy C Berlina, czy
jeśli kupią sobie Tageskarte na strefy Berlin ABC to mogą korzystać również
z komunikacji miejskiej w Poczdamie ? Czy też jedynie mogą dojechać do
Poczdamu S-Bahną albo RE ale na przejazdy innymi środkami wewnątrz Poczdamu
muszą już zakupić Tageskartę poczdamską ?

_________________
Pozdr.
Grzesiek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

krzysw Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 04 Paź 2008

PostWysłany: 07-02-2015, 13:30    Odpowiedz z cytatem

Berlin-Stettin-Ticket obowiazuje na przejazd ze Szczecina do Berlina i juz. Moza sie przesiasc na komunikacje miejska ale nie mozna jezdzic w kolko/w te i z powrotem. Po prostu do przystanku docelowego.

Strefa taryfowa C Berlina obejmuje Poczdam.
http://www.bvg.de/de/Tickets/Tarifuebersicht/Allgemeines-zu-den-Tarifbereichen
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl