Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2  Następny
Zwardoń - Żilina
Autor Wiadomość

PaniLady Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 10 Sie 2013

PostWysłany: 04-05-2015, 09:11   Zwardoń - Żilina Odpowiedz z cytatem

Witam chciałabym się dowiedzieć gdzie mogę zakupić bilet na pociąg osobowy ze Zwardonia do Żiliny? W jakich cenach są bilety? Czy kupując bilet w Zwardoniu płacę PL czy w euro?
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

dddbb
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 04-05-2015, 11:13   

Płaci się w pociągu słowackiemu konduktorowi, więc raczej tylko w Euro. Można kupić za 2 EUR (powrotny, ważny 3 dni) bilet ze Zwardonia do Skaliteho oraz za 2,45 EUR odcinek Skalite-Zilina. Odcinek krajowy możesz też kupić na stronie slovakrail.sk
Powrót do góry

PaniLady Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 10 Sie 2013

PostWysłany: 04-05-2015, 13:51    Odpowiedz z cytatem

Wchodzę na tą stronę i pisze, że cena nieznana.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

dddbb
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 04-05-2015, 15:28   

Na który odcinek cena nieznana?
Jeszcze raz:
Zwardoń - Skalite: do kupienia w pociągu
Skalite - Zilina: do kupienia na stronie.
Powrót do góry

PaniLady Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 10 Sie 2013

PostWysłany: 04-05-2015, 16:21    Odpowiedz z cytatem

Aha, chciałam kupić na całą trasę Zwardoń - Zilina to muszę dwa osobno kupić? Beznadzieja
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Rozkładowiec
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 04-05-2015, 17:22   

PaniLady, zazwyczaj jest tak że mimo że wsiadasz do pociągu w Zwardoniu, to drużyny i tak wystawiają bilet ze Skalite-Serafinov według wewnętrznej taryfy słowackiej. Wówczas bilet wychodzi o wiele taniej. Trzeba trafić na wyjątkowego służbistę, żeby wystawił bilet międzynarodowy ze Zwardonia.
Powrót do góry

Lukasso Płeć:Mężczyzna
Sponsor


Dołączył: 11 Mar 2013

PostWysłany: 06-05-2015, 08:33    Odpowiedz z cytatem

ze Zwardonia do Skalite Serafinov jest jakies 500-700 m i pociag jedzie minutę , kilka razy pokonywalem pociagiem to przejscie graniczne i nigdy mi tam nie wystawiał biletów Zwardon-Skalite tylko od Skalitego gdzies dalej , tak samo gdy wracalem to kupowalem bilet do Skalite Serafinov i tyle , nikt tam tego nie weryfikował tak wiec nie ma tutaj co kombinowac

_________________
Precz z komuną !
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Svein Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 30 Gru 2013
Skąd: Bielsko-Biała

PostWysłany: 15-02-2016, 23:11    Odpowiedz z cytatem

O, znalazłem temat, więc odświeżam.

Wybieram się pierwszym porannym pociągiem BB-Zwardoń, po 4 rano. W Zwardoniu nie mam na tyle czasu, by móc przejść na Skalite-Serafinov, by móc kupić tańszy bilet.
Ile obecnie, bo ostatni post pisany rok temu, kosztuje normalny bilet Skalite Serafinov - Żilina? Zarówno w jedną jak i w obie strony interesuje mnie cena.
Druga sprawa - czy kierownik słowacki może wystawić mi bilet od razu ze Skalitego do Poprad-Tatry, przez Żilinę? Czy to nie funkcjonuje tak, jak u nas?
No i pytanie najgłupsze - w Polsce bywa z tym różnie, ale czy u kierpociów słowackich można jako tako dogadać się po angielsku, choćby nawet w pociągu Zwardoń-Żilina?
Pytania zielonego - nigdy nie byłem za granicą, a tym bardziej koleją, więc proszę o wyrozumiałość Wink

_________________
www.youtube.com/sveinchannel
2014r. - 25685 km
2015r. - 28388 km
2016r. - 20325 km
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

dddbb
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 16-02-2016, 01:08   

Bilet Zwardoń - Skalite kosztuje 1,2 EUR, Zwardoń - Cadca 2 EUR. Bilet powrotny, ważny 3 dni. Piszą, że kupując w pociągu w Zwardoniu dopłata plus 1,50 EUR, ale nie wiem czy w rzeczywistości jest pobierana (będę w stanie sprawdzić w czwartek).
http://www.slovakrail.sk/sk/preprava-osob/zahranicie/produkty-a-zlavy1/polsko.html

Bilet Skalite-Serafinov - Zilina to 2,75 EUR (przez net 5% taniej). Do Popradu 8,90 EUR - nie ma problemów z zakupem na całą trasę u obsługi.
Powrót do góry

Adam M. Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 01 Wrz 2007
Skąd: Katowice

PostWysłany: 16-02-2016, 08:44    Odpowiedz z cytatem

Przejściówka kosztuje 2 Euro na odcinku Zwardoń - Skalite (ważna 3 dni), odcinek Skalite - Zilina kosztuje 2,1 Euro. Konduktor słowacki bez problemu sprzeda ci bilet. Wg mnie powinien ci wystawić od razu bilet na odcinek Skalite - Poprad. Szczegółowy rozkład oraz cennik znajduje się na stronie internetowej kolei Słowackich!!! Bilet na odcinek Zilina - Kosice kosztuje ok. 10 Euro w jedną stronę. Jest to i tak taniej niż w Polsce za przejechanie takiej samej odległości.

Polecam alternatywną trasę do Ziliny przez Czeski Cieszyn, pociągi expresowe jeżdżą w takcie 2 godzinnym przez cały dzień. Polecam kupić od razu bilet tam i powrót (duża zniżka) oraz bez problemu dogadasz się po polsku w kasie.

_________________
Zapraszam na mój kanał na youtube
https://www.youtube.com/c/adammpl/videos
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

krzychu12231 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 25 Lip 2009
Skąd: Poznań

PostWysłany: 16-02-2016, 10:17    Odpowiedz z cytatem

Jako że powstał temat o tym połączeniu to zapytam się przy okazji - jakie składy obsługują aktualnie połączenia Zwardoń - Zilina? Nadal jest to Skoda + kilka pudeł czy teraz jeżdżą tam już jakieś zespolaki?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kruczek Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 16 Wrz 2009

PostWysłany: 16-02-2016, 12:31    Odpowiedz z cytatem

Cały czas kursują składy wagonowe na bardzo fajnych wygodnych wagonach, są w nich gniazdka. A z obsługą bez problemu dogadasz się po polsku - słowacki nie jest aż taki niezrozumiały. Z tym angielskim nie ma co wyskakiwać Very Happy A z braniem biletu do Skalitego trzeba uważać, bo mi nie tak dawno jeden słowacki konduktor chciał wziąć opłatę za wydanie biletu od Skalitego, bo tam przynajmniej w dni robocze jest czynna kasa. Wykłóciłem się i w końcu dostałem bilet od Skalitego-Serafinova mimo kupionej przejazdówki Zwardoń-Skalite. Bo to i tak taniej wychodziło niż dopłata Smile

_________________
Tramwaj musi wrócić do Gliwic. Frankiewicz już odszedł!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Svein Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 30 Gru 2013
Skąd: Bielsko-Biała

PostWysłany: 16-02-2016, 17:13    Odpowiedz z cytatem

Wersja z wyjazdem z Czeskiego Cieszyna nie odpowiada mi pod względem pory.
Kupię przez internet bilet Skalite Serafinov - Poprad, najwyżej będę udawał głupiego, że nie wiedziałem i zapłacę tą przejściówkę Wink 1,2 Euro to nie jest w końcu jakiś majątek. Trasa do Popradu, jak i samo miasto, to czyste piękno, więc euro w tą czy w tamtą... Wink
Wiem, że na trasie Żilina - Poprad miejscówka jest fakultatywna (przynajmniej w tym pociągu, którym mam zamiar jechać), ale z tego co się orientuję, to w środku tygodnia nie ma jakiejś kosmicznej frekwencji.
Orientujecie się czy te pociągi do Żiliny kursują w miarę punktualnie?

_________________
www.youtube.com/sveinchannel
2014r. - 25685 km
2015r. - 28388 km
2016r. - 20325 km
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Shinzon Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 07 Mar 2013
Skąd: Katowice

PostWysłany: 16-02-2016, 20:40    Odpowiedz z cytatem

Z tą frekwencją to bym uważał. Pamiętaj, że na Słowacji studenci, uczniowie, emeryci i renciści (także obywatele UE) podróżują za darmo. Składy raczej długie a i tak pełno ludzi w pociągach.

Co do przejściówki Zwardoń - Skalite, zapytaj w kasie w Polsce. Może porostu będzie taka możliwość aby kupić bilet i wtedy pojedziesz bez stresu Smile. Nie wiem kto zarządza połączeniem w Polsce czy KS czy PR.

Jechałem co prawda tylko raz Bratysławy do Koszyc bez miejscówki w pociągu R 601 HORALKY SEDITA w zeszłym roku, nie posiadałem miejscówki i to był błąd musiałem 6 razy zmieniać miejsce ponieważ co jakiś czas ktoś przychodził i mówił że ma miejscówkę. Pociąg był zestawiony chyba z 12 wagonów i naprawdę było w nim sporo ludzi.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Svein Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 30 Gru 2013
Skąd: Bielsko-Biała

PostWysłany: 17-02-2016, 00:12    Odpowiedz z cytatem

Pytałem dziś w kasie KŚ, to skierowali mnie do kasy ICków, ale kolejka była kosmiczna, więc sobie darowałem.
W takim wypadku w razie czego wykupię miejscówkę przez neta, z tego co się orientuję, to koszt 1 Euro, więc lepiej dopłacić, niż potem gonić po pociągu.

_________________
www.youtube.com/sveinchannel
2014r. - 25685 km
2015r. - 28388 km
2016r. - 20325 km
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 2 Idź do strony 1, 2  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl