Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Teksty zapowiedzi dworcowych
Autor Wiadomość

TomaszPoznań Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 07 Kwi 2015

PostWysłany: 08-04-2015, 08:03   Teksty zapowiedzi dworcowych Odpowiedz z cytatem

Witam serdecznie. Od dłuższego czasu na dworcach obowiązuje forma zapowiedzi ze stacji do stacji. Uważam iż jest to bezsensowne gdyż zajmuje to wiele cennego czasu gdzie można by wstawić kolejne zapowiedzi w szczególności na dużych węzłach kolejowych gdzie ruch odbywa się praktycznie bez przerw a niektóre zapowiedzi mogą być pomijane. Forma obowiązująca przed rokiem 2012 moim zdaniem była o wiele praktyczniejsza. Zapraszam do dyskusji na ten temat.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

empek Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 18 Wrz 2007
Skąd: JG/LBN

PostWysłany: 08-04-2015, 08:36    Odpowiedz z cytatem

Zacznijmy od tego, że podobny wątek miał już miejsce na forum. Smile
Niemniej, to prawda, co napisałeś. Przede wszystkim brzmi to nienaturalnie. To nie Anglia, gdzie końcówki nazw miast są nieodmienne. Spotkałem się z sugestią, że taki sposób zapowiadania związany był z organizacją EURO2012. Ale to, według mnie, również chybiony argument, bo przecież obcokrajowiec i tak nie zrozumie naszych komunikatów. Osobiście nie widzę żadnego w sensu w niepotrzebnym komplikowaniu sobie języka. Tak samo, jak w trywialnej codzienności nikt z nas nie wpadnie na pomysł, żeby układać zdania w stylu: "Wracam z hipermarketu Leclerc i zmierzam do dyskontu Biedronka", tylko: "Wracam z Leclerca i zmierzam do Biedronki". Również, podobnie jak autor wątku, jestem za poprzednim sposobem zapowiadania pociągów. Krócej, szybciej, a językowo bardziej poprawnie.

_________________
"Myśmy się na władzę nie zamachiwali. Myśmy ino kradli"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

hanys Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Cze 2013
Skąd: Katowice

PostWysłany: 08-04-2015, 10:34    Odpowiedz z cytatem

Zapowiedzi zostały zmienione tylko ze względu na obcokrajowców. Wg pomysłodawców Anglik, Niemiec, Amerykanin czy Japończyk nie zrozumie (przykładowo) 'do Poznania' ale zrozumie słowo 'Poznań' które jest zawarte w teksie 'do stacji...' Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Jarul Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Maj 2010
Skąd: Wrocław Główny

PostWysłany: 09-04-2015, 02:11    Odpowiedz z cytatem

My zawsze wszystko musimy robić pod obcokrajowców, a przykład idzie z samiuteńkiej góry... Jeszcze Euro to rozumiem, bo z rozmysłem zapraszaliśmy i gościliśmy duże grupy cudzoziemców, ale w normalnym czasie komunikaty powinny być naturalne, po polsku i po ludzku.

_________________
PLK - Pazerne Likwidatorstwo Kolei
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Michał M. Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 17 Lut 2008

PostWysłany: 09-04-2015, 05:00    Odpowiedz z cytatem

Ostatnio w Jaśle czekając na Monciaka pozytywnie się zaskoczyłem, bo był zapowiedziany jak dawniej, czyli "do Gdyni przez Rzeszów, Kraków, Warszawę Centralną (...)".
Ze miesiące temu w Kętach słyszałem jak zapowiadano "pociąg do Bielska wjedzie na tor 1" i tyle, bez żadnego "regio" i "do stacji". Bardzo słusznie, po co komplikować na małych stacjach.

Prawdopodobnie w Jeleśni wjazd IR Giewont jest po dziś dzień zapowiadany "pociąg pospieszny do Zakopanego(...)", jednak tego nie mogę osobiście potwierdzić.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

mkonst Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 03 Mar 2013
Skąd: Poznań

PostWysłany: 09-04-2015, 11:59    Odpowiedz z cytatem

Do posłuchania:
http://www.polskieradio.pl/9/325/Artykul/1416435,Najslynniejsze-kobiece-glosy-Warszawy-Prosto-z-dworca

_________________
Pozdrawiam mkonst
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

TomaszPoznań Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 07 Kwi 2015

PostWysłany: 15-04-2015, 06:48    Odpowiedz z cytatem

Michał M. napisał/a:
Ostatnio w Jaśle czekając na Monciaka pozytywnie się zaskoczyłem, bo był zapowiedziany jak dawniej, czyli "do Gdyni przez Rzeszów, Kraków, Warszawę Centralną (...)".
Ze miesiące temu w Kętach słyszałem jak zapowiadano "pociąg do Bielska wjedzie na tor 1" i tyle, bez żadnego "regio" i "do stacji". Bardzo słusznie, po co komplikować na małych stacjach.

Prawdopodobnie w Jeleśni wjazd IR Giewont jest po dziś dzień zapowiadany "pociąg pospieszny do Zakopanego(...)", jednak tego nie mogę osobiście potwierdzić.


W Jeleśni nie wiem jak to jest ale fakt faktem na niektórych stacjach oraz przystankach osobowych można jeszcze znaleźć wiele ciekawych kwiatków.Smile Na szczęście są jeszcze miejsca gdzie można usłyszeć tradycyjne zapowiedzi. NP. W Żarowie zapowiadają panie które na prawdę zasługują na pochwałę za to co robią. Zapowiedzi są przede wszystkim bez żadnych ozdobników typu ze stacji do stacji przez stację. Ponad to jeśli ogłaszany jest pociąg dalekobieżny wymieniane są wszystkie najważniejsze stacje przez które dany kurs zostaje wykonywany. Przykładowa zapowiedź:
Pociąg Inter Regio Mamry ze Szklarskiej Poręby Górnej do Olsztyna Głównego, przez: Wrocław Główny, Rawicz, Leszno, Poznań Główny, Gniezno, Mogilno, Inowrocław, Toruń Główny, Jabłonowo Pomorskie, Iławę Główną, Ostródę wiedzie na tor drugi. Przy wieździe pociągu proszę zachować ostrożność i nie zbliżać się do krawędzi peronu. Przy czym jak już pociąg wiedzie z megafonów rozlega się:
Stacja Żarów. Stacja Żarów.
Mam tylko nadzieję iż taki stan rzeczy na tej stacji pozostanie i że kiedyś na wszystkich dworcach, stacyjkach oraz przystankach osobowych zostanie przywrócona normalność.

[ Dodano: 15-04-2015, 08:12 ]
hanys napisał/a:
Zapowiedzi zostały zmienione tylko ze względu na obcokrajowców. Wg pomysłodawców Anglik, Niemiec, Amerykanin czy Japończyk nie zrozumie (przykładowo) 'do Poznania' ale zrozumie słowo 'Poznań' które jest zawarte w teksie 'do stacji...' Very Happy


Zgodził bym się z takim rozwiązaniem gdyby z Naszego Wspaniałego Kraju startowało mnóstwo Międzynarodowych połączeń lub tranzytowo przez niego przejeżdżało.Smile W obecnym czasie takowych połączeń mamy nie wiele a co za tym idzie tego typu kwestia jest bez celowa. Z resztą w czasie trwania Euro międzynarodowych połączeń też było jak na lekarstwo więc............ Co jest najgorsze w tym wszystkim to to, że nic się nie robi w kierunku polepszenia oferty przewozowej w relacjach międzynarodowych. Cóż. Pozwolę sobie przytoczyć słynne powiedzenie. Sorry. Taki mamy klimat.SmileSmileSmile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

hanys Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Cze 2013
Skąd: Katowice

PostWysłany: 16-04-2015, 12:41    Odpowiedz z cytatem

Tutaj już nie chodzi o Euro czy o połączenia międzynarodowe.
Zwróćcie uwage ile w Polsce mamy obcokrajowców np. w postaci studentów z innych krajów, sam to widze patrząć przez pryzmat Katowic co więcej 'pomysł' aby zapowiadać pociągi z ozdóbką 'do stacji' sie sprawdza przynajmniej tak wynika z badań przeprowadzonych przez PLK, obcokrajowcom ułatwia to 'znalezienie' swojego pociągu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

sympatyk Płeć:Mężczyzna
Sponsor


Dołączył: 14 Lip 2008

PostWysłany: 31-07-2015, 21:40    Odpowiedz z cytatem

Sąd utrzymał karę dla PKP PLK za złe zapowiedzi pociągów.

Sąd utrzymał karę w wysokości ponad 1 mln zł nałożoną na PKP PLK przez prezesa Urzędu Transportu Kolejowego za nieprawidłowe działanie Systemu Dynamicznej Informacji Pasażerskiej (SDIP) i zwlekanie z usuwaniem wskazanych nieprawidłowości w pracy SDIP.

Więcej:

http://www.kurierkolejowy.eu/aktualnosci/25301/Sad-utrzymal-kare-dla-PKP-PLK-za-zle-zapowiedzi-pociagow.html
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl