Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4
Jak zostać świętą krową
Autor Wiadomość

Kulejarz Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 23 Lip 2013

PostWysłany: 18-02-2015, 16:34    Odpowiedz z cytatem

Szanowna Viktorio, dzięki za miłe słowa na zakończenie Twojej wypowiedzi Smile
Co do przykładów - może dla niektórych będzie to szokiem - na co mam szczerą nadzieję - tylko w 4! krajach w Europie prawo pracy nie przewiduje istnienia zakładowych struktur związkowych. Shocked Są to: Austria, Niemcy, Luksemburg i Holandia - tam działają tzw. rady pracownicze. W pozostałych krajach europejskich jest takie rozwiązanie, jak w Polsce, ewentualnie zakładające podwójną reprezentację, czyli związki zawodowe + rady.

Jako, że oddano mi tu już słuszność, że nie jestem pomyleńcem, dodam tylko, że interesuję się polityką i nie lubię wciskania mi kitu. Tak, nie trzeba być związkowcem, żeby bronić demokracji mili Państwo. Związki protestują wszędzie, ba! Mam wrażenie, że u nas patologicznie rzadko. Czytuję prasę również w innych językach i nigdzie nie dopatrzyłem się takiego hejtu na związki, jak w naszym kraju, co przypisuję wspomnianemu wyżej praniu mózgu. Pozdrawiam
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Victoria Płeć:Kobieta
Asystentka Admina
Asystentka Admina


Dołączyła: 17 Lis 2005
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 18-02-2015, 16:52    Odpowiedz z cytatem

Kulejarz napisał/a:
Związki protestują wszędzie, ba! Mam wrażenie, że u nas patologicznie rzadko.

Zastanówmy się dlaczego tak jest? Czy nie dlatego, że w Polsce związki zawodowe są słabe? A dlaczego są słabe? Bo są zależne od pracodawców, a w przypadku firm państwowych i samorządowych tak naprawdę od rządu i samorządów, czyli od polityków. Pomijam kwestię sprzedajnych działaczy związkowych, którzy na związkowych etatach mają jak w raju i nie widzą interesu w wyprowadzaniu związkowców na ulice przeciwko swym pryncypałom. Uważam, że nawet te nieliczne protesty związkowców w Warszawie to w większości ustawki w porozumieniu z rządem. Takie igrzyska dla naiwnej szarej masy związkowej, wentyl bezpieczeństwa kanalizujący bunt społeczny. Rzeczywiste antyrządowe protesty są tylko tam, gdzie do związkowców strzela policja niczym ZOMO na polecenie władzy ludowej. Niedawno strzelano do górników na Śląsku. Do kolejarzy ostatnio za głębokiej komuny...

_________________
SKŁADKA NA SERWER
Postaw mi kawę na buycoffee.to


Ostatnio zmieniony przez Victoria dnia 18-02-2015, 17:06, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

Kulejarz Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 23 Lip 2013

PostWysłany: 18-02-2015, 17:06    Odpowiedz z cytatem

Cóż zdaje się, że ostatnio strajkowali związkowcy z państwowych firm, co jakby obala Pani tezę. Myślę, że związki nie są słabe, ale ograniczana jest przynależność - z powodu, o którym już wspominałem. Nie trzeba być geniuszem, żeby dojść do wniosku, że ograniczanie przynależności poprzez wykluczenie osób na śmieciowych umowach i ogólna propaganda antyzwiązkowa jest prowadzona tylko dlatego, żeby ludzie rzeczywiście nie wyszli na ulicę.
Podczas protestów we Francji, czy w Niemczech w ruch idą koktajle Mołotowa i podpalane są samochody. Tam rzeczywiście nie ma żartów. U nas wystarczy, że ktokolwiek się przejdzie w jakiejkolwiek manifestacji (nie mówię już tylko o związkowych, ale o wszelkich) - natychmiast jest nazywany podpalaczem kraju. Dlatego uważam, że jesteśmy stale manipulowani i to akurat nie przez związki zawodowe, tylko przez władzę, która nie czując żadnej presji społecznej robi z nami, co tylko jej się podoba. Ja myślę samodzielnie i nie podoba mi się hejt na związki, jak również masa innych rzeczy, które się nam wciska.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Minerva Płeć:Kobieta
Przyjaciel


Dołączyła: 11 Lut 2006
Skąd: Żary

PostWysłany: 20-02-2015, 02:14    Odpowiedz z cytatem

Kulejarz napisał/a:
Kwestie utrzymywania związków przez zakłady pracy to rozwiązanie dosyć powszechnie używane w Europie, nie wiem dlaczego u nas miałoby być inaczej.

Kiedy czytam "w Europie" - bez względu gdzie czytam i o czym - przestaję dalej czytać. Polacy mają tak wielki kompleks "wszędziego na świecie", takie niskie o sobie mniemanie i tak wyidealizowany obraz tych "wszystkich na świecie", że nie potrafią nic innego tylko narzekać i porównywać ze wszystkim na świecie, nawet wtedy kiedy nie byli nigdzie w świecie.

_________________
Ważne są tylko te dni, których jeszcze nie znamy
Ważnych jest kilka tych chwil na które czekamy...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Rodriges Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 24 Wrz 2008
Skąd: PKP Intercity

PostWysłany: 01-06-2015, 20:35    Odpowiedz z cytatem

Związki zawodowe dopominają się wcześniejszych emerytur dla obywateli. Twierdzą, że z powodu pracy do 67 r. ż. nie ma i nie będzie pracy dla ludzi młodych. To niech odpowiedzą mi dlaczego pani M. Sędek z PKP IC nie robi miejsca młodym. Już od co najmniej 5 lat powinna być na emeryturze.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Ralny Płeć:Mężczyzna
Moderator


Dołączył: 23 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 11-01-2017, 19:36    Odpowiedz z cytatem

Bandyci, którzy okradają miejscowych poszukiwaczy złota zostają pokonani przez Lucky Luke. Postanawiają założyć związek zawodowy. Przy okazji dowiadujemy się czym jest związek zawodowy i jak działa. Cały odcinek wart polecenia.


_________________
Gdyby głupota umiała latać, LOT miałby poważnego konkurenta w postaci PKP.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 4 z 4 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl