Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 14, 15, 16 ... 27, 28, 29  Następny
Bilet PKP IC przez Internet
Autor Wiadomość

portek66 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 24 Lis 2015

PostWysłany: 04-12-2015, 21:58    Odpowiedz z cytatem

Witam
Mam pytanie odnośnie cen biletow z przesiadką, aby za dużo nie pisać podam przykład
Bilet z ZG do Zabrza cena 35zł
Teraz trzeba jechać z przesiadką
( teraz nie pamiętam dokładnie więc podam koszty w przyblizeniu) więc cena do Opola do 28 zł a z Opola do Zabrza 13. Pytanie moje to czy zaplace (mając jeden bilet z przesiadką ) jak za dwa osobne, czy tak jakbym jechał z ZG do Zabrza normalnie? Dziękuję z góry
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

tomcionixus Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 01 Mar 2015
Skąd: Działdowo

PostWysłany: 04-12-2015, 22:39    Odpowiedz z cytatem

W e-IC oddzielnie, w kasie za jeden odcinek.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kpc21 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 18 Sie 2012

PostWysłany: 04-12-2015, 23:00    Odpowiedz z cytatem

Możesz kupić przez Internet na pierwszy odcinek, a na drugi przedłużyć bez opłat u konduktora. Z tym że wtedy wszystko jest przeliczane bez zniżek za wczesny zakup biletu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

dddbb
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 04-12-2015, 23:11   

portek66,
A ja jeszcze dodam, że to wszystko pod warunkiem, że jedziesz po przesiadce dalej z tym samym przewoźnikiem
Powrót do góry

panmaciejsz Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 02 Gru 2009
Skąd: Wielkopolska

PostWysłany: 10-01-2016, 19:03   Irytująca sytuacja. Odpowiedz z cytatem

Czy można coś poradzić, żeby w trakcie każdej podróży nie przechodzić tego samego?
Trzy ostatnie podróże PKP Intercity i trzy razy taka sama sytuacja.

Przejazd na trasie X-Y albo Y-X, jedna przesiadka, dwa razy pociąg TLK/IC.
Na pierwszy odcinek bilet kupiony w aplikacji IC Mobile Navigator i prośba w pociągu o sprzedaż biletu na drugi odcinek - zmiana umowy przewozu - przejazd poza stację przeznaczenia.
Trzykrotnie usłyszałem: "nie da się", "do biletu internetowego nie można tego zrobić", "maszynka wydrukuje wszystko, ale ja tego nie zrobię", itp.
Zmiana stanowiska obsługi miała zawsze miejsce dopiero po moim grzecznym pytaniu o numer służbowy, "który będę musiał podać w reklamacji". Wtedy następował telefon do "instruktora", który objaśniał, co należy zrobić.
Za trzecim razem już sam próbowałem wytłumaczyć, że robi się to na kodzie "202", należy wpisać całą trasę, podać numer biletu elektronicznego, zapłaconą cenę, wpisać godziny podróży, a później jeszcze ewentualnie pobrać miejscówkę - ba! - pokazałem też bilet wystawiony w ten sposób dzień wcześniej i też nic co nie dało. Usłyszałem, że "nie da się tego zrobić" i znów pomógł dopiero telefon do "instruktora".
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Bartek1981 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 12 Wrz 2010
Skąd: Koszalin

PostWysłany: 12-01-2016, 06:37    Odpowiedz z cytatem

Jak mam zakupić bilet przez internet dla dwójki dzieci jadącymi z rodzicami, jeśli jedno ma ulgę 100% a drugie 37%. Możliwy jest wybór ulgi tylko na jedno dziecko? Czy opcja ta możliwa jest tylko w kasie?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

kpc21 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 18 Sie 2012

PostWysłany: 12-01-2016, 14:19    Odpowiedz z cytatem

Z tego co się orientuję - nie można. Można kupić najpierw jeden bilet, potem drugi z wykorzystaniem opcji "rezerwacja obok miejsca już zajętego", z tym że istnieje ryzyko, że nie będzie obok wolnych miejsc.

Najbezpieczniej kupić ten z ulgą 100% razem z biletami dla rodziców, a ten z 37% osobno, bo w sytuacji gdyby nie było wolnych miejsc obok miejsc rodziców, biletu z ulgą 100% kupić nie będzie można.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Pawka Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 10 Sty 2009
Skąd: Legnica

PostWysłany: 13-01-2016, 21:20    Odpowiedz z cytatem

A jak wygląda sprawa jeśli posiadam bilet internetowy i chcę dokonać dopłaty do niego na kolejny odcinek innym pociągiem? Czy możliwa jest wcześniejsza dopłata w kasie? I jeżeli bilet internetowy był wykupiony w ofercie "wcześniej" to czy dokonując takiej dopłaty za przejazd poza stację przeznaczenia w tym samym przedziale czasowym łapię się również na ofertę "wcześniej"?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

kpc21 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 18 Sie 2012

PostWysłany: 14-01-2016, 00:23    Odpowiedz z cytatem

Dokonując dopłatę za przejazd poza stację przeznaczenia wylatujesz całkowicie z "wcześniej", cena za całą trasę liczona jest od początku według normalnej taryfy. Tak więc może się zdarzyć, że bardziej będzie ci się opłacało dokupić drugi bilet.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Pawka Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 10 Sty 2009
Skąd: Legnica

PostWysłany: 14-01-2016, 15:11    Odpowiedz z cytatem

dziękuję za info
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Michel Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 18 Maj 2009
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 15-01-2016, 17:57    Odpowiedz z cytatem

Nie wiem, czy odkryłem Amerykę, ale z tego co dzisiaj zauważyłem, kupując bilet w e-IC, dostępny jest podgląd wnętrza Pendolino i można sprawdzić, gdzie dokładnie usytuowane jest wykupione miejsce Smile Kiedyś obiecywano dodanie takiej funkcjonalności.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

krzychu12231 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 25 Lip 2009
Skąd: Poznań

PostWysłany: 04-02-2016, 11:57    Odpowiedz z cytatem

"Zawsze chciałeś zabrać ze sobą swojego ukochanego psa lub jedziesz w góry i chcesz jeździć po nich swoim rowerem? Teraz organizacja podróży wraz z zakupem biletu staje się prostsza. Wystarczy, że w trakcie zakupu biletu na przejazd dla siebie przez Internet, dokupisz dodatkowy bilet dla wskazanej rzeczy. Zobacz jakie to proste."

Więcej: http://www.intercity.pl/pl/biletdodatkowy.html


Ja tego już skumać nie mogę. Takie pierdoły jak bilet na przewóz psa wdrażają, a nie potrafią zrobić tego, z czego chyba korzysta najwięcej pasażerów, czyli biletów z przesiadkami. Czy to jest takie trudne??
Oczywiście bilet dla psa czy na rower jak najbardziej powinien być dostępny w e-IC, ale jak zawsze biorą się za wszystko od d. strony.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

dddbb
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 04-02-2016, 14:20   

Wg zapewnień prezesa ma to być w 2016. Ale inny prezes mówił o grudniu 2014. A co będzie, jak pojawi się kolejny prezes?

Edit: No i po radości...
Cytat:

Informujemy, że funkcjonalność zakupu biletów na przewóz (roweru, rzeczy i psa) poprzez serwis e-IC, została czasowo wstrzymana.
O nowym terminie uruchomienia ww. funkcjonalności w serwisie e-IC, poinformujemy za pośrednictwem naszej strony.
Za wszelkie problemy i utrudnienia bardzo przepraszamy.

http://intercity.pl/pl/site/o-nas/dzial-prasowy/utrudnienia/wstrzymanie-zakupu-biletow-na-przewoz-roweru,-rzeczy-i-psa-poprzez-serwis-e-ic.html
Powrót do góry

Arek Płeć:Mężczyzna
Junior Admin


Dołączył: 05 Mar 2007
Skąd: Szczecin

PostWysłany: 18-02-2016, 14:44    Odpowiedz z cytatem

Bilet PKP IC dla psa, na rower i duży bagaż dostępny online.

PKP Intercity wprowadziło do internetowego systemu sprzedaży kolejne udogodnienie. Teraz pasażerowie mogą kupić online bilet na rower, niestandardowy bagaż lub dla swojego pupila.

Więcej:
http://kurierkolejowy.eu/aktualnosci/27215/bilet-pkp-ic-dla-psa--na-rower-i-duzy-bagaz-dostepny-online.html

_________________
Żelazna kadra też z czasem rdzewieje.
A beton kruszeje...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Arek Płeć:Mężczyzna
Junior Admin


Dołączył: 05 Mar 2007
Skąd: Szczecin

PostWysłany: 24-03-2016, 15:08    Odpowiedz z cytatem

Przez internet nie kupimy wszystkich biletów na przejazdy pociągami PKP Intercity. Za pośrednictwem strony internetowej czy aplikacji mobilnych nie da się nabyć biletu rodzinnego. Niewątpliwie sytuacja poprawia się, ale nie jest jeszcze idealna. Dlaczego?

Z informacji PKP Intercity wynika, że przewoźnik stale pracuje nad usprawnieniem elektronicznego systemu sprzedaży biletów (e-IC). Do chwili obecnej zakończono działania nad wdrożeniem w ramach systemu e-IC funkcji umożliwiających zakup biletów okresowych, weekendowych oraz biletów dodatkowych m.in. na rower. Aktualnie trwają prace zmierzające do wdrożenia aplikacji dających możliwość zakupu biletów z rożnymi ulgami ustawowymi w jednej transakcji.

Więcej:
http://inforail.pl/nadal-nie-wszystkie-bilety-pkp-ic-dostepne-przez-internet-_more_82851.html

_________________
Żelazna kadra też z czasem rdzewieje.
A beton kruszeje...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 15 z 29 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 14, 15, 16 ... 27, 28, 29  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl