Rozkład jazdy 2015/2016
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi

Temat:
„Hańcza” nie pojedzie na Litwę? Sprzedaż biletów wstrzymana.

Prawdopodobnie wraz z wejściem w życie nowego rozkładu jazdy nie zostanie uruchomione codzienne połączenie na Litwę. PKP Intercity zawiesza sprzedaż biletów międzynarodowych na TLK „Hańcza” i informuje, że problemy z rozpoczęciem kursów leżą po stronie litewskiej. Na razie nie wiadomo, kiedy ostatecznie ruch na przejściu Trakiszki – Mockava zostanie wznowiony.

Więcej:
http://www.rynek-kolejowy.pl/60389/hancza_nie_pojedzie_na_litwe_sprzedaz_biletow_wstrzymana.html


_________________
Żelazna kadra też z czasem rdzewieje.
A beton kruszeje...
Temat:
sebek napisał/a:
W temacie EIP Gdynia - Katowice, widzę zmiany na gorsze w nowym rozkładzie. Dzisiaj można swobodnie objechać trasę w ten sam dzień bezpośrednimi EIP bez przesiadek, spędzić kilka godzin w Trójmieście...


to tylko jeden aspekt, drugi to ruch pracowniczy/studencki w piątek lub dzień przed wolnym
13:50 to stanowczo za wcześnie. obecnie jadąc tym o 16:49 ciągle można iść do pracy przed wyjazdem a po dojechaniu na miejsce ciągle wykorzystać jakoś wieczór

Temat:
Co oni wyprawiają z tą Hańczą??? Shocked nie mają na nią wagonów bo stoją w krzakach czy jakiś inny powód,np brak spalinowego loka od Białegostoku? Jak na tydzień przed zmianą rozkładu mogą nawet robić sobie takie jaja?! Jakoś nie chce mi się wierzyć w jakieś perturbacje ze strony LG, jak wiadomo PIC uwielbia spychologię winy...
Pamiętajmy że to nie tylko kwestia pociągu międzynarodowego,ale potrzebne poranne połączenie Krakowa z Wawą, Białymstokiem,Augustowem /szczególnie ważne w sezonie letnim/ i Suwałkami!

Temat:
Hańcza pojedzie, tyle że z Krakowa do Suwałk (i w tej relacji sprzedaż biletów funkcjonuje bez problemów). Do Białegostoku najpewniej EP09, dalej Nurek. Tyle, że na okres 13.12 - 31.12 Sitkol pokazuje na części trasy KKZ z powodu robót torowych, ale tego już nie mogę zweryfikować.



Ostatnio zmieniony przez krzychu12231 dnia 30-11-2015, 21:20, w całości zmieniany 2 razy
Temat:
Desiro: spokojnie. Przecież nikt nie likwiduje "Hańczy" na odcinku Kraków Gł.-Suwałki tylko od Suwałk dalej. Z Krakowa rano do Warszawy, Białegostoku i Suwałk na pewno tym pociągiem dojedziesz:-)

Temat:
Chciałem się zapytać na jakich wagonach będzie jeździć IC Wisła w nowym rozkładzie przez Żyrardów, Skierniewice. Z góry dziękuję za odpowiedź

Temat:
Do marca ma jechać jako TLK Wisła na wagonach (wg e-IC będą to 111A z przedziałami 8-miejscowymi), a od marcowej korekty ma zmienić kategorię na IC i jechać na Darcie.

Temat:
a można wiedzieć skąd masz takie informacje że będzie na starych ośmioosobowych wagonach ??

Temat:
Przecież napisałem - z e-IC, czyli internetowego systemu rezerwacji Smile
Podpowiem, że w wagonach z przedziałami 6-miejscowymi nie ma miejsc o numerach x7 i x8 Smile

S-C-Z
-Usunięty-
Temat:
krzychu12231 napisał/a:
TLK Wisła na wagonach a od marcowej korekty ma zmienić kategorię na IC i jechać na Darcie.

Może od razu na Pendolino? A co tam, niech sie przejedzie, a wagony w krzaki.

Temat:
Też zdecydowanie wolałbym, aby na zawsze zostały wagony...

Temat:
Jest już oficjalna informacja że linki nie dostaną homologacji na wjazd do Niemiec do końca roku!!!. Mało tego nie wjadą prawdopodobnie nigdy bo...zmienił sie przepis odnosnie badania poślizgu w relacji kolo-szyna. 2lata temu nie był on wymagany teraz jest i stąd te problemy.Pesa chciała iść na kompromis,ale UM się nie zgodził i będzie naliczał od 1 stycznia kare 60tys. dziennie,za te pieniadze ma wynająć inny tabor który będzie mógł wjechać na teren Niemiec. Mnie ciekawi co na to Pesa przecież rocznie wyjdzie 22mln...

Temat:
http://mobile.rynek-kolejowy.pl/60390/umwl_nawet_19_mln_zl_kary_za_brak_niemieckiej_homologacji_linkow.htm

 "– Rozwiązanie sprawy zaproponowane przez Pesę jest niemożliwe do zaakceptowania z punktu widzenia interesu województwa – ocenia przedstawiciel samorządu. – Przyczyny tej sytuacji leżą po stronie Pesy. Skutkuje to naliczeniem przez województwo kar umownych w wysokości ok. 60 tys. zł dziennie za każdy z czterech pojazdów szynowych za każdy dzień zwłoki. Łącznie możliwe jest naliczenie kar umownych w wysokości 19 mln zł – zapowiada."

To tyle jeśli chodzi o kompromis ze strony PESY.


_________________
2016 - 15995 km, 2017 - 12197 km, 2018 - 9460 km, 2019 - 8278 km, 2020 - 9476 km,
Temat:
Tak pęka mydlana bańka PRowa wokół Pesy. Przy okazji - czy ktoś się orientuje co się dzieje z Dartami? W mediach ostatnio cicho, ale coś mi się zdaje, że to cisza przed burzą...

Temat:
Kiedy bedą zestawienia pociągów od 13 grudnia ? Ważne są dla mnie 4 pociągi TLK 38100 i 83100 Osterwa , IC 3606 Malczewski i IC 73102 Mehoffer . Czy te 2 IC bedą mieć wagony 2 klasy z przedziałami ?

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl