Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Piorunujące wrażenia z Pendolino
Autor Wiadomość

Beatrycze Płeć:Kobieta
Redaktor


Dołączyła: 11 Lis 2005
Skąd: Legnica

PostWysłany: 16-03-2015, 20:12   Piorunujące wrażenia z Pendolino Odpowiedz z cytatem

Tylko w Polsce można tak schrzanić coś, na co się wydało tyle pieniędzy.

Cud, no cud techniki! 200 km na godzinę! Komfort, cisza, wszędzie czyściutko, że jeść można z podłogi, no Europa! - myślę sobie. Jacyś pieniacze, na pewno opłacani przez PiS, szczekają, że torów nie ma, na których da się jechać tak szybko. Zawsze coś znajdą.

Ja w każdym razie nie narzekam. Wsiadam, Droga Redakcjo, pierwszy raz, podekscytowany i uroczysty. Skonsumować to dobro, do którego się sam dołożyłem. Pociąg rusza bezszelestnie – ach, jak błogo! Cisza, i tylko ten dyskretny szum klimatyzacji… i coś jeszcze. Wsłuchuję się chwilę… Nie wierzę! Chopin! Chopin w pociągu! Nie tylko jestem w Europie, nie tylko komfortem otoczony, ale na dodatek dopieszczają me uszy wysmakowanym podaniem wieszcza naszego – „za gratis”.

Czytaj dalej:
http://wpolityce.pl/polityka/237467-piorunujace-wrazenia-z-pendolino-tylko-w-polsce-mozna-tak-schrzanic-cos-na-co-sie-wydalo-tyle-pieniedzy

_________________
"Aby dowiedzieć się kto naprawdę tobą rządzi, sprawdź kogo nie wolno ci krytykować" - Voltaire.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Noema Płeć:Kobieta
Sponsor


Dołączyła: 13 Lis 2005
Skąd: Zgorzelec

PostWysłany: 16-03-2015, 23:19    Odpowiedz z cytatem

Upierdliwe komunikaty w Pendolino "umilają" podróż pasażerom... Dziękuję, nie skorzystam z takiego "luksusu", nawet za 49 zł w promocji. Wolę Polskiego Busa, tam nikt dupy nie truje.

_________________
Bossowie związków zawodowych, zarządy i rady nadzorcze spółek PKP to partacze, nieudacznicy, ludzie niekompetentni! Jest to banda kretynów, idiotów i darmozjadów pierdzących w stołki, którym los PKP zwisa i powiewa!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

młody warsiarz Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 26 Lis 2013

PostWysłany: 16-03-2015, 23:55    Odpowiedz z cytatem

Powtarzające się, bezsensowne komunikaty we wszystkich pociągach prestiżowej spółeczki są owszem, bezsensowne. Nie rozumiem jednak, czemu czepiacie się (dziennikarze) obsługi Warsu. Po pierwsze: wagon gastronomiczny (a właściwie część gastronomiczna pociągu) nie należy do PKP IC, tylko jest w systemie franczyzowym dzierżawiona przez jednego z wielu franczyzobiorców. Czy tak trudno Wam zrozumieć, że jeśli nie sprzeda on tej kanapki, soczku, jajecznicy czy schabowego to nie zarobi kompletnie nic, a pracownikom, którzy wydali Wam bezpłatny poczęstunek od PKP IC nie będą mogli zapłacić pensji? PKP IC płaci za poczestunek wydany pasażerowi 0,30 zł. Zdajecie sobie sprawę ile poczęstunków trzeba wydać, żeby pracownik zarobił sam sobie na dzienną pensję? Jaśniepaństwo, które tak upomina się o darmową kawę, herbatę, soczek odgania pracowników Warsu jak muchy, gdy ten proponuje zakup słodyczy czy kawy. Za darmo smakuje, prawda? Gdy pracownik chce zarobić na pensję to nim gardzicie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

khamul Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 09 Sty 2010

PostWysłany: 17-03-2015, 08:15    Odpowiedz z cytatem

Znowu pozytywna opinia o Pendo, jedyne czego autor może się doczepić to komunikaty.

Cytat:
Upierdliwe komunikaty w Pendolino "umilają" podróż pasażerom... Dziękuję, nie skorzystam z takiego "luksusu", nawet za 49 zł w promocji. Wolę Polskiego Busa, tam nikt dupy nie truje.

Bo wiedzą że klienteli nie stać/są za skąpi skoro w takich warunkach jadą tyle czasu.

Komunitakty są, tak ale nie są ani nachalne ani głośne. Tylko bardzo wybijają się z ciszy w wagonie. Na początku bylo nachalnie, ale po kilku opiniach mocno zmniejszyli podaż komunikatów. Mała, kilkuosobowa firma wynajmująca od WARS markę musi na siebie zarobić.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

dddbb
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 17-03-2015, 08:16   

Każdy wie gdzie jest wagon Warsu, więc jak będzie chciał batonika to sobie pójdzie. A tak to równie dobrze oprócz pracowników Warsu mogliby się pojawiać wszelakiej maści handlarze, którzy jak czegoś nie sprzedadzą to nie będą mieli na chleb - i też będzie wytłumaczenie
Powrót do góry

khamul Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 09 Sty 2010

PostWysłany: 17-03-2015, 08:43    Odpowiedz z cytatem

Przecieniasz ludzi. Część nie wie.
Na Kato-Wawa są może dwa komunikaty o Warsie i raz się pan z wózkiem kulnie, nic nachalnego, nawet auwazyc nie zdążysz jak często jezdzisz i sie w pociągu wyłączasz Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Borys_q Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 25 Gru 2011

PostWysłany: 17-03-2015, 09:00    Odpowiedz z cytatem

Chcieli standardu jak w liniach lotniczych to mają, w samolotach tez chodzą w te i z powrotem próbując sprzedać soczek za 8 zeta.

_________________
Ignorancja znacznie częściej wywołuje uczucie pewności siebie niż wiedza.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Victoria Płeć:Kobieta
Asystentka Admina
Asystentka Admina


Dołączyła: 17 Lis 2005
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 17-03-2015, 17:04    Odpowiedz z cytatem

młody warsiarz napisał/a:
Po pierwsze: wagon gastronomiczny (a właściwie część gastronomiczna pociągu) nie należy do PKP IC, tylko jest w systemie franczyzowym dzierżawiona przez jednego z wielu franczyzobiorców.

O, to jakaś nowość. Pracujesz na wagonie gastronomicznym (jak sądzę z twego nicka) i takie głupstwa wypisujesz...

Po pierwsze, wagony gastronomiczne są własnością PKP Intercity.
Po drugie, Wars dzierżawi te wagony od PKP Intercity.
Po trzecie, franczyzobiorcy są tylko podwykonawcami Warsu.

Z tego wynika, że Wars jest pośrednikiem pomiędzy PKP Intercity a franczyzobiorcami. A to oznacza, że Wars jest zbędny, gdyż pełni rolę pasożyta żerującego i na franczyzobiorcach i na PKP Intercity. Ceny w wagonach gastronomicznych PKP Intercity byłyby niższe gdyby nie pośrednik - Wars.

_________________
SKŁADKA NA SERWER
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

młody warsiarz Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 26 Lis 2013

PostWysłany: 18-03-2015, 02:39    Odpowiedz z cytatem

Victoria, powiedz szczerze, z czego wynika Twoja nieograniczona nienawiść do Warsu? A może to nienawiść do pracowników Warsu? W tym temacie nie piszemy czy Wars jako firma jest potrzebny czy nie. Myślę, że jako osoba inteligentna zorientowałaś się, że poruszane są tu inne problemy (moim zdaniem bezzasadne).

Tak, jestem pracownikiem, który świadczy usługi dla podróżnych PKP IC (poczęstunki), a także pracuję dla franczyzobiorcy. Wagon, owszem jest własnością PKP IC, ale jego wnętrze, wyposażenie jest własnością Warsu. Dziękuję Ci jednak za uświadomienie mi jakie głupoty wypisuję na forum. Sumiennie popracuję nad sobą, obiecuję.

Mam również nadzieję, że przyjdzie piękny dzień, kiedy znikną z naszych pociągów poczęstunki, napoje awaryjne w przypadku opóźnień, roznoszenie gazet i inne bzdety, a podmiot gospodarczy świadczący usługę gastronomiczną w pociągu będzie miał wolną rękę bez bezsensownego "nadzoru" Warsu.

Niestety, aktualnie jak się zorientowałaś jest jak jest i nikt nie garnie się do zmian. Także pracownicy Warsu dalej będą pracować, oferując produkty zgodnie z cennikiem nękając tym samym naszych kochanych podróżnych. Zauważ tylko, że przy wydawaniu bezpłatnego poczęstunku (moim zdaniem żałosnego jeśli chodzi o jakość i skład) NIKT go nie odmawia i nie stroi głupich min. Ludzie potrafią już na peronie upominać się o darmową kawę...

A jeżeli ktoś chce się całą drogę relaksować to może wykupić sobie singla w sypialnym.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Minerva Płeć:Kobieta
Przyjaciel


Dołączyła: 11 Lut 2006
Skąd: Żary

PostWysłany: 18-03-2015, 03:26    Odpowiedz z cytatem

młody warsiarz, na jakiej podstawie twierdzisz, że Victoria pała nieograniczoną nienawiścią do Warsu, tudzież do pracowników Warsu? Na podstawie oczywistych, bezsprzecznych faktów, które przedstawiła, odnosząc się do bzdur twojego autorstwa? Rozumiem, że jeśli ktoś stwierdzi oczywistą oczywistość, że Ziemia jest okrągła to oskarżysz go o nieograniczoną nienawiść do Ziemi i do ziemian?

_________________
Ważne są tylko te dni, których jeszcze nie znamy
Ważnych jest kilka tych chwil na które czekamy...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

khamul Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 09 Sty 2010

PostWysłany: 18-03-2015, 09:23    Odpowiedz z cytatem

Mysle ze chodzi bardziej o niepotrzebny dodatkowy zarzad z przyleglosciami (asystentki, samochody) i kolejny przerost administracji podczas gdy mozna ro spokojnie rozwiazac dzialem u przewoznika oplacajac mniej darmozjadow na stolkach.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Arek Płeć:Mężczyzna
Junior Admin


Dołączył: 05 Mar 2007
Skąd: Szczecin

PostWysłany: 18-03-2015, 12:21    Odpowiedz z cytatem

młody warsiarz napisał/a:
A jeżeli ktoś chce się całą drogę relaksować to może wykupić sobie singla w sypialnym.

Tym stwierdzeniem wpisujesz się w powszechną opinię, że kolej jest dla kolejarzy a nie dla pasażerów.

Pasażer płaci krocie za bilet i utrzymuje etat kolejarza, ale w pociągu jest nikim. To kolejarz jest panem i władcą, który może wisieć nad głową pasażera, jak nie osobiście to przez głośnik, nadając co chwilę upierdliwe komunikaty. Prywatny i niedotowany przewoźnik nie pozwoliłby sobie na takie traktowanie pasażera, z pewnością zaprzestałby takich praktyk po pierwszych skargach i negatywnych opiniach w sieci. Dla PKP IC najważniejszym pasażerem jest dotacja. Pasażer to tylko zbędny balast, który skoro już musi być to warto go jeszcze dodatkowo wydoić wciskając mu kiepskiej jakości śmieciowe żarcie z wózka za cenę 3-krotnie wyższą niż w sklepie na mieście. Kiedyś w pociągu ze Szczecina do Warszawy "warsiarz" z wózkiem chyba z 5 razy zaglądał do mojego przedziału, za każdym razem wyrywając mnie ze snu. Nie muszę chyba mówić jak bardzo było to wkurzające... I proszę mi nie mówić, żebym był wyrozumiały, bo taka jest ich praca i że każdy chce zarobić. To niech kolejarze zrozumieją mnie! W końcu to ja im płacę kupując bilet. A skoro płacę te sto kilkadziesiąt zł to wymagam. Spokoju!

Jazda pociągiem sama w sobie nie musi być męczącą, może być nawet przyjemna. Niestety, podróże pociągiem stają się męczące przez kolejarzy! A im pociąg wyższej kategorii, a więc droższy dla pasażera, tym gorzej, czego ekstremalnym przykładem jest Pendolino. Paradoksalnie zwykły TLK staje się "oazą spokoju", w którym (cytując Noemę) nikt dupy nie truje...

_________________
Żelazna kadra też z czasem rdzewieje.
A beton kruszeje...


Ostatnio zmieniony przez Arek dnia 18-03-2015, 12:52, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

młody warsiarz Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 26 Lis 2013

PostWysłany: 18-03-2015, 12:51    Odpowiedz z cytatem

Przecież popieracie kapitalizm, wolny rynek, walczycie z betonem i komuną na kolei, więc dlaczego nie tolerujecie legalnego handlu w pociągu? Rozumiem, że wolicie, żeby stary gruby warsiarz siedział za ladą bufetową w barowym i prowadził sprzedaż tylko i wyłącznie u siebie? Myślałem, że to jednak jakieś udogodnienie, że napoje i potrawy są dostarczane pasażerom do miejsc do siedzenia.

Twoja uwaga na temat cen jest bezsensowna. Wars to nie sklep spożywczy czy dyskont. Chyba, że masz zwyczaj picia piwa pod sklepem lub zalewania herbatki u ekspedientki w spożywczym.
Nikt Was nie zmusza do kupowania, możecie wozić termosy i kanapki.

Jednocześnie informuję, że żaden pracowników Warsu czy franczyzobiorcy NIE JEST KOLEJARZEM. Nigdy nie przysługiwały nam żadne uprawnienia, ulgi przejazdowe czy inne przywileje kolejarskie. Komentarze, że kolej jest dla kolejarzy kierujcie do pasożytów z PKP. Pisząc o przejeździe w wagonie sypialnym w przedziale kategorii Single poinformowałem tylko o możliwości podróżowania samemu, w komfortowych, intymnych warunkach. Swoją drogą nie spotkałem jeszcze kolejarza podróżującego w takim przedziale.

Rozumiem również, że prywatni przewoźnicy np. linie lotnicze, nie prowadzą działalności handlowej na pokładzie swoich samolotów?

PS. Osobiście uważam, że komunikaty w pociągach są za częste, za długie, często niezrozumiałe przez sposób mówienia przez radiofonię. Na szczęście Wars nie ma to wpływu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Arek Płeć:Mężczyzna
Junior Admin


Dołączył: 05 Mar 2007
Skąd: Szczecin

PostWysłany: 18-03-2015, 13:02    Odpowiedz z cytatem

młody warsiarz napisał/a:
Przecież popieracie kapitalizm, wolny rynek, walczycie z betonem i komuną na kolei, więc dlaczego nie tolerujecie legalnego handlu w pociągu?

Pociąg to nie targowisko! Pociąg służy do przewozu osób, a nie do działalności handlowej. Wsiadając do pociągu nie nastawiam się na zakupy spożywcze tylko chcę spokojnie przejechać z miasta do miasta. Jeśli poczuję głód lub pragnienie to sam trafię do wagonu gastronomicznego, tak jak sam potrafię trafić do WC gdy zajdzie taka potrzeba.

młody warsiarz napisał/a:
Rozumiem również, że prywatni przewoźnicy np. linie lotnicze, nie prowadzą działalności handlowej na pokładzie swoich samolotów?

Nie rozmawiamy o liniach lotniczych tylko o pociągach. Nie interesuje mnie jak jest w samolotach, nawet nie interesuje mnie jak jest na kolejach zagranicznych. Interesuje mnie jak jest w pociągach PKP IC, bo z tych pociągów korzystam.

_________________
Żelazna kadra też z czasem rdzewieje.
A beton kruszeje...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Victoria Płeć:Kobieta
Asystentka Admina
Asystentka Admina


Dołączyła: 17 Lis 2005
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 18-03-2015, 14:41    Odpowiedz z cytatem

młody warsiarz napisał/a:
Victoria, powiedz szczerze, z czego wynika Twoja nieograniczona nienawiść do Warsu? A może to nienawiść do pracowników Warsu?

Na forum i za sprawą forum, na przestrzeni lat, dowiaduję się o sobie ciekawych rzeczy. Kim to już nie byłam (nie jestem)... Dziś dowiedziałam się, że chorobliwie nienawidzę Warsu. No cóż, ci którzy w ogóle mnie nie znają, najwidoczniej wiedzą najlepiej jaka jestem i jakie mam upodobania. Nawet ja siebie nie znam tak dobrze, jak znają mnie mikole z neta...

A teraz poważnie. Jeśli jeszcze raz coś mi zainsynuujesz (lub komuś innemu), wylecisz z forum bez ostrzeżenia! Dyskusja na forum ma być rzeczowa i merytoryczna, bez osobistych wycieczek!

młody warsiarz napisał/a:
Zauważ tylko, że przy wydawaniu bezpłatnego poczęstunku (moim zdaniem żałosnego jeśli chodzi o jakość i skład) NIKT go nie odmawia i nie stroi głupich min.

Ten żenujący bezpłatny poczęstunek jest wliczony w cenę biletu, więc trudno odmawiać przyjęcia czegoś, za co się zapłaciło. Dziwisz się, że pasażer nie chce być frajerem? Już nazywanie tego czegoś (naparstek kawy i mikroskopijne ciasteczko) "poczęstunkiem" zakrawa na kpinę z pasażerów, bo od kiedy to osoba obdarowywana płaci za otrzymany prezent? Przecież ani PKP Intercity ani Wars niczym pasażerów nie częstują, niczego za darmo nie dają! Pasażer dostaje tylko to za co sam zapłacił, kupując bilet za grubo ponad 100 zł, a więc przepłacając.

Pamiętam dawne czasy gdy PKP Intercity uruchamiało tylko pociągi Ex/IC. Wtedy to były "poczęstunki"! Porządna kanapka, porządne ciastko i porządny kubek kawy lub herbaty. Dziś trzeba korzystać z lupy, aby ten tzw. "poczęstunek" (za kilkadziesiąt groszy w hurcie) zauważyć...

pryncypałek.jpg
Plik ściągnięto 39 raz(y) 71.26 KB


_________________
SKŁADKA NA SERWER
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 6 Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl