Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19  Następny
Wszystko o kuszetkach
Autor Wiadomość

PaniLady Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 10 Sie 2013

PostWysłany: 08-07-2015, 13:48    Odpowiedz z cytatem

Oczywiście, że tak. Podróżni z reguły zostawiają. Później wrzucę zdjęcie jak to wygląda Smile

[ Dodano: 08-07-2015, 14:48 ]
Ten mały ręcznik jest z bardzo dobrej jakości, podobno Wars z jeden płaci 80 zł.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

oskar777 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 01 Lip 2015

PostWysłany: 08-07-2015, 14:07    Odpowiedz z cytatem

W to ostatnie raczej nie uwierzę bo dopłata do sypialnego Tourist wynosi 81zł a wspomniane 80zł za ręcznik+ powiedzmy tylko 5zł za pozostałe gadżety (mydło, ciastko, woda, kawa) już przewyższa wartość dopłaty do miejscówki. Do tego trzeba by doliczyć wynagrodzenie dla stewarda/stewardesy a raczej nikt nie będzie dopłacał do interesu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

GPSGrzegorz Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 03 Lip 2014

PostWysłany: 08-07-2015, 14:31    Odpowiedz z cytatem

oskar777 napisał/a:
Zależy co to znaczy "szczególnie drogie"Smile Są modele za 100zł które w zasadzie tylko wyrównują napięcie a są i takie za 500 i więcej które dają na wyjściu stabilne napięcie w postaci czystego sinusa.

Jeśli miałbym się zaopatrzyć w tego typu akcesorium, to z pewnością nie kupowałbym najlepszego/najdroższego modelu. Wszak pociągiem w dalszą podróż wybieram się zwykle raz do roku, a w domu szczęśliwie nie mam tak poważnych problemów z instalacją. Smile

oskar777 napisał/a:
Tak ale jadąc tą kuszetką zrobioną z sypialki dokoptują trzecią osobę do przedziału. Jeżeli koniecznie chcesz jechać we 2 to tylko i wyłącznie sypialna opcja Double.

Jedna czy dwie dodatkowe osoby nie stanowią dla mnie tak dużego problemu. Oczywiście, swobodniej jedzie się tylko w swoim towarzystwie, ale jeśli wziąć pod uwagę, ile trzeba dopłacić do tej przyjemności, to nie wydaje się to takim głupim pomysłem. Ważne, aby do wagonu nie wchodziły osoby z zewnątrz i żeby drzwi do przedziału dało się na noc bezpiecznie zamknąć.

BryTomWi napisał/a:
Generalnie z gniazdkami na starych wagonach związane jest inne ryzyko. Zdarza się (choć niezwykle rzadko), że skoczy nagle napięcie z lokomotywy i niestety na takiej starej kuszecie albo sypialnym może rozsadzić sprzęt. Kiedyś u mnie na wagonie się to zdarzyło facetowi z telefonem. Stąd też przy gniazdkach są odpowiednie ostrzeżenia a nawet zalecenia, żeby sprzętu nie podłączać.

A więc całe szczęście, że nic mnie nie podkusiło podłączać sprzęt do tego gniazdka. Właściwie to nawet dość wcześnie poszedłem spać i dojechałem na miejsce z rozładowanym ledwie do połowy akumulatorem. :]
oskar777 napisał/a:
P.S. Ten ręczniczek można zabrać do domu? Very Happy

PaniLady napisał/a:
Oczywiście, że tak. Podróżni z reguły zostawiają. Później wrzucę zdjęcie jak to wygląda Smile

[ Dodano: 08-07-2015, 14:48 ]
Ten mały ręcznik jest z bardzo dobrej jakości, podobno Wars z jeden płaci 80 zł.

Mam ten ręczniczek, wziąłem go na pamiątkę. Very Happy


Ostatnio zmieniony przez GPSGrzegorz dnia 08-07-2015, 14:40, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

PaniLady Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 10 Sie 2013

PostWysłany: 08-07-2015, 14:39    Odpowiedz z cytatem

W syp.dostajesz 4x wodę: 2x do płukania ust i 2x do picia, plus poczęstunek kawa/herbata zależy od przedziału. W Single jesr kawa lub herbata dodatkowo sok, rogalik 7days i baton. W double jest kawa/herbata/sok do wyboru plus Rogalik.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

oskar777 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 01 Lip 2015

PostWysłany: 08-07-2015, 14:53    Odpowiedz z cytatem

Pierwsze słyszę. Zawsze jak oglądam zdjęcia wagonów to w szafce jest przygotowane tyle butelek wody ilu pasażerów. Mam teraz rozumieć, że na osobę przypadają 4 butelki?

Ta cena ręcznika to informacja z jakiegoś normalnego źródła czy po prostu ktoś gdzieś coś słyszał ale nie wiadomo gdzie i nie wiadomo co i z 8zł zrobiło się 80 Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

LNR Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 26 Lut 2012

PostWysłany: 08-07-2015, 15:26    Odpowiedz z cytatem

Chyba chodziło o to że w Double dostaje się 2x wodę na osobę (razem 4), jedna jest do picia ,a druga do umycia zębów.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

GPSGrzegorz Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 03 Lip 2014

PostWysłany: 08-07-2015, 15:31    Odpowiedz z cytatem

Zgadzam się. 80 zł to cena porządnego, dużego ręcznika kąpielowego. W kwestii butelek z wodą pozwoliłem sobie zajrzeć do zdjęć, które zrobiłem w pociągu, i jest tak: 4 butelki wody (po dwie dla każdego), 2 rogaliki Kriss z nadzieniem kakaowym i 2 zestawy toaletowe (ręcznik + mydło). To, co opisałem, dotyczy przedziału Double.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

LNR Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 26 Lut 2012

PostWysłany: 08-07-2015, 15:36    Odpowiedz z cytatem

A czy to prawda że zdarza się że trzeba się upomnieć o poczęstunek zawarty w cenie? Słyszałem kiedyś o przypadku że ludzie chodzili się upominać bo nic nie dostali po za ręcznikiem i mydłem i gość dopiero wydawał jak się poszło upomnieć Razz

I jeszcze jedno: Czy ktoś mógłby mi powiedzieć czym się różni obecnie wnętrze Görlitz 79 od Görlitz 77? Bo o ile ten pierwszy jeszcze da się znaleźć w sieci o tyle ten 2 pozostaje zagadką, a gdzieś czytałem o jakichś "kolorowych plastikowych ścianach"... Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

oskar777 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 01 Lip 2015

PostWysłany: 08-07-2015, 15:47    Odpowiedz z cytatem

GPSGrzegorz I zgadza się z tym co w międzyczasie wyszukałem na stronie WARS-u.

Co do upominania się o swoje to słyszałem o takich przypadkach dlatego warto wiedzieć co powinno być w cenie przejazdu. Kawy o poranku nie zamierzam odpuścić Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

GPSGrzegorz Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 03 Lip 2014

PostWysłany: 08-07-2015, 15:58    Odpowiedz z cytatem

O tak, warto. Ja miałem wszystko na miejscu, jak wsiadaliśmy do pociągu. Kawa/herbata - o tym już trzeba samemu pamiętać, bo nikt niczego nam nie poda, jeśli się o to nie upomnimy.
Chociaż jadąc kilkanaście godzin wyjątkowo polecam zaopatrzyć się w swój termos z ciepłą herbatą. Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Wiśniowy Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 06 Lip 2015
Skąd: Toruń

PostWysłany: 08-07-2015, 16:13    Odpowiedz z cytatem

A ja jak jechałem Uznamem w zeszłym roku do Krakowa to miałem bardzo miłego Pana który podchodził do pasażerów i pytał się co podać, kawę czy herbatę. Razz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

PaniLady Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 10 Sie 2013

PostWysłany: 08-07-2015, 18:22    Odpowiedz z cytatem

To wszystko zależy od konduktora. Z reguły podają ranojak budzą 30 min.przed wysiadaniem, czasem przy wejściu pytają się czy życzymy sobie kawę teraz lub rano, ale to już wyjątki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

GPSGrzegorz Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 03 Lip 2014

PostWysłany: 08-07-2015, 21:32    Odpowiedz z cytatem

Męczą mnie jednak trochę te wagony sypialne, co mają jeździć jako kuszetki. Znalazłem takie zestawienie:
http://www.vagonweb.cz/razeni/vlak.php?zeme=PKPIC&cislo=38254/5&rok=2015&lang=en
Pociąg TLK Uznam z Krakowa Pł. do Kołobrzegu. Ten przedostatni wagon (nr 60) opisują właśnie, że kursuje jako wagon z miejscami do leżenia z pościelą, czyli miejscówki jak w normalnej kuszetce z pościelą. Ale wagon to zwyczajny WLAB. Czy to jest to, o czym mówiliście?
Sorry, że się powtarzam, ale wolę się upewnić na 100%.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

oskar777 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 01 Lip 2015

PostWysłany: 09-07-2015, 06:49    Odpowiedz z cytatem

No dokładnie o to chodzi. Czytałem Twoje wypowiedzi w temacie o wagonach sypialnych (tak w sumie to wspólnymi siłami zrobiliśmy z tematu o kuszetach temat o sypialkach- trzeba będzie poprosić moderatora o posprzątanie Smile ) i widzę, że chciałeś kiedyś jechać sypialną trójką ale z uwagi na podział na płeć było to niemożliwe. W omawianym przypadku ludzie nie tylko jadą w 3-osobowych przedziałach sypialnych mix ale i za cenę kuszety więc chyba ludzie są zadowoleni z takiego obrotu sprawy (no może poza tymi którzy jechali 4 osobową paczką i chcieli być w jednym przedziale). Tak jak pisałem- to jest normalne robienie ludzi w chooya. Przecież w tym samym składzie jedzie sypialka gdzie ludzie płacą za 3 osobowy tourist a obok jadą kuszetkowcy na takich samych warunkach (pomijam te dodatki: ciastka, wody itp. bo można to sobie kupić a i tak wyjdzie w sumie taniej).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

GPSGrzegorz Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 03 Lip 2014

PostWysłany: 09-07-2015, 07:16    Odpowiedz z cytatem

Nie tylko my, wszyscy rozgadali się o sypialkach. Ale bana może nam nie dadzą, w końcu tematy są ze sobą ściśle powiązane. Very Happy
Prawda, że to trochę nie fair dla tych, co kupują Touriste, ale w sumie patrzyłem na cennik i nie ma aż tak dużej różnicy w cenie pomiędzy kuszetką "czwórką", a sypialnym Touristem. Właściwie to teraz nawet zaczynam widzieć sens tej zamiany. 18 zł taniej od Tourista, bo nie dają tego całego poczęstunku.
Pojechałem dzisiaj do miasta z samego rana i udało mi się kupić dwie miejscówki właśnie w tej "zdegradowanej" sypialce. 126 zł za bilet dodatkowy, czyli cena jak za kuszetkową "czwórkę", której właśnie od początku szukałem i pożądałem. Razz "Prawie Tourist" bez problemów z podziałem na płeć.
Zestawienia mówią, że ma być WLAB, ale nawet, gdyby podstawili kuszetkę z dwiema złożonymi leżankami, to nie będzie tragedii. W obu przypadkach na prąd i tak nie ma co liczyć.
Jeśli wszystko się sprawdzi, to prawdopodobnie w tym roku uda mi się pojechać sypialną trójką. Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 15 z 19 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl