Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2  Następny
PKP Intercity wprowadzi strefę ciszy
Autor Wiadomość

Arek Płeć:Mężczyzna
Junior Admin


Dołączył: 05 Mar 2007
Skąd: Szczecin

PostWysłany: 21-07-2015, 13:14   PKP Intercity wprowadzi strefę ciszy Odpowiedz z cytatem

Kolej zaczyna walczyć z jedną ze swoich największych plag: podróżnymi rozmawiającymi przez telefon. PKP Intercity do końca roku planuje wprowadzić "strefy ciszy". Na razie testowo w Pendolino, ale możliwe, że jeśli podróżnym się spodoba, także pozostałe rodzaje pociągów zostaną uwolnione od głośnych wyznań na tematy wszelakie.

Więcej:
Wreszcie! PKP Intercity wprowadzi strefę ciszy – będą wagony z zakazem rozmawiania przez telefon

_________________
Żelazna kadra też z czasem rdzewieje.
A beton kruszeje...
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

PaniLady Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 10 Sie 2013

PostWysłany: 21-07-2015, 13:18    Odpowiedz z cytatem

Wreszcie!

Bardzo dobry pomysł. Ostatnio jechałam w Pendolino (w jedną stronę) do Katowic 2 klasą i frekwencja 95%, głośno, nie dość, że połowa rozmawia przez telefon, druga połowa opowiada dowcipy itp. w ogóle nie mogłam się skupić na podróży...

Z powrotem wracałam w 1 klasie to już miałam większą swobodę, ciszę i większy komfort. W 2 klasie było full a natomiast w 1 klasie może 6, 7 osób, więc jak mam jechać Pendolino to kupuję na 1 klasę.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Arek Płeć:Mężczyzna
Junior Admin


Dołączył: 05 Mar 2007
Skąd: Szczecin

PostWysłany: 21-07-2015, 13:27    Odpowiedz z cytatem

PaniLady, mam podobnie, dlatego rzadko jeżdżę pociągami na długich trasach, zwłaszcza w wagonach bezprzedziałowych. Nie można ani się zdrzemnąć, ani spokojnie poczytać. Komórki to plaga naszych czasów, ludzie nie potrafią bez nich żyć, są uzależnieni. Potrzebują tego jak tlenu.

Jak już muszę jechać i w pociągu jest harmider to zakładam słuchawki na uszy i przy ulubionej muzyce izoluję się od współpasażerów.

peron.jpg
Komórki z domu zapomniał?
Plik ściągnięto 109 raz(y) 139.86 KB


_________________
Żelazna kadra też z czasem rdzewieje.
A beton kruszeje...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Victoria Płeć:Kobieta
Asystentka Admina
Asystentka Admina


Dołączyła: 17 Lis 2005
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 21-07-2015, 14:03    Odpowiedz z cytatem

Komunikaty nadawane przez głośniki też powinny być całkowicie wyciszone! Od znajomych korzystających z Pendolino wiem, że te komunikaty są bardziej irytujące niż pasażerowie gadający przez komórki. No bo ileż można wysłuchiwać na okrągło tego samego? A to o karach za wejście do pociągu bez biletu, a to o przekroczeniu kosmicznej prędkości 200 km/h. Niestety, PKP Intercity chyba pomyliło role i z przewoźnika kolejowego zamieniło się w kolejowy radiowęzeł! Przy czym najbardziej wkurzają pasażerów najdroższych pociągów, bo w TLK jest względny spokój.

_________________
SKŁADKA NA SERWER
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

Borys_q Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 25 Gru 2011

PostWysłany: 21-07-2015, 17:55    Odpowiedz z cytatem

Kto chce do ciszy niech sobie 1 klasę kupi będzie miał ciszę.

_________________
Ignorancja znacznie częściej wywołuje uczucie pewności siebie niż wiedza.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

borsuk1977 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 24 Mar 2009
Skąd: Łódź

PostWysłany: 21-07-2015, 19:23    Odpowiedz z cytatem

I tu się zdziwisz. Jakiś czas temu w EIC Tatry w 1 klasie, miałem w przedziale gościa, który położył sobie na kolanach swojego Iphona, włożył do uszu słuchawki i gadał jak najęty. Poprosiłem go grzecznie o to, żeby rozmawiał sobie, ale na korytarzu, bo mi się nie chce słuchać jego konwersacji w sobotni poranek.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

mkfilmykolejowe Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 12 Mar 2010

PostWysłany: 22-07-2015, 06:55    Odpowiedz z cytatem

borsuk1977, Zależy jak trafisz. Chyba, że będzie inny wolny przedział to można się przesiąść.

_________________
fb: podróże koleją. Zdjęcia, ciekawostki z podróży Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

borsuk1977 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 24 Mar 2009
Skąd: Łódź

PostWysłany: 22-07-2015, 11:59    Odpowiedz z cytatem

Proszę Cię to ja się mam przesiadać bo siedzi ze mną gość który nie potrafi uszanować tego że ktoś nie ma ochoty sluchać jego rozważań. Chcesz pogadać wyjdz na korytarz. I tyle
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Pirex Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 21 Lis 2005
Skąd: Kraków

PostWysłany: 22-07-2015, 12:18    Odpowiedz z cytatem

W pierwszej klasie można trafić na większego buraka ze słomą w butach niż w drugiej klasie. Bo kto tam jeździ? Kolejarze małorolni, urzędasy w delegacji, pseudobiznesmeni, korpoludki oderwane granatem od pługa, które zgrywają elytę.

_________________
KOLEJ tak - PKP nie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

PaniLady Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 10 Sie 2013

PostWysłany: 22-07-2015, 12:44    Odpowiedz z cytatem

Ja osobiście wolę mieć przedział dla siebie niż jechać z kim kolwiek.
Teraz już rzadziej można spotkać kolejarzy w 1 klasie może wiecej w TLK, ale jadąc EIC, EIP nie przydarzyło mi się, że były "brudasy".
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

mkfilmykolejowe Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 12 Mar 2010

PostWysłany: 22-07-2015, 13:04    Odpowiedz z cytatem

W pociągach Regio w dawnych przedziałach 1 klasy zauważyłem, że jeźdżą kolejarze, cała szopka kolejowa i widać, że ze wsi.

W EIC rzadziej, w TLK też już rzadko, zależy jaka trasa, jaki dzień tygodnia itp. W EIC w soboy niedzielę o poranku to wiadomo, że składy jeźdżą raczej puste w 1 kl.

_________________
fb: podróże koleją. Zdjęcia, ciekawostki z podróży Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Arek Płeć:Mężczyzna
Junior Admin


Dołączył: 05 Mar 2007
Skąd: Szczecin

PostWysłany: 17-02-2016, 14:33    Odpowiedz z cytatem

Strefy ciszy, wagon kinowy i miejsce do gimnastyki. PKP Intercity spełni nasze życzenia?

W związku z planowaną modernizacją 400 wagonów, PKP Intercity postanowiło zapytać podróżnych, jak wygląda według nich wymarzony wagon. Zebrane opinie i sugestie pasażerów, pozwolą na zaprojektowanie komfortowych pociągów.

Więcej:
http://natemat.pl/166055,strefy-ciszy-wagon-kinowy-i-miejsce-do-gimnastyki-pkp-intercity-spelni-nasze-zyczenia

_________________
Żelazna kadra też z czasem rdzewieje.
A beton kruszeje...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

krzychu12231 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 25 Lip 2009
Skąd: Poznań

PostWysłany: 18-02-2016, 14:18    Odpowiedz z cytatem

Co do powyższego artykułu:
"Znaczna liczba podróżnych optowała za rezygnacją z wagonów przedziałowych. – Przede wszystkim wagony bezprzedziałowe. "

Czy oni w ogóle czytali to, o czym pisali ludzie? Ja czytałem, i z tego co naliczyłem po zakończeniu konsultacji na profilu Facebookowym ok. 80% pasażerów domagało się wagonów przedziałowych. Więc czemu znów próbuje się ludziom wciskać coś, czego nie chcą??

"Inni tłumaczyli jednak, że przedziały należy zachować ze względów... sentymentalnych: – Wagony z przedziałami to powrót do wspomnień z dzieciństwa, poza tym odrobina prywatności, swobody i poczucia własnego kąta na czas podróży – stwierdził internauta."

To też niezwykle przewrotne, przynajmniej dla mnie. Większość ludzi chciało przedziały dlatego że wg nich są wygodniejsze, a nie z powodu sentymentu...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Desiro2 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 27 Mar 2011

PostWysłany: 18-02-2016, 20:40    Odpowiedz z cytatem

@krzychu: masz absolutną rację, w tym artykule nastąpiła totalna manipulacja. Nie wiem kogo oni pytali o opinię, ale chyba zarząd i pracowników PICu. Bo z pewnością pytając zwykłych pasażerów nie znaleźliby większości będącej za bezprzedziałowcami.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

dddbb
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 19-02-2016, 11:20   

Zakładam, że wagony bezprzedziałowe są tańsze w wykonaniu, więc pewnie na siłę będzie lansowana ta koncepcja.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 2 Idź do strony 1, 2  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl