Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 16, 17, 18  Następny
UWAGA: Złodzieje w nocnych pociągach
Autor Wiadomość

LukE83 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 03 Wrz 2009
Skąd: KOS / ST

PostWysłany: 24-06-2015, 20:55    Odpowiedz z cytatem

Uważaj w okolicach Łodzi.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

buuuuum Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 10 Gru 2009
Skąd: Ełk

PostWysłany: 28-06-2015, 06:11    Odpowiedz z cytatem

Daawid napisał/a:
Jak jest w TLK Ustronie?



cisza. ale ludzi w grom. ostatni weekend to nawet w jedynce 100% obłożenia
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

snajper Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 29 Lis 2009

PostWysłany: 21-07-2015, 08:05    Odpowiedz z cytatem

Diken napisał/a:
Najlepszym sposobem na złodziei w pociągu (dla obrony własnego dobytku), byłoby przygotowanie się w jakąś broń.
Myślę tutaj o atrapie broni palnej lub pistoletu gazowego, albo paralizator o dużej mocy. Tak...paralizator! Myślę, że to by odstraszyło nie jednego, perfidnego złodzieja? Oczywiście pod warunkiem, że będzie się miało do czynienia bezpośrednio ze złodziejem.


Człowieku to nie dziki zachód. Złodzieje nie okradają przemocą, to nie te czasy. Nie lata 90-te. Szukają jedynie śpiących jak suseł.

Z moich obserwacji (wielokrotne kółeczka na podróżniku, zwykle nocnymi), złodzieje chodzą po nocnym pociągu i zaglądają do przedziałów szukając śpiących prawie zawsze na śląsku. W innych częściach kraju, sporadycznie, raczej rzadko. Sposoby na złodziei mam dwa.

Sposób 1.

Jeżeli jadę np. na wyjazd wakacyjny z dobytkiem, aparat lustrzanka, komórka typu smartphone, plecak z ubraniami itd, to NIE ŚPIĘ. Sorry jeżeli nie potraficie nie spać całą noc, to po pierwsze cienkie bolki z Was, po drugie kupcie sobie sypialny.

Sposób 2.

Jak jadę nie w konkretnym celu tylko na kółeczko na podróżniku, to nie biorę nic drogiego, żadnych lustrzanek, smartphonów, jedynie stary telefon samsung z klawiszami warty na allegro 30 zł i równie stary aparacik kieszonkowy warty na allegro mniej niż 50 zł, kasa tylko na karcie, no i jako dokument biorę prawo jazdy a nie dowód osobisty (bo na dowód można wziąć raty lub kredyt na kogoś). Po czym idę spać. No bo co mi ukradną skoro nie mam nic cennego? Te stare rupiecia? Do tej pory jednak nikt nawet nie próbował.

Natomiast nie polecam sposobu 3

Testowałem kiedyś na kółeczku by ubrać się jak typowy dresiarz że niby pójdę sobie spać i takiego nie będą nawet myśleć o okradaniu. Nie jest to jednak dobry pomysł. Bo normalni ludzie którzy nie wiem ale być może mieli miejscówkę u mnie, otwierali drzwi patrzyli i eee, choćmy gdzie indziej, natomiast dosiedli się prawdziwi dresiarze. Nie byli niebezpieczni ale głośni co mi trochę wadziło, szczęście jechali tylko 100 kilometrów (ja 700). Więc tego sposobu nie polecam.

_________________
...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

mkfilmykolejowe Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 12 Mar 2010

PostWysłany: 21-07-2015, 12:16    Odpowiedz z cytatem

Najlepszym sposobem jest wybranie wagonu sypialnego, żadnej kuszety, bo też zdarzały się akcje.

_________________
fb: podróże koleją. Zdjęcia, ciekawostki z podróży Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

snajper Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 29 Lis 2009

PostWysłany: 21-07-2015, 17:25    Odpowiedz z cytatem

Nie koniecznie najlepszym bo tak można spać ale płacisz dodatkowe 80 zł.

_________________
...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

GPSGrzegorz Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 03 Lip 2014

PostWysłany: 21-07-2015, 23:54    Odpowiedz z cytatem

Sypialny jest pod względem bezpieczeństwa najlepszy, bo każdy przedział jest zamykany podwójnie. W kuszetkach są tylko cienkie łańcuszki, które często bywają zerwane. Poza tym są normalne ścianki zamiast szyb, więc złodziej nie może zajrzeć do środka.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Wiśniowy Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 06 Lip 2015
Skąd: Toruń

PostWysłany: 23-07-2015, 16:50    Odpowiedz z cytatem

A jak się sprawy mają w TLK Pirat do Bielska?
Chciałem kupić sypialny - wyprzedane, na kuszetkę również wszystko wyprzedane.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

bert Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 23 Kwi 2008
Skąd: chybie

PostWysłany: 23-07-2015, 22:06    Odpowiedz z cytatem

Pozostaje jechać w dzień ,i zamówić dodatkowy nocleg wyjdzie na to samo

_________________
bert
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Kappa Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 19 Kwi 2011
Skąd: małopolska

PostWysłany: 02-01-2021, 14:42    Odpowiedz z cytatem

Pozwolę sobie odkopać temat po kilku latach.
Jak to obecnie wygląda w nocnych pociągach, nadal na górnym śląsku trzeba być czujnym, czy może złodzieje przenieśli się z pociągów w inne miejsca?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

bestkf Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 14 Sie 2014
Skąd: Polska

PostWysłany: 02-01-2021, 16:37    Odpowiedz z cytatem

Mniej ludzi to niby mniejsza ilość potencjalnych łupów. Z drugiej strony łatwiej o zastraszenie nielicznych pasażerów. Rok byłem świadkiem próby kradzieży przez trzech facetów między Kalwarią a Suchą Beskidzką w nocnym TLK i byli to ewidentnie amatorzy, więc pojawiają się też nowi chętni.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

sympatyk Płeć:Mężczyzna
Sponsor


Dołączył: 14 Lip 2008

PostWysłany: 02-01-2021, 20:06    Odpowiedz z cytatem

W zeszłym roku zostałem okradziony w pociągu "Uznam". Czasy chyba się trochę zmieniły. Przysnąłem choć myślę że zostałem dodatkowo stjuningowany jakimś pryskadłem. Nie czułem KOMPLETNIE NIC! Złodzieje jakich tylko można sobie wymarzyć: przecięli nożem kurtkę w okolicy kieszeni, przetrzepali mój portfel zabierając ze sobą tylko gotówkę. Bilet na przejazd, wszelkie dokumenty i karty dobrodzieje zostawili OK Ciekawostką może być fakt że podróżowałem dwa przedziały za... służbowym Śmiech


Ostatnio zmieniony przez sympatyk dnia 02-01-2021, 20:17, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Pirat Płeć:Mężczyzna
Webmaster


Dołączył: 14 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 02-01-2021, 20:10    Odpowiedz z cytatem

W nocnych Dartach (np. IC "Karkonosze") też kradną? Niebawem wybieram się tym pociągiem do Warszawy.

_________________
Tylko człowiek wolny się buntuje,
niewolnicy są posłuszni.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

krzychu12231 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 25 Lip 2009
Skąd: Poznań

PostWysłany: 02-01-2021, 23:02    Odpowiedz z cytatem

sympatyk, tak z ciekawości gdzie Cię obrobili? 12 lipca nad ranem w Uznamie w kierunku Szczecina byłem świadkiem jak obrobili 2 facetów kawałek przed Szczecinem. Tam było gorzej bo zniknęły całe portfele, a owi panowie z tego co słyszałem planowali dalej podróżować promem. Ale z tego co mówili to byli później świadomi że sami się podłożyli bo spali a portfele mieli na widoku. Ja spałem w przedziale obok (na siedząco, portfel w kieszeni spodni od strony okna) i mnie nie ruszyli. W całym wagonie obrobili chyba tylko ich.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

sympatyk Płeć:Mężczyzna
Sponsor


Dołączył: 14 Lip 2008

PostWysłany: 03-01-2021, 08:14    Odpowiedz z cytatem

krzychu12231, Nie chciałbym zdradzać za wielu szczegółów. Było to na terenie województwa wielkopolskiego. Może dodam tylko że zgłoszenie przyjęła ode mnie drużyna oraz SOKista (może nie powinienem ale... MUSZĘ: mentalnie zabetonowany komuch Killer Młot Bang ) wezwany do pociągu na najbliższej stacji zatrzymania. Po wszystkim zgłosiłem sprawę na Policję, która w dość zaskakująco moim zdaniem szybkim czasie sprawę umorzyła z powodu braku wykrycia sprawców.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

bestkf Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 14 Sie 2014
Skąd: Polska

PostWysłany: 03-01-2021, 11:29    Odpowiedz z cytatem

Pirat W nocnych Dartach są kamery, jest jasno i głośno. Jest też ciężko zasnąć, więc potencjalny złodziej od razu zwróciłby uwagę. Ostatnio był przypadek kradzieży w Darcie(chyba) i od razu poszły w świat twarze złodziei uchwycone w kamerach, więc wątpię żeby profesjonaliści próbowali tam szczęścia. Amatorzy tym bardziej, bo po chwili coś by ich spłoszyło.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 17 z 18 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 16, 17, 18  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl