Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2  Następny
Dlaczego znikają nazwy pociągów?
Autor Wiadomość

Beatrycze Płeć:Kobieta
Redaktor


Dołączyła: 11 Lis 2005
Skąd: Legnica

PostWysłany: 27-04-2015, 17:12   Dlaczego znikają nazwy pociągów? Odpowiedz z cytatem

Znikają popularne nazwy połączeń. Nie ma już "Neptuna" i "Kaszuba" do Trójmiasta czy "Kościuszki" do Krakowa. Zamiast tego jest np. pociąg "EIP 1501". Wszystko przez Pendolino.

Dlaczego pociągi Pendolino nie mogły ich przejąć?

Więcej:
http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,34862,17819873,Zegnaj_Neptunie__witaj_EIP_1501__Dlaczego_znikaja.html

_________________
"Aby dowiedzieć się kto naprawdę tobą rządzi, sprawdź kogo nie wolno ci krytykować" - Voltaire.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

soad Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 11 Sty 2015

PostWysłany: 27-04-2015, 21:21   Słusznie - dlaczego? Odpowiedz z cytatem

Nie wyobrażam sobie, żeby do Warszawy jechać EIPxxx a nie Górnikiem czy Ondraszkiem. Widocznie "PKP warsiawce" Polska śmierdzi. Kiedyś było hasło "cały naród buduje stolicę". Dzisiaj "cała stolica grabi naród"!!!
Najlepszy dowód to dewastacja Śląska i Zagłębia (linie kolejowe)!!! Bang
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

pawelu Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 09 Lip 2008
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 27-04-2015, 21:57    Odpowiedz z cytatem

Soad: już nie przesadzałbym z tym, że Warszawa grabi cały naród. Nie wiem co Warszawa czy mieszkańcy Warszawy mają do tego, że na Sląsku niektóre linie kolejowe są w złym stanie. To przede wszystkim wina nieodpowiedzialnej polityki prowadzonej przez zarządy górnictwa. A "Ondraszek" i "Górnik" dalej kursują jako klasyczne EIC więc nie musisz jechać bezimiennym EIP.
A wracając do meritum sprawy: nazw typu "Neptun" i "Kaszub" trochę żal, zwłaszcza dla mnie, który wielkim sentymentem obdarzam Trójmiasto. Tym bardziej, że był okres że poza posp. "Stoczniowcem" to były JEDYNE DZIENNE pociągi łączące Warszawę z Trójmiastem. Nie było tak jak teraz, czy w połowie lat 90-tych że pociąg do Gdańska co godzinę jeżdziłSmile
Z drugiej strony w większości krajów Europy Zachodniej pociągi w ogóle nie mają nazw, a kolej funkcjonuje o wiele lepiej jak u nas.
Poza tym na EIC i TLK, plus Inter Regio, i niektóre Regio nazwy dalej są i będą także nie jest jeszcze tak źle.
Poza tym czuję, że wcześniej, czy później poszczególne składy EIP też będą dostawać nazwy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Jarul Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Maj 2010
Skąd: Wrocław Główny

PostWysłany: 28-04-2015, 00:38    Odpowiedz z cytatem

Zawsze prestiżowe pociągi miały nazwy. Teraz niektóre osobowe mają nazwy, a flagowe EIP - nie. Ja wiem, że to nie wpływa na szybkość jazdy, ale nazwy są sympatyczne i stanowią element kolejowej tradycji. A skoro nic nie kosztują, to co przeszkadza je zostawić...

_________________
PLK - Pazerne Likwidatorstwo Kolei
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

pacy Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Lip 2011
Skąd: Gorzów

PostWysłany: 28-04-2015, 06:24    Odpowiedz z cytatem

Jeden EIP nazwę już ma " Radiowa Trójka " więc z czasem może będzie więcej.

_________________
2016 - 15995 km, 2017 - 12197 km, 2018 - 9460 km, 2019 - 8278 km, 2020 - 9476 km,
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

jubikej Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 24 Wrz 2009

PostWysłany: 28-04-2015, 12:09    Odpowiedz z cytatem

już kiedyś IC usunelo nazwy z TLK, później do nich wrócono. Tu pewnie będzie tak samo. Tez mi się to nie podoba, ale gdzies na gorze ktoś nie chce nazw.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

dddbb
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 28-04-2015, 15:49   

pacy napisał/a:
Jeden EIP nazwę już ma " Radiowa Trójka " więc z czasem może będzie więcej.

Czasowo - do grudnia 2015.
Powrót do góry

LoloPendolo
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 28-04-2015, 16:53   

jubikej napisał/a:
już kiedyś IC usunelo nazwy z TLK, później do nich wrócono. Tu pewnie będzie tak samo. Tez mi się to nie podoba, ale gdzies na gorze ktoś nie chce nazw.


Pewnie że nazwy w EIP powstaną. Podobnie będzie z pociągami ex. BWE. Niech tylko ekscytacja tymi pociągami opadnie.
Powrót do góry

BryTomWi Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 10 Gru 2012
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 28-04-2015, 18:47    Odpowiedz z cytatem

pawelu napisał/a:
Soad: już nie przesadzałbym z tym, że Warszawa grabi cały naród. Nie wiem co Warszawa czy mieszkańcy Warszawy mają do tego, że na Sląsku niektóre linie kolejowe są w złym stanie. To przede wszystkim wina nieodpowiedzialnej polityki prowadzonej przez zarządy górnictwa.


Ja także uważam, że Soad przesadził, ale ty też walnąłeś niezłą głupotę.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

michal24111 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 04 Sty 2012
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: 28-04-2015, 20:38    Odpowiedz z cytatem

Dla mnie, jako mieszkańca Gdańska, to po prostu NIEBYWAŁY SKANDAL, że zniknął "Kaszub" i "Neptun". Może w końcu ktoś weźmie się za to, by PIC-owe szarogęsi CHWYCIĆ ZA MORDĘ i zrobi z tym porządek, aby te nazwy wróciły! Co?! Problem jakiś?! Żaden problem: EIP "KASZUB", EIP "NEPTUN" i koniec, nie ma tematu! A! i może być też EIP "STOCZNIOWIEC" EIP "MAŁOPOLSKA" etc. Na kij ta "RADIOWA TRÓJKA".
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Jarul Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Maj 2010
Skąd: Wrocław Główny

PostWysłany: 29-04-2015, 00:10    Odpowiedz z cytatem

Trójka jak trójka, to akurat mniej lub bardziej udolny marketing. A normalne nazwy powinny wrócić. Kaszub, Neptun, Ślęża, Odra... Wrocławsko-warszawskie wagonowe "zapendolino" mają nazwy, więc naturalnym byłoby ich przejęcie.

_________________
PLK - Pazerne Likwidatorstwo Kolei
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

sympatyk Płeć:Mężczyzna
Sponsor


Dołączył: 14 Lip 2008

PostWysłany: 15-04-2016, 19:30    Odpowiedz z cytatem

Wolnomularz Osterwa, Aurora - komunistyczny symbol, Gombrowicz... Poseł: te pociągi powinny zniknąć.

Do Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa wpłynęła interpelacja, której autor ma zastrzeżenia do nazewnictwa pociągów PKP.

Więcej:
http://tvn24bis.pl/tech-moto,80/problemy-z-nazewnictwem-pociagow,636006.html
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Goldenpass Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 10 Kwi 2016

PostWysłany: 15-04-2016, 23:26    Odpowiedz z cytatem

Panie Pośle !
Aurora to : imię żeńskie, lekki krążownik brytyjski a także zorza polarna / aurora borealis /,
Broniewski to również żołnierz Legionów Polskich i uczestnik wojny polsko - bolszewickiej, za zasługi w tej wojnie otrzymał Srebrny Krzyż Orderu Wojskowego Virtuti Militari i kilkakrotnie Krzyż Walecznych.
Osterwa - tak był wolnomularzem. Tylko może Pan najpierw zlikwiduje Teatr im. Juliusza Osterwy w Lublinie a w Gdańsku ulicę jego imienia,
Wawel to nazwa pociągu, który w poprzednim rj jeździł do Hamburga. Tak więc przejeżdżał przez tereny, które zamieszkane były przez nację raczej nie sprzyjającą polskim królom - no to byli ale czczeni
Gombrowicz - no to proponuję nawiązać kontakt z którymkolwiek z pisarzy argentyńskich. Bo wg mojej wiedz ta postać jest tam ceniona.
PS.
I naprawdę niech Pan się zajmie sprawami swoich wyborców. Na pewno bardziej potrzebują Pańskich działań aniżeli tworzenie następnej komisji z wynagrodzeniem z pieniędzy podatników.
Przepraszam wszystkich ale nie wytrzymałem Smile

[ Dodano: 16-04-2016, 01:10 ]
A jeszcze tak przy okazji Czcibora !!! Sugeruję zajrzeć panie pośle do książek historycznych lub przypomnieć sobie nauki ze szkoly podstawowej. Ccibor to jeden z dwóch braci / młodszy /, który razem z Mieszkiem przyjmował chrzest i walnie przyczynił się do świetnego zwycięstwa Mieszka pod Cedynią w roku 972. Ciekawy jestem czy pan wie z kim nasi wtedy walczyli ??????? Jak pan włączy tv lub radio , dowie się pan, że własnie obchodzimy 1050 rocznicę przyjęcia chrztu przez księcia Mieszka. Tak przy okazji. Gdynię z Wrocławiem łączy pociąg IC Mieszko. Ach ten straszliwy poganin........
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Victoria Płeć:Kobieta
Asystentka Admina
Asystentka Admina


Dołączyła: 17 Lis 2005
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 19-04-2016, 18:30    Odpowiedz z cytatem

PKP IC: Nazwy pociągów związane z historią regionów.

W zeszłym tygodniu Adam Andruszkiewicz, białostocki poseł Kukiz'15, wysłał do MIB interpelację w sprawie nazw pociągów PKP Intercity. Ich część ma być zdaniem posła niewłaściwa ze względu na promocję m.in. okultyzmu i komunizmu. Przewoźnik wskazuje natomiast, że większość nazw nadawanych jest w związku z charakterem lub dziejami regionu, przez który pociąg jedzie.

Więcej:
http://www.rynek-kolejowy.pl/wiadomosci/pkp-ic-nazwy-pociagow-zwiazane-z-historia-regionow-76270.html

_________________
SKŁADKA NA SERWER
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

Goldenpass Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 10 Kwi 2016

PostWysłany: 19-04-2016, 21:57    Odpowiedz z cytatem

A rzeczywiście. Nikt nie zauważył i nie śledził wątku.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 2 Idź do strony 1, 2  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl