Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Cennik biletów międzynarodowych
Autor Wiadomość

endrju Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 28 Maj 2011
Skąd: Chełm

PostWysłany: 09-02-2012, 18:48   Cennik biletów międzynarodowych Odpowiedz z cytatem

Witam serdecznie,

Szykuje mi się chyba podróż do Pragi i od kilku dni staram się dowiedzieć coś więcej o połączeniach z tym miastem. Do wyboru oczywiście dwa pociągi EC Praha i M Chopin. No i tak, ale trzeba jeszcze kupić bilet. Nie spodziewałem się, że zastanę taki bałagan. Może ktoś z forumowiczy trochę mi rozjaśni sytuację.

Na początek, słynna oferta SparDay: 19 euro, potem 29 euro. Obowiązuje tylko w EC Praha? W M Chopin już nie ma zastosowania prawda? A do M Chopin nie kwalifikuje się także SparNight prawda?

Ale promocje promocjami, a i tak w większości pewnie przyjdzie kupić bilet normalny. Szukam na stronie intercity normalnej taryfy międzynarodowej. Szukam, szukam ... i tak mógłbym chyba do usranej śmierci. No dobra myślę, zapytam się na maila. Odpowiedź taka, że odechciało mi się jechać. Za bilet w rel. Lublin- Warszawa-Praha życzą sobie... 351 zł, a to tylko cena podstawowa. Do tego ponoć dochodzi:
- 17 zł za mc siedzące
- 60/80 zł za mc w sypialnym.

No i do tego nie ma znaczenia czy jade EC Praha czy M Chopin - płacę tyle samo. Faktycznie tak jest? Mam zapłacić 368 zł, żeby pojechać z Wawy do Pragi zwykłym międzynarodowym pociągiem pospiesznym?? Trochę mi się tutaj nie zgadza. Oferty promocyjne na poc wyższej kategorii są, na niższej nie ma, czyli Chopinem de facto wychodzi drożej? Kto by nim jeździł? A jednak jeżdżą. Myślałem że Chopinem za max 150 zł dojadę, no niestety... Może ktoś mi tutaj doradzi, jak mógłbym taniej odbyć podróż?
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Ramirez Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 26 Wrz 2009

PostWysłany: 09-02-2012, 20:28    Odpowiedz z cytatem

Pociąg Chełm - Warszawa a potem autobusem Warszawa - Praga- PolskiBus za 40-99 zł Twisted Evil
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

endrju Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 28 Maj 2011
Skąd: Chełm

PostWysłany: 09-02-2012, 20:36    Odpowiedz z cytatem

Preferuję połączenia kolejowe ;]. Mam nadzieję, że uda mi się wykupić EC Praha w ofercie 19/29 euro. Jednak nie to jest najważniejsze. Dlaczego nie można dla przeciętnego podróżnego udostępnić zwykłego cennika międzynarodowego? To takie trudne? Zero przejrzystości.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

maciej30 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 16 Sty 2011

PostWysłany: 09-02-2012, 21:14    Odpowiedz z cytatem

do cieszyna czymkolwiek, spacerek na stacje kolejową w czeskim cieszynie to z naszego cieszyna okolo 15 minut i stamtad jest pelno pociagow do Pragi Czeskiej, bilety ( podaje juz w przeliczeniu na zlotowki, Ty bedziesz musial zaplacic w czeskich koronach ) miedzy 50 zl a 84 zl. Masz tanio.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

karol-101 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 26 Gru 2010
Skąd: Warszawa/Chełm

PostWysłany: 09-02-2012, 21:14    Odpowiedz z cytatem

Tak przy okazji...ma ktoś cennik kolei czeskich? Połączenie Praga-Trutnov, bezpośredni pospieszny.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

maciej30 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 16 Sty 2011

PostWysłany: 09-02-2012, 21:26    Odpowiedz z cytatem

endrju bezposredni pospieszny Czeski Cieszyn - Praga = 280 Czeskich koron czyli 44 zł
karol-101 bezposredni Truntov - Praga = 150 Czeskich koron czyli 24 złote
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Gonza Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 02 Maj 2010
Skąd: Tychy

PostWysłany: 09-02-2012, 21:57    Odpowiedz z cytatem

endrju - z biletami SparDay nie powinno być problemu, nawet za 19 euro, o ile tylko przypilnujesz dnia w którym się one pojawiają (60 dni przed datą wyjazdu), sam tak jechałem w listopadzie pociągiem EC Praha do Pragi i z powrotem - w obie strony razem 166 zł.
Można też jak @maciej30 radzi, dojechać do Cieszyna, przejść na czeską stronę i kontynuować podróż.
Ciekawa strona: Poradnik dla podróżujących po Czechach.
W przypadku braku biletów SparDay, można by jechać Chopinem na odcinku krajowym za cenę TLK, według wspomnianego wyżej poradnika zakupić "przejściówkę" międzynarodową, a w Czechach zakupić u konduktora bilet na odcinek czeski. Na pewno wyjdzie taniej niż polski normalny bilet w taryfie międzynarodowej. Zaznaczam tylko, że nie wiem jak wygląda sprawa z tą "przejściówką" w pociągach PKP Intercity, miałem okazję skorzystać jedynie z przejściówki w pociągu osobowym Przewozów Regionalnych w 2010 roku, wtedy za 2 zł (Chałupki - Bohumin), a potem przesiadka na Pendolino do Pragi, wtedy podróż Tychy - Bohumin - Praga wyniosła mnie nieco ponad 120 zł.

karol-101 - ceny można sprawdzić na stronie CD i od razu zakupić bilet, z tego co pamiętam bilet kupowany online jest nieco tańszy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

witja Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 22 Lis 2008

PostWysłany: 10-02-2012, 11:05    Odpowiedz z cytatem

Gonza napisał/a:
można by jechać Chopinem na odcinku krajowym za cenę TLK, według wspomnianego wyżej poradnika zakupić "przejściówkę" międzynarodową, a w Czechach zakupić u konduktora bilet na odcinek czeski. Na pewno wyjdzie taniej niż polski normalny bilet w taryfie międzynarodowej. Zaznaczam tylko, że nie wiem jak wygląda sprawa z tą "przejściówką" w pociągach PKP Intercity

Na Chopinie kupujesz bilety do Zebrzydowic (najlepiej Zebrzydowice Gr.), po czym w Bohuminie dalszy bilet relacji Bohumin - Praha. Wagony do Pragi z tego pociągu stoją 2 godziny i są dołączane do R "Sirava" (do bodajże 24 lutego z uwagi na remont w okolicach Jablunkova Sirava jedzie drogą okrężną z pominięciem Bohumina i w zamian na odcinku Bohumin - Praha jedzie dość ciekawy skład specjalnego dodatkowego pociągu złożony zarówno z rosyjskich wagonów z Vltavy, wagonów z Chopina jak i krajowych rel. Bohumin - Praha - (Cheb?). Razem z 15 wagonów było). Można w tym czasie skoczyć do kasy biletowej na dworcu i kupić bilet w czeskiej taryfie.
Tylko uwaga - kilka minut po przyjeździe do Bohumina wagony te są przemanewrowywane na 4 peron celem ich podgrzewania. Także nie wystraszcie się po powrocie z kasy, że skład pojechał tylko wśród trzech grup odstawionych wagonów należy znaleźć swoją Smile


Ostatnio zmieniony przez witja dnia 10-02-2012, 11:09, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

rumburak Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 31 Sie 2011
Skąd: Konstancin-Jeziorna

PostWysłany: 10-02-2012, 11:09    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Dlaczego nie można dla przeciętnego podróżnego udostępnić zwykłego cennika międzynarodowego? To takie trudne? Zero przejrzystości.


Tu chodzi o spójność terytorialną kraju. Należy możliwie jak najbardziej utrudnić takie przejazdy i zniechęcić do nich zjadaczy ziemniaków. Niech siedzą na swoim gumnie i nie kombinują, bo jak jeżdżą po świecie to później im się różne złe pomysły lęgną, żądają kulturalnej obsługi, rzetelnej informacji się zachciewa, godziwego traktowania itd. Śmiech

_________________
Dzień dobry!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

robertcb Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 18 Paź 2011

PostWysłany: 27-06-2015, 17:03    Odpowiedz z cytatem

Ile kosztuje bilet z Warszawy do Pragi pociągiem "Chopin"?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Lukasso Płeć:Mężczyzna
Sponsor


Dołączył: 11 Mar 2013

PostWysłany: 29-06-2015, 14:11    Odpowiedz z cytatem

jak sie załapiesz na oferte spar night to 29 euro , jak nie to relacyjny Warszawa - Praga 65 euro w jedna strone

kup bilet do granicy i dalej od granicy do Pragi bo to powyżej co napisałem to grabież

_________________
Precz z komuną !
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Rzeszowianin Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 20 Kwi 2012
Skąd: Rzeszow

PostWysłany: 03-07-2015, 21:24    Odpowiedz z cytatem

W wersji kombinowanej mniej niz 100 zl w wersji nie kombinowanej sporo wiecej Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Victoria Płeć:Kobieta
Asystentka Admina
Asystentka Admina


Dołączyła: 17 Lis 2005
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 05-10-2017, 19:49    Odpowiedz z cytatem

PKP Intercity: Chcemy utrzymać ofertę SparNight w EN Chopin.

Na razie nie wiemy, ile po zmianie rozkładu jazdy będzie kosztować przejazd „Chopinem” w relacji krajowej. PKP Intercity zapewnia natomiast, że zamierza utrzymać promocyjne taryfy SparNight. Pomimo zmiany kategorii z TLK na EN, nie ulegnie zmianie standard obsługujących międzynarodowe połączenie nocne wagonów, które wystawiane są przez różne zarządy kolejowe.

Więcej:
http://www.rynek-kolejowy.pl/wiadomosci/chopin-za-granice-nadal-bedzie-niedrogo-83784.html

_________________
SKŁADKA NA SERWER
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl