Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Licencja maszynisty a druga praca
Autor Wiadomość

aMT Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 03 Kwi 2016

PostWysłany: 06-04-2016, 13:42   Licencja maszynisty a druga praca Odpowiedz z cytatem

Witam!

Mam możliwość zrobić licencję maszynisty z własnych pieniędzy. Niestety z tego co się orientuję zarobki w okresie szkolenia to ok najniższej. Nie mogę sobie na to pozwolić, ponieważ mam zobowiązania finansowe.

Czy możliwe, żeby mnie ktoś przyjął tylko z licencją maszynisty i tylko na nocki i weekendy? Czy czas pracy w poprzedniej pracy liczyłby się do czasu pracy maszynisty i byłby przekroczony?
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Yokus Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 23 Cze 2015

PostWysłany: 06-04-2016, 15:28    Odpowiedz z cytatem

Jest to niemożliwe bowiem licencja maszynisty nie uprawnia Cię do prowadzenia pojazdów szynowych(, chyba że u kogoś na bocznicy) licencja daje Ci jedynie prawo do ubiegania się u przewoźnika o szkolenie na świadectwo maszynisty. Co do zarobków to przez rok masz najniższa krajowa, po roku dochodzą Ci dodatki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

katowicer Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 30 Sty 2009
Skąd: Praha hl.n.

PostWysłany: 06-04-2016, 19:15    Odpowiedz z cytatem

Na bocznicy też nie pojeździsz bo musisz mieć prawo kierowania, które też trwa kupę czasu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

aMT Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 03 Kwi 2016

PostWysłany: 07-04-2016, 01:35    Odpowiedz z cytatem

Ok ok rozumiem, ale czy mnie na to szkolenie jakiś przewoźnik weźmie gdy będę mógł się stawić tylko w nocy i weeknedny?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Yokus Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 23 Cze 2015

PostWysłany: 07-04-2016, 10:34    Odpowiedz z cytatem

Wg mnie kolego brak na to jakichkolwiek szans, już wyjaśniam dlaczego. Świadectwo maszynisty to szkolenie które trwa około 1,5roku. W tym czasie odbywasz szkolenie na warsztacie, rewizji, manewrach, jeździsz ze "swoim maszynista " jako obserwator, poznajesz poszczególne instrukcje, schematy, budowę, aby na koniec szkolenia wyjeździć określoną ilość godzin. Jeśli Ty miałbyś szkolić się tylko w weekendy, to zastanów się o ile wydlużyloby się Twoje szkolenie, po 2 przewoźnik musiałby je uruchomić tylko dla Ciebie przez co koszty byłby gigantyczne, po 3 w końcu myślę że żaden instruktor nie zgodzilby się na wykłady w nocy dla jednej osoby. Szanse na taki tryb szkolenia moim zdaniem są więc równe zeru.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

katowicer Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 30 Sty 2009
Skąd: Praha hl.n.

PostWysłany: 07-04-2016, 17:39    Odpowiedz z cytatem

Również uważam, że szans na takie szkolenie nie ma. Szkolą nas w normalnym trybie, od poniedziałku do piątku ewentualnie wpadnie jakaś sobota. Weekendowo to możesz zrobić ową licencję, która nie daje Ci NIC.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

aMT Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 03 Kwi 2016

PostWysłany: 07-04-2016, 22:50    Odpowiedz z cytatem

Tak przypuszczałem Sad

Dzięki za odpowiedzi! Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl