Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2  Następny
Pendolino nie dla osób o kulach?
Autor Wiadomość

Arek Płeć:Mężczyzna
Junior Admin


Dołączył: 05 Mar 2007
Skąd: Szczecin

PostWysłany: 16-02-2015, 13:54    Odpowiedz z cytatem

Pendolino nie dla osób o kulach?

- Dziś Pendolino Kraków-Warszawa o 8.03 nie wzięło mnie na pokład, ponieważ nie przysługuje mi wejście przez platformę - napisała na Twitterze Janina Ochojska, która porusza się o kulach. Zdaniem założycielki Polskiej Akcji Humanitarnej, nowoczesny pociąg nie jest przystosowany dla osób niepełnosprawnych. - Winda, w którą wyposażony jest każdy pociąg Pendolino, jest dedykowana osobom, które poruszają się na wózkach - tłumaczy rzeczniczka PKP Intercity, Zuzanna Szopowska.

Więcej:
http://www.tvn24.pl/janina-ochojska-o-pendolino-pociag-nie-dla-osob-o-kulach,515633,s.html

_________________
Żelazna kadra też z czasem rdzewieje.
A beton kruszeje...
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

pawelu Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 09 Lip 2008
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 16-02-2015, 20:47    Odpowiedz z cytatem

W opisanej sytuacji,którą zresztą pokazały "Wiadomości" nie jest problemem pociąg, bo ten jest dostosowany dla osób o większym stopniu niepełnosprawności niż pani Janina Ochojska, tylko mentalność ludzka (w tym momencie konduktorów z tego EIP) i kretyńskie przepisy.
Primo: kto normalny wymyślił, że potrzebę pomocy niepełnosprawnemu trzeba zgłaszać najpóźniej 2 dni przed odjazdem. Toż większego debilizmu nikt nie widział.
Secundo: co stanęło na przeszkodzie aby drużyna pociągu uruchomiła platformę i pomogła pani Janinie dostać się na pokład pociągu. A potem przez takie czarne owce traci wizerunek cała firma.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

dddbb
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 16-02-2015, 23:53   

Nie winiłbym obsługi, tylko przepisy. Z "przeprosin" IC wynika, że obsługa postąpiła zgodnie z nimi. Żeby się nie okazało, że się oberwie tym, którzy pomogli wsiąść osobie bez wózka uruchamiając platformę wbrew jedynie słusznym przepisom.
Powrót do góry

Noema Płeć:Kobieta
Sponsor


Dołączyła: 13 Lis 2005
Skąd: Zgorzelec

PostWysłany: 17-02-2015, 00:03    Odpowiedz z cytatem

Pasażerowie są dla przepisów, czy przepisy dla pasażerów?

Można zapytać inaczej:

Pasażerowie są dla kolei, czy kolej dla pasażerów?

Załogi pociągu bym nie winiła, choć ja na jej miejscu postąpiłabym zgodnie ze zdrowym rozsądkiem, a nie zgodnie z głupimi, nieżyciowymi przepisami PKP Intercity, które wymyśliła jakaś biurwa i zatwierdziła inna biurwa z centrali na Żelaznej. Mam mózg i nie zawahałabym się go użyć.

Społeczeństwo się starzeje. Będzie coraz więcej ludzi niepełnosprawnych z racji wieku. Natomiast sami niepełnosprawni, zwłaszcza ludzie młodzi, częściej wychodzą z domu, więcej się przemieszczają. Wózek inwalidzki to już nie jest wstyd jak jeszcze 2-3 dekady temu. Kiedyś siedzieli w domu, dziś chcą być mobilni jak pełnosprawna część społeczeństwa. Takim ludziom trzeba pomagać, a nie rzucać kłody pod nogi. Los już ich wystarczająco doświadczył.

Każdy z nas może być kiedyś osobą niepełnosprawną, po wypadku, po chorobie lub ze starości. Więcej empatii kolejarze z PKP Intercity!

Beton

_________________
Bossowie związków zawodowych, zarządy i rady nadzorcze spółek PKP to partacze, nieudacznicy, ludzie niekompetentni! Jest to banda kretynów, idiotów i darmozjadów pierdzących w stołki, którym los PKP zwisa i powiewa!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

klimeu44 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Gru 2009

PostWysłany: 17-02-2015, 06:15    Odpowiedz z cytatem

do samolotu jakoś mogła wsiadać na wózku, a do pociągu przyszła o kulach. tym bardziej, że zrobiła to nie pierwszy raz. dawno się o niej nie mówiło i trzeba było zrobić sensację.

_________________
Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Borys_q Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 25 Gru 2011

PostWysłany: 17-02-2015, 08:46    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Secundo: co stanęło na przeszkodzie aby drużyna pociągu uruchomiła platformę i pomogła pani Janinie dostać się na pokład pociągu.


Jakiś czas temu jechała na platformie i narzekała, że prawie by z niej nie spadła.

_________________
Ignorancja znacznie częściej wywołuje uczucie pewności siebie niż wiedza.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

khamul Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 09 Sty 2010

PostWysłany: 17-02-2015, 09:34    Odpowiedz z cytatem

Chcesz robić aferę, pisz o Pendolino. Chodliwy temat więc prasa podchwyci od razu i rozdrapie. "Prezes Polskiej Akcji Humanitarnej" będzie wszędzie to i może parę osób 1% wyśle.
Dyskusji na temat stanu ukończenia FLIRT3/DART nigdzie, a czas mija.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

darian Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 18 Gru 2010
Skąd: Warszawa/Nysa

PostWysłany: 17-02-2015, 09:38    Odpowiedz z cytatem

Co do tego "prawie spadnięcia" z platformy to słyszałem , że wtedy ktoś z załogi pociągu popełnił błąd i nie "zablokował" platformy . Co do samolotów to wiem z autopsji ( mam siostrę cioteczną, która chodzi w butach ortopedycznych i o jednej kuli) że na lotnisku Chopina w Warszawie już w terminalu przyjchodzi "asystent" z wóżkiem inwalidzkim i od terminalu az do samolotu taki niepełnosprawny człowiek jest "transportowany" przez asystenta. Linie lotnicze mają na to procedury . Oczywiście taką potrzebę zgłasza się wcześniej. Wóżek oczywiście nie należy do pasażera tylko do obsługi lotniska
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Victoria Płeć:Kobieta
Asystentka Admina
Asystentka Admina


Dołączyła: 17 Lis 2005
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 17-02-2015, 10:03    Odpowiedz z cytatem

khamul napisał/a:
Chcesz robić aferę, pisz o Pendolino. Chodliwy temat więc prasa podchwyci od razu i rozdrapie. "Prezes Polskiej Akcji Humanitarnej" będzie wszędzie to i może parę osób 1% wyśle.

A jakie to ma znaczenie, że trafiło na panią Ochojską? Bardzo dobrze! Przynajmniej problem został nagłośniony i może zmienią się procedury używania tego podestu. Skoro jest podest to należy z niego korzystać! Gdyby to była Kowalska, pies z kulawą nogą nie zainteresowałby się tematem.

Noema napisał/a:
Każdy z nas może być kiedyś osobą niepełnosprawną, po wypadku, po chorobie lub ze starości.

Dokładnie! Sama doświadczyłam kalectwa po wypadku kolejowym w Szczekocinach. Miałam złamaną jedną nogę i mocno potłuczoną jedną rękę, tak że miałam problem z chodzeniem o kulach. Męczyłam się przez kilka tygodni i doskonale rozumiem ludzi trwale niepełnosprawnych. Hejt jaki pojawia się w internecie pod adresem pani Ochojskiej, zwłaszcza ze strony kolejarzy, jest żenujący!

http://www.rynek-kolejowy.pl/55809/ochojska_do_pkp_intercity_nie_jestescie_przyjazni_niepelnosprawnym.html

_________________
SKŁADKA NA SERWER
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

darian Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 18 Gru 2010
Skąd: Warszawa/Nysa

PostWysłany: 17-02-2015, 11:26    Odpowiedz z cytatem

Dzisiejszy wywiad w TVN24 z Panią Janiną Ochojską w sprawie:

http://www.tvn24.pl/janina-ochojska-nie-weszla-do-pociagu-pendolino,515972,s.html
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Victoria Płeć:Kobieta
Asystentka Admina
Asystentka Admina


Dołączyła: 17 Lis 2005
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 18-02-2015, 17:34    Odpowiedz z cytatem

W tym miesiącu PKP najsilniej pojawiło się w mediach nie dzięki swojej kampanii informacyjnej, a z powodu problemów szefowej PAH Janiny Ochojskiej z dostaniem się na pokład Pendolino. Przystosowanie kolei ogółem dla potrzeb osób niepełnosprawnych poprawia się, choć do ideału daleko – pisze Jakub Madrjas, redaktor naczelny portalu Rynek Kolejowy.

Więcej:
http://www.rynek-kolejowy.pl/55851/pociagi_dla_niepelnosprawnych_przy_okazji.html

_________________
SKŁADKA NA SERWER
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

simplex Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 13 Sty 2006
Skąd: Kraków

PostWysłany: 01-03-2015, 08:58    Odpowiedz z cytatem

Podest jest ze względów bezpieczeństwa przeznaczony tylko dla osób na wózkach tak mówi homologacja i zdrowy rozsądek na który niektórzy się powołują a nie nie do końca go mają . Osoba o kulach ze względu na ograniczoną sprawność ruchową i brak poręczy i barierek ochronnych może upaść podczas podnoszenia podestu, również nie może jej nikt asekurować ponieważ podest jest dla jednej osoby. Tak jest we wszystkich krajach mających pendolino w swojej flocie nie tylko w Polsce . Owszem na lotnisku dowożą na wózku do schodów ale do samolotu już trzeba wejść po schodach. Jakoś do tira to potrafi p.Ochojska wejść bez podnośnika, miała propozycje od drużyny udzielenia pomocy przy wchodzeniu schodami ale nie skorzystała niech więc nie bije piany.

_________________
Nigdy nie kłóć się z Idiotą - najpierw zniży Cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

andrej Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 15 Lis 2009

PostWysłany: 01-03-2015, 09:10    Odpowiedz z cytatem

A ja się pytam ,skoro Pani Ochojska jest inwalidą I grupy,czyli osoba niezdolna do samodzielnej egzystencji ,do tego jak twierdzi jej nie wolno pomagać ręcznie.To gdzie opiekun ,czy wózek inwalidzki. Kupiła sobie bilet przez internet ,nie zgłosiła ,a inwalidzi mają taką możliwość.Rozmawiałem z osobami niepełnosprawnymi i nie podzielają do końca afery tej pani ,która chciała zwrócić na siebie uwagę.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

dddbb
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 01-03-2015, 10:26   

Jest podest, to powinien być też składany wózek inwalidzki i problem przestaje istnieć.
Powrót do góry

andrej Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 15 Lis 2009

PostWysłany: 01-03-2015, 11:16    Odpowiedz z cytatem

IC jest dotowane przez państwo , dlatego myślę że kupią wózki inwalidzkie do każdego ED-250 -kto bogatemu zabronił.Nie zmienia to faktu że Pani Ochojska według mnie mija się z prawdą .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 2 Idź do strony 1, 2  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl