Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 25, 26, 27 ... 29, 30, 31  Następny
Chcę zostać maszynistą
Autor Wiadomość

wolnetory Płeć:Mężczyzna
Nowy


Dołączył: 10 Lut 2016

PostWysłany: 10-02-2016, 14:49    Odpowiedz z cytatem

Witam
Pracuję w cargo jako maszynista stażysta. W marcu tego roku minie mi rok więc będzie deputat węglowy
Chętnie odpisze na pytania z wyłączeniem tzw.prive.
Czytam poprzednie wypowiedzi i z własnego doświadczenia i obserwacji mogę napisać że przygodę z koleją w charakterze maszynisty jest sens rozpoczynać jedynie przez urząd pracy choć niejeden przypadek był taki że kursant doplacal 3 tyś resztę plus badania robił urząd.
Dla tych którzy się zastanawiają nad pracą na kolei jest kilka pytań na które należy sobie odpowiedzieć
- jak znosisz pracę w nocy? Czy w ogóle pracowales w nocy przy pełnym skupieniu? A jak będą dwie nocki pod rząd?
- jak daleko mieszkasz od miejsca pracy? Czy jesteś w stanie dotrzeć na 2.00 w nocy lub wrócić o tej porze aby jak najszybciej położyć się aby uratować noc bo czekanie do np.7 rano i przyjazd o 9.00 jest katorga również wyjazd dzień wcześniej i jakieś kimanie do np. 2 w nocy aby rozpocząć służbę to straszne a wcale nie odosobnione

[ Dodano: 10-02-2016, 15:05 ]
Dlaczego warto robić kurs na licencję maszynisty przez up?
Kasa, jeśli nie doplacasz jakiejś kwoty jak pisalem wyżej to oszczędność nawet 8 tyś złotych nie licząc czasu kiedy nie pracujesz bo chodzisz na kurs. Najważniejsze masz gwarancję pracy dla danego przewoźnika. Naprawdę wielu robiło licencję prywatnie i wysyłają CV licząc na to że ktoś ich zatrudni w celu dalszego kształcenia na świadectwo.
A to w cale nie musi nastąpić od razu choć nie słyszałem żeby ktoś fizycznie nie mógł nigdzie znaleźć.
Kolejną kwestią jest wynagrodzenie. Zastanow się jeśli nie robisz tej przyjemności przez UP czy inwestycja nawet 8 tyś potem proszenie się o zatrudnienie ( najczęściej odzywa się cargo) następnie praca na warsztacie potem jako stażysta z wynagrodzeniem 1.6-2 tys netto ( przed strajkiem 1450 netto) i wreszcie upragniona praca ze świadectwem w granicach 2.6-3200 ma się zwrócić?
Owszem sam pracuje z ludźmi którzy maja po 4,4500 netto.( piszę o cargo). Tyle że to ludzie w wieku 50-60 lat którzy zasiedli za nastawnikiem w wieku 21-30 lat i ze stażem średnio 30 lat mają najwyższe wyslugi i dodatki. Naprawdę początkujący samodzielny maszynista nie ma szans zarobić 3500 netto chyba że miałby wszystkie niedziele i ewent święta co jest niemożliwe.
Jeśli nawet u tzw.prywaciarza zarabia się więcej to należy się liczyć z ilością godzin 220 i więcej co w cargo jest zawsze za normę godzin a limit dodatkowych godzin to 120 rocznie i 20 miesięcznie ( jeśli ktoś ma na to siłę i jest potrzeba nadgodzin

[ Dodano: 10-02-2016, 15:16 ]
Co do samej pracy maszynisty to
- brak kibelka i bieżącej wody
-oprócz zmodernizowanych jednostek brak lodówki więc w lecie nie weźmiesz wszystkiego do jedzenia co zechcesz
- nie można jeść takich rzeczy po których wiesz że musisz posiedziec na tronie a kiedy zaczniesz więcej zarabiać i przynajmniej na jedzenie będziesz miał wreszcie pieniądze jest delikatnie pisząc wkurzajace
- jeśli nie mieszkasz z mamusia lub żoną która ma czas gotować i robić zakupy czy mieszkasz w pobliżu sklepów m.in calodobowych? Bo jeśli masz np 4 dniowki pod rząd to kiedy i gdzie masz robić zakupy?
Jak pisalem na pytania chętnie odpowiem ,sformułowania typu co trzeba zrobić aby zostać maszynistą( parametry wiekowe i zdrowotne) czy co trzeba zrobić żeby UP sfinansował kurs były omawiane i dość niegrzeczne jest zasmiecanie forum takimi pytaniami.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

piopol Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 17 Sty 2016

PostWysłany: 10-02-2016, 19:08    Odpowiedz z cytatem

wolnetory, a czy wynagrodzenie przez cały okres szkolenia ma taką samą wysokość,czy w trakcie coś się zmienia na plus?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

katowicer Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 30 Sty 2009
Skąd: Praha hl.n.

PostWysłany: 11-02-2016, 08:05    Odpowiedz z cytatem

Ja od marca idę na warsztat. Ok.1400-1500 na rękę przez okres całego szkolenia aż po zdanie egzaminu. Potem lepiej.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

piopol Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 17 Sty 2016

PostWysłany: 11-02-2016, 08:25    Odpowiedz z cytatem

katowicer, trzeba będzie jakoś przemęczyć te dwa lata Smile trochę mnie przeraża wizja przeprowadzki do innego miasta i zarobki na tym poziomie, ale pociesza mnie fakt że po dwóch latach będzie lepiej. A jak wygląda szkolenie? Egzaminy są trudne?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

katowicer Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 30 Sty 2009
Skąd: Praha hl.n.

PostWysłany: 11-02-2016, 08:30    Odpowiedz z cytatem

piopol, Nie 2 lata tylko koło 6-9 miesięcy. Ja idę innym tokiem, bez prawa wjazdu na szlak w początkowym okresie pracy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

cinekcool Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 05 Lis 2013

PostWysłany: 11-02-2016, 10:06    Odpowiedz z cytatem

piopol napisał/a:
wolnetory, a czy wynagrodzenie przez cały okres szkolenia ma taką samą wysokość,czy w trakcie coś się zmienia na plus?

Zmienia się po mniej więcej 9 miesiącach. Dochodzą dodatki nocne i świąteczne, po roku węgiel i staż pracy).

_________________
http://maszynista.eu - moja droga do spełniania marzeń
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

siwiutki91 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Sty 2009

PostWysłany: 11-02-2016, 11:36    Odpowiedz z cytatem

wolnetory napisał/a:
a limit dodatkowych godzin to 120 rocznie i 20 miesięcznie ( jeśli ktoś ma na to siłę i jest potrzeba nadgodzin

120? Kodeksowo chyba 150? A czy i przypadkiem nie w cargo podnieśli w zuzp limit do 250?

_________________
w pociągu:
2010-2012=14439km
2013-49706km
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Yokus Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 23 Cze 2015

PostWysłany: 25-03-2016, 14:29    Odpowiedz z cytatem

http://www.mazowieckie.com.pl/pl/kategoria/szkolenia#site

Polecam wszystkim którzy chcą zrobić licencje maszynisty, najlepsi zostaną zatrudnieni,a także osobom chcącym pracować w zawodzie konduktor.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Mirios Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 13 Lis 2009

PostWysłany: 26-03-2017, 19:18   PKP Cargo Trójmiasto Odpowiedz z cytatem

Chciałbym podjąć prace maszynisty w PKP Cargo w Gdyni. Chciałbym się dowiedzieć od strony praktycznej jak to wygląda. Czy muszę kurs zrobić sam czy może Cargo mnie wyśle jeżeli zdeklaruje się na prace u nich? jakie są koszty ewentualnego kursu i gdzie się zgłosić? Jak wygląda to od strony wypłaty oraz godzin pracy/zmian? będę wdzięczny za każdą konkretną odpowiedź, pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Ptrrk Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 26 Mar 2017

PostWysłany: 27-03-2017, 07:21   Re: PKP Cargo Trójmiasto Odpowiedz z cytatem

Mirios napisał/a:
Chciałbym podjąć prace maszynisty w PKP Cargo w Gdyni. Chciałbym się dowiedzieć od strony praktycznej jak to wygląda. Czy muszę kurs zrobić sam czy może Cargo mnie wyśle jeżeli zdeklaruje się na prace u nich? jakie są koszty ewentualnego kursu i gdzie się zgłosić? Jak wygląda to od strony wypłaty oraz godzin pracy/zmian? będę wdzięczny za każdą konkretną odpowiedź, pozdrawiam


Ej ale o jaki kurs chodzi ? O licencje ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

sheva17 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 06 Kwi 2009

PostWysłany: 27-03-2017, 10:03    Odpowiedz z cytatem

A to w Cargo ruszyły nabory na licencję albo świadectwo? Z tego co wiem to od dawna już są wstrzymane.

_________________
TLK dla Pruszkowa i Grodziska!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Ptrrk Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 26 Mar 2017

PostWysłany: 27-03-2017, 11:07    Odpowiedz z cytatem

sheva17 napisał/a:
A to w Cargo ruszyły nabory na licencję albo świadectwo? Z tego co wiem to od dawna już są wstrzymane.


No nie ma szans. Mnie odpisali na maila taka tresc "Dzień dobry,

Obecnie nie mamy potrzeb zatrudnienia osób bez uprawnień maszynisty.

Jeśli będziemy mieć takie potrzeby rekrutacyjne będziemy je ogłaszać w mediach i na naszej stronie internetowej.

Jeśli jednak posiada Pan uprawnienia bardzo proszę o przesłanie do mnie swojej aplikacji."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Mirios Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 13 Lis 2009

PostWysłany: 27-03-2017, 15:49    Odpowiedz z cytatem

sheva17 napisał/a:
A to w Cargo ruszyły nabory na licencję albo świadectwo? Z tego co wiem to od dawna już są wstrzymane.


Nic nie rzuciło mi się takiego w oczy dlatego zapytałem, może gdzieś nie znalazłem odpowiedzi coś ominąłem.

Dawno też w temacie kolei nie siedziałem, nie jestem na bieżąco ze zmianami i chciałem się po prostu dowiedzieć. Ewentualnie może ktoś coś wie na temat innych spółek?

Ptrrk napisał/a:
No nie ma szans. Mnie odpisali na maila taka tresc "Dzień dobry,

Obecnie nie mamy potrzeb zatrudnienia osób bez uprawnień maszynisty. [...]"


z tego co wiem jeżeli np Cargo wydało mi zaświadczenie dla Urzędu Pracy że po odpowiednich szkoleniach mogli by mnie zatrudnić wtedy UP mógłby wysłać mnie kurs (czyt. licencja, świadectwo) dlatego też chciałbym wiedzieć na ile jest to realne
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

sheva17 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 06 Kwi 2009

PostWysłany: 27-03-2017, 16:29    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
z tego co wiem jeżeli np Cargo wydało mi zaświadczenie dla Urzędu Pracy że po odpowiednich szkoleniach mogli by mnie zatrudnić wtedy UP mógłby wysłać mnie kurs (czyt. licencja, świadectwo) dlatego też chciałbym wiedzieć na ile jest to realne


Jak nie ma kursu to jest to niezbyt realne.....

_________________
TLK dla Pruszkowa i Grodziska!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Ptrrk Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 26 Mar 2017

PostWysłany: 27-03-2017, 17:28    Odpowiedz z cytatem

To raz a dwa o to samo pytalem i odpowiedzieli ze nie ma teraz szans na taki trick z UP.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 26 z 31 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 25, 26, 27 ... 29, 30, 31  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl