Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 25, 26, 27  Następny
"Zapowiadacze" na dworcach
Autor Wiadomość

dddbb
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 11-02-2015, 14:08   

Pociągi też nie powinny jeździć, przecież ludzie śpią. Jeśli ktoś mieszka przy dworcu czy linii kolejowej, to chyba zdaje sobie sprawę z niedogodności.
Przejdź na dół

hanys Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Cze 2013
Skąd: Katowice

PostWysłany: 11-02-2015, 15:24    Odpowiedz z cytatem

Niektórzy nie mają wyjścia i muszą mieszkac w takiej lokalizacji.
Mieszkając w bloku nie możesz np puścić muzyki na cały regulator w środku nocy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Hapek Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 18 Gru 2013

PostWysłany: 11-02-2015, 20:54    Odpowiedz z cytatem

hanys napisał/a:
Mieszkając w bloku nie możesz np puścić muzyki na cały regulator w środku nocy.


Ależ oczywiście że można Smile Trzeba tylko czasem liczyć się z konsekwencjami.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

hanys Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Cze 2013
Skąd: Katowice

PostWysłany: 12-02-2015, 09:39    Odpowiedz z cytatem

Dlatego napisałem, że teoretycznie nie można bo jest to zabronione Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

TomaszPoznań Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 07 Kwi 2015

PostWysłany: 08-04-2015, 07:18    Odpowiedz z cytatem

Marecki241 napisał/a:
St. Wałbrzych Główny - Tutaj ładnie i wyraźnie zapowiada!!!

http://www.youtube.com/watch?v=pUxFMPZhvLo

http://www.youtube.com/watch?v=R8eFhqDiIwU&feature=related

[ Dodano: 27-12-2009, 12:30 ]
W Wałbrzychu Gł. kiedyś zapowiadał kancelista przy dyżurnym ruchu teraz zapowiada kasjerka gdyż peronowy i kancelista zostali zlikwidowani.

Witam wszystkich serdecznie. Jeśli chodzi o zapowiedzi na głównym w Wałbrzychu w obecnej chwili zapowiada syntezator. O wiele lepiej i tu mam nadzieję, że się ze Mną zgodzicie prezentowały się zapowiedzi megafonistów z resztą jak w większości przypadków dworców gdzie zastąpieni zostali przez sztuczne szczekaczki. Nawet na Centralnym w Wawie już kombinują z zapowiedziami. Nic nie zastąpi żywych zapowiedzi.

[ Dodano: 08-04-2015, 08:32 ]
dddbb napisał/a:
Pociągi też nie powinny jeździć, przecież ludzie śpią. Jeśli ktoś mieszka przy dworcu czy linii kolejowej, to chyba zdaje sobie sprawę z niedogodności.

Dokładnie. Znajomi mieszkali bardzo blizko stacji kolejowej i nagłośnienie było skierowane na ich domek. Do wszystkiego można się przyzwyczaić.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Wojtas71 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 14 Kwi 2015

PostWysłany: 14-04-2015, 00:32    Odpowiedz z cytatem

Pozdrawiam panią megafonistkę ze stacji Tychy Główne o pięknym zmysłowym głosie Smile Razz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

hanys Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Cze 2013
Skąd: Katowice

PostWysłany: 16-04-2015, 12:43    Odpowiedz z cytatem

To ja przy okazji pozdrowie panie megafonistki z Lublińca które naprawde zasługują na medal, jak dla mnie są to jedne z lepszych zapowiedzi w Polsce, od zawsze na bardzo wysokim poziomie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

danio Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 03 Lip 2007

PostWysłany: 17-04-2015, 19:26    Odpowiedz z cytatem

Wojtas71
W Tychach prawdopodobnie pracuje pani, która wcześniej zapowiadała w Katowicach.
Tak mi się wydaje Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Wojtas71 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 14 Kwi 2015

PostWysłany: 20-04-2015, 00:31    Odpowiedz z cytatem

Danio....tego nie wiem,czy ta pani zapowiadała wcześniej w Katowicach,ale w Tychach z tego co słyszę jest całkiem od niedawna Smile A głos jest naprawdę zniewalający Kwiat
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

sympatyk Płeć:Mężczyzna
Sponsor


Dołączył: 14 Lip 2008

PostWysłany: 31-07-2015, 21:42    Odpowiedz z cytatem

Sąd utrzymał karę dla PKP PLK za złe zapowiedzi pociągów.

Sąd utrzymał karę w wysokości ponad 1 mln zł nałożoną na PKP PLK przez prezesa Urzędu Transportu Kolejowego za nieprawidłowe działanie Systemu Dynamicznej Informacji Pasażerskiej (SDIP) i zwlekanie z usuwaniem wskazanych nieprawidłowości w pracy SDIP.

Więcej:

http://www.kurierkolejowy.eu/aktualnosci/25301/Sad-utrzymal-kare-dla-PKP-PLK-za-zle-zapowiedzi-pociagow.html
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Atoman Płeć:Mężczyzna
Sponsor


Dołączył: 28 Sie 2016

PostWysłany: 29-08-2016, 17:14    Odpowiedz z cytatem

Muszę odkopać temat, a to dlatego, że automatyczne zapowiadanie pociągów nieraz wprowadza chaos, o czym pewnie nie tylko ja się przekonałem. Jednak podam przykład z ostatniej soboty. Jechałem IC Siemiradzki na trasie Częstochowa Stradom - Wrocław Główny. Jak wiadomo, pociąg ten od pewnego czasu kursuje w relacji Poznań Główny - Przemyśl Główny - Poznań Główny (bez wagonów do Zamościa). Zestawienie tego pociągu w kierunku Poznania jest następujące: wagon nr 15 (170A lub zdeklasowany 140A), wagon nr 14 (111Ainw), wagon nr 13 (170A), wagon nr 12 (170A), wagon nr 11 (113Aa), wagon nr 10 (140A). Ku mojemu zdziwieniu zapowiedź na stacji Częstochowa Stradom brzmiała następująco: "Wagony 10, 11, 12 znajdują się na początku składu pociągu, wagony 13, 14, 15 w środkowej części, wagony 16, 17, 18, 19 w tylnej części składu pociągu" Jak zobaczyłem jako pierwszy wagon numer 15, to oczywiście wiedziałem, że coś jest nie tak. Jednak jak np. ktoś nie może szybko się poruszać, a ustawi się daleko od swojego wagonu, pociąg załóżmy jest spóźniony i stoi jedynie minutę na stacji, to może być niebezpieczna sytuacja. Podobnie jak ktoś np. uslyszał zestawienie i biegnie na stację, gdy pociąg już wjechał i co? Patrzy, że jest inaczej niż mówiono. Wystarczyłoby tylko zaaktualizować ten szczegół. Wiadomo, że powinno się patrzeć na numery wagonów, ale jeśli ma być zachowana jakość i komfort podróżnych, to nie powinno się robić z nich głupich. Takie zestawienie tego pociągu nie obowiązuje już od czerwca, więc wygląda na to, że już niecałe 3 miesiące takie nieprawdziwe rzeczy są podawane pasażerom. To teoretycznie ma ułatwiać wymianę pasażerów, a utrudnia sprawę. Przepraszam, że się tego czepiam, ale mamy nowe wagony, większe prędkości, krótsze czasy jazdy, a takie z kolei rzeczy dalej przypominają o "chaotycznych" czasach polskiej kolei. Wydaje mi się, że nie byłoby trudno to poprawić, a na pewno nie wprowadzałoby to chaosu. Sam pomysł z syntezatorem jest jak najbardziej dobry, ale niech zapowiedzi chociaż nie wprowadzają w błąd podróżnych.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

tender Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 18 Gru 2013

PostWysłany: 29-08-2016, 17:47    Odpowiedz z cytatem

W zasadzie masz rację, ale "lokalny" zapowiadacz tez musiałby być poinformowany o aktualnym zestawieniu pociągu. Nie wiem czy na to mozna liczyć.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

WTK Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 29 Wrz 2015

PostWysłany: 28-09-2016, 12:22    Odpowiedz z cytatem

Mam garść obserwacji z Krakowa Łobzowa, gdzie bywam regularnie. Zauważyłem, że pociąg opóźniony jest najpierw zapowiadany "normalnie", że wjedzie, tak jakby opóźnienia nie było, dopiero później, że jest opóźniony. Nie wiem czy zawsze, ale nie był to jednostkowy przypadek. Lepsze, raz słyszałem zapowiedź pociągu który tego dnia nie jechał... Pewnie ktoś nie zaktualizował systemu zapowiedzi. Inna sprawa, to problem systemu ze słowem "regio". Długo się zastanawiałem co się kryje pod dziwnym słowem które "pani" wypowiada w trakcie zapowiedzi. Dopiero po jakimś czasie załapałem, że chodzi o regio. Z czego to wynika, nie wiem. Może już ktoś to opisał. Przyznam, że nie czytałem całego wątku. Muszę nadrobić.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Ralny Płeć:Mężczyzna
Moderator


Dołączył: 23 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 11-12-2016, 22:24    Odpowiedz z cytatem

Głos z gliwickiego dworca. Poznaj go…

„Tu stacja Gliwice, tu stacja Gliwice. Express InterCity Premium odjedzie z toru 1 przy peronie 1. Życzymy Państwu przyjemnej podróży” – podobny komunikat słyszał każdy, kto choć raz wybrał się w podróż koleją. Głos jakby znany, ale do kogo należy? Kto kryje się za dworcowym megafonem?

Czytaj więcej:
http://kurierkolejowy.eu/aktualnosci/29161/glos-z-dworca--poznaj-go.html


_________________
Gdyby głupota umiała latać, LOT miałby poważnego konkurenta w postaci PKP.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

mkfilmykolejowe Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 12 Mar 2010

PostWysłany: 03-07-2017, 14:48    Odpowiedz z cytatem

Zapowiedzi pociągów na stacji Katowice Ligota m.in spółki PKP InterCity, Przewozy Regionalne, Koleje Śląskie


Posłuchaj zapowiedzi pociągów na stacji Katowice Ligota

[ Dodano: 12-07-2017, 21:57 ]
Zapowiedź pociągu osobowego KŚ w Rybniku
https://youtu.be/XuvIwRredWE

_________________
fb: podróże koleją. Zdjęcia, ciekawostki z podróży Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 26 z 27 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 25, 26, 27  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl