Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych
Autor Wiadomość

Noema Płeć:Kobieta
Sponsor


Dołączyła: 13 Lis 2005
Skąd: Zgorzelec

PostWysłany: 03-02-2016, 23:44    Odpowiedz z cytatem

voyager1231, doskonale Cię rozumiem. Pracowałam w tym samym zakładzie...

Ten cały ZFŚP to żerowisko dla związkowców i administracji zakładu. Znam dyrektorów i naczelników, którzy domy sobie pobudowali za pożyczki z ZFŚP. A zwykły robol trzech tysięcy na remont mieszkania nie może wydrzeć. Oczywiście wczasy finansowane z ZFŚP to też jeden wielki przekręt. Preferowane są rodziny z dziećmi i korzystają tylko ci, którzy siedzą dwa tygodnie w jednym ośrodku. I najlepiej, abyś te wczasy wykupił w zaprzyjaźnionym z wierchuszką zakładu biurze podróży. Gdy pracowałam na kolei, olewałam ten cały socjal. Co roku brałam bilety FIP i sama organizowałam sobie urlop. Jechałam dokąd chciałam, z kim chciałam i na jak długo chciałam. Bez łaski betonu PKP.

Aby nie być gołosłowną odsyłam do innego wątku, bo przekręty z ZFŚP to domena wszystkich zakładów we wszystkich spółkach kolejowych. Nie ma lepszej fuchy niż zakładowa komisja socjalna!

http://infokolej.pl/viewtopic.php?p=34065#34065
http://infokolej.pl/viewtopic.php?p=34320#34320
http://infokolej.pl/viewtopic.php?p=34648#34648
http://infokolej.pl/viewtopic.php?p=36875#36875

Podobnych historii na forum jest więcej, ale nie chce mi się szukać...

_________________
Bossowie związków zawodowych, zarządy i rady nadzorcze spółek PKP to partacze, nieudacznicy, ludzie niekompetentni! Jest to banda kretynów, idiotów i darmozjadów pierdzących w stołki, którym los PKP zwisa i powiewa!
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

voyager1231 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 17 Wrz 2012

PostWysłany: 04-02-2016, 11:01    Odpowiedz z cytatem

directorpkp napisał/a:
A jak udowodniłbyś, że w tym czasie wypoczywałeś? Jeśli nie fakturą to jak?

Nie mam nic przeciwko fakturom. Mam problem z popieprzonymi wymaganiami - dlaczego na fakturze musi być fraza "WCZASY Z WYŻYWIENIEM OD DO"? Dlaczego trzeba zapłacić przelewem, skoro taka forma rozliczania się, zwłaszcza zagranicą, jest prawie nieznana, a w tytule tego przelewu ma być fraza "OPŁATA ZA WCZASY"? Kto na Ukrainie zrozumie co ja tam napisałem? Dlaczego mogę przedstawić tylko jedną fakturę? Całe wakacje mam spędzać w jednym miejscu?

To jest typowe zniechęcanie do korzystania z tych dofinansowań. Im więcej papierologii tym więcej ludzi będzie miało ich jałmużnę w czterech literach.

Noema napisał/a:
I najlepiej, abyś te wczasy wykupił w zaprzyjaźnionym z wierchuszką zakładu biurze podróży.

Oczywiście. Natura Tour albo Britas. Te katalogi wręcz zalewają sekcję.
Nie mam nic przeciwko, aby ludzie z tego korzystali. Tylko niech każdy będzie traktowany równo. Ja korzystając z wypoczynku indywidualnego chcę mieć takie samo prawo do dofinansowania jak ci, którzy wykupują wczasy zorganizowane.

_________________
Manipulacja w najczystszej postaci Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Shinzon Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 07 Mar 2013
Skąd: Katowice

PostWysłany: 04-02-2016, 17:55    Odpowiedz z cytatem

To dziwne co piszesz. Ja dawałem FV w języku angielskim wraz z tłumaczeniem i zawsze mam napisane, że płatność gotówką. Nigdy nie było z tym problemów.

Rezerwuję sobie hotel np. na booking.com i nigdy nie było problemu aby wystawić FV z wspomnianą treścią. Najlepiej mieć przygotowaną przykładową FV żeby pokazać i wtedy nie ma problemu. W hotelu często jest tak, że na FV mamy usługa gastronomiczna, usługa taka, siaka i owaka, transfer, itp. A tu chodzi o to aby była odpowiednia treść. Jak pokazuję przykład i wytłumaczę to często przystają na moją wersję.

Fakt, jest tak w regulaminie, że musi to być co najmniej 10 dni kalendarzowych czy jakoś tak. W każdym razie nie może być kilka FV.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

directorpkp Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 20 Kwi 2007

PostWysłany: 04-02-2016, 19:48    Odpowiedz z cytatem

Inne rozliczenia. Ukraina nie jest w UE.
Zgadzam się, że ZFŚP to system okradania pracowników przez dyrektorów i związkowców. Dygnitarze mieszają szkolenia z integracją. I tak, wyjeżdżają na 3 dni w góry - oficjalnie na szkolenie. A tak naprawdę to szkolenie jest zbędne i zajmuje 6 godzin (po 2 dziennie). Reszta czasu to chlanie wódy i granie jeśli nie w karty to w kręgle.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Shinzon Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 07 Mar 2013
Skąd: Katowice

PostWysłany: 04-02-2016, 20:13    Odpowiedz z cytatem

Albania i Serbia też nie jest w UE a mimo to FV została przyjęta.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

directorpkp Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 20 Kwi 2007

PostWysłany: 04-02-2016, 20:37    Odpowiedz z cytatem

ale nie bezpośrednio. Poza tym Ukraina to dzicz i korupcja. Dezerterzy Ukraińscy przebywają nielegalnie w Polsce podejmując pracę na czarno. Nie dorabiajmy pasożytów. Są inne ciekawsze kraje.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

voyager1231 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 17 Wrz 2012

PostWysłany: 05-02-2016, 01:55    Odpowiedz z cytatem

Już ty mi nie mów gdzie warto mi pojechać, a gdzie nie. Ja podejmę tą decyzję. Radziłbym też mniej ksenofobizmu w swoich wypowiedziach Smile

_________________
Manipulacja w najczystszej postaci Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Shinzon Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 07 Mar 2013
Skąd: Katowice

PostWysłany: 05-02-2016, 18:26    Odpowiedz z cytatem

directorpkp napisał/a:
ale nie bezpośrednio. Poza tym Ukraina to dzicz i korupcja. Dezerterzy Ukraińscy przebywają nielegalnie w Polsce podejmując pracę na czarno. Nie dorabiajmy pasożytów. Są inne ciekawsze kraje.

voyager1231 napisał/a:
Już ty mi nie mów gdzie warto mi pojechać, a gdzie nie. Ja podejmę tą decyzję. Radziłbym też mniej ksenofobizmu w swoich wypowiedziach Smile

Ukraina to piękny kraj, byłem dwa razy i nie żałuję. I odziwo nie musiałem nikomu wręczać łapówki. Szczególnie Karpaty i okolice Odessy. Na Krymie nie byłem, wiec się nie wypowiadam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

mietekzuqwertyl Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 23 Mar 2013

PostWysłany: 07-02-2016, 13:23    Odpowiedz z cytatem

Związkowcy obecnie walczą z propozycją Centrali by ujednolicić w całej spółce ZFŚS. Bo dlaczego niby w Centrali mogą być karty fitprofit a w innym Zakładzie nie? Albo co gorsza wczasy pod gruszą a nie tylko dofinansowanie wycieczek. Niestety obecnie to farsa bo bogata Centrala dostaje kasę nawet jak nigdzie nie pojedzie a biedne Zakłady muszą jeździć na wycieczki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

tagerek Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 28 Maj 2015

PostWysłany: 19-03-2016, 21:44   Widelki przyznawania dodatku do wypoczynku w pkp plk Odpowiedz z cytatem

Witam czy ktoś. Ma lub wie jakie sa widelki do wypoczynku we wlasnym zakresie. Chodzi mi o tabele z regulaminu swiadczen. Np ze przy 1000zl na osobe jest 800 zl. Widzialem to w regulaminie z 2014r. ???
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

bert Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 23 Kwi 2008
Skąd: chybie

PostWysłany: 21-03-2016, 11:01    Odpowiedz z cytatem

na pytanie można odpowiedzieć po uściśleniu o jaki zakład chodzi

_________________
bert
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

tagerek Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 28 Maj 2015

PostWysłany: 25-03-2016, 15:57    Odpowiedz z cytatem

ZLK Bydgoszcz

Czy ktoś ma zakres widełek???
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Paweł83 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 30 Maj 2016

PostWysłany: 30-05-2016, 15:32   dofinansowanie z ZFŚS Odpowiedz z cytatem

Witam. Jestem pracownikiem PKP PLK. Chciałem kupić karnet na mecze Ekstraklasy. I w związku z tym mam pytanie. Czy dostał bym dofinansowanie do tego karnetu?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

katowicer Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 30 Sty 2009
Skąd: Praha hl.n.

PostWysłany: 30-05-2016, 17:38    Odpowiedz z cytatem

Idź do kadr na sekcje/zakład i się dowiesz. Skąd mamy widzieć jakie zwyczaje panują u Ciebie na sekcji czy zakładzie?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

bert Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 23 Kwi 2008
Skąd: chybie

PostWysłany: 01-06-2016, 00:07    Odpowiedz z cytatem

A jesli nie ma takiej.mozliwosci popros Przewodniczacego zwiazku zawodowego do ktorego nalezysz aby przedstawil taka propozycję na komisji socjalnej .Podobny wszyscy sa kibicami...

_________________
bert
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 4 z 5 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl