Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Kolejarze z PR zapowiadają strajk
Autor Wiadomość

Victoria Płeć:Kobieta
Asystentka Admina
Asystentka Admina


Dołączyła: 17 Lis 2005
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 02-03-2015, 15:14   Kolejarze z PR zapowiadają strajk Odpowiedz z cytatem

Kolejarze grożą strajkiem w przypadku zwolnień w Przewozach Regionalnych. Zapowiedzi zwolnień to efekt m.in. planów restrukturyzacji w spółce i rezygnacji z części połączeń.

Prezes Przewozów Regionalnych Tomasz Pasikowski nie podaje liczby pracowników, którzy mogą stracić pracę. Zapewnia jedynie, że trwają rozmowy ze związkowcami w sprawie osłon socjalnych.

Według informacji Leszka Miętka, prezesa Związku Zawodowego Maszynistów Kolejowych, zwolnienia dotkną między innymi pracowników oddziału dolnośląskiego, w województwie łódzkim, oraz maszynistów w oddziale pomorskim. Zapowiada, że jeśli tak się stanie będzie strajk.

Więcej:
http://www.radiomaryja.pl/informacje/kolejarze-z-pr-zapowiadaja-strajk/

_________________
SKŁADKA NA SERWER
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

jubikej Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 24 Wrz 2009

PostWysłany: 02-03-2015, 15:24    Odpowiedz z cytatem

zwolnienia maszynistów w PR Gdynia? to ciekawe :]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

andrej Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 15 Lis 2009

PostWysłany: 02-03-2015, 17:29    Odpowiedz z cytatem

To dziwne bo w niektórych oddziałach PR brakuje maszynistów ,dowód w tamtym roku po 200 nadgodziny. Język
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

jubikej Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 24 Wrz 2009

PostWysłany: 02-03-2015, 18:51    Odpowiedz z cytatem

Miętek jak zwykle sieje swoją propagandę Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Rodriges Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 24 Wrz 2008
Skąd: PKP Intercity

PostWysłany: 02-03-2015, 20:24    Odpowiedz z cytatem

Maszynistów nie będą zwalniać. Zwolnienia powinni rozpocząć od likwidacji Centrali PR w Poznaniu. Toż to śmieszne żeby były 2 Centrale w jednej Spółce.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Victoria Płeć:Kobieta
Asystentka Admina
Asystentka Admina


Dołączyła: 17 Lis 2005
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 12-06-2015, 15:38    Odpowiedz z cytatem

O godzinie 0.00 we wtorek, 30 czerwca ma rozpocząć się w całym kraju strajk maszynistów spółki Przewozy Regionalne. Maszyniści chcą w ten sposób chronić spółkę przed upadłością. Szczegółowe informacje o terminie i przyczynach strajku podadzą w poniedziałek, 15 czerwca podczas konferencji prasowej.

Więcej:
http://kurierkolejowy.eu/aktualnosci/24659/Strajk-maszynistow-rozpocznie-sie-o-polnocy.html

_________________
SKŁADKA NA SERWER
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

Victoria Płeć:Kobieta
Asystentka Admina
Asystentka Admina


Dołączyła: 17 Lis 2005
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 16-06-2015, 16:28    Odpowiedz z cytatem


_________________
SKŁADKA NA SERWER
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

jubikej Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 24 Wrz 2009

PostWysłany: 16-06-2015, 21:44    Odpowiedz z cytatem

Ciekawe czy Miętek będzie strajkował czy zajmowane stanowisku mu nie pozwala? Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Pirat Płeć:Mężczyzna
Webmaster


Dołączył: 14 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 16-06-2015, 22:01    Odpowiedz z cytatem

jubikej, pan Miętek nie jest pracownikiem PR. Jest zatrudniony w PKP Cargo, ponadto zasiada w radzie nadzorczej PKP S.A.

Swoją drogą od dawna można zaobserwować pewną prawidłowość: do strajków w PR nawołują związkowcy ze spółek PKP. Fascynujące!

Wyobraźmy sobie związkowców z PR podjudzających do strajku pracowników KD... Czym to się różni?


_________________
Tylko człowiek wolny się buntuje,
niewolnicy są posłuszni.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

jubikej Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 24 Wrz 2009

PostWysłany: 17-06-2015, 07:45    Odpowiedz z cytatem

Tak ale na konferencji Pan Miętek mówił o strajku solidarnościowym w innych spółkach Smile Więc ciekawe czy sam będzie strajkował i za czas strajku nie weźmie wynagrodzenia? Very Happy Panie Miętek zapraszamy na barykadę! Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Pirat Płeć:Mężczyzna
Webmaster


Dołączył: 14 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 17-06-2015, 13:59    Odpowiedz z cytatem

jubikej, pan Miętek jest etatowym związkowcem, nie przynoszącym swemu pracodawcy (PKP Cargo) żadnych wymiernych korzyści, więc na czym miałby polegać strajk w jego osobistym wykonaniu?

Nie oczekuj od pasożyta postawy buntowniczej wobec swego żywiciela! W przyrodzie takie zjawiska nie zachodzą. To się nazywa symbioza.

Związki z PKP PLK i PKP Cargo popierają strajk w Przewozach Regionalnych

Solidaryzowanie się ze strajkującymi a strajk solidarnościowy to gigantyczna różnica! Pan Miętek stanie się dla mnie wiarygodny gdy do strajku solidarnościowego z PR nakłoni maszynistów z PKP Cargo. Prędzej mi kaktus wyrośnie...

Ja też mogę solidaryzować się ze strajkującymi kolejarzami z PR, co nie oznacza, że zamknę na ten czas swój prywatny biznes i położę się na kilka dni brzuchem do góry. Kto mi zrekompensuje straty? Kolejarze pieniędzmi podatników?

_________________
Tylko człowiek wolny się buntuje,
niewolnicy są posłuszni.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Victoria Płeć:Kobieta
Asystentka Admina
Asystentka Admina


Dołączyła: 17 Lis 2005
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 17-06-2015, 15:47    Odpowiedz z cytatem

Pirat napisał/a:
Pan Miętek stanie się dla mnie wiarygodny gdy do strajku solidarnościowego z PR nakłoni maszynistów z PKP Cargo. Prędzej mi kaktus wyrośnie...

Taki strajk w PKP Cargo byłby nielegalny. Kolejarze ze spółek Grupy PKP mogą się tylko solidaryzować ze strajkującymi kolejarzami z PR, tzn. wspierać ich duchowo. I nic więcej.

_________________
SKŁADKA NA SERWER
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

gumis Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 23 Sty 2008

PostWysłany: 18-06-2015, 12:21    Odpowiedz z cytatem

"Związki zostały zmuszone" - przez kogo i po co? Jesienne wybory w tle.

_________________
"Płynie się zawsze do źródeł pod prąd, z prądem płyną śmiecie"
Zbigniew Herbert
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Pirat Płeć:Mężczyzna
Webmaster


Dołączył: 14 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 18-06-2015, 19:09    Odpowiedz z cytatem

Zarząd Przewozów Regionalnych chce zakazania strajku

– Zarząd Przewozów Regionalnych złożył dziś do sądu wniosek o wydanie postanowienia zakazującego przeprowadzenia strajku zapowiadanego przez związki zawodowe na 29 czerwca 2015 roku. Jest to spowodowane troską o pasażerów oraz kondycją spółki znajdującej się w okresie ostatecznych przygotowań do restrukturyzacji – czytamy w komunikacie przesłanym przez zarząd spółki.

Czytaj więcej na rynek-kolejowy.pl

---

Sąd za sąd. Związkowcy chcą pozbawić zarząd PR władzy

Sytuacja w spółce Przewozy Regionalne zdaje się wymykać spod wszelkiej kontroli. Po wniosku zarządu spółki o delegalizację strajku związkowcy chcą odpowiedzieć... "delegalizacją" zarządu i części marszałków. Przeprowadzą też powtórne referendum.

Czytaj więcej na rynek-kolejowy.pl

_________________
Tylko człowiek wolny się buntuje,
niewolnicy są posłuszni.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Victoria Płeć:Kobieta
Asystentka Admina
Asystentka Admina


Dołączyła: 17 Lis 2005
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 19-06-2015, 15:51    Odpowiedz z cytatem

"Strajk w Przewozach Regionalnych jest legalny"

W związku z informacją o próbie sądownego zablokowania prawa do strajku przez zarząd Przewozów Regionalnych, Krajowy Komitet Strajkowy w spółce, zapewnia, że dopełniono wszelkich formalności i strajk jest legalny - poinformowali w piątek związkowcy.

Więcej:
http://tvn24bis.pl/z-kraju,74/zwiazkowcy-strajk-w-przewozach-regionalnych-jest-legalny,552979.html

_________________
SKŁADKA NA SERWER
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 4 Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl