Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2  Następny
[PKP SKM] Atak kontrolera biletów na pasażera
Autor Wiadomość

Beatrycze Płeć:Kobieta
Redaktor


Dołączyła: 11 Lis 2005
Skąd: Legnica

PostWysłany: 26-04-2015, 20:16   [PKP SKM] Atak kontrolera biletów na pasażera Odpowiedz z cytatem

"Wczoraj 25.04.2015 o 23:35 wsiadając do SKM w Gdyni Głównej napotkałem kanarów którzy bezkarnie nie chcieli wypuścić człowieka z pociągu i wezwać policji kiedy się tego domagał, chciałem wszystko udokumentować nagraniem z telefonu komórkowego, jechała ze mną ciężarna kobieta która pod żadnym pozorem nie powinna się stresować ani nikt nie powinien jej narażać na stres. Jak zachowali się ci kontrolerzy to jest przestępstwo i śmiech na sali. Sprawa trafia jutro na Policję. Wam wrzucam filmik aby był dla was ostrzeżeniem przed takimi debilami jak ten na filmiku."


_________________
"Aby dowiedzieć się kto naprawdę tobą rządzi, sprawdź kogo nie wolno ci krytykować" - Voltaire.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

dddbb
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 27-04-2015, 12:37   

Zachowanie nagrywającego - prowokacyjne. Zachowanie tego drugiego kontrolera - skandaliczne.
Powrót do góry

Victoria Płeć:Kobieta
Asystentka Admina
Asystentka Admina


Dołączyła: 17 Lis 2005
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 27-04-2015, 14:19    Odpowiedz z cytatem

Czyżby znów słynna Renoma?

Doszło do naruszenia nietykalności cielesnej, co podpada pod art. 217 kk (jest to przestępstwo ścigane z oskarżenia prywatnego).

_________________
SKŁADKA NA SERWER
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

jubikej Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 24 Wrz 2009

PostWysłany: 27-04-2015, 16:46    Odpowiedz z cytatem

Renoma już nie kontroluje biletów w SKM. Jest teraz nowa firma chyba Rewizor. Szkoda ze filmik został usunięty już.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Beatrycze Płeć:Kobieta
Redaktor


Dołączyła: 11 Lis 2005
Skąd: Legnica

PostWysłany: 27-04-2015, 16:57    Odpowiedz z cytatem

jubikej, zgadza się:

http://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/Koniec-Renomy-w-SKM-Bilety-sprawdzi-Rewizor-n85741.html

Cytat ze strony rewizor.eu:

"Spełniamy oczekiwania przedsiębiorstw i samorządów w zakresie kontroli przewozów. Przez lata wypracowaliśmy własną, unikalną metodykę, perfekcyjnie realizowaną przez doświadczonych i nieustannie szkolonych kontrolerów. Dbamy o detale, o mobilność i nieprzewidywalność. Zadbamy o Państwa przychody w sposób kulturalny, profesjonalny i skuteczny."

_________________
"Aby dowiedzieć się kto naprawdę tobą rządzi, sprawdź kogo nie wolno ci krytykować" - Voltaire.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Pirat Płeć:Mężczyzna
Webmaster


Dołączył: 14 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 27-04-2015, 20:50    Odpowiedz z cytatem

Awantura w kolejce SKM

Dwóch kontrolerów biletów gdyńskiej firmy Rewizor zostało zawieszonych w obowiązkach po niedzielnym starciu z pasażerami w składzie Szybkiej Kolei Miejskiej. Zajściem zająć ma się także policja.

Czytaj więcej na dziennikbaltycki.pl

_________________
Tylko człowiek wolny się buntuje,
niewolnicy są posłuszni.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

pawelu Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 09 Lip 2008
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 28-04-2015, 13:22    Odpowiedz z cytatem

Nie wiem jak są kontrolerzy z Rewizora, ale to co wyprawiali Ci z Renomy to wołało o pomstę do nieba. 5 lat mieszkałem w Gdańsku i gorszego chamstwa i prostactwa, wręcz braku podstawowych zasad kultury nie spotkałem. Także całe szczęście że z ich usług zrezygnowano.
A, że czasami i pasażerowie nie są bez winy to inna kwestia, także szkoda, że film został usunięty.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Arek Płeć:Mężczyzna
Junior Admin


Dołączył: 05 Mar 2007
Skąd: Szczecin

PostWysłany: 28-04-2015, 13:32    Odpowiedz z cytatem

pawelu, film jest na stronie "Dziennika Bałtyckiego" (zakryto twarze):

http://www.dziennikbaltycki.pl/artykul/3839709,awantura-w-kolejce-skm-kontrolerzy-kontra-wulgarni-pasazerowie-wideo,id,t.html

_________________
Żelazna kadra też z czasem rdzewieje.
A beton kruszeje...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

pawelu Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 09 Lip 2008
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 28-04-2015, 14:05    Odpowiedz z cytatem

Do końca może trudno się zorientować kto kogo uderzył, ale z początkowego fragmentu filmu wynika, że tutaj kontrolerzy byli w porządku. Po prostu wypełniali swoje obowiązki. Grzecznie, spokojnie prosili bilet lub dokumenty. A, że trafili im się przeciwnicy jakiegokolwiek porządku czy raczej zwolennicy anarchii to mieli pecha.
Typ siedzeń wskazuje, że to jeszcze stary typ jednostki EN57 lun EN71 więc kamery, która by wszystko mogła nagrać nie ma.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

buballo Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 14 Sty 2013
Skąd: Kraina Oz

PostWysłany: 28-04-2015, 14:32    Odpowiedz z cytatem

Sprawa jest prosta: kupujesz bilet masz zero problemów z kontrolerami, konduktorami etc etc Very Happy
Ktoś tą robotę musi robić i użerać się z tymi co obowiązujące przepisy mają gdzieś.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Arth72 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 25 Lip 2011

PostWysłany: 28-04-2015, 14:59    Odpowiedz z cytatem

Wtrącę swoje 3 grosze — notabene oryginalny firm jest na CDA w lepszej jakości, bo pod linkiem z Dziennika Bałtyckiego jest kiepski.

http://www.cda.pl/video/2100060b/Mlodziez-vs-kontrolerzy-SKM

Widać tutaj, że jeden kontroler (filmowany od początku) spokojnie robi swoje, a nagrywający go prowokuje komentarzami o pracy w stoczni etc. Gdy prowokacja zawiodła, nagrywający odwraca się w stronę drugiego kontrolera (od niego oddziela go kolega).

Wtedy ten drugi kontroler wypowiada się o stracie jedynki, a gdy nagrywający zaczyna komentować rzuca się na niego. Potem widać szarpaninę. Pierwszy kontroler staje w drzwiach, aby zablokować ewentualną ucieczkę gapowiczów, a co robi ten agresor? Gdy gówniarze mu oddają i leci na ścianę, to skulony ucieka przez przejście międzywagonowe zostawiając kolegę w drzwiach, przez które napastnicy mogą go wypchnąć.

Tak więc ten kontroler od straty jedynki powinien już dyscyplinarnie wylecieć. I wcale nie za to, że zaatakował nagrywającego ani nie za to, że groził, ale za to, że przez swoje tchórzostwo wykazane tutaj może kiedyś narazić kolegów na realne niebezpieczeństwo. Nic się nie stało, bo to była gówniarzeria, ale gdyby to byli agresywni od początku kibole/dresiarze… Uderza, a potem ucieka zostawiając kolegę na pastwę. Ten ciołek myśli chyba, że identyfikator kontrolera to magiczna tarcza powstrzymująca ciosy zadawane w rewanżu, więc może uderzać, bo nikt mu nie odda. Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

krisss Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 29 Kwi 2015

PostWysłany: 29-04-2015, 20:37    Odpowiedz z cytatem

Victoria napisał/a:
Czyżby znów słynna Renoma?

Wbrew temu co sugerujesz, to nie Renoma (ani policja ani inne siły porządkowe) jest tu problemem. Problemem w tym kraju są właśnie takie pseudokozaki, co najpierw kozaczą, zaczepiają ludzi (w pociągach, na ulicy itp), a później płaczą jak ostatnie...EDIT.

Należy także pamiętać, iż zgodnie z prawem kontroler mógł żądać okazania dokumentu tożsamości tego kolesia, a w przypadku gdy ten odmówił to kontroler decyduje w którym miejscu ma oczekiwać na przyjazd policji.

Moje doświadczenia, z racji dojazdów pociągami KM, z pracownikami Renomy (poprawcie mnie jeśli inna ekipa sprawdza w Kolejach Mazowieckich bilety) są bez zarzutu; większość z nich używa słów "dzień dobry" i "dziękuję", czego niestety często nie można powiedzieć w stosunku do zwykłych pasażerów wchodzących do przedziału w pociągach TLK (wchodzą jak do obory - ani me ani be ani kukuryku); raz nawet kontroler Renomy odstąpił od wypisywaniu mandatu po moich wyjaśnieniach gdy zostawiłem bilet miesięczny w domu.

Chcesz zmieniać świat zacznij od siebie Very Happy


Ostatnio zmieniony przez krisss dnia 29-04-2015, 21:12, w całości zmieniany 3 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Pirat Płeć:Mężczyzna
Webmaster


Dołączył: 14 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 29-04-2015, 20:55    Odpowiedz z cytatem

krisss napisał/a:
Niestety pochwała na forum kolejowym tego rodzaju patologii i bydła utwierdza mnie w przekonaniu, że ten kraj jest bez żadnych perspektyw i przyszłości.

Możesz wskazać, kto na forum pochwala "tego rodzaju patologii i bydła"? No chyba, że za pochwałę uznajesz sam fakt, że się o tym mówi?

_________________
Tylko człowiek wolny się buntuje,
niewolnicy są posłuszni.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

krisss Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 29 Kwi 2015

PostWysłany: 29-04-2015, 21:12    Odpowiedz z cytatem

Przyznaję się - faktycznie za duży skrót myślowy zastosowałem. Zrobiłem niezbędną edycję.

Chciałem tylko jeszcze raz podkreślić, że mnie, jak i zapewne tej większości podróżnych co normalnie legalnie kupuje bilety Renoma (Rewizor whatever) nie przeszkadza. Wprost przeciwnie, to słynne wszechobecne kozaki, które myślą że im wszystko wolno są tym elementem krajobrazu, który działa na nerwach i odstrasza od podróży koleją zwykłych podróżnych i wydaje mi się, że też dzięki Renomie widać spadek ich obecności i aktywności (a przynajmniej w pociągach KM).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

bert Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 23 Kwi 2008
Skąd: chybie

PostWysłany: 02-02-2016, 13:31    Odpowiedz z cytatem

Kto wie jak się faktycznie skończyła sprawa!

[ Dodano: 06-05-2016, 14:48 ]
ROK minal nikt się nie wypowiedział

_________________
bert
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 2 Idź do strony 1, 2  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl