Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
PKP IC sprzedaje bilety na nieistniejące miejsca
Autor Wiadomość

Victoria Płeć:Kobieta
Asystentka Admina
Asystentka Admina


Dołączyła: 17 Lis 2005
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 02-05-2015, 13:52   PKP IC sprzedaje bilety na nieistniejące miejsca Odpowiedz z cytatem

Pasażerka skarży się na PKP Intercity:

http://www.wykop.pl/artykul/2523327/pkp-icc-sprzedaje-bilety-na-nieistniejace-miejsca/

_________________
SKŁADKA NA SERWER
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

beton44 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 29 Cze 2009

PostWysłany: 02-05-2015, 17:49    Odpowiedz z cytatem

Cuś w tym jest. Ja tam mało pociągami jeżdżę,
ale tak w zeszłym roku się trafiło 300 km.

Kupiłem bilet "bez miejsca" - bo ponoć miejsc nie było.
Wsiadłem sobie do wagonu bezprzedziałowego, w którym przez całą trasę
było 2/3 wolnych miejsc siedzących Rolling Eyes
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Dave Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Mar 2008
Skąd: Dąbrowa Górnicza

PostWysłany: 06-05-2015, 16:57    Odpowiedz z cytatem

1. Nie ma takiej spółki kolejowej PKP ICC.
2. Nie ma czegoś takiego jak Urząd Praw Konkurencji i Konsumenta. Jest UOKiK. Niemniej opisana sprawa bardziej pod UTK chyba podlega niż pod UOKiK.

Jakby nie patrzeć, temat znany i niestety powtarzający się. Faktycznie jest z tym problem. I to nawet podwójny, bo:
- albo jest problem z nieodpowiednim zestawieniem składu pod względem rodzaju wagonu (przedziałowy zamiast bezprzedziałowego lub odwrotnie) - większy problem, bo nie dość, że inna numeracja miejsc jest, to jeszcze ktoś wolał jechać tradycyjnym przedziałem, a nie "PKSem";
- albo tylko inna numeracja miejsc tego samego typu wagonu. Nie wiem, z czego to wynoka, że wagon bezprzedziałowy potrafi mieć 3 różne układy siedzeń i różną zarówno ilość miejsc, jak i numerację.
Problem ten ostatnio często powtarza się w wagonach zmodernizowanych na trasę Przemyśl-Wrocław. 3 różne firmy robiły chyba po swojemu każdą partię. I w rezultacie skład na dedykowaną trasę w rezerwie za zdefektowany wagon dostaje niby taki sam lub podobny, a jednak z inną numeracją siedzeń, która jesy w systemie dla tego właściwego wagonu.
I tu racja pasażerki: szlag może wtedy człowieka trafić! I to zarówno pasażera, jak też obsługę pociągu, która faktycznie niewiele, albo wcale nie może nic zrobić, gdy frekwencja wynosi ponad 100% :/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

krzychu12231 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 25 Lip 2009
Skąd: Poznań

PostWysłany: 07-05-2015, 11:49    Odpowiedz z cytatem

Nie wiem jak jest teraz, ale w 2011 miałem taką sytuację w pociągu EIC Prus, miałem miejsce chyba 116 a wagon trafił się 141A Newag, czyli 10 przedziałów po 6 miejsc, miejsca 116 brak. Poszedłem do konduktora, facet wyjął jakiś notes i wskazał mi miejsce 33. I rzeczywiście, mimo frekwencji ~100% nikt mnie z tego miejsca nie wygonił. Ale w pociągach IC/TLK to pewnie nie do pomyślenia Razz Oczywiście nie z winy obsługi pociągu, tylko dziadostwa w spółce PKP IC.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

buuuuum Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 10 Gru 2009
Skąd: Ełk

PostWysłany: 19-05-2015, 18:06    Odpowiedz z cytatem

Ja tam jak jeżdże pospiechami Picu, to w jedynce nigdy nie siadam tam gdzie mam przypisane... i zauważyłem że sporo osób tak robi. Czasem pusty wagon, 2 ludzi, a taki debil idzie i szuka miejsca swego... Wiadomo, czasem są faktycznie zapełnienia w jedynkach, wtedy można usiąść i czasem nawet trzeba bo miejsc mało wolnych.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

beton44 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 29 Cze 2009

PostWysłany: 19-05-2015, 21:52    Odpowiedz z cytatem

Ach jakie miłe odnoszenie do innych ludzi/współpasażerów Evil or Very Mad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Desiro2 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 27 Mar 2011

PostWysłany: 20-05-2015, 21:28    Odpowiedz z cytatem

no nazywanie kogoś debilem to trochę niesmaczne, ale z drugiej strony ileż to razy siedząc w 2-ce w prawie pustym wagonie widzialem laski wpatrzone w bilet prące na swe miejsce niczym ćma do lampy,szukające numerów na szybie przedziału i chodzące pół godziny tam i z powrotem, i wladowujące sie do innego pasażera zamiast usiąść sobie w innym pustym przedziale.. Ludzie myślą chyba że miejscówka to jest NAKAZ siedzenia na nr miejsca który mają na bilecie Śmiech i nie wiedzą że usiąść można GDZIEKOLWIEK byleby ustąpić miejsca osobie która pojawi się z biletem z wydrukowanym numerem miejsca które akurat zajmujemy..

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl