Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Bilety w Czechach, Austrii i Słowacji - pytanie
Autor Wiadomość

szy_mat Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 08 Kwi 2015

PostWysłany: 14-12-2015, 14:07   Bilety w Czechach, Austrii i Słowacji - pytanie Odpowiedz z cytatem

Mam kilka pytań w sprawie biletów:

1. Czy czeska Celodenni Jizdenka ważna jest w pociągu Railjet relacji Praga - Wiedeń?

2. Jak najtaniej pokonać trasę Breclav (gr) -> Wien Hbf -> Bratislava hl.st -> Poprad-Tatry->Stara Lubovna? Czy na jednym bilecie czy może bilet z Breclav (gr) do Kitsee (gr) w taryfie austryjackiej i Kitsee(gr) -> Stara Lubovna w słowackiej? Gdzie w ogóle mogę kupić takowy bilet? U czeskiego konduktora railjeta? Czy może muszę kupić jakąś przejściówkę Breclav->Wien a dalej z Wiednia do Kitsee zwykły bilet i później przejściówkę z Kitsee do Bratysławy? Proszę o wyjaśnienie.

3. Kojarzy ktoś busy z Starej Lubovnej do Piwnicznej Zdroju albo chociaż do Mniszka czy czeka mnie 16 km na nogach? Znalazłem jakiś rozkład słowackiej firmy "KARPATY-BUS" ale według niego autobusy nie kursują w jednym kierunku w sobotę a w drugim nie kursują w niedzielę...
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Adam M. Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 01 Wrz 2007
Skąd: Katowice

PostWysłany: 14-12-2015, 15:24    Odpowiedz z cytatem

Odp. na pytanie 1 - obowiązuje na terytorium Czech.
Odp. na pytanie 2 - czemu chcesz jechać przez Wiedeń (zwiedzanie?). Jeśli nie to jedź od razu z Breclav do Bratysławy, a stamtąd to już co dwie godziny pociąg jedzie do Popradu.
Odp. na pytanie 3 - nie wiem.

_________________
Zapraszam na mój kanał na youtube
https://www.youtube.com/c/adammpl/videos
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

szy_mat Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 08 Kwi 2015

PostWysłany: 14-12-2015, 16:11    Odpowiedz z cytatem

Tak, chodzi o zwiedzanie, ale co najwyżej wiedeńskiego dworca - mam raptem dwie godziny. Po drugie i tak będzie już ciemno więc miasta raczej bym nie pozwiedzał sobie, a na rychlik do Popradu (i dalej do przygranicznej Starej Lubovnej) i tak zdążę.

Dalej nie mam odpowiedzi na pytanie z biletami...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

dddbb
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 14-12-2015, 17:43   

Trasa przez Wiedeń na pewno wyjdzie najdrożej, więc sugerowana przez Adam M. trasa godna przemyślenia. No ale jak się nie da: od 9 EUR w promocji można kupić bilet Brno - Wiedeń (z Breclavia tyle samo, od 14 EUR z Ostrawy, od 19 EUR z Pragi). Cenę z Wiednia do Bratysławy pokazuje mi 14 EUR (dla porównania: Breclav - Bratislava 193 CZK). Bilet Bratislava - Stara Lubovna 15,77 EUR
Powrót do góry

szy_mat Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 08 Kwi 2015

PostWysłany: 14-12-2015, 17:59    Odpowiedz z cytatem

Cyferki dały do myślenia Wink Pytanie tylko czy zamiast Breclav->Bratislava nie wyjdzie taniej słowacki bilet krajowy z czymś w rodzaju przejściówki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

dddbb
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 15-12-2015, 06:10   

Przejściówki są tylko na osobowe i nie sięgają Bratysławy. O której byś wyjeżdżał z Breclavia?
Powrót do góry

szy_mat Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 08 Kwi 2015

PostWysłany: 15-12-2015, 10:23    Odpowiedz z cytatem

A można zrobić tak jak w Polsce że czeski bilet mam ważny do Breclavia(gr) a słowacki kupuję od Breclavia(gr) do Starej Lubovnej?

[ Dodano: 15-12-2015, 10:34 ]
A, i do jakich pociągów w Czechach muszę zrobić rezerwację do Celodennej i czy mogę to zrobić przez internet?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

bert Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 23 Kwi 2008
Skąd: chybie

PostWysłany: 15-12-2015, 11:32    Odpowiedz z cytatem

Słowacja to punkt taryfowy KUty gr, Breclaw gr to kierunek Austria
Rezerwacja miejsc obowiązkowa tylko w pociągach CD takich jak SC i RJ/klasa biznez/ a możliwa we wszystkich pociągach oprócz Os i Sp

_________________
bert
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

szy_mat Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 08 Kwi 2015

PostWysłany: 15-12-2015, 18:24    Odpowiedz z cytatem

Dziękuję za wszystkie wskazówki, wszystko już wiem i zostało tylko wsiąść do pociągu nie byle jakiego. Temat do zamknięcia.

[ Dodano: 15-12-2015, 19:33 ]
A, jeszcze jedno. Czyli rozumiem jeżeli mam Celodenną Jizdenkę i bilet Kuty - Stara Lubovna mogę jechać?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Marcel Štancl Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 05 Sty 2006
Skąd: Praha

PostWysłany: 01-01-2016, 09:39    Odpowiedz z cytatem

Railjet 2. klasa jest bez doplaty! Tylko pendolino powina byc miejsowka s doplate za miejsowku.

_________________
http://pralinka.venku.cz/stancl/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Svein Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 30 Gru 2013
Skąd: Bielsko-Biała

PostWysłany: 15-02-2016, 23:00    Odpowiedz z cytatem

Ktoś podróżował kiedyś RegioJet? Ta oferta 3 klas wydaje się bardzo ciekawa, nawet klasa Biznes na odcinku Czeski Cieszyn - Praga nie jest jakoś kosmicznie droga. Klasa Relax jest rewelacyjna, planując podroż widziałem, że Cieszyn Czeski - Praga w tej klasie to bilet 11 Euro, więc moim zdaniem rewelacja.

_________________
www.youtube.com/sveinchannel
2014r. - 25685 km
2015r. - 28388 km
2016r. - 20325 km
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl