Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 13, 14, 15, 16  Następny
Skomunikowania pociągów
Autor Wiadomość

tenodbiletow Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 16 Sty 2015

PostWysłany: 06-04-2015, 22:11    Odpowiedz z cytatem

Trochę odświeżę - czy widzicie szansę na skomunikowanie na Dąbiu (jazda z Rzeszowa do Świnoujścia):
30.04.2015 18:52 -> 01.05.2015 09:58 TLK 38200 Przemyślanin
01.05.2015 10:03 -> 01.05.2015 11:31 R 78401
jest pięć minut. Czy znacie z praktyki, czy Przemyslanin się spóźnia? Albo może znacie sytuację na Szczecinie Dąbiu i widzieliście że czekał? Bo następny do Świnoujścia miałbym sześć godzin później..

_________________
www.biletykomunikacji.pl
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

walbol Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 17 Paź 2008

PostWysłany: 07-04-2015, 05:37    Odpowiedz z cytatem

Przecież Przemyślanin jedzie bezpośrednio do Świnoujścia Smile.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

danio Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 03 Lip 2007

PostWysłany: 07-04-2015, 08:17    Odpowiedz z cytatem

Ale z tą przesiadka jest szybciej.
Zgłoś przesiadkę, jak Ci drużyna powie że nie poczekają z powoduj opóźnienia, to przedłużysz sobie bilet do Świnoujścia na TLK.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

tenodbiletow Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 16 Sty 2015

PostWysłany: 07-04-2015, 11:32    Odpowiedz z cytatem

Ale Przemyślanin do Świnoujścia to jedzie tylko w wakacje, a ja jadę 30 kwietnia.
Czy może rozkład jest zły?

_________________
www.biletykomunikacji.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

walbol Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 17 Paź 2008

PostWysłany: 07-04-2015, 13:40    Odpowiedz z cytatem

Faktycznie, przepraszam, w tym sezonie Przemyślanin po raz pierwszy od lat będzie kursował do Świnoujścia jedynie w wakacje (dotychczas od majówki do końca września).
Także trzeba zgłosić przesiadkę, podkreślając przy tym, że kolejne połączenie jest dopiero za prawie 6 godzin (!). Swoją drogą, żeby w majówkę były takie dziury w rozkładzie na odc. Szczecin - Świnoujście, to naprawdę nieporozumienie. Zresztą, w jakikolwiek dzień jest to nieporozumienie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

tenodbiletow Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 16 Sty 2015

PostWysłany: 07-04-2015, 17:57    Odpowiedz z cytatem

Zgłoszę zgłoszę.. jak nie zdążę na Świnoujście to pojadę Na Kołobrzeg, i to i to dobre Smile (bilet turystyczny)
a przy okazji upewnię się - turystyczny w tę majówkę jest ważny od czw 30.04 18:00 do pn 4.05 6:00?

_________________
www.biletykomunikacji.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

walbol Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 17 Paź 2008

PostWysłany: 07-04-2015, 18:11    Odpowiedz z cytatem

Turystyczny (regionalne) tak, natomiast Podróżnika (IC) rozpoczyna się godzinę później, a kończy tak samo.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kpc21 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 18 Sie 2012

PostWysłany: 18-12-2015, 14:44    Odpowiedz z cytatem

Przesiadam się w Poznaniu z pociągu IC Sukiennice na BWE. Na oba pociągi mam bilety internetowe. Przesiadka jest krótka.

Rozumiem że w razie opóźnienia pociągu IC powinienem zgłosić skomunikowanie u konduktora.

Czy mogę to też zrobić w kasie w Łowiczu w sytuacji gdyby IC miał opóźnienie już na przyjeździe do tej stacji? Czy można to zrobić tylko u konduktora w Sukiennicach?

Co jeśli mimo zgłoszenia skomunikowania, BWE nie zaczeka? Jaka jest wtedy procedura, biorąc pod uwagę, że jadę na biletach internetowych?

W Berlinie przesiadam się na pociąg DB (z którego przesiadam się na następny pociąg DB, ale to już na jednym bilecie). Na pociągi DB też mam bilet internetowy, zakupiony przez system DB. Czy jeśli BWE mi nie zaczeka, i pojadę następnym (który jedzie 4 godziny później - 16:32 z Poznania zamiast 12:32), DB ma obowiązek uznać tę sytuację? Czytałem że w przypadku utraty skomunikowania na połączeniach krajowych w Niemczech po prostu idzie się do kasy (czy raczej "centrum podróży", bo tak się to na niemieckich dworcach nazywa), i tam wymieniają nieodpłatnie bilet na taki na inne połączenie. Ale czy w sytuacji gdy utrata skomunikowania nastąpiła w Polsce wygląda to tak samo? Polski konduktor pewnie wypisze jakąś adnotację na bilecie - po polsku, a w kasie DB polskiego raczej znać nie będą.

Dodam jeszcze, że tymi Sukiennicami prawdopodobnie będę jechać oficjalnie "bez biletu", bo to bilet ze zniżką studencką, a prawdopodobnie nie będę mieć podbitej legitymacji studenckiej (chyba że konduktor pójdzie mi na rękę i uzna mi tę legitymację wraz z innymi dokumentami potwierdzającymi że mam prawa studenta - ale zawsze może trafić się służbista), i będę musiał wziąć wezwanie do wniesienia opłaty dodatkowej i przejść przez procedurę reklamacji. Czy to w tej sytuacji coś zmienia?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

robertrush Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 06 Sie 2011
Skąd: Gorzów/Złocieniec

PostWysłany: 18-12-2015, 15:31    Odpowiedz z cytatem

kpc21,
zdarzyło mi się dokładnie 2 razy, że jadąc ICE z Aarhus (DK ) do Poznania, przy stracie skomunikowania w Berlinie, poszedłem do centrum obsługi i bez problemu wymienili mi bezpłatnie na nowy bilet ( też posiadałem internetowy ).
Pozdrawiam

_________________
Fundacja Ratowania Zabytków www.zabytki.org
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

BryTomWi Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 10 Gru 2012
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 18-12-2015, 15:42    Odpowiedz z cytatem

Po pierwsze oczywiście zgłaszasz i powinien BWE poczekać co do DB to Ci na 100% nie odpowiem.
Po drugie waż słowa, bo nie żaden służbista tylko ktoś, kto dopełnia swoich obiwiązków. Jak by mu weszli rewizorzy to by miał nieprzyjemności gdyby Cię przepuścił i nikt nie będzie nadstawiał dupy dlatego, że nie potrafisz zadbać o podbicie sobie legitymacji.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kpc21 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 18 Sie 2012

PostWysłany: 18-12-2015, 15:54    Odpowiedz z cytatem

Bo uczelnia nie potrafi mi tego umożliwić. Ja dokument potwiedzający to że jestem studentem mam (tyle że inny niż legitymacja), prawo do ulgi też mam (jako student, legitymacja to tylko dokument potwierdzający to prawo), wina jest po stronie nieżyciowych wewnętrznych przepisów PKP IC. No ale niech będzie, konduktor dopełniający obowiązków (i rewizor służbista, bądź rewizor dopełniający obowiązków, przez którego może on mieć problemy zachowując się po ludzku). Ale nieistotne, wspomniałem o tym tylko ze względu na to, że być może ma to jakiś wpływ na sytuację ze skomunikowaniami.

robertrush napisał/a:
kpc21,
zdarzyło mi się dokładnie 2 razy, że jadąc ICE z Aarhus (DK ) do Poznania, przy stracie skomunikowania w Berlinie, poszedłem do centrum obsługi i bez problemu wymienili mi bezpłatnie na nowy bilet ( też posiadałem internetowy ).
Pozdrawiam

Miałeś jeden bilet na całą trasę czy osobne bilety na różne odcinki? Kupiony od przewoźnika z Danii, DB czy PKP IC? Straciłeś skomunikowanie w Berlinie, tam to standard że wydali ci nowy bilet. Ja boję się utraty skomunikowania w Poznaniu, gdzie nowego biletu na drugi koniec Niemiec mi raczej nie wydadzą, bo to nie DB, a PKP IC.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

robertrush Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 06 Sie 2011
Skąd: Gorzów/Złocieniec

PostWysłany: 18-12-2015, 17:15    Odpowiedz z cytatem

Miałem dwa bilety Aarhus - Berlin i Berlin - Poznań. Nie było najmniejszego problemu z wymianąSmile
Zresztą za Flensburgiem a dokładnie w Rendsburgu zgłosiłem konduktorowi przesiadkę i to on polecił mi udać się do centrum obsługi.

_________________
Fundacja Ratowania Zabytków www.zabytki.org
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kpc21 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 18 Sie 2012

PostWysłany: 18-12-2015, 18:17    Odpowiedz z cytatem

Czyli Niemcy do tego podchodzą po ludzku, i polską utratę skomunikowania też raczej powinni uznać.

A jak to wygląda na polskim odcinku? Jak mój BWE na mnie nie zaczeka (pewnie będę jedynym przesiadającym się w tej relacji, a doświadczenia ostatnich dni pokazują że pociągi na Flirtach lubią łapać opóźnienia), to będę mógł nieodpłatnie jechać następnym? Czy też anulują mi stary bilet (tyle że z internetowymi tak się chyba nie da...) i będę musiał kupić nowy?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

robertrush Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 06 Sie 2011
Skąd: Gorzów/Złocieniec

PostWysłany: 18-12-2015, 19:45    Odpowiedz z cytatem

Niemcy, Duńczycy...pewnie nie tylko Oni:)
Jak to wygląda w PL, nie wiem.
Jakby co 3mam kciuki!
Pozdrawiam

_________________
Fundacja Ratowania Zabytków www.zabytki.org
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Dave Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Mar 2008
Skąd: Dąbrowa Górnicza

PostWysłany: 20-12-2015, 13:52    Odpowiedz z cytatem

kpc21 napisał/a:
Ja dokument potwierdzający to że jestem studentem mam (tyle że inny niż legitymacja), prawo do ulgi też mam (jako student, legitymacja to tylko dokument potwierdzający to prawo), wina jest po stronie nieżyciowych wewnętrznych przepisów PKP IC.


I właśnie dokumentem potwierdzającym to, że jesteś studentem i masz prawo do ulgi ustawowej jest właśnie TYLKO ta legitymacja studencka (zgodna ze wzorem w taryfie, jaką wydają POLSKIE uczelnie), a nie żaden indeks, zaświadczenie czy "inna legitymacja". Chcesz korzystać z tej ulgi i płacić połowę mniej, musisz się dostosować do jej warunków stosowania. I nie ma co tu dyskutować o "nieżyciowych przepisach wewnętrznych PKP IC" (bo to nie one ustalają, tylko ustawodawca w ustawie a przewoźnicy MUSZĄ się do nich stosować a co za tym idzie równie osoby korzystające z tych przywilejów) czy o "służbiście".

EOT

Natomiast kwestia posiadania legitymacji do ulgi bądź a nie biletu nie ma nic wspólnego ze skomunikowaniem. Ważne, że masz bilet na konkretny pociąg i zawarłeś umowę.

2. A z jakiej racji w Polsce kolej ma Ci dać wymieniony bilet na kolej D jeśli masz OSOBNY bilet zakupiony przez internet na kolej DB? Nikt Ci tego nie zapewni i nie wymieni w obcym kraju. Gdybyś miał nasz bilet krajowy e-IC na trasę w Polsce i straciłbyś skomunikowanie na pociąg w DB to z DB do Polski (powiedzmy Poznania) jeszcze by Ci jakoś ten bilet uznali albo wymienili na nowy (stosownie do ich procedur i rodziaju biletu), natomiast NA PEWNO nikt w DB nie dałby Ci biletu na trasę krajową, na którą kupiłeś sobie bilet przez internet w PKP IC.[/u]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 14 z 16 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 13, 14, 15, 16  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl