Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 36, 37, 38 ... 49, 50, 51  Następny
Opóźnione i odwołane pociągi w regionie
Autor Wiadomość

ET87 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 04 Mar 2012
Skąd: Dolny Śląsk

PostWysłany: 06-03-2016, 02:03    Odpowiedz z cytatem

Ciekaw jestem wielkości tej skały ? Jedyny przekop to zaraz za stacją SzP Huta do dawnej Gebertbaude, obok jest droga, teren dostępny - wystarczy CHCIEĆ.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

nd Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 18 Lip 2015

PostWysłany: 06-03-2016, 09:11    Odpowiedz z cytatem

Skała spadła w tunelu między Korenovem a Harrachovem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

ET87 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 04 Mar 2012
Skąd: Dolny Śląsk

PostWysłany: 06-03-2016, 16:51    Odpowiedz z cytatem

Czyli w Polszcze nie ma wolnego taboru, aby coś podstawić w zastępstwie ? Raz w roku dwa dni - NIE DA SIĘ ; bo brak zamówienia dwa kwartały wcześniej.
Nic dziwnego że ludzie wolą wsiąść do strucla na gumach - aby sie turlał, a kolej mają tam, gdzie kolej ich.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

konik3 Płeć:Kobieta
Nowy


Dołączyła: 15 Gru 2015

PostWysłany: 14-03-2016, 16:33   Notoryczne opoznienia Odpowiedz z cytatem

Witam!
Czesto jestem pasazerem relacji Wroclaw - Opole i niestety czesto tez wystawiany jestem przez PKP na próbę cierpliwosci z racji opoznien pociagow. Czy ktos z Was orientuje sie czy istnieje cos takiego jak zwrot kosztow biletu? A jesli tak to ile dany pociag musialby miec opoznienia? Czy w ogole istnieje jakis sposob, zeby od PKP wyegzekwowac jakies zadoscuczynienie za niepelnowartosciowa usluge? Z gory dziekuje za pomoc i pozdrawiam Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

dddbb
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 14-03-2016, 16:48   

Zależy od przewoźnika. Jeśli dotyczy to Przewozów Regionalnych (a tak zakładam) to raczej należy zapomnieć - żadne przepisy tego nie regulują i tylko od dobrej woli firmy (a tego bym się nie spodziewał) zależy pozytywne rozpatrzenie reklamacji. Przy Intercity niby lepiej bo przy spóźnieniu min. 60 min przysługuje 25% zwrotu, a pow. 120 min 50% zwrotu, ale musi to być jednocześnie min równowartość 4 EUR - wiec chyba też ciężko na krótkim odcinku.
Powrót do góry

pawel78 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 12 Wrz 2015

PostWysłany: 14-03-2016, 16:49    Odpowiedz z cytatem

25% zwrotu za bilet przy opoznieniu: 60-119 minut
50% zwrotu za bilet przy opoznieniu pow.120 minut.
Dobrze tez poczytac UTK oraz art. 17 Rozporzadzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (WE) nr. 1371/2007 dotyczacego praw i obowiazkow pasazera w ruchu kolejowym.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Beatrycze Płeć:Kobieta
Redaktor


Dołączyła: 11 Lis 2005
Skąd: Legnica

PostWysłany: 25-03-2016, 13:39    Odpowiedz z cytatem

Z powodu awarii pojazdu KD odwołały dziś poranny pociąg z Wrocławia do Drezna - takim SMS-em zostałam rano uraczona, gdy wybierałam się do pracy. Zrobiłam w tył zwrot i do Gorlitz pojechałam samochodem. Ponownie pytam, bo to nie pierwszy taki przypadek - gdzie było drugie Desiro?

http://infokolej.pl/viewtopic.php?p=355085#355085

_________________
"Aby dowiedzieć się kto naprawdę tobą rządzi, sprawdź kogo nie wolno ci krytykować" - Voltaire.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Noema Płeć:Kobieta
Sponsor


Dołączyła: 13 Lis 2005
Skąd: Zgorzelec

PostWysłany: 26-03-2016, 00:24    Odpowiedz z cytatem

Beatrycze, należy zapytać gdzie było pozostałe 5 pojazdów. Bo KD wynajmują od Niemców 6 sztuk Desiro - po dwie sztuki na każdy kurs do/z Drezna. Tymczasem na porannym kursie do Drezna i popołudniowym kursie z Drezna jeździ jedno Desiro. Ot, takie oszczędności na paliwie czynią sobie KD, płacąc jednocześnie miliony euro za tabor, który bezczynnie stoi na bocznicy.

http://inforail.pl/ile-kosztuje-polaczenie-do-drezna-_more_81283.html

Beton

_________________
Bossowie związków zawodowych, zarządy i rady nadzorcze spółek PKP to partacze, nieudacznicy, ludzie niekompetentni! Jest to banda kretynów, idiotów i darmozjadów pierdzących w stołki, którym los PKP zwisa i powiewa!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

nd Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 18 Lip 2015

PostWysłany: 26-03-2016, 12:57    Odpowiedz z cytatem

Beatrycze napisał/a:
Ponownie pytam, bo to nie pierwszy taki przypadek - gdzie było drugie Desiro?

Stało na rozjazdach za zdefektowanym pierwszym Desirem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Ralny Płeć:Mężczyzna
Moderator


Dołączył: 23 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 26-03-2016, 16:13    Odpowiedz z cytatem

nd, Ty tak poważnie? Bo właśnie obnażyłeś skrajną nieudolność KD.

_________________
Gdyby głupota umiała latać, LOT miałby poważnego konkurenta w postaci PKP.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

nd Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 18 Lip 2015

PostWysłany: 26-03-2016, 20:11    Odpowiedz z cytatem

Nie wiem co ja tak poważnie? Dwa połączone Desira podstawiały się na pociąg i pierwszy z nich zdefektował na wyjeździe z grupy A czym zablokował wjazd na perony 4 i 5. Pociąg do Drezna owszem został odwołany ale na odcinku Wrocław-Legnica. Do Legnicy podróżnych zabrał 69563 a dalej miał jechać SA135 do Goerlitz. W międzyczasie Desiro ruszyło i z Legnicy podróżnych zabrał skład 2*VT642.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Noema Płeć:Kobieta
Sponsor


Dołączyła: 13 Lis 2005
Skąd: Zgorzelec

PostWysłany: 27-03-2016, 00:20    Odpowiedz z cytatem

nd, jakoś PR nie miały takich problemów. Nie przypominam sobie, aby na przestrzeni kilku lat PR choć raz odwołały pociąg do Drezna. Dlatego zgadzam się z Ralnym. Głupim tłumaczeniem nieopatrznie obnażyłeś nieudolność KD.

No i nadal oczekuję odpowiedzi na pytanie, dlaczego na niektórych kursach do/z Drezna jeździ tylko jedno Desiro, skoro KD płacą Niemcom za 6 pojazdów. Opłacone z naszych podatków Desiro zamiast wozić ludzi stoi bezczynnie na bocznicy. Gdzie tu sens i logika? PR takich numerów nie odstawiały!

Beton

_________________
Bossowie związków zawodowych, zarządy i rady nadzorcze spółek PKP to partacze, nieudacznicy, ludzie niekompetentni! Jest to banda kretynów, idiotów i darmozjadów pierdzących w stołki, którym los PKP zwisa i powiewa!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

nd Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 18 Lip 2015

PostWysłany: 27-03-2016, 07:51    Odpowiedz z cytatem

Noema napisał/a:
nd, jakoś PR nie miały takich problemów. Nie przypominam sobie, aby na przestrzeni kilku lat PR choć raz odwołały pociąg do Drezna. Dlatego zgadzam się z Ralnym. Głupim tłumaczeniem nieopatrznie obnażyłeś nieudolność KD.

Na szczęście mam okazję rozmawiać z pracownikami PR więc wybacz ale mam trochę szerszy pogląd na to jakie były sytuacje z Desiro i jakie opóźnienia to generowało ;-)
Naprawdę według Ciebie lepszym rozwiązaniem jest czekanie aż Desiro się naprawi niż zorganizowanie przejazdu zastępczego do Legnicy następnym pociągiem (w tym przypadku 32 minuty później) a od Legnicy do Goerlitz podstawionym szynobusem? Bo odwołanie pociągu dotyczyło odcinka Wrocław Główny - Legnica.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

pawel78 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 12 Wrz 2015

PostWysłany: 29-03-2016, 15:50    Odpowiedz z cytatem

Najpierw koleje powinny działać normalnie w macierzystym kraju.
Beatrycze i Noema: A czego spodziewałyście się po kolejach w tym pięknym kraju?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

ideprosto Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 26 Lis 2015
Skąd: z Ziemi

PostWysłany: 29-03-2016, 20:41    Odpowiedz z cytatem

Noema napisał/a:
No i nadal oczekuję odpowiedzi na pytanie, dlaczego na niektórych kursach do/z Drezna jeździ tylko jedno Desiro, skoro KD płacą Niemcom za 6 pojazdów. Opłacone z naszych podatków Desiro zamiast wozić ludzi stoi bezczynnie na bocznicy.

Proponuję zadać to pytanie przewoźnikowi w trybie ustawy o dostępie do informacji publicznej z 6 września 2001 r. z tego co przeglądałem forum doskonale Ci znanej, myślę, że wówczas otrzymasz odpowiedź na nurtujące Cię pytanie.

pawel78 - o co Ci chodzi bo nie zrozumiałem - rozwiń myśl....

_________________
Idę prosto, to jest powód do troski. Idę prosto, mam w dupie obie wasze Polski
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 37 z 51 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 36, 37, 38 ... 49, 50, 51  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl