Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Rok 2015 w Kolejach Dolnośląskich
Autor Wiadomość

Ralny Płeć:Mężczyzna
Moderator


Dołączył: 23 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 02-02-2016, 20:25    Odpowiedz z cytatem

ideprosto, jak to sobie wyobrażasz? Że co roku będę biegał do sądu, żeby zapoznać się ze stanem spółki utrzymywanej z moich podatków? Może 20 lat temu tak bym zrobił, ale nie dziś, w dobie powszechnego dostępu do internetu. Zasranym obowiązkiem zarządu KD wobec podatników i pasażerów jest publikacja sprawozdania finansowego z działalności spółki, która żeruje na naszych podatkach, bez względu na obowiązki wynikające z ustaw. I to nie podlega dyskusji! A jak władze KD mają odmienne zdanie to niech usuną z BIP link "Raporty roczne". Prezes, dyrektorzy i naczelnicy mogą też zrezygnować z pracy w KD jeśli transparentność ich działalności stanowi dla nich jakiś problem. Nie ma obowiązku pracy na kolei.

http://www.kolejedolnoslaskie.4bip.pl

_________________
Gdyby głupota umiała latać, LOT miałby poważnego konkurenta w postaci PKP.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

ideprosto Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 26 Lis 2015
Skąd: z Ziemi

PostWysłany: 02-02-2016, 20:37    Odpowiedz z cytatem

Jak mam potrzebę sprawdzić spółkę to mam dwa wyjścia po pierwsze korzystam z dostępnych serwisów internetowych ( tak pozyskałem sprawozdanie KD) albo jadę/idę do Sądu. W przypadku KD możesz jeszcze wnieść do Spółki o udostępnienie sprawozdania na podstawie ustawy o dostępie do informacji publicznej.
A z czego wynika ów "zasrany obowiązek"? Bo z przepisów prawa na pewno nie. Po tym co napisałem wnioskuję, że każdy podmiot ma publiczny ma działać na podstawie przepisów prawa i ....właśnie czego? Żądań każdego podatnika? Przyznam nie rozumiem...

_________________
Idę prosto, to jest powód do troski. Idę prosto, mam w dupie obie wasze Polski
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Ralny Płeć:Mężczyzna
Moderator


Dołączył: 23 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 02-02-2016, 20:47    Odpowiedz z cytatem

ideprosto, a co tu jest do rozumienia? Roczne sprawozdania finansowe spółek prawa handlowego nie są tajne, więc powinny być publikowane w necie bez zbędnej zwłoki i bez nacisku ze strony opinii publicznej. Nie mówię o wszystkich spółkach (prywatne mnie nie interesują), ale o takich, które utrzymywane są z publicznych pieniędzy. KD to nie prywatny folwark i zarząd nikomu łaski nie robi. A tu Noema musiała ich opierniczyć na forum, żeby ktoś w KD się opamiętał.

http://infokolej.pl/viewtopic.php?p=353699#353699

_________________
Gdyby głupota umiała latać, LOT miałby poważnego konkurenta w postaci PKP.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

ideprosto Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 26 Lis 2015
Skąd: z Ziemi

PostWysłany: 02-02-2016, 20:59    Odpowiedz z cytatem

@Ralny - nie rozumiem jaka jest podstawa Twoich żądań jeżeli nie są one oparte w przepisach prawa- to raz. Dwa - zgadzam się powinien być przepis który obliguje spółki sektora finansów publicznych do publikacji sprawozdań finansowych - ale takiego nie ma i na to wpływu nie masz ani Ty ani ja. Trzy - nie wiem czy "opierniczanie" Noemy czy nie spowodowało publikacje owego "raportu" ale stwierdzam, że jest on z punktu widzenia analitycznego bezwartościowy. Ma bardziej charakter folderu reklamowego niż sprawozdania z działalności.

_________________
Idę prosto, to jest powód do troski. Idę prosto, mam w dupie obie wasze Polski
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 2 Idź do strony Poprzedni  1, 2
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl