Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Praca maszynisty a cukrzyca
Autor Wiadomość

Śląski_kolejarz Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 05 Kwi 2015

PostWysłany: 14-08-2015, 22:35   Praca maszynisty a cukrzyca Odpowiedz z cytatem

Cześć.

Przedwczoraj robiłem badania krwi,a wczoraj lekarz spojrzał na wyniki i poinformował mnie,że mam lekko podwyższony poziom cukru,co raczej nie wskazuje na cukrzycę,ale warto się bliżej temu przyjrzeć.

Moje pytanie: czy (odpukać) gdybym miał cukrzycę,mógłbym mimo tego pracować jako maszynista,czy nie?

Poza tematem (dla wszystkich,którzy noszą okulary,a chcieliby w przyszłości pracować jako maszyniści): Byłem w medycynie kolejowej i rozmawiałem z okulistką,która powiedziała,że osoby które przekraczają normy (dziennik ustaw),nie przejdą badań,lecz jak kandydat będzie po korekcji wzroku (nawet ten który nie ma jeszcze licencji), nie będzie miał problemów,ważne by z korekcją lub bez,przeczytał 3 rząd od dołu Smile.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

buballo Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 14 Sty 2013
Skąd: Kraina Oz

PostWysłany: 15-08-2015, 10:41   Re: Praca maszynisty a cukrzyca Odpowiedz z cytatem

Śląski_kolejarz napisał/a:

Przedwczoraj robiłem badania krwi,a wczoraj lekarz spojrzał na wyniki i poinformował mnie,że mam lekko podwyższony poziom cukru,co raczej nie wskazuje na cukrzycę,ale warto się bliżej temu przyjrzeć.

Moje pytanie: czy (odpukać) gdybym miał cukrzycę,mógłbym mimo tego pracować jako maszynista,czy nie?


Cukrzyca zdecydowanie dyskwalifikuje a to dlatego, że mając ją jest wysokie ryzyko wystąpienia tzw. "śpiączki cukrzycowej". Może ona wystąpić, gdy w organizmie występuje nadmiar lub niski poziom insuliny. Dlatego ludzie chorzy na cukrzycę są pod stałą opieką lekarza, który prowadząc pacjenta określa dietę i właściwe dawki pobieranej przez chorego insuliny. Insulina jest hormonem niezbędnym do metabolizmu węglowodanów (cukrów), tłuszczy i białek.

Co do podwyższonego poziomu cukru to sprawa jest bardzo prosta i wymaga wyłącznie twojego zaangażowania i wytrwałości.
Przede wszystkim: częsty i zrównoważony wysiłek. Nie taki który "katuje" organizm bo ten podwyższa cukier, tylko zrównoważony: jazda na rowerze, min. 30 minutowy spacer, ruch. Jeśli masz nadwagę, warto pozbyć się kilku kilogramów przez właściwe odżywianie się: w miarę możliwości posiłki o stałych porach, ostatni posiłek dnia powinien mieć miejsce przed 19tą, ograniczyć słodycze, spożywanie cukrów i tłuszczy, mniej chleba. Więcej warzyw sałatek. I na koniec: nie dopuszczać do odwodnienia organizmu. W takie dni jak ostatnio w ciągu dnia dorosły powinien wypić ok 3L wody mineralnej, duża ilość płynów ogranicza stężenie glukozy w surowicy krwi.

Regularne odżywianie się bywa trudne w naszym zawodzie niestety Hmm
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Grzesiek Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 20 Sie 2014

PostWysłany: 15-08-2015, 19:03   Re: Praca maszynisty a cukrzyca Odpowiedz z cytatem

Śląski_kolejarz napisał/a:
Cześć.


Poza tematem (dla wszystkich,którzy noszą okulary,a chcieliby w przyszłości pracować jako maszyniści): Byłem w medycynie kolejowej i rozmawiałem z okulistką,która powiedziała,że osoby które przekraczają normy (dziennik ustaw),nie przejdą badań,lecz jak kandydat będzie po korekcji wzroku (nawet ten który nie ma jeszcze licencji), nie będzie miał problemów,ważne by z korekcją lub bez,przeczytał 3 rząd od dołu Smile.


Korekcja wzroku to szerokie pojęcie, domniemam , że miałeś na myśli laserową korekcję.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

danio Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 03 Lip 2007

PostWysłany: 15-08-2015, 20:43    Odpowiedz z cytatem

Ale okulary to teoretycznie też jest "korekcja wzroku" jak dla mnie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Grzesiek Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 20 Sie 2014

PostWysłany: 15-08-2015, 21:20    Odpowiedz z cytatem

danio napisał/a:
Ale okulary to teoretycznie też jest "korekcja wzroku" jak dla mnie.


Dokładnie Very Happy No ale czekamy na sprostowane kolegi Śląski_kolejarz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

siwiutki91 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Sty 2009

PostWysłany: 16-08-2015, 10:19    Odpowiedz z cytatem

Jak ktoś mial laserową korekcję wzroku to niech się nie przyznaje w kolejowej medycynie pracy, ci emeryci są na to uczuleni, od razu traktują cie jakbyś co najmmiej popełnił przestępstwo.

_________________
w pociągu:
2010-2012=14439km
2013-49706km
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Gacek Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 27 Kwi 2007

PostWysłany: 25-08-2015, 20:25    Odpowiedz z cytatem

siwiutki91 napisał/a:
Jak ktoś mial laserową korekcję wzroku to niech się nie przyznaje w kolejowej medycynie pracy, ci emeryci są na to uczuleni, od razu traktują cie jakbyś co najmmiej popełnił przestępstwo.


Nie zawsze w Kolejowej na Nowogrodzkiej mówiłem , że miałem 8 lat temu i Pani była zdziwiona, że mam 1 kat.- powiedziała, że dawno nie widziała tak doskonałego wzroku.

_________________
BETON IC
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Śląski_kolejarz Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 05 Kwi 2015

PostWysłany: 25-08-2015, 21:17    Odpowiedz z cytatem

"Dokładnie Very Happy No ale czekamy na sprostowane kolegi Śląski_kolejarz[/quote]"

Oczywiście chodzi o laserową korekcję wzroku.Przepraszam za nieścisłość.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Grzesiek Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 20 Sie 2014

PostWysłany: 27-08-2015, 23:19    Odpowiedz z cytatem

Jest jeszcze coś takiego jak ortokorekcja - soczewki zakładane na noc. Jest to tańsza i nieinwazyjna metoda poprawy wzroku, nigdy bym się nie zdecydował na laserową korekcję, dużo ludzi nie jest zadowolonych i mogą wystąpić powikłania jak np. astygmatyzm.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

thomas516 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 24 Sie 2015
Skąd: Szczecin

PostWysłany: 28-08-2015, 11:21    Odpowiedz z cytatem

moja sąsiadka zrobiła laserową korekcję wzroku i ma teraz jak sokół Very Happy a wcześniej ledwie co widziała
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Borys_q Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 25 Gru 2011

PostWysłany: 28-08-2015, 23:51    Odpowiedz z cytatem

Ortokorekcja trwa długo i koryguje stosunkowo małe wady nie zawsze do końca.

_________________
Ignorancja znacznie częściej wywołuje uczucie pewności siebie niż wiedza.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl