Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Rozkład jazdy 2015/2016 w zachodniopomorskiem
Autor Wiadomość

kalpom92 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 05 Sie 2014
Skąd: Kalisz Pomorski

PostWysłany: 24-11-2015, 22:18    Odpowiedz z cytatem

sarenkaaa1990 napisał/a:
Czy to już pewne, że od 13 grudnia nie będą kursować pociągi INA i SŁUPIA ze Szczecina (odpowiednio 12.40 i 16.25) do Słupska? To chyba jakieś żarty, tym bardziej, że sporo osób nimi jeździło...a przynajmniej tak mi się wydaje. Tak samo jeśli chodzi o poranny pociąg SŁUPIA do Szczecina. Masakra ;/



Spoko luzik, będą jeździły Happy Happy
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Bartek1981 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 12 Wrz 2010
Skąd: Koszalin

PostWysłany: 25-11-2015, 06:52    Odpowiedz z cytatem

Sarenkaaa1990, nie siej fermentu, spojrz dobrze na plakaty i Ina i Słupia a nawet Sztorm będą kursować.

[ Dodano: 29-11-2015, 20:04 ]
Dopatrzyłem się w oznaczeniach pociągów, iż na połączeniach Słupsk - Szczecin - Słupsk (oprócz Parsęty) znikają Impulsy? Jakieś niedopatrzenie, czy w dalszym ciągu degradacja wschodniej części województwa. Wszystkie połączenia Koszalin - Poznań miały być na EN57AL a RADEW oznaczona jest jako zwykły EZT...

[ Dodano: 09-12-2015, 06:37 ]
Czy nie uważacie, że regio o 12.10 do Szczecinka powinno kursować codziennie do Poznania? Przecież w Szczecinku jest dogodna przesiadka. Taka trochę niegospodarność taborem. Z kolei regio Poznań Szczecinek winien być wydłużony do Koszalina.

[ Dodano: 15-12-2015, 18:39 ]
Dodam jeszcze, że przydałoby się aby regio ok. 9-10 Koszalin Białogard powrocilo do rozkładu bo to dawało możliwość przesiadki na Szkunera/Zefira.

[ Dodano: 15-12-2015, 18:39 ]
Dodam jeszcze, że przydałoby się aby regio ok. 9-10 Koszalin Białogard powrocilo do rozkładu bo to dawało możliwość przesiadki na Szkunera/Zefira.

[ Dodano: 10-01-2016, 12:44 ]
Wytłumaczcie mi dlaczego PR-y wprowadzają w błąd pasażerów, umieszczając na plakatach poprzez PLK, że np. pociąg 87309 Koszalin - Poznań w niedziele, czy też Koszalin - Szczecinek w tygodniu kursuje jako skład zmodernizowany z wi-fi itd. skoro zawsze podstawiają zdezelowany kibel? Nie chodzi już o to wi-fi (i tak najczęściej nie działa) tylko o rzetelność informacyjną.

[ Dodano: 13-01-2016, 06:06 ]
Widzę, że miłośników kolei z zachodniopomorskiego tu mnóstwo. Nie ma z kim podyskutować.
Z moich obserwacji na stacji Koszalin:
regio z Białogardu o 5.22 przyjeżdża notorycznie puste, na co komu ten pociąg, w zamian można byłoby przesunąć ten pociąg w inne godziny, tak jak wcześniej zauważyłem potrzebny jest skład w odwrotnej relacji do Białogardu około 10, tak aby przesiąść się na Szkunera, bo to jedyne sensowne dzienne połaczenie z Krakowem.

Od lat postuluje aby regio około 7.20 do Białogardu wydłużyć do Szczecina i ze Szczecina około 18.30 puscic skład w odwrotnej relacji, przerwa czterogodzinna w połaczeniach regio to lekki zart z pasażerów
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

JanuszJG Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 20 Lip 2015
Skąd: Jelenia Góra

PostWysłany: 17-02-2016, 08:19    Odpowiedz z cytatem

Wykolejone cysterny z amoniakiem w Szczecinie Dąbiu. Do piątku komunikacja zastępcza

Nowe, szczegółowe informacje dotyczące usuwania cystern z amoniakiem, które w poniedziałek wykoleiły się w Szczecinie Dąbiu. Do piątku zamiast pociągów będzie funkcjonowała zastępcza komunikacja autobusowa.

Czytaj więcej:
http://www.gs24.pl/wiadomosci/szczecin/art/9405374,wykolejone-cysterny-z-amoniakiem-w-szczecinie-dabiu-do-piatku-komunikacja-zastepcza,id,t.html
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Bartek1981 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 12 Wrz 2010
Skąd: Koszalin

PostWysłany: 21-05-2016, 19:33    Odpowiedz z cytatem

W rj od 12.06 brak pociągu Poznań - Koszalin - Poznań (wyjazd z Poznania ok 07.50 a z Koszalina 12.09) od dwóch lat ten pociąg kursował w wakacje codziennie, a od 12.06 nawet w soboty i niedziele nie kursuje. Oferta PR robi się coraz bardziej fatalna
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

bert Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 23 Kwi 2008
Skąd: chybie

PostWysłany: 21-05-2016, 22:52    Odpowiedz z cytatem

PR nie ma nic dotego decyzje o uruchomieniu pociągów podejmuja Marszalkowie Wojewodztw w tym przypadku Marszałek województwa Zachodniopomorskiego i Wielkopolskiego

_________________
bert
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Bartek1981 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 12 Wrz 2010
Skąd: Koszalin

PostWysłany: 22-05-2016, 11:49    Odpowiedz z cytatem

No tak, wiem, oczywiste to jest. Jednak ograniczanie kursów w wakacje to chyba nie jest dobry pomysł. Chyba, ze w interesie marszałków jest napędzanie klientom IC.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Droznik Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 16 Gru 2008
Skąd: Koszałkowo

PostWysłany: 23-05-2016, 10:10    Odpowiedz z cytatem

Ale o co chodzi? Przecież pociąg ten dalej kursuje w sezonie tylko że nie do Koszalina a do Kołobrzegu, i tu jest chyba dobrze zrobione, wszak sezon jest.

_________________
Ja też nie jechałem pociągiem z Warszawy do Łodzi przez Skierniewice, zawsze jechałem przez Radom.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

wojtekbrd Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 11 Lip 2012
Skąd: Białogard

PostWysłany: 07-06-2016, 10:09    Odpowiedz z cytatem

Oczywiście że jest źle zrobione i nie ma co się zasłaniać że jest dobrze. Uwalili nam wakacyjne połączenia co jeździły regularnie od zawsze. Ten Regio o którym piszesz pojedzie tylko w soboty do Kołobrzegu a w niedzielę do Poznania a dotąd w wakacje kursował do Koszalina codziennie a z Białogardu jeździł łącznik do Kołobrzegu zawsze była w nim dobra frekwencja bo zabierał jeszcze ludzi z z TLK Żuławy z Olsztyna a teraz mamy tylko ogryzek raz w tygodniu i mówisz że to jest dobre? Strzał w kolano dla PR . Poza tymi pociągami uwalono także wieczorną parę Kołobrzeg- Białogard- Kołobrzeg gdzie to był ostatni pociąg do Kołobrzegu i zapewniał przesiadkę z RADEWA oraz z nowego IC Maleczewskiego który przyjedzie aż z Przemyśla i na pewno by wygenerował ludzi na przesiadkę. Zlikwidowano też dzienną wakacyjną parę Koszalin- Kołobrzeg. Rozkład Regio jest teraz na wakacje najgorszy od lat
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Mati60 Płeć:Mężczyzna
Nowy


Dołączył: 20 Kwi 2016

PostWysłany: 18-06-2016, 16:26    Odpowiedz z cytatem

Pewnie jeszcze coś zrobią z tym połączeniem, bo na sezon tyle osób jedzie do Mielna przez Koszalin, że nie widzę tego różowo.


pHformula dermatic.pl; koszulki dziewczęce sklep
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Bartek1981 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 12 Wrz 2010
Skąd: Koszalin

PostWysłany: 19-06-2016, 18:37    Odpowiedz z cytatem

Przecież można puścić dwie jednostki rozłączane i łączone w Białogardzie.
Zresztą oferta PR jest beznadziejna, najgorsza od lat. Między 06.00 a 12.10 dziura w ofercie do Białogardu. Zero możliwości przesiadki chociażby na Szkunera czy regio do Poznania. Do Szczecina też by się przydały z dwie pary regio bo teraz to jest żenada (tk około 07.30 lub 10.00 oraz około 17.30). Po południu też dziura w ofercie przewoźników miedzy 16.34 a 19.02 zero połączeń w kierunku Białogardu. Koszalin to komunikacyjna wielka dziura. Kołobrzeg tak samo, ostatnie regio do Szczecina po 17, jeszcze przydałby się kurs około 19.00.
Wieczorne regio Słupsk - Białogard powinno kursować do Świdwina.
Nie wspomnę już trasy Koszalin - Kołobrzeg.... Pamiętacie te czasy pewnie jak SA136 kursowały na tej trasie do Szczecina i z Szczecina, frekwencja była spora. Zamiast spisywać coraz bardziej tę linie na straty, może warto by wydłużać relacje pociągów.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Droznik Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 16 Gru 2008
Skąd: Koszałkowo

PostWysłany: 19-06-2016, 20:16    Odpowiedz z cytatem

Marudzicie ludzie marudzicie, a nie lepiej cieszyć się że coś jeszcze jest? Przecież od dawna wiadomo że Szczecin to stolyca a Koszalin to prowincja więc mamy się cieszyć tym co mamy. Nawet PR Poznań stwierdził że pociąg do Szczecinka z Piły musi jeździć w takcie 2-4h, a u nas to nawet nie wiedzą co to jest takt.
Rozkład sezonowy jak widać kopiuj wklej z roku ubiegłego, za wyjątkiem regio do Kołobrzegu (brakuje), na ale busiarze szaleją, plus kursy dalekobieżne.

_________________
Ja też nie jechałem pociągiem z Warszawy do Łodzi przez Skierniewice, zawsze jechałem przez Radom.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Bartek1981 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 12 Wrz 2010
Skąd: Koszalin

PostWysłany: 20-06-2016, 19:08    Odpowiedz z cytatem

Chyba zapomniałeś kolego, że kolej jest dla ludzi, a nie dla idei. I nie będę się cieszył z tych ogryzkowych połączeń "bo tak musi być". Często mi się wydaję, że nie grasz do tej samej bramki - kolego Dróżnik.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

wojtekbrd Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 11 Lip 2012
Skąd: Białogard

PostWysłany: 20-06-2016, 19:41    Odpowiedz z cytatem

Dokładnie tak jak mówisz jak Bartek1981 , najgorzej jak tacy ludzie biorą się się za rządzenie i każą się cieszyć że więcej nie obcięli. Nie pamiętam tak złego rozkładu Regio w naszym regionie jak teraz nam wyszykowali . Gadanie że busiarze szaleją , może zacząć szaleć Polski Bus i ciekawe co wtedy będzie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Droznik Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 16 Gru 2008
Skąd: Koszałkowo

PostWysłany: 23-06-2016, 18:38    Odpowiedz z cytatem

Ja się zapytam od kiedy kolej ma być dla ludzi? Obecnie kolej to firma co musi zarabiać, jaki jest sens puszczania pociągu co 30 min skoro i tak nikt nim nie pojedzie. Tu nie jest aglomeracja i cały Białogard ze Świdwinem nie są większe niż Koszalin pod względem ludzi.
Po prostu piszę że trzeba się cieszyć tym co mamy, a ile razy wy korzystacie z pociągów? 2x dziennie?? Czy ludzie co od 20 lat dojeżdżają do pracy narzekają na brak połączeń?
I nie to że gram do złej bramki panowie, tylko postawcie się na miejscu firmy, która ma braki taborowe, kadrowe i musi płacić wysokie ceny za dostęp do infrastruktury. Jak dobrze mnie pamięć nie myli to chyba 200zł tyle kosztuję wykup trasy na odcinku Koszalin - Kołobrzeg dla jednego pociągu. Teraz zadanie dla was ile ludzi musi przewieść pociąg by kurs wyszedł mu na zero uwzględniając że maszynista i kierownik muszą dostać po 50 zł pensji. Nie wliczam już prądu ani eksploatacji taboru.

_________________
Ja też nie jechałem pociągiem z Warszawy do Łodzi przez Skierniewice, zawsze jechałem przez Radom.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Bartek1981 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 12 Wrz 2010
Skąd: Koszalin

PostWysłany: 24-06-2016, 20:56    Odpowiedz z cytatem

No a dla kogo ma być kolej? Dla kolejarzy chyba. Bo na pewno nie jest dla pasażera.
Cytat:
Obecnie kolej to firma co musi zarabiać, jaki jest sens puszczania pociągu co 30 min skoro i tak nikt nim nie pojedzie.

Przewozy regionalne mają misję przewozu ludzi na terenie województwa. Nie są nastawione na zarobek. Ja nie optuję za tym by pociągi kursowały co pól godziny. Ale sam przyznasz rację, że siedmiogodzinna przerwa w ruchu poc. regionalnych to chyba przesada.
Ok, ale żaden pociąg regionalny nie jest opłacalny. Nawet na liniach gdzie jest spory popyt na podróżowanie pociągiem oferta jest marna. Mam na myśli Kołobrzeg - Szczecin, Wałcz - Szczecin, Szczecin - Koszalin.

Właśnie jestem po analizie rozkładu jazdy pociągów do Mielna. Tylko sześć połączeń w tygodniu, a więcej w weekend. Czyżby miasto już nie chciało się dokładać to pociągu? Przecież frekwencja w tamtym roku była bardzo dobra. Poza tym rozkład jest fatalny. Brak możliwości przesiadki z pociągów dalekobieżnych na szynobus.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 3 z 4 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl