Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4
Koniec pociągów z Tarnowskich Gór do Opola
Autor Wiadomość

Tomasz K. Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 04 Lip 2010
Skąd: Chorzów/Zielona Góra

PostWysłany: 19-08-2011, 18:48    Odpowiedz z cytatem

Zgadza się, ale tylko czekał i nam pomachał Razz
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

tomcio Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 28 Sie 2010
Skąd: tomcio

PostWysłany: 06-04-2016, 23:17    Odpowiedz z cytatem

Witam. Chciałbym wrócić do tematu, trochę już zapomnianego a mianowicie czy jest szansa aby Koleje Śląskie uruchomiły połączenia typu TARNOWSKIE GÓRY-ZAWADZKIE-TARNOWSKIE GÓRY ze skomunikowaniem ich w Zawadzkiem z pociągami Przewozów Regionalnych do i z Opola Gł.
Ostatnio miałem "przyjemność" jechać pociągiem z Tarnowskich Gór do Ozimka, tylko że z przesiadką w Chorzowie Batorym, Gliwicach i Opolu Gł.
Plus tej "wycieczki kolejowej" jest taki, że pozwiedzałem pół Śląska i pól Opolszczyzny zza okien pociągu, natomiast o cenie i o czasie już miło nie wspomnę.
Owszem w Lublińcu można by skorzystać z przesiadki na pociąg spółki Intercity, ale on nie zatrzymuje się w Ozimku, a pociągów osobowych Lubliniec-Opole Główne nie ma.
Więc dlatego myślę, że Koleje Śląskie powinny rozważyć uruchomienie połączeń na tej trasie kolejowej, Umożliwiło by to szybki dojazd do Opola mimo przesiadki w Zawadzkiem.
Mam nadzieję, że tory na odcinku Tarnowskie Góry-Zawadzkie są w stanie porównywalnym z prędkością, gdy linię zamykano tj.grudzień 2011.
Myślę, że głównym problemem tej linii jest brak dogadania się Śląska z woj.opolskim o dofinansowanie połączeń przez te oba województwa. Oby się dogadali, i jak najszybciej przywrócili tę linię do życia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

hanys Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Cze 2013
Skąd: Katowice

PostWysłany: 07-04-2016, 12:17    Odpowiedz z cytatem

Nie ma najmniejszych szans na uruchomienie osobówek Tarn.Góry-Zawadzkie przz Koleje Śląskie.
Jeśli chodzi o torowisko pomiędzy tymi miastami to jest ono w znacznie gorszym stanie niż w roku 2011 kiedy to linie zamykano.

Nie wiem po co robiłeś takie kolano jadąc z Tarnowskich Gór do Ozimka, trzeba było dojechać pociągiem do Lublińca i tam wsiąść w autobus rel. Lubliniec-Opole, jest ich sporo i rzecz jasna zatrzymują sie one w Ozimku
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

bert Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 23 Kwi 2008
Skąd: chybie

PostWysłany: 08-04-2016, 13:15    Odpowiedz z cytatem

widać ze nikt przez 5 lat nie zatęsknił za pociągami w Kielczy

_________________
bert
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Gaspares Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 23 Mar 2008
Skąd: Wrocław / Zgorzelec

PostWysłany: 08-04-2016, 14:45    Odpowiedz z cytatem

bert, Jak to nie?

Cytat:
Jednym z priorytetów jest przywrócenie połączeń na trasie Zawadzkie – Żędowice – Kielcza i to nie czekając na nowy rozkład jazdy. - Chcemy to zrobić już od 1 września – mówi Szymon Ogłaza. – Pociągi mają jeździć w dni robocze i wozić dzieci do szkół, osoby dorosłe do pracy. Zobaczymy co wyjdzie z tego eksperymentu.


http://www.nto.pl/wiadomosci/opolskie/g/zmiany-w-rozkladzie-jazdy-na-opolszczyznie-ma-byc-wiecej-pociagow,9816638,17956286/

_________________
W ŚWIECIE IMITACJI DOSKONAŁYCH SZTUKA RODZI SIĘ Z PRZEKŁAMAŃ W KOPIOWANIU.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 4 z 4 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl