Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Polskie lokomotywy zagranicą
Autor Wiadomość

dddbb
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 04-10-2015, 21:31   Polskie lokomotywy zagranicą

Wydaje mi się, że był taki temat, ale nie bardzo mogę odnaleźć...

Tu i ówdzie pisze się o tym, że mało EP09 w ruchu, tymczasem dziś na stacji Ostrava Svinov EP09-033 zauważona gdzie prowadziła ... osobowy do Bohumina.
Przejdź na dół

Borys_q Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 25 Gru 2011

PostWysłany: 05-10-2015, 10:14    Odpowiedz z cytatem

One w Czechach coś prowadzą w oczekiwaniu na zwrotny pociąg, w zamian my mamy nurki wynajęte.

_________________
Ignorancja znacznie częściej wywołuje uczucie pewności siebie niż wiedza.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

dddbb
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 05-10-2015, 12:13   

Jeśli tak, to ok. Ale mam wrażenie że ta trochę długo czeka, skoro jest czas by ją nawet prezentować na wystawie z okazji Dnia Kolei - przewija się na stronie http://blogtransportowy.blox.pl/html
Powrót do góry

Borys_q Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 25 Gru 2011

PostWysłany: 05-10-2015, 15:36    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Ale mam wrażenie że ta trochę długo czeka,


A może powiesz czym uzasadniasz takie wrażenie? Czy masz jakieś kompetencje żeby oceniać zobiegowanie taboru IC? Czy w ogóle znasz te obiegi lub umowy jakie IC ma z Czechami w tym zakresie?

_________________
Ignorancja znacznie częściej wywołuje uczucie pewności siebie niż wiedza.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

dddbb
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 05-10-2015, 20:45   

Ależ nie unoś się, bo nie ma powodu. Oczywiście, że nie znam treści umów ani obiegów. Wyraziłem jedynie swoje wątpliwości, chyba mi jako laikowi wolno? Twoja pierwsza odpowiedź miała sens i byłem gotów ją zaakceptować, ale przypadkiem wypatrzyłem na wspomnianej stronie tą samą lokomotywę i wątpliwości wróciły. Pociągi transgraniczne IC kursują codziennie, więc zakładam, że pobyt lokomotywy poza granicami dłużej niż dobę nie trwa. Ale może rzeczywiście IC ma z CD jakąś dłuższą umowę, która powoduje, że profity wynagradzają dłuższą nieobecność lokomotywy tego typu na polskich torach
Powrót do góry

Borys_q Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 25 Gru 2011

PostWysłany: 05-10-2015, 21:14    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Ależ nie unoś się, bo nie ma powodu.


Sorry może nie potrzebnie się uniosłem, jakoś ludzie zawsze się dziwią jakby to było coś nadzwyczajnego ze przedsiębiorca podnajmuje swój tabor komu innemu lub wynajmuje od firmy zewnętrznej. To że jedna lokomotywa stoi w Czechach lub prowadzi tam pociąg nie zmieni faktu że w Gdyni jakaś np zdechła i wyleciała z obiegu, nawet jakby stała w Krakowie i tak jej nie podeślesz. Tak samo z wagonami, chwilowe braki łatwiej załatać wynajętymi z Czech niż na szybko wysyłać nasze na P5 i nie mieć dla nich po sezonie roboty. Zwłaszcza w kontekście przechodzenia na EZT.

_________________
Ignorancja znacznie częściej wywołuje uczucie pewności siebie niż wiedza.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

beton44 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 29 Cze 2009

PostWysłany: 06-10-2015, 16:50    Odpowiedz z cytatem

Tak w ogóle dziwne że za granicą Czechom czy Niemcom się opłaci mieć tyle sprawnych lokomotyw i wagonów że mogą Polakom pożyczyć Mr. Green
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl