Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 17, 18, 19, 20  Następny
Koleją z Głogowa do Leszna
Autor Wiadomość

Pirat Płeć:Mężczyzna
Webmaster


Dołączył: 14 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 01-08-2014, 12:58    Odpowiedz z cytatem

Leszno-Głogów: Trwa remont, ale reaktywacji połączeń nie będzie

Od kwietnia trwa niewielki remont linii kolejowej łączącej Leszno z Głogowem. Nie oznacza to jednak, że jest szansa na reaktywację w najbliższym czasie połączeń pasażerskich na tej trasie. Jedną z przyczyn jest fakt, że trzy województwa, przez teren których przechodzi ta 45-kilometrowa trasa, mają różne priorytety odnośnie organizacji transportu zbiorowego na swoim terenie.

Więcej TUTAJ

_________________
Tylko człowiek wolny się buntuje,
niewolnicy są posłuszni.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

rob21 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 01 Maj 2009
Skąd: Głogów

PostWysłany: 01-08-2014, 21:09    Odpowiedz z cytatem

Byłem na tym spotkaniu i nic nie powiem bo za dużo brzydkich słów mi się nasuwa. (JEDNO NAPISZĘ CHORY KRAJ)
Evil or Very Mad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Pirat Płeć:Mężczyzna
Webmaster


Dołączył: 14 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 01-08-2014, 21:18    Odpowiedz z cytatem

rob21, to nie kraj (Polska) jest chory. Chore jest państwo (III RP vel II PRL), czyli pookrągłostołowy, patologiczny system stworzony przez władzę polityczną. Głosujcie nadal na bandę czworga z Magdalenki (PO, PiS, SLD, PSL plus odpryski) i narzekajcie na chorą kolej. Jakie państwo taka kolej!

_________________
Tylko człowiek wolny się buntuje,
niewolnicy są posłuszni.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

rob21 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 01 Maj 2009
Skąd: Głogów

PostWysłany: 18-10-2014, 22:47    Odpowiedz z cytatem

Mam pewną sprawę w sumie pytanie? W Głogowie za wjazdem z mostu postawiono tarcze D1 (zakaz wjazdu) na 3 torach. Czynny jest jeden tor przy peronie 4 bez drutu co mnie dziś mega zszokowało! Zamknęli tory na których wykonywali prace naprawcze coś czuje ,że UTK tak nakazało. Proszę was o nakierowanie o co chodzi bo zgłupiałem! Confused
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Noema Płeć:Kobieta
Sponsor


Dołączyła: 13 Lis 2005
Skąd: Zgorzelec

PostWysłany: 07-04-2016, 22:35    Odpowiedz z cytatem

PKP PLK poinformowały przewoźników o tym, że w wyniku zaplanowanych na 2016 rok prac, czas przejazdu na linii kolejowej nr 14, pomiędzy Lesznem a Głogowem skróci się aż o 20 minut. Może być to przyczynek do reaktywacji przewozów pasażerskich na tym odcinku.

http://www.rynek-kolejowy.pl/wiadomosci/plk-skroci-czas-przejazdu-miedzy-lesznem-a-glogowem-bedzie-reaktywacja-polaczen-76128.html

_________________
Bossowie związków zawodowych, zarządy i rady nadzorcze spółek PKP to partacze, nieudacznicy, ludzie niekompetentni! Jest to banda kretynów, idiotów i darmozjadów pierdzących w stołki, którym los PKP zwisa i powiewa!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Rafał21 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 13 Paź 2009
Skąd: Głogów

PostWysłany: 09-04-2016, 15:30    Odpowiedz z cytatem

Oby nie były to obietnice,mam nadzieje że wszystkie trzy województwa zabezpiecza środki na reaktywacje ,Leszno to wspaniały wezeł przesiadkowy do wszystkich większych miast w północnej częsci kraju i na Ostrów Wlkp,ciekawe czy z planów elektryfikacji odcinka coś wyjdzie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

audrin Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 05 Cze 2010

PostWysłany: 10-04-2016, 17:52    Odpowiedz z cytatem

PLK zwraca się do przewoźników, żeby rozważyli reaktywację połączeń. Ale jaja. Śmiech Powiem krótko: pożyjemy - zobaczymy.

Wszystko brzmi pięknie, ale niby czym KD chciałyby tę linię obsługiwać? W Głogowie KD nie mają przecież gniazda konduktorskiego, a żadne szynobusy tej spółki nie stacjonują w tych okolicach. PRy mogłyby co najwyżej jeździć stonką i bohunem, ale ze względu na koszty nikt takiego pociągu nie uruchomi. Razz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

EU07-469 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 29 Lip 2010
Skąd: Polanów

PostWysłany: 11-04-2016, 05:12    Odpowiedz z cytatem

Jest opcja. Trzy pary Legnica - Lubin Górniczy - Głogów - Leszno i ile trzeba dodatkowo Głogów - Leszno. Pytanie, czy ktoś w UMWD rozważy taką opcję. Śmiem wątpić.

_________________
Gdyby cały beton PKP przerobić na podkłady, to można by zmodernizować wszystkie czynne szlaki Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

sympatyk Płeć:Mężczyzna
Sponsor


Dołączył: 14 Lip 2008

PostWysłany: 11-04-2016, 08:32    Odpowiedz z cytatem

Powtórzę się:

Nie znam obiegów szynobusów ale myślicie że byłoby możliwe by tę trasę przemierzały PO JEDNEJ PARZE szynobusy każdego z województw na terenie którego jest ta linia? Każde województwo jechałoby TYLKO raz dziennie ale robiłyby się z tego aż trzy pary co przy dobrze ułożonym rozkładzie mogłoby dać sporo pożytku.
1. Województwo Lubuskie z relacją Gorzów Wlkp-Zbąszynek-Leszno-Głogów
2. Województwo Wielkopolskie z relacją Gniezno-Września-Jarocin-Ostrów Wlkp-Krotoszyn-Leszno-Głogów
3. Województwo Dolnośląskie Jelenia Góra-Zgorzelec-Węgliniec-Żary-Zielona Góra-Głogów-Leszno.
To (tylko geograficzne) propozycje bo nie znam tamtejszych realiów.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

audrin Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 05 Cze 2010

PostWysłany: 11-04-2016, 11:24    Odpowiedz z cytatem

sympatyk, moim zdaniem nierealne.

Jedyna szansa to szynobus KD, który miałby jakiś wspólny obieg z pociągiem Wrocław - Głogów albo szynobusy lubuskie pod banderą PR, ale też musiałyby mieć jakieś dziwne obiegi.

Wielkopolska nie ma ochoty wpuszczać na swój teren KD. Swego czasu postulowałem o przedłużenie niektórych pociągów KD rel. Wrocław - Rawicz do Leszna, ale Wielkopolska nie była zainteresowana.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

bystrzak2000 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 06 Lut 2010
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 11-04-2016, 11:54    Odpowiedz z cytatem

Realnie patrząc tylko wielkopolskie SZT pasują do obsługi tej linii, bo obsługują niezelektryfikowane trasy z Leszna. Ale z kolei Wielkopolska zawsze była najmniej chętna do dotowania połączeń na tej trasie, więc pożyjemy, zobaczymy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Jerry Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 07 Lut 2009
Skąd: Lubin

PostWysłany: 11-04-2016, 20:47    Odpowiedz z cytatem

audrin, bez sensu, takie coś wymagało by reaktywacji linii 289 (możliwe że od grudnia) i KD mogłoby jeździć ale i tak nie ma czym.

_________________
2012/17- 149 556 km
2018- 55 920 km
2019- 69 888 km
2020- 50 138km
2021- 50 251km
2022- 18 455
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

audrin Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 05 Cze 2010

PostWysłany: 12-04-2016, 11:52    Odpowiedz z cytatem

bystrzak2000, najmniej chętne było i jest lubuskie, dlatego mamy to, co mamy...

Jerry, to tylko takie moje gdybanie. No ale pan Rachwalski twierdzi, że kwestia taborowa jest do przeskoczenia, więc jestem ciekaw, co miał na myśli.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Ralny Płeć:Mężczyzna
Moderator


Dołączył: 23 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 04-01-2017, 14:08    Odpowiedz z cytatem

Na autobusy szynowe między Lesznem a Głogowem się nie zapowiada.

PKP PLK poprawiło parametry linii kolejowej linii 14, umożliwiając kursowanie na większości szlaku między Głogowem a Lesznem z prędkością 80 km/h. Mimo to nie zapowiada się na to, by pociągi pasażerskie wróciły na ten odcinek.

Czytaj więcej:
http://www.rynek-kolejowy.pl/wiadomosci/na-autobusy-szynowe-miedzy-lesznem-a-glogowem-sie-nie-zapowiada-79723.html

_________________
Gdyby głupota umiała latać, LOT miałby poważnego konkurenta w postaci PKP.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Rafał21 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 13 Paź 2009
Skąd: Głogów

PostWysłany: 31-01-2017, 14:30    Odpowiedz z cytatem

No własnie jedno województwo chce drugie nie,jedno chce wyłozyc piniądz drugie nie osobiście mam zal do samorządowców z mojego regionu ze na obiecankach cacankach się skonczyło ale cóz w cos trza wierzyc,nie kazdy ma samochód busy zatłoczone ..Legnicko-głogowski okreg miedziowy nie jest biedy ja wiem teraz maja inne wydatki ale wspomne słowa mojego kumpla widzisz zawsze smialismy się z czechów a u nich sie da tam pociąg do każdej pipidówy dojezdza i reaktywuje sie to co się da...a przeciez takie Leszno to okno na świat w głąb polski oczywiście z przesiadka nigdy nie zapomnę lat 90-tych i tego bede sie trzymał Wink

[ Dodano: 31-01-2017, 14:36 ]
Tym bardziej że w naszym województwie jest to raptem 12 km
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 18 z 20 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 17, 18, 19, 20  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl